Autor Tema: Блокада развоја српског пчеларства  (Pročitano 13432 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #15 poslato: Januar 18, 2017, 20:05:39 »
U redu Dragane, korespodencija koju sam ja ucio ne poznaje razmake kao prestanke obracanja....   Svako dobro...

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #16 poslato: Januar 18, 2017, 20:16:07 »
I ja sam misljenja da RV treba pribliziti pocetnicima i narocito mladjim pcelarima, po godinama mladjim, tesko da ce neko sa 100  i vise drustava preci samo na nju, a i navike su cudo.... Jos kada nam se u sve to upletu sujete...

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #17 poslato: Januar 18, 2017, 20:26:37 »
I treba Zoki  pribliziti ali rezultatima ja imam tri drugara koja su posle posete mog pcelinjaka presli naRV
Zoki da ti imas 70 fararki sta bi reklamirao(i jos imas rezultate sa kojima si zadovoljan)

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #18 poslato: Januar 18, 2017, 20:28:29 »
Моје мишљење на ову тему је врло просто. Нема никакве "блокаде", у овом смислу како се то жели приказати, па нема ту шта ни да се "разбија".
Сматрам да се прича о рв и ев кошницама води на врло погрешан начин, као уосталом и прича о Србском пчеларству, односно напретку Србског пчеларства.
Да ја водим развој рв и ев кошница у земљи Србији у периоду од 10 година, до сада би бар пола Србије пчеларило тим кошницама, и нико не би причао приче о некаквим "блокадама".
А што то до сада није случај, па можда ипак због некаквих "блокада" ?

Е мој Ваљевац, и шта кажеш? Драганче? Имаш пиће када се видимо  ;D :)

Поштоване колеге, само опуштено. Живот је исувише кратак да би га трошили на јалове расправе и сукобе.
Нема никаквог развоја у људском друштву у атмосфери сукоба и свађа, па сходно томе ни у Србском пчеларству неће бити напретка ако се ми свађамо, и оптужујемо једни друге.
Пут напретка почиње овим сазнањем, и добром вољом да се допринесе општем бољитку нашег Народа и државе.

Поздрав свима  :)

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #19 poslato: Januar 18, 2017, 20:30:50 »
Udruženje "Košnice Voja" treba da participira kod lokalne samouprave, ili pokrajinske blagajne, sa projektom "Kamp za mlade pčelare" i kad dobije novce, taj kamp i organizuje...
Нешо,
Ово је један од паметних предлога, на пример. Оно што сам сматрао погрешним, то сам обрисао  ;D ;)

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #20 poslato: Januar 18, 2017, 20:36:32 »
I treba Zoki  pribliziti ali rezultatima ja imam tri drugara koja su posle posete mog pcelinjaka presli na RV
Zoki da ti imas 70 fararki sta bi reklamirao (i jos imas rezultate sa kojima si zadovoljan)
Знаш шта колега Саша, видим ја да ти озбиљно претендујеш да будеш нај ђак, а и шире ако могу да приметим  ;D

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #21 poslato: Januar 18, 2017, 20:40:46 »
JA ne vidim sta je blokada srpskog pcelarstva
voleo bi neko preciznije obrazlozenje od kolega
Dragance pijemo pice

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #22 poslato: Januar 18, 2017, 20:43:52 »
Зоране,
Тако је како сам ти написао. Извињавам се што нисам био јаснији у првобитној поруци.


Поздрав и свако добро  :)

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #23 poslato: Januar 18, 2017, 20:52:50 »
Sasa, naravno da bi, kako ti kazes, reklamirao tu kosnicu,zato sto se u uslovima sopstvenog pcelarenja pokazala kao dobra.... Ja licno ne pisem o blokadi, nego o afirmaciji ove kosnice i priblizavanju iste pcelarima i ne po svaku cenu...

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #24 poslato: Januar 18, 2017, 20:55:58 »
Ma Dragance, da smo mi zivi i zdravi i porodice pre svega.  Kosnica ce biti, nas nece.... Moje postovanje..

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #25 poslato: Januar 18, 2017, 21:11:46 »
to i ja kazem da nema blokade
95% pcelara pcelari sa DB i LR i pokusava sa njima da pravi dobar rezultat
netreba reci ova kosanica je najbolja nijedna druga nevalja
treba samo pisati realno o kosnici
trebamo mi koji pcelarimo sa njom da pisemo o nasim zapazanjima a ako se nekome to svidi da pocne da pcelari sa njom

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #26 poslato: Januar 18, 2017, 21:31:21 »
Браво другари, тако се пише а не као ја.   :D

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Veljan Ilijevski

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #27 poslato: Januar 18, 2017, 21:37:45 »
Udruženje "Košnice Voja" treba da participira kod lokalne samouprave, ili pokrajinske blagajne, sa projektom "Kamp za mlade pčelare" i kad dobije novce, taj kamp i organizuje...
To je jedan od načina da se razbije blokada.
Moram da se slozim sa gos. Draganom, samo sto bih ja rekao ne dobar nego odlican predlog. Jer u tom slucaju verujem da bi bilo dosta zainteresovanih " kampera" koji bi da se upuste u avanturu sa Rv kosnicom, a do sad su imali neku ili neki vid blokade. Ima dosta ljudi koji samo citaju po forumima i internetu vezano za istu  ali nemaju mogucnosti da se blize upoznaju sa rv kosnicom i zivotom "nase" pcele( sto bi se reklo uzivo da je vide)jer ipak  ziva rec je ziva rec. Znam isto tako da i to nije tako jednostavno kao ni pisanje knjige o tehnologiji rada sa rv kosnicom koju mnogi zeljno iscekuju, ali je jos uvek nazalost nema ( znaci jos jedna blokada). Zato verujem da kad bi se pokrenulo tako nesto, promocija kosnice kao i rada sa njom brze bi izbila na vodece mesto na trzistu nego do sada sa ovakvom promocijom. Pozdrav i svako dobro

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #28 poslato: Januar 18, 2017, 23:28:22 »
Pun pansion, recimo na Devojačkom bunaru ( perfektna lokacija ), je trenutno 1500 dinara. Ako bi se deo novca pribavio od gore navedenih struktura, a deo od participacija samih učesnika kampa ( seminara, obuke - kako hoćete ) mogla bi se zaista dobra obuka izvesti.
Hoću da kažem da moj predlog nije samo hipotetičke prirode...

Mislim da je u kampu Crvenog krsta u Bačkom Monoštoru još povoljnije, ( mogu saznati uslove, mada tu imamo i dosta Somboraca ).
Verovatno ima još prihvatljivih lokacija i ispod i iznad Dunava...

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #29 poslato: Januar 19, 2017, 01:05:17 »
Udruženje "Košnice Voja" treba da participira kod lokalne samouprave, ili pokrajinske blagajne, sa projektom "Kamp za mlade pčelare" i kad dobije novce, taj kamp i organizuje...
To je jedan od načina da se razbije blokada.

Одличан предлог...  Пројекат само треба написати.. Ко има искуства са писањем пројеката нека се јави...

Pun pansion, recimo na Devojačkom bunaru ( perfektna lokacija ), je trenutno 1500 dinara. Ako bi se deo novca pribavio od gore navedenih struktura, a deo od participacija samih učesnika kampa ( seminara, obuke - kako hoćete ) mogla bi se zaista dobra obuka izvesti.
Hoću da kažem da moj predlog nije samo hipotetičke prirode...

Mislim da je u kampu Crvenog krsta u Bačkom Monoštoru još povoljnije, ( mogu saznati uslove, mada tu imamo i dosta Somboraca ).
Verovatno ima još prihvatljivih lokacija i ispod i iznad Dunava...

Први кораци су најважнији... Браво Нешо за идеје и предлоге..

Поздрав драгим пријатељима... 

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.