Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395452 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #945 poslato: Mart 25, 2018, 21:36:02 »
Не нервираш ти мене друже тек онако. Често си расправљао без аргумената. Оно о ћирилици смо расправили (бар се ја понадао), али си потом наставио по старом (да обмањујеш људе због линих убеђења).

Према људима који сеју раздор немам „милости“ а ти управо то радиш. Многи би пристали да дају кинту за тај погон, али је он „обезбедио“ подршку међу чланством својим понашање и тако одбио људе да деле ризик. На то сам упозоравао и постао непријатељ због сличних теби (не само ја већ и многи други – погледај пажљиво на форуму СПОС како су неки који су до сада мудро ћутали сада подигли глас). Неки као Станковић су задовољни радом СПОС (тако човек написао), а и ја сам врло задовољан радом СПОС.

Тако да ме не нервира твоја подршка савезу. Радиш речник и интерес ти је да га „промичу“ и можда откупе у већем тиражу (сетимо се неких уметника који су своје безвдрене жврљотине "утапали" држави за народни новац када је љихова опција владала).

То што си ти ратовао, ја не бих никада. '91 сам породици рекао да ако ме мобилишу, одох даље од рата и видимо се за 10-20 година. Тако да ме ниси „дојмио“...ко те уопште питао за рат осим што нешто слично подстичеш поделама.

ПС

Иначе ценим твоју бригу. Пристајем да будем искључен јер сам непристојан према непристојнима. Ако сам се самоискључио годину и по, могу и да издржим првих 7 дана. :)
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #946 poslato: Mart 25, 2018, 22:01:46 »
Не нервираш ти мене друже тек онако. Често си расправљао без аргумената...
За нервирање важи доскочица Моме Капора "жарко чезнем да некога зезнем"
А нису обавезни аргументи да имаш или изрекнеш став. Уосталом, већину људи мрзи да мисле, неки мисле да мисле а неки мрзе оне који мисле.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #947 poslato: Mart 25, 2018, 22:08:33 »
Па јесте лепо друже зајебавати народ (то је изношење става без аргумената). Али ако сматраш да је погон СПОС-а добра идеја зашто си утицао на то да се многи удаље од свог инереса.

Не оправдава те зезање. Иди у неку државу па се зезај а да је то против закона па ћеш видети како можеш да се проведеш (ако бираш изабери Турску – увек имали „комфорне“ затворе).

Значи, ти си свесно радио против интереса пчелара и не оправдава те зезање. Кажем ти, погледај да има људи који су подржавали СПОС а сада се мало „преиграли“ па критикују јер нема онога на шта сам и ја упозоравао.

И још кукају на измене статута...а исто чезнули да нас зезну па сада кукају како то није добро.

Ма добро је мени јер не плаћам више да ме неко воза и миран сам.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #948 poslato: Mart 25, 2018, 23:08:40 »
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Mileta Bunčić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Samoš - Južni Banat
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #949 poslato: Mart 25, 2018, 23:25:20 »
Citat
Citat
На форуму СПОС-а су најгласнији антиСПОСовци. Овде је тога мање.

Наравно да подржавам СПОС – садашњу и наредне управе:

- Боље је имати јаку него слабу организацију (па је глупо исцрпљивати је непрекидним нападима)

- Што рече неки велепчелар: „раније СПОС није радио ништа; добро је што се сада ради, макар било погрешно“

- Нека се свако од нас упита: који бих од послова, које СПОС сада ради могао ја да обављам? Родољубов? (немогуће). Остали послови? (тешко).

- Сувише је СПОС демократичан за мој укус (видети прву реченицу)

- Не кажем да је управа СПОС-а савршена али тврдим да је знатно боља од просека


Kolega a i prvi komšija Rajko, zaista nemogu da se složim sa većim delom onoga što si napisao u gornjem citatu.

Ako je to tvoje mišljenje voleo bih da se vidimo na kafi kod mene pa da probam da ti kroz neke primere pokažem neisparvnost  tvojih zaključaka.
 
A opet ako si ti ubeđen u iznete stavove put da ti se nešto dokaže će biti teži, ali ne mari, bitnije je ne živeti u zabludama oko nekih stvari. 

Srdačan pozdrav i svako dobro.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #950 poslato: Mart 25, 2018, 23:39:46 »
Samo sam hteo da se malo našalim... Ništa lično ni prema kome....
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Форум СПОСа
« Odgovor #951 poslato: Mart 26, 2018, 07:03:18 »
Радиш речник и интерес ти је да га „промичу“ и можда откупе у већем тиражу

Не дирај моје речнике - Noli turbare circulos meos
То ми је гимнастика за мозак и борба против Немца. Објављујем их периодично, бесплатно овде и овде
Где пише у уводу да је  слободно копирање и објављивање уз следећа два услова:
1. Молимо да обавестите ауторе ако објављујете и\или мењате
2. Ћирилични текст не сме бити објављен другим писмом
У супротном ћемо се позвати на ауторска права.
Уз ове допуне, важи одобрење:   https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #952 poslato: Mart 26, 2018, 11:42:38 »

Према људима који сеју раздор немам „милости“ а ти управо то радиш. Многи би пристали да дају кинту за тај погон, али је он „обезбедио“ подршку међу чланством својим понашање и тако одбио људе да деле ризик. На то сам упозоравао и постао непријатељ због сличних теби (не само ја већ и многи други – погледај пажљиво на форуму СПОС како су неки који су до сада мудро ћутали сада подигли глас). Неки као Станковић су задовољни радом СПОС (тако човек написао), а и ја сам врло задовољан радом СПОС.



Da li sam ovaj Stankovic ja ili neki drugi?

Apsolutno nikakakvu zelju za polemikom nemam nego me samo interesuje na osnovu cega sam ja zadovoljan radom SPOS-a i dragog nam druga RZ (verujem da su oni neraskidivo povezani u ovom trenutku pa ih stavljam zajedno iako RZ nije spomenut).

Ukoliko nisam ja izvinjavam se jos jednom.

Pozdrav


Van mreže Global Administrator 1

  • Global Administrator
  • *****
  • Poruke: 7
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #953 poslato: Mart 26, 2018, 14:36:01 »
И поред тога што је уреднички тим изашао у сусрет претходно банованом члану господину Ненаду Туцакову дозволио да одговори на неке поруке где је сматрао да је прозван а уз његово обећање да ће пристојно одговорити на њих у само једној поруци, и после опомене уредничког тима, ипак је дошло до грубог кршења Правилника овог форума па смо предузели одговарајуће мере.

Ноћас су те поруке обрисане и донесена је одлука да господин Туцаков буде трајно удаљен са форума Кошница Воја. Поред кршења правилника форума и изношења и приватних порука, пре пар дана он је направио још један налог тј лажан профил што је по Правилнику форума најстроже забрањено.

Господин Драган Шошић ће такође бити банован и његова забрана истиче за 7 дана.

С поштовањем,
Уреднички тим форума

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #954 poslato: Mart 26, 2018, 14:43:24 »
Smatram da je ovo demokratski forum i da nema banovanja. Nema potrebe bilo koga trajno isključiti. Nemojte biti forum sposa 2!
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #955 poslato: Mart 26, 2018, 23:33:15 »
Leleeee i na zdravlje. Kud ode onakav forum... :o :(

Moje izvinjenje kolegama ali želim samo par riječi da mi niko ne zamjeri...

Nije mi namjera da izražavam simpatije ili antipatije prema bilo kome ili čemu niti da osuđujem bilo koga ali ja sam postao i ostao član ovog foruma zbog onoga što je nekad bio. Smatram da ovakvim diskusijama nije mjesto na forumu koji ima prvenstvenu namjenu i predviđenu tematiku.

Žalim samo i isključivo samo zbog zavađenih ljudi. To je ono najtragičnije u svemu. Život je previše kratak...

Toliko od mene.

Pozdrav dragim prijateljima...

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #956 poslato: Februar 07, 2020, 23:29:45 »
На СПОСовом форуму опет уредници настављају са нападима и подстичу друге непријатеље напретка српског пчеларства...
Безброј пута током прошле године па настављају и ове године напали су сваког ко је писао своја позитивна искуства у раду са Родна Воја кошницама  а мене где год могу вређају и провоцирају. У томе предњачи Саво Тадић а затим и Слободан Марјановић за кога сам мислио да је попустио, међутим погрешио сам.
За сваки мој одговор на њихове намерне провокације добојао сам санкције и упозорења пред искључење.
Толико су се осилили да још кажу да свако моје даље писање и настављање са мојим писањем о мом начину рада ( што није научно утемељено и потврђено) биће санкционисно и бићу банован са тог форума.
Шта је то него терор!

Сметам господи за продају ројева на ЛР рамовима, другима за израду кошница јер им постојање Родне Воје квари посао око производње кошница, продаје кошница са пчелама, продаје погача, продаје матица итд.

Смета им што сам у ПП рекао да није у реду да скоро сви уредници пишу латиницом и да би био ред да понекад пишу мало и ћирилицом ако се Србима осећају.
Још ме и за то оптужују...
Испирање мозга као за време комунизма...
Сетим се да су скоро сви комунисти и њихова деца писали латиницом.. реткости су биле да је било супротно..

Сметају им СРПСКЕ кошнице Родна Воја и ЕКо Воја, наш Нозевој, Брстивар, Војвир све што је српско у српском пчеларству...
Што и ја нисам американац па да имају још коју америчку кошницу поред ЛР, ДБ и Фарар па да имају и Родну Воју и ЕКо Воју па да могу лепо са њима да раде и да се поносе како пчеларе са најсавременијим америчким РВ и ЕВ кошницама.
У часопису амерички пчелар са српским називом сви би писали о њиховом најсавременијем раду и најбољим резултатима које постижу са тим новим америчким кошницама.
У сваком броју излазио би бар по један чланак.
Сада би на сајму позвали неког од " американаца" који тако раде са тим РВ и ЕВ американкама да држи предавање и хвалили би се како имају најсавременије предавање.

Имали смо већ СРПСКЕ АМЕРИКАНКЕ кошнице са америчким рамовима и о томе се поносили пред целим светом.

Безброј чланака у часописима о њима објавили..  НЕКАД, да ! АУУУУУ што је било модерно бити американац или имати американке у српском народу, добро, онда је то била нека друга земља а нисмо имали својих кошница са својим оригиналним рамовима... Ипак...
   
Да су РВ и ЕКО Воја НОВЕ американке о томе би и министра пољопривреде упознали а не онако човек мисли да су све кошнице исте и да је у српском пчеларству најважнији погон за мед.
Субвенције би се давале само за осавремењавање нашег пчеларства са најсавременијим новим РВ и ЕВ АМЕРИКАНКАМА.

А тек да су РВ и ЕВ кошнице немачке?

АУУУУУУУУ, где би нам био крај...
Први би нам се јавио Милијан Трифуновић да каже како је било велико предавање са великом посетом пчелара јер је предавање на сајму од стране тог неког немца било одлично.
Као да су посетиоци предавања унапред знали да ће бити тако добро предавање.. Ал немац је немац, не може бити нешто наше као што је немачко, јел да?
У суштини да су позвали неког од наших домаћих пчелара могао им је скоро све то па и више од тога пренети...
А још да имају и РВ или ЕВ кошницу немачку ауууууууууууууу па то би било на сваком сајму за ових 12 државних сајмова макар по једно предавање...   

Доћи ће ваљда и неко боље време за тај форум на коме сам отворио преко 200 тема и на коме су људи писали о својим искуствима... 
Јесте да су неке теме о Родној Воји обрисане али остало је још много тога за брисање...

Унаказили су ти уредници у циљу заустављања напретка српског пчеларства многе теме о родној Воји, погледајте само почетак теме Пчеларење Родном Војом. Скоро све моје поруке су унакажене, избрисано по 90% текста у мојим одговорима, у одговорима многих других који су писали о РВ кошницама и њиховим предностима у односу на друге кошнице у истим условима пчеларења.
Све што је било тако оригинално све су обрисали.
У многим темама где су ме нападали да је РВ плагијат ја сам постављао и објављивао оригиналну објаву патента из међународног бироа светске патентне организације из Женеве, са бројем и датумом објаве у Женеви...
Све су обрисали, и оставили на форуму све напададе на мене и све оно што представља савремено српско пчеларство.

Ево једне песме коју волим да слушам после таквих напада...



Слава драгом роду!
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #957 poslato: Februar 08, 2020, 07:26:16 »
Toliko zlih ljudi na jednom mestu se retko gde može sresti. Ja to gledam malo drugačije. Dali je to prokletstvo ili šta već neznam ali u našem narodu ima jedan deo koji su radili i rade protiv većine. I na žalost uvek će ih biti. Princip je što gore to bolje. Spos je postao privatna organizacija gde jedna grupa ljudi koristi takvo stanje za lične interese. Narod ćuti po običaju a svako ko se drzne da im ukaže na bezobrazluk napadaju svim sredstvima. Pitam se samo šta bi bilo kada bi imali ovlašćenje primene fizičke sile? Krvnici bez milosti i savesti. Ne poštuju ni pravilnik koji su sami doneli. Da kažem i ovo, riba smrdi od glave. Idi Amin, Čaušesku i drugi tirani kroz istoriju su male bebe u poređenju sa njim. Ja sam nekada dok sam imao prilike da mu se obratim preporučio da pročita sabrana dela Sadama Huseina i Fidela Kastra i bio je više nego odličan đak. Ali ima jedna naša izreka : možeš kako hoćeš ali ne može dokle hoćeš. Vojo pomenu neke ljude. Šta reći o pčelaru kome bolje ide molerski posao? Krečio čovek matice....
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #958 poslato: Februar 08, 2020, 13:44:41 »
Inače ne pišem na ovom forumu, ali moram napraviti mali izuzetak. Nadam se da neću morati i ubuduće...
Citat
Испирање мозга као за време комунизма...
Сетим се да су скоро сви комунисти и њихова деца писали латиницом.. реткости су биле да је било супротно..
Nije baš tako - Patin Kuvar, Narodni lekar, Prosvetina enciklopedija, Srpska književnost u 100 knjiga, te mnoge druge knjige,
koje imam, štampane su šezdesetih godina ćirilicom.
Pisano koristim ćirilicu, štampano latinicu. navika...

Inače, istine radi, ćirilica je proganjana u okupiranim delovima, pod Austro-ugarskom, kao i u Krajevini Srbiji,
pod uticajem ove carevine.
Slušao sam neke savremene lingviste o tome.

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #959 poslato: Februar 08, 2020, 23:37:29 »
Kad koristiš oba pisma znači da si pismen...inače si polupismen...
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi