Autor Tema: Pčelarski filmovi  (Pročitano 139230 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #45 poslato: Mart 06, 2011, 00:34:10 »
Sve navedene filmove snimio je pre nekoliko godina bivši urednik časopisa Pčelar. Po mom skromnom sudu najvredniji je film o Pčelarskoj farmi Vener. U svakom slučaju sve vredi pogledati.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #46 poslato: Mart 06, 2011, 01:40:07 »
Sve navedene filmove snimio je pre nekoliko godina bivši urednik časopisa Pčelar. Po mom skromnom sudu najvredniji je film o Pčelarskoj farmi Vener. U svakom slučaju sve vredi pogledati.

Ma, šuti,
Krv su mi popili ovi filmovi! Ima i Dramlićev film "Uzgoj matica" (razni amaterski načini te Jenter i Nicot", ali su, izgleda, loše snimljeni pa zastajkuju i izluđuju me. Čistio sam i Divix i DVD na kompjuteru, ali, avaj, opet zastajkuju. Sutra-prekosutra ili ću ih vratiti ili otići u videoteku da majstor svog zanata pokuša nešto učiniti. Zanimljiv je film o njemačkoj dami koja radi 11-oramnim LR košnicama (princip rotacije), preveden je na srpski, ali ima i nedostataka u prevodu (slučajnih ili namjernih?!). Recimo, tretira pčele nekim sistemikom, a ne kaže kojim. Zanimljiv mi je i simpatičan onaj Milošš Čorbić. Naravno, sve je fino pogledati. Ima poštošta i za razmišljanje.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #47 poslato: Mart 06, 2011, 12:11:46 »
E Moj Esko,
Pčelarski filmove često snimaju totalni amateri, uz pomoć neke fotografske radnje. Zato je kvalitet i tehnički i sadržajno na niskom nivou. Nije čudo što te izluđuju. Ljudi ne biraju način da dođu do lake zarade. Domar Dačo, čiji film imaš ti je klasičan primer za to.
Pozdrav.

Van mreže Valon Mustafi

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 259
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija: Tetova, Macedonia, ~500m.n.v.
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #48 poslato: Mart 06, 2011, 15:50:48 »


  Definitivno ovde ne se radi za LR, nego ovo je jedan drugi format kosnice koje cini mi se da se koristi u Njemacku.
« Poslednja izmena: Mart 06, 2011, 15:57:00 od strane Valon Mustafi »
"If thϵ bϵϵ disappϵars from thϵ surfacϵ of thϵ ϵarth, man would havϵ no morϵ than four yϵars to livϵ." - Albϵrt Ԑinstϵin
Moje predstavljanje

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #49 poslato: Mart 06, 2011, 15:52:42 »
E Moj Esko,
Pčelarski filmove često snimaju totalni amateri, uz pomoć neke fotografske radnje. Zato je kvalitet i tehnički i sadržajno na niskom nivou. Nije čudo što te izluđuju. Ljudi ne biraju način da dođu do lake zarade. Domar Dačo, čiji film imaš ti je klasičan primer za to.
Pozdrav.
Ma, pretpostavljao sam to, ali nisam htio reći. Naime, ja sam sa gazdom poljoprivredne baš dobro i vjeruju mi, tako da mogu i s parama i bez para uzeti šta mi zatreba, ali, naravno, to se zaslužuje. Tako sam mu i rekao da nije uredu da prodaje filmove na kojima ne piše ni ime autora, niti izdanje pa me je zamolio da mu to ja napišem, baš kao što mu napišem koje preparate da poruči za pčelare: mravlju, oksalnu, alkohol, letvice, dimilice, pribor za kalemarstvo, pogače, nozecid itd. On čak ne zna ni ime onoga ko mu je to donio u radnju. E, baš ću provjeriti.
Pozdrav, svako dobro!


Uzastopna Poruka: Mart 06, 2011, 18:30:55


  Mislim da ovde ne se radi za LR, nego za jedan drugi format kosnice koje cini mi se da se koriste u Njemacku.

Ma, Mustafi, i mene to muči. Uz to, čini mi se da ove košnice nisu drvene (možda stirodur), ali i na oklopu filma piše "Tehnika rada LR košnicom", a isto to se čuje i u prevodu. Možda će nam neko ko zna više pojasniti o čemu je riječ. Uz to, razmišljao sam kako dama radi bez zaštite. Nije ona ni hrabrija od nas niti ima mirnije pčele, mislim da koristi neko sredstvo: sirće, a možda čak i nešto kao "Autan". Ima tu još pokoja nejasnoća. Malo me podsjeća i na češku "Optimal" košnicu. A da je lijepo za pogledati, jeste brate.
Pozdrav, svako dobro!
« Poslednja izmena: Mart 06, 2011, 18:30:55 od strane admin »

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #50 poslato: Mart 06, 2011, 16:38:29 »
Ovo je ipak JEDANAESTORAMNA košnica.
Svakako da nije LR desetoramna.
Pozdrav iz Alekisnca

Van mreže Branko Obranovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 513
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Poden - Kostel na Kočevskem SLO 310 m n/m
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #51 poslato: Mart 06, 2011, 16:41:31 »
Ja mislim da je pčelarstvo Nahl iz okoline Doboja.
Lp Branjko

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #52 poslato: Mart 06, 2011, 17:24:24 »
Kolega Smailbegović Hasan koji pčelari košnicama od stirodura je na nekom od sajtova pominjao
razgovore prilikom izgradnje svojih košnica i dubokih podnjača, pa ga molimo da nam kaže, ukoliko zna, koja je tajna da nemački pčelari bez velike zaštitne opreme slobodno opslužuju
pčelinja drustva u svima fazama kontrola.
Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #53 poslato: Mart 06, 2011, 17:56:57 »
Ovo je ipak JEDANAESTORAMNA košnica.
Svakako da nije LR desetoramna.
Pozdrav iz Alekisnca

Kolega Savo,
I rekao sam da je jedanaestoramna pa zato i dao drugima na uvid i analizu. Valjda ćemo saznati nešto novo. Mene podsjeća na "Optimal".
Pozdrav, svako dobro!

Uzastopna Poruka: Mart 06, 2011, 18:31:51
Ja mislim da je pčelarstvo Nahl iz okoline Doboja.
Lp Branjko

Jest samo natpis (titl) koji je "nabačen" na film (može to svako nabaciti, ali je li ljudski?!. Na mom DVD-u nema nikakvog natpisa takve vrste, osim, čini mi se, "Bienenhaltung in der Rotation", što znači da je tehnika rotacije u pitanju. Možda su u pitanju samo LR ramovi, mada ih je 11 te da je debljinom zidova dobijena kvadratna osnova, pa stoga govore o "Tehnici rada LR košnicama", koje to nisu, ali mi se nikako ne da povjerovati da su one košnice od drveta.
Pozdrav, svako dobro!
« Poslednja izmena: Mart 06, 2011, 18:31:51 od strane admin »

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #54 poslato: Mart 06, 2011, 18:26:16 »
Ja mislim da je pčelarstvo Nahl iz okoline Doboja.
Lp Branjko
Jest samo natpis (titl) koji je "nabačen" na film (može to svako nabaciti, ali je li ljudski?!. Na mom DVD-u nema nikakvog natpisa takve vrste, osim, čini mi se, "Bienenhaltung in der Rotation", što znači da je tehnika rotacije u pitanju. Možda su u pitanju samo LR ramovi, mada ih je 11 te da je debljinom zidova dobijena kvadratna osnova, pa stoga govore o "Tehnici rada LR košnicama", koje to nisu, ali mi se nikako ne da povjerovati da su one košnice od drveta.
Pozdrav, svako dobro!
Kolega Esade košnice nisu od drveta, niti od lepljenog stirodura, već od masinski livenog stirodura na posebnim presama. Svaki deo čini posebni izliveni odpresak.
Pozdrav

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #55 poslato: Mart 06, 2011, 22:13:48 »
Kolega Savo,
E, baš ti hvala. Stariji sin mi je to odmah govorio, a ja ga napravio budalom.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #56 poslato: Mart 07, 2011, 09:08:21 »
Kolega Savo,
E, baš ti hvala. Stariji sin mi je to odmah govorio, a ja ga napravio budalom.
Pozdrav, svako dobro!

Heh, vidi belaja,
Pošto nema opcije "izmeni", sam ću sebe citirati.
Naime, našao sam ove košnice na "HOLTERMANN SHOP". Riječ je o njemačkim košnicama 500 X 500 X 338 mm, mada u ponudi ima raznih visina, ali i drugih vrsta košnica (lijepe slike, paprene cijene).
Kolega Savo, ja nisam mogao naći tekstualnu verziju Miloša Milosavljevića o njegovom načinu "više matica u jednom pčelinjem društvu" pa ako ti to možež, nabaci brate.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #57 poslato: Mart 07, 2011, 09:14:35 »
Kolega Esade
Možda mislite baš na ovaj tekst
http://spos.info/forum/index.php?topic=574.msg42587#msg42587
Pozdrav iz Aleksinca

Uzastopna Poruka: [time]Mart 07, 2011, 19:58:35[/time]
Kolega Esade
Ili možda ovde
http://spos.info/forum/index.php?topic=574.msg43702#msg43702
Pozdrav iz Aleksinca
PS Na kraju krajeva ta tema ima vise strana, pa ih na tenane još jednom sve pročitajte.
Milina za čitanje.
Pozdrav

Uzastopna Poruka: Mart 07, 2011, 19:58:58
Radi drugih kolega prikazujem i ovaj film Miloš Milosavljevića

Pozdrav iz Aleksinca
« Poslednja izmena: Mart 07, 2011, 19:58:58 od strane admin »

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #58 poslato: Mart 07, 2011, 09:36:28 »
Kolega Esade
Ili možda ovde
http://spos.info/forum/index.php?topic=574.msg43702#msg43702
Pozdrav iz Aleksinca
PS Na kraju krajeva ta tema ima vise strana, pa ih na tenane još jednom sve pročitajte.
Milina za čitanje.
Pozdrav

Ah, sunce ti ljubim,
Ja osvanuo za kompjuterom i nisam ovo našao, a ti odjednom. Ma, svaka ti čast! Doduše, znaš kako to biva: počneš tražiti jedno, a odgledaš i pročitaš još stotinjak varijanti i, što je najgore, znaš da si bar deset puta toliko još propustio što bi volio vidjeti. Eto, recimo, natrčim na temu o Đerzonu, pa o Optimalu i FNB i..: "Ode mast upropast!"  Eh, sad odoh u krevet smiriti i sebe i bubrege, a tebi puno hvala.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Pčelarski filmovi
« Odgovor #59 poslato: Mart 07, 2011, 09:40:19 »
Kolega Esade
Nema na čemu.
Ako sam pogodio šta ste tražili, to mi čini posebno zadovoljstvo.
Budite mi ponovo pozdravljeni.
Pozdav iz Aleksinca