Autor Tema: KOSILICA ZA TRAVU NA PCELINJAKU  (Pročitano 5936 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
KOSILICA ZA TRAVU NA PCELINJAKU
« poslato: Januar 24, 2012, 02:36:14 »
Svako uz malo truda moze sebi napraviti jednostavnu malu i vrlo masivnu kosilicu za travu.

Ja sam je napravio od danceta starog bojlerskog kazana od 80l. i motora stare bacene ves masine kojoj je radila velika brzina 2800o/min. Da napomenem da je to motor sa nesto duzom osovinom, jer ima i onih sa kracom pa je noz teze namontirati. Motor je od ves masine Gorenje.

Noz na kosilici sam uzeo od stare kosilice kupljen na buvljaku i skratio prema velicini danceta, kada se kavlitetno zavati, noz traje dok se neistrosi od ostrenja. Moze se i noz napraviti bez problema ako se ima odgovarajuci materijal.

Nemam sta da vise kazem jer na slikama se sve vidi, prosta i jednostavna, pa eto jedne ideje kako da vam ostane neki dinar u dzepu, a garantujem vam da je jedno deset puta bolja nego one sto se kupuju po radnjama,  vec godinam je koristim i vise ni sam neznam sta nisam kosio s njom. Zaradio sam lepu kintu koseci po komsiluku, tako da sam stim patrama kupovao pribor koji mi je nedostajao na pcelinjaku.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 24, 2012, 02:48:50 od strane Boza Trbojevic »