Autor Tema: Pčelinjak UkiDuki  (Pročitano 25030 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sinisa Lekic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Stubline
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #30 poslato: Februar 20, 2016, 16:53:25 »
Ivice dali može neki kontakt telefon radi dogovora. Pozdrav

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #31 poslato: Maj 26, 2016, 23:03:24 »
Drug prodaje prikolicu, pogodna i za prevoz košnica. Dužina 3m, širina 1m, nosivost 960 kg, ima amortizere i opruge, laka i stabilna. Prikolica je doterana iz inostranstva. Cena 280 E.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #32 poslato: Jul 29, 2016, 22:31:44 »
Zdravo svima. Evo reših da malo osvežim moju temu i da ubacim neku svežiju sličicu. Bilo je radno ovih dana, ali meda ne okusih ove godine iz mojih košnica. Bagrem je totalno podbacio, tačnije ono malo što su uspele od kiše da sakupe sam ostavio njima, suncokret u mom kraju je retkost, a uzdam se još pomalo u tihu livadsku pašu. Šta će biti, videćemo. Uglavnom bilo je koristi, pčelinjak je proširen novim rojevima koji redovno dobijaju porcije sirupa, tako da sam u suštini zadovoljan. Pozdrav svima.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #33 poslato: Jul 29, 2016, 22:32:48 »
Inače, sve tretirane 3 puta Brstivarom na truleks trakicama, jednom dimljene istim i zadovoljan sam učinkom. Planiram da im odradim i tretman Herba stripom za svaki slučaj i u decembru oksalna. Nozevoj je redovna dopuna sirupu, a i pri svakom pregledu se rado okupaju u njemu.  :)

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #34 poslato: Avgust 01, 2016, 08:33:47 »





                        Уки Дуки пчелињљак полако али сигурно напредује. За годину дана пчеларења ово је импресивно. Лепо за видети. Поздрав.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #35 poslato: Avgust 01, 2016, 08:56:02 »

                        Уки Дуки пчелињљак полако али сигурно напредује. За годину дана пчеларења ово је импресивно. Лепо за видети. Поздрав.
Da. Ivica očigledno ima viziju i zacrtan cilj. To mi se dopada, a i sam sam otprilike u takvom filmu. Ako nešto radim, radim iz sve snage. Višegodišnje "hoću-neću" pilićarenje ničemu ne vodi. Što rekoše Spartanci ( a možda i Rimljani - zaboravih ) - Ili sa štitom, ili na njemu...

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 25, 2016, 11:48:22 »
Hrastove i bagremove grede koje stoje poslednjih 30 godina pod šupu konačno su dobile svoju ulogu. Dokupio sam malo štafni i letve, crep sam imao stari i par starih tepiha, tako da meni odgovara, a verujem da se ni one neće buniti, naročito u kišnim danima.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 25, 2016, 12:08:24 »





                Браво Ивице . Уки - Дуки пчелињак се   полако али сигурно претвара у Ksiro Bipolis - Суви пчелињи град . Како си га моћно започео кошнице ће  моћи да се поставе и на два спрата као у контејнеру. Не бој се пчеле се неће бунити а нећеш ни Ти када будеш радио на сувом и не зависиш више од времена . Поздрав и мирно зимовање.

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 25, 2016, 13:43:35 »
Hvala Gorane. Morao sam ovako zbog nagiba terena, a i da ne udaram tintaru u mertek. I meni je palo na pamet za 2 reda, samo da mu ugradim tockice posle i to je to.  ;)

Van mreže Mićko Račić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 226
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rekavice-Banjaluka
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 25, 2016, 20:42:31 »
Lijepo kolega.
Kao što reče Voja:
"San svake košnice je da bude pokrivena" :)

Van mreže milosav moretic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Jelenac (opstina Topola)
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 26, 2016, 13:26:36 »
Svaka cast, samo naped. Impresivno deluje a sigurno ce biti funkcionalan u svakom smislu!
Pozdrav iz Sumadije

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 26, 2016, 19:06:17 »
Hvala, dace Bog da tako bude. Pozdrav svima.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 27, 2016, 13:10:41 »
Hrastove i bagremove grede koje stoje poslednjih 30 godina pod šupu konačno su dobile svoju ulogu. Dokupio sam malo štafni i letve, crep sam imao stari i par starih tepiha, tako da meni odgovara, a verujem da se ni one neće buniti, naročito u kišnim danima.


Лепо Ивице,
Биће то лепо место за комфоран рад, и пчелама и теби. Други ред кошница ... ја то не бих радио, то није контејнер.
У сваком случају размисли, па како год да одлучиш, нека је са срећом.
Поздрав и свако добро  :)

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 27, 2016, 20:20:17 »
Salio sam se Dragane za drugi red, nije izvodljivo, trebala bi mi skela da pregledam 2. red.  :), Za sad ima jos mesta za ovoliko pa cemo videti kako i sta dalje. PozZ

Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Pčelinjak UkiDuki
« Odgovor #44 poslato: Jun 07, 2017, 23:44:40 »
Najpre pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu, a mozda vec i postoji negde adekvatan odgovor, pitanje cu postaviti ovde. Kako najbezbednije vratiti izvrcane ramove u kosnice? Zasto ovo pitam. Drug je u nedelju vrcao, zatim izvrcane ramove isprskao vodom i juce ih vratio zajednicama iz kojih su i uzeti. U pitanju su DB kosnice, ima ih 8, a iz tri je vadio med, ostale su donele samo za sebe. Danas popodne kad je otisao na pcelinjak imao je sta i videti. Dve od te tri kosnice pune mrtvih pcela, ostalo za saku zivih i jedan roj ovogidisnji takodje potpuno unisten. Posumnjao je da ih je otrovao jer je koristio fajtalicu od tecnosti za prozore pri prskanku ramova, mada ju je ispirao vise puta vodom iNozevojom. Ja sam gotovo siguran da je u pitanju bila grabez zbog vracenih ramova u ovom bespasnom periodu i to zestoka, jer su za samo 24 sata nastradale 2 najjace kosnice. Njegov deda, koji je inace dugi niz godina imao po 2-3 kosnice tvrdi da nije bilo grabezi jutros kad je oko 11 obilazio pcelinjak. Posto i ka trebam sutra vrcati, interesuje me kako da ne dodjem u slicnu situaciju? Takodje me interesuje da li sam ja u pravu ili je pak neki drugi uzrok stradanja? Hvala unapred na odgovorima.