Autor Tema: Pčelinjak "Rakovac"  (Pročitano 344703 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #630 poslato: Jul 21, 2017, 08:36:21 »



             Форум појео поруке и слике од ове недеље. Нема везе . Идемо даље .
Hosting domaćin ukakio motku. Poslednji bekap bio od 17.07. Imaš obaveštenje Moderatora 5. Nadigni slike ponovo i rešen problem.

I moram ponoviti pitanje:
Jesi li ti primetio da u kontejneru imaš umesto 4 x 12, 4 reda za po 11 košnica?


                       Добро је да је тај кога помињеш укакио мотку а не нешто друго.
                       Што се тиче поновљеног питања не бој се знам да бројим , помало рачунам а ни из математике нисам био лош. Планирано је и прављено да буду 4.реда по 11. кошница. Ту је све ОК.
                     

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #631 poslato: Jul 21, 2017, 08:43:27 »





                Заборавих малочас да ти кажем да сам се чуо јуче са Рашом. Каже да су похватали неке дилбере али су сви твоји пречани. Питао сам га да ли је Јагодинац међу њима и каже да није. Требало би да отвориш овде на форуму тему о томе да људи знају и ако имају проблема пријаве , што да не и преко форума. Боље спречити него лечити.
                Ево још једном задихтованог једанаестокомадаша.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #632 poslato: Jul 25, 2017, 12:28:39 »



                  Коначно је на ред дошло и застакљивање терасе. Више неће бити навејавања снега и кише а ни радовањских ветрова. Материјал стари . Бели прозори донација Војкана Станојевића , средњи ми је на тавану чучао 15 - так година. Даске за спољну опшивку такође старе премазане прерађеним уљем. Са унутрашње стране ће ићи бродски под али то још увек чека следећи викенд. Све у свему једна мајсторска дневница и нешто клопе и пића.

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #633 poslato: Jul 25, 2017, 15:27:28 »
Svaka cast gorane!
Pozdrav iz Sumadije

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #634 poslato: Jul 31, 2017, 12:57:18 »



                 Јуче се оправдано није радило из три разлога. Велика врућина , око 40 степени , недеља , дан за одмор и празник Огњена Марија. Ко јој је дао име Огњена није погрешио. Да не буде баш без ичега мало прикупљене опале крушке за ракију а мало се завиривало и у кошнице. Последња слика је завиривање у контејнер.

Van mreže Aleksandar Andrejevic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: dimitrovgrad
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #635 poslato: Avgust 06, 2017, 16:22:51 »
Ovo izgleda prelepo.Svaka cast..

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #636 poslato: Avgust 07, 2017, 08:50:04 »
Ovo izgleda prelepo.Svaka cast..


               Хвала Александре. Ти си свраћао па знаш како је било раније. Сваке године се по нешто среди и дода.


               Прошле седмице је стигао брстивар од домаћина овог форума. Послао је и пола литра гратис и хвала му. У суботу одмах одрађен третман на свим друштвима. Овога пута по први пут сам користио фајталицу и брстиваром напрскао друштва преко сатоноша. Подизао сам наставке и напрскао и први и други. Приликом прскања пчеле јако забрује , узнемире се и повуку између рамова. Све се смири за пар минута. Нешто мало пчела избије на лето и то је углавном комплетна њихова реакција на овај третман.
               За ову врсту третмана сам се одлучио због великих врућина због чега сам одустао од трулекс крпица. Овако одмах већа количина пчела буде третирана , део брстивара остане и на сатоношама а успут се по тежини наставака провери и количина хране у кошницама. Задовољан сам и оним што сам у кошницама затекао као и третманом који сам извршио.





Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #637 poslato: Avgust 07, 2017, 14:39:39 »
Citat
Задовољан сам и оним што сам у кошницама затекао као и третманом који сам извршио.
Naročito debeljkom...  ;)

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #638 poslato: Avgust 08, 2017, 08:09:59 »
Citat
Задовољан сам и оним што сам у кошницама затекао као и третманом који сам извршио.
Naročito debeljkom...  ;)


                         Нема више дебељка. Добио је двојку , шут карту. Али зато је и РВ поло9шка отишла у магацин и чекаће наредну годину за насељавање. Него да искористим прилику и поставим пар слика обрисаних пре оног твог чувеног распада система.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #639 poslato: Avgust 14, 2017, 14:31:06 »



                 Протеклог викенда, у суботу , најзад видесмо и кишу овога лета. Кувало је као у лонцу целога дана да би око 5. по подне од Рудника наишао црни облак. Усликао сам га 5-6 минута пре него што се просуо по Радовању. Око сат времена је дувало и носило све пред собом а онда се смирило и ромињало целе ноћи. Каква је суша била ни три дана да је падала не би је било довољно. Опет боље је ишта него ништа.
                 У тренутку почетка невремена код мене се затекао један од првих комшија ( кућа му је скоро километар далеко ) Слава Црња. Он је прави расадник старих прича , веровања и обичаја. Кад је загрмело лице му се озарило и стално је понављао да за његов кукуруз има наде. Све остало му је изгорело ове године.
                 Када је озбиљно затутњало отпоче град величине лешника. Слава се одједном смрче , готово као и небо , зграби нож са стола и излете у олују. Није ми било јасно шта ради али сам кренуо за њим из радозналости. Преко терасе Слава завитла нож и рече : " Сад ће да престане пребајао сам му ".
                Мени је морам признати било смешно али сам се ипак суздржао. Гле чуда , град је готово истог момента престао да пада. Струје је нестало , извалила се бандера , друга од мене , те се у мраку , уз свећу , осладисмо шприцером од смедеревке и његовим причама које ћу убудуће  почнети  да записујем. Слава је иначе и травар каквог нема у околини и зна да направи чај и мелем за свакакву бољку.
                 Струје у Радовању немам још увек иако сам се јутрос вратио за Београда. Недељу сам искористио за још један третман брстиваром , прскањем са фајталицом. Наредног викенда још један исти третман и то је све што се летњих третмана тиче.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #640 poslato: Avgust 15, 2017, 08:37:22 »
Mi smo sa prijateljima bili prisutni u Koporinu kad je počela oluja i grad. I kako je počeo grad da pada žena koja prodaje sveće reče sad će mati da zvoni pa da prestane... naravno da nam je to bilo čudno i neverovatno... i prođe mati i ode u zvonaru i počne da lupa zvona... kako ona poče tako grad i oluja prestadoše a ostade da pada kiša.... kaže ona žena što prodaje sveće mati stalno tako....
Da nisam video svojim očima ne bih verovao.... samo nisam zapamtio kako se mati zvala....
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #641 poslato: Avgust 15, 2017, 10:33:54 »



             Зоране , Копорин ми је врло близу , на пушкомет што би се рекло. Не верујем да ваздушном линијом од моје колибе до Копорина има више од километра . Са плаца видим њихов виноград и кулу која је ту саграђена. У питању је мали манастир али велика светиња која има своје поклонике који је редовно обилазе. Знам да си Ти један од њих и да га редовно обилазиш са породицом. Мој позив да свратиш остаје отворен. Поздрав.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #642 poslato: Avgust 16, 2017, 07:45:27 »
Gorane, ne posećujemo Koporin koliko želimo i koliko bi trebalo jer je, a tu si u pravu, stvarno i istinski velika svetinja. Hvala na pozivu. Kada se putevi ugode i 'navedu' eto nas. A da znaš, mi želimo i planiramo samo što je uvek po onome - pravi planove da ti se Bog smeje..... naši će se putevi ukrstiti...
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #643 poslato: Avgust 22, 2017, 08:16:43 »



                      Протеклог викенда одрађен још један , трећи по реду , третман брстиваром. Још две кошнице пребачене на контејнер. Једно друштво остало без матице па му је у недељу додата млада матица у кавезу коју сам пред мрак , након проведених 5 - 6 сати у кавезу пустио на сатоноше. Дулету са Церака испоручено његових 6. купљених друштава , свако на по два наставка. Сва друштва прихрањена сирупом.
                      Мајстор Раша поново ангажован , овога пута за постављање три нова платна ограде и мало зидарских радова. Припремљена дрва за печење ракије. На колибу се населила још два штенца којих ми је било жао па сам их прихранио а они онда ту и остали. Јесен стиже , време се преобразило , посла преко главе али све протиче у најбољем реду. 

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #644 poslato: Avgust 22, 2017, 08:49:42 »
Dao Bog, majkane...