Autor Tema: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje  (Pročitano 18168 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #30 poslato: Septembar 14, 2019, 08:46:15 »
Odradjen tretman protiv varoe sa herbom bilo je opadanja varoe u velikim kolicinama, prihrana odradjena na novoformiranim drustvima i dodat po koji ram sa medom. Trenutno ima unosa polena u vecim kolicinama, drustva spremna za zimu, ostaje jos tretman oksalnom krajem novembra.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 20, 2019, 15:29:58 »
Pozdrav drage kolege, stiglo priznanje za moj rad sa pcelama, na moju radost i moje zadovoljstvo.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 21, 2019, 08:37:20 »



             Одличне оцене. Све честитке. Сваки ваљан и поштен рад се на крају ипак исплати. Поздрав.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 22, 2019, 14:19:29 »
Hvala kolega Gorane, samo jos jedan podsticaj da se nastavi sa radom ali i potvrda da moj rad ide u dobrom smeru. Pozdrav za sve kolege.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #34 poslato: Februar 28, 2020, 13:56:44 »
Pozdrav za sve kolege, evo da se i ja javim sa stanjem na mom pcelinjaku. Hvala Bogu sva drustva su izasla iz zime i za sad su ziva i zdrava, hrane ima kako u kojoj kosnici, neke su jos uvek dobre sa hranom neke malo slabije, tako da cu posle ovog zahladjenja morati u pojedinim da intervenisem sa pogacicama, uradjen pregled na 5 slucajno odabrane kosnice legla ima na po jednom ramu, zatvorenog kao jedna saka obostrano, toliko i otvorenog u raznim stadijumima. Pcele trenutno unose polen sa leske, a i pojilice su dobro posecene. Toliko za prvo javljanje, Medno.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #35 poslato: Februar 28, 2020, 14:19:04 »
Браво колега Мишко...
Добро је да сада немају пуно легла како не би прерано дошло до замене зимских пчела. И код мене је у око 70-80% заједница по један рам легла углавном величине длана.
Ко зна какво нас време очекује у наредном периоду па је добро да им ми нашим активностима не подстичемо на ширење легла у овом периоду.
Поздрав и срећно зимовање...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #36 poslato: Februar 28, 2020, 21:02:46 »
Hvala na podrsci kolega Vojo. I samo da dodam da nisam radio zimus oksalnu, pcele sam u dva navrata tretirao Vojvirom, i to prvi put sam preprskao pcele na ramovima vadeci svaki ram posebno a drugi put sam to uradio na principu oksalne, tako sto sam sipao preko pcela u klubetu. Nadam se dobrom rezultatu, posto zadnjih pet godina ne dimim pcele nikakvim sredstvima koristim samo oksalnu i letvice u jesen.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #37 poslato: Mart 06, 2020, 18:36:45 »
Pozdrav drage kolege, juce pri obilasku pcelinjaka primetio sam da mi na jednoj kosnici pcele nisu aktivne kao na ostalim kosnicama, pa iz radoznalosti sam otvorio tu kosnicu i pregledom utvrdio da ima dosta meda, legla zatvorenog velicine sake na dva rama obostrano bez otvorenog legla i sa nekoliko zatvorenih maticnjaka. Matica je verovatno nekako stradala. Moje pitanje za sve iskusnije kolege sta je najbolje i kako sad odraditi sa tim drustvom u ovom periodu. Posto do sad nikad nisam imao ovakvu situaciju u ovo vreme, uzimajuci u obzir hladne noci a i trenutno kisoviti dani. Hvala unapred.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #38 poslato: Mart 21, 2020, 11:15:10 »
Pozdrav kolege, juce po lepom vremenu odradio kompletan detaljni pregled svih drustva. Stanje sledece, vecina drustva na 4 do 5 rama legla, ima unosa polena ali ne u vecim kolicinama, napominjem da kod mene jos uvek nista nije krenulo da cveta, po neki dren krece stidljivo da otvara cvetove. Hrane ima jos uvek, nadam se da ce je biti dok ne krene cvetanje kajsije i dzanarike jer su drustva bas burno krenula u razvoj. Nadam se samo da najavljeno zahladjenje nece negativno uticati na dalji razvoj, zbog najave zahladjenja od pet dana danas cu dodati svakom drustvu po pola pogace. Medno

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #39 poslato: Mart 21, 2020, 20:30:42 »
Браво Мишко. За твој крај и пашне прилике то су одлични резултати.
Ако пре цветања џанарике заједнице дођу до четири рама легла то је више него одлично.
Поздрав..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #40 poslato: Mart 21, 2020, 21:42:11 »
Hvala kolega Vojo, i zaboravio sam da napisem da su sva drustva preprskana Vojvirom. I to svaki ram sa pcelama ponaosob, tako da sad ostaje da cekam polako da krene cvetanje voca i nastavim sa radovima.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #41 poslato: April 11, 2020, 16:50:54 »
Jutros rano obisao pcelinjak i izvrsio prvi detaljan pregled svih kosnica. Pcele su aktivne od ranog jutra donose polen a izgleda i po malo nektara, pojilica je puna tokom celog dana. Kod mene pocela da cveta sljiva, zatecenim stanjem u kosnicama mogu reci da sam zadovoljan, zavisi od drustva do drustva. Ona jaca imaju na po sest do sedam punih ramova legla, dok ona slabija ima i na po tri do cetiri rama legla. Ove godine jos ni jednom nisam prihranjivao sirupom jer mi je neizvodljivo zbog zabrane kretanja, pogace koje sam dodao pre desetak dana su kompletno odnesene. Slabije zajednice imaju jos ramova sa neotvorenim medom, dok jace imaju po malo nekog unosa. Ove godine ce proci bez stimulativne prihrane pa sta im dragi Bog da, medno.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #42 poslato: Maj 31, 2020, 07:24:07 »
Pozdrav za sve kolege, evo da i ja sumiram moj bagrem2020. Drustva krenula lepo dostigla svoj maksimum pred bagrem ali majka priroda nije dozvolila da se bagrem iskoristi  tako da je ove sezone proslo bez bagremove pase. Sto je bilo do mene i pcela odradjeno je sve kako treba ali vreme nije dozvolilo, protiv toga ne mozemo. Sledi iscekivanje livade, i borba sa jakim drustvima dok ne krene pasa. Medno.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #43 poslato: Jun 01, 2020, 08:36:52 »

Биће ливаде. Бар је у твом крају има на претек. Багрем је на многим локацијама обећавао али је на крају ту негде мало испод просека. Срећно и медно ти било надаље.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 167
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Moj pcelinjak moj odmor i uzivanje
« Odgovor #44 poslato: Jul 28, 2020, 18:08:01 »
Evo danas uslikao majka i cerka vec 26 dana rade zajedno. Zalosno sto nema nikakve pase.