Autor Tema: 43. Међународни сајам пчеларства " ТАШМАЈДАН 2017 "  (Pročitano 24786 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Ja na sajam necu ni priviriti, samo cekam mesto okupljanja...Iskreno, samo zbog toga i dolazim, tako da mi je svejedno gde je mesto okupljanja.....Jos kada bi mi ti majkane nabavio onu knjigu koju si zadnju citao, ako bude isao na sajam...Ne volim guzvu ...

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Iskreno nisam nikad bio na sajmu pčelarstva niti jednom pa ni na Tašu ali sam rad da upoznam neke nove ljude iako mi nije baš blizu.
Vjerovatno sajam ko sajam. Tezge, tegle, centrifuge i ostala boranija... i naravno gužva.

Pozdrav svima...

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Dočaraću vam ako mogu atmosveru na mom prvom beogradskom sajmu 2015 godine...

Počeo sam da se interesujem za pčelarstvo novembra 2013 godine pričajuci sa jednim pčelarom tj slusajuci njegove price pošto vecinu razgovora tj priča nisam razumeo potrazio sam rešenje na internetu i došao do foruma BRDSKO PLANINSKOG PČELARENJA a kasnije i foruma KOŠNICE VOJA i na ovim forumima počeo da učim o pčelarenju sticajuci prijatelje iz cele Srbije cak sam i svoje prvo drustvo dobio na poklon preko foruma a prvu RV kosnicu takodje preko foruma od  Ćaleta ( Rakovca ) i tako napravio svoj prvi pčelinjak i stekao bezbroj prijatelja posle malo više od godinu dana dosao je red da se i upoznamo na mom prvom Beogradskom sajmu sa mnogima se trebalo upoznati a jedini znaci raspoznavanja su bile slike sa avatara i foruma ...

Stigao sam negde oko 10 sati na sajam odmah na samom ulazu stojala je grupa poznatih lica Dj.Zečević Rade Kostandinović Miljko Šljivić Verica M itd upoznavanje slikanje a onda dolaze Rakovac i Voja nastavlja se slikanje ulazimo unutra i dogovaramo okupljanje na balkonu ali prvo malo da se promuvamo kroz sajam, nalazim se sa Radišom Zdravkovićem i zajedno prolazimo kroz sajam i verovali ili ne na svakom koraku srecu se poznata lica sa foruma i nastavlja se upoznavanje u jednom trenutku nisam znao gde se nalazim nekako smo dosli do balkona izvukli se iz guzve i uspeli da nazdravimo sa domaćom rakijom koju je Radisa doneo polako su pristizali i ostali i svako je docekan sa čašicom dobrodoslice odnekud se pojavio i Grada sa stolom a na stolu su se ubrzo našli domaći mesnati proizvodi i domaća pića da se druzina okrepi od dalekog puta...ubrzo je dogovoren novi skup sa odabranim drustvom u Kafani (koja je igrom slučaja bila u Rakovcevom komsiluku :) ipak je on sve ogranizovao i isao na sigurno ) organizovanim prevozom smo se ubrzo nasli na novoj lokaciji na ručku uz pesmu i piće  druzenje je potrajalo ali ja sam morao veselu druzinu da napustio oko 16h zbog organizovanog prevoza nazad kući...


Zato se iskreno radujem ovom novom druzenju i upoznavanju sa novim prijateljima
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Dočaraću vam ako mogu atmosveru na mom prvom beogradskom sajmu 2015 godine...

Počeo sam da se interesujem za pčelarstvo novembra 2013 godine pričajuci sa jednim pčelarom tj slusajuci njegove price pošto vecinu razgovora tj priča nisam razumeo potrazio sam rešenje na internetu i došao do foruma BRDSKO PLANINSKOG PČELARENJA a kasnije i foruma KOŠNICE VOJA i na ovim forumima počeo da učim o pčelarenju sticajuci prijatelje iz cele Srbije cak sam i svoje prvo drustvo dobio na poklon preko foruma a prvu RV kosnicu takodje preko foruma od  Ćaleta ( Rakovca ) i tako napravio svoj prvi pčelinjak i stekao bezbroj prijatelja posle malo više od godinu dana dosao je red da se i upoznamo na mom prvom Beogradskom sajmu sa mnogima se trebalo upoznati a jedini znaci raspoznavanja su bile slike sa avatara i foruma ...

Stigao sam negde oko 10 sati na sajam odmah na samom ulazu stojala je grupa poznatih lica Dj.Zečević Rade Kostandinović Miljko Šljivić Verica M itd upoznavanje slikanje a onda dolaze Rakovac i Voja nastavlja se slikanje ulazimo unutra i dogovaramo okupljanje na balkonu ali prvo malo da se promuvamo kroz sajam, nalazim se sa Radišom Zdravkovićem i zajedno prolazimo kroz sajam i verovali ili ne na svakom koraku srecu se poznata lica sa foruma i nastavlja se upoznavanje u jednom trenutku nisam znao gde se nalazim nekako smo dosli do balkona izvukli se iz guzve i uspeli da nazdravimo sa domaćom rakijom koju je Radisa doneo polako su pristizali i ostali i svako je docekan sa čašicom dobrodoslice odnekud se pojavio i Grada sa stolom a na stolu su se ubrzo našli domaći mesnati proizvodi i domaća pića da se druzina okrepi od dalekog puta...ubrzo je dogovoren novi skup sa odabranim drustvom u Kafani (koja je igrom slučaja bila u Rakovcevom komsiluku :) ipak je on sve ogranizovao i isao na sigurno ) organizovanim prevozom smo se ubrzo nasli na novoj lokaciji na ručku uz pesmu i piće  druzenje je potrajalo ali ja sam morao veselu druzinu da napustio oko 16h zbog organizovanog prevoza nazad kući...


Zato se iskreno radujem ovom novom druzenju i upoznavanju sa novim prijateljima
Samo jos dodaj ko je sve bio na tom druzenju uz casicu i pesmicu.... :)

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Cek da se prisetim ako pogresim neka me neko ispravi ...Blagoja iz Makedonoje, Sloba iz Vranja, Goran iz Aleksinca, Radisa iz Naupara sa komsijom, Rakovac i Voja i Zlatko ako se ne varam iz Beograda e sad ako moze pomoc prijatelja posto mi je mozak stao... :)
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Neko je rekao da bi se i domaćin Voja trebao oglasiti u ovoj temi po pitanju sajma.
Nadam se da će imati vremena da nam se pridruži.

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Cek da se prisetim ako pogresim neka me neko ispravi ...Blagoja iz Makedonoje, Sloba iz Vranja, Goran iz Aleksinca, Radisa iz Naupara sa komsijom, Rakovac i Voja i Zlatko ako se ne varam iz Beograda e sad ako moze pomoc prijatelja posto mi je mozak stao... :)
Sloba iz Vranja sa komsijom.....

Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Bio je tu i moj komšija  ;) .
Samo da potvrdim dolazak na Sajam i prijvu za druženje.
Gorane dopiši na spisak još jednog pčelara -pripravnika.
Nikolić Miloš,Kruševac

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2231
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje


                 За данас смо се договорили да комплетирамо списак за суботу. Они који су потврдили долазак су :

                1. Милош Обрадовић Блаце ,
                2. Бојан Шушњар Бања Лука ,
                3. Ненад Туцаков Панчево ,
                4. Зоран Ристовић Умка Београд ,
                5. Миле Јеремић Београд ,
                6. Војкан Станојевић Београд ,
                7. Радиша Здравковић Наупаре - Крушевац ,
                8. Милош Николић Крушевац ,
                9. Зоран Дрпљанин Кула ,
               10. Небојша Пешић Качарево ,
               11. Мирослав Јовановић Шарбане - Уб ,
               12. пар пријатних изненађења и
               13. једно место и за мене .

                Евентуалне пријаве су могуће још данас до 15.сати. Поподне уговарам кафану и морам знати тачан број присутних због места. Ако има још интересената још увек није касно. Поздрав и до виђења у суботу.

                 

   1
                9. Зоран Дрпљанин Кула ,
              1о. Мирослав Јовановић Шарбане - Уб ,
           
              12. пар пријатних изненађења и
              13. једно место и за мене .


               

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2231
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje





                          Ево коначно и распореда за суботу.
                          Прогнозирано време доста лоше - киша и захлађење. Ко зна зашто је то добро. Скраћујемо време за куповину па више остаје за дружење.
                          Зборно место на Ташмајдану кафана Шанса. Време 13,30 - 14,00. Ако се у договорено време нађемо у Шанси имамо шансе да се у наставку дана лепо проведемо.
                          Са Ташмајдана организовани одлазак колима на место дружења - печењара Маг - Видиковачки венац крај Гарден центра , одмах поред Ибарске магистрале. Ту смо већ  једном били пре неколико година приликом првог организованог дружења. Избор је пао због пристојне цене , паркинга , избегавања гужве и београдских колапса усаобраћају , лаког одласка са тог места у било ком правцу ( ово важи за све осим за Туцакова ). Ко пожели да види како је било прошли пут на истом месту нека погледа тему " Седми државни сајам пчеларства ".
                          Са газдом уговорено :
                          - аперитив у нашој режији. Ионако се скоро сви који долазе наоружају са својим мученицама. Значи ко има да се похвали добром ракијом нека понесе нећемо му  ништа ни замерити ни приговорити,
                         - главно јело прагње . У питању је прастаро српско митолошко биће које грокће и блеји док не заврши у тањиру ,
                         - салата сезонска - сладак купус и печене љуте паприке ( значи по жељи  има и да се заслади и да се заљути),
                         - пиће по избору . Са газдом је договорено да је пиће његово али се може прошверцовати који литар доброг домаћег вина неће замерити. Е , ово важи посебно за   Туцакова јер знам да је бољи винар него пчелар. Постаће он и ово друго и признаћу му ако донесе балон вина,
                         - цена пристојна 10. евра или 1.200,оо динара по особи ( ако претекне неће да се баци а ако недостане неће бити први пут важно је одржати добру атмосферу ) ,
                         - кад смо већ код атмосфере за ову ставку су сви задужени, посебно Здравковић ( сме да запева све песме осим оне Чаше ломим руке ми крваве ),
                         - фајронт нисмо уговарали тако да извештај пише ко преживи.

                          Биће и пар изненађења , убеђен сам пријатних.
                         Да би смо се лакше нашли а таже погубили ево и контакт телефона 069 - 20 - 24 - 250. Добро дошли и боље се нашли.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Citat
                  - пиће по избору . Са газдом је договорено да је пиће његово али се може прошверцовати који литар доброг домаћег вина неће замерити.
Ako je piće u dogovorenoj ceni, onda će se gazda radovati da mi donesemo što više.
Za balon vina će biti teško, jer je to ono isto, koje si pio prošle godine i nema ga baš mnogo. :'(
Ovogodišnje, taze je još u fazi fermentacije. :)

Ma snaći ćemo se nekako. ;)

Na mreži Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
.... - главно јело прагње . У питању је прастаро српско митолошко биће које грокће и блеји док не заврши у тањиру ,...           

verzija 1 -



verzija 2 -



najlepša verzija -

http://static.panoramio.com/photos/large/38615033.jpg
43. Међународни сајам пчеларства " ТАШМАЈДАН 2017 "


Želim Vam lepo i korisno druženje....

Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
https://youtu.be/4yW3_pPz2Mg cenim da će biti i ovakvih slučajeva... Tucakov ne staj na crtu sa Rakovcem to je maratonac...
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
https://youtu.be/4yW3_pPz2Mg cenim da će biti i ovakvih slučajeva... Tucakov ne staj na crtu sa Rakovcem to je maratonac...
Odakle ih samo vadiš? Opet, veselija od Mitra rabadžije. ;)
Inače, ja nisam maratonac, već sprinter. Sve radim na brzinu i u'vati me na brzinu...
Šta ću kad volem. :D

Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Što se vina tiče samo neka bude hladno pa makar i Tikveško rozno




                          Ево коначно и распореда за суботу.
                          Прогнозирано време доста лоше - киша и захлађење. Ко зна зашто је то добро. Скраћујемо време за куповину па више остаје за дружење.
                          Зборно место на Ташмајдану кафана Шанса. Време 13,30 - 14,00. Ако се у договорено време нађемо у Шанси имамо шансе да се у наставку дана лепо проведемо.
                          Са Ташмајдана организовани одлазак колима на место дружења - печењара Маг - Видиковачки венац крај Гарден центра , одмах поред Ибарске магистрале. Ту смо већ  једном били пре неколико година приликом првог организованог дружења. Избор је пао због пристојне цене , паркинга , избегавања гужве и београдских колапса усаобраћају , лаког одласка са тог места у било ком правцу ( ово важи за све осим за Туцакова ). Ко пожели да види како је било прошли пут на истом месту нека погледа тему " Седми државни сајам пчеларства ".
                          Са газдом уговорено :
                          - аперитив у нашој режији. Ионако се скоро сви који долазе наоружају са својим мученицама. Значи ко има да се похвали добром ракијом нека понесе нећемо му  ништа ни замерити ни приговорити,
                         - главно јело прагње . У питању је прастаро српско митолошко биће које грокће и блеји док не заврши у тањиру ,
                         - салата сезонска - сладак купус и печене љуте паприке ( значи по жељи  има и да се заслади и да се заљути),
                         - пиће по избору . Са газдом је договорено да је пиће његово али се може прошверцовати који литар доброг домаћег вина неће замерити. Е , ово важи посебно за   Туцакова јер знам да је бољи винар него пчелар. Постаће он и ово друго и признаћу му ако донесе балон вина,
                         - цена пристојна 10. евра или 1.200,оо динара по особи ( ако претекне неће да се баци а ако недостане неће бити први пут важно је одржати добру атмосферу ) ,
                         - кад смо већ код атмосфере за ову ставку су сви задужени, посебно Здравковић ( сме да запева све песме осим оне Чаше ломим руке ми крваве ),
                         - фајронт нисмо уговарали тако да извештај пише ко преживи.

                          Биће и пар изненађења , убеђен сам пријатних.
                         Да би смо се лакше нашли а таже погубили ево и контакт телефона 069 - 20 - 24 - 250. Добро дошли и боље се нашли.