Autor Tema: Предавање у Бачкој Тополи 02.12.2022. год.  (Pročitano 694 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Предавање у Бачкој Тополи 02.12.2022. год.
« poslato: Decembar 03, 2022, 00:52:46 »
02.12 2022. године са почетком у 17: 00  сати почео сам са предавањем пчеларима Бачке Тополе.
Своја предавања обично не најављујем и не објављујем пре почетка предавања па тако нисам ни овај пут.  :D
Ово је било меје треће предавање пчеларима Бачке Тополе приликом којег сам имао задовољство да поново видим драге пријатеље након око 6 година од претходног предавања.
Претходно предавање трајало је 4 сата а ово само два и по сата због фудбалске утакмице наше репрезентације која нам је накнадно покварила расположење а успут и скратила наше пчеларске теме.  :D

Главна и основна тема била је пчеларење, наше грешке и проблеми са којим се сусрећемо током пчеларења и током године.

И овог пута као и пре све се одвијало без видео пројектора и напамет научених предавања.
једна од тема била је проблеми са вароом, затим друга правилно зазимавање, па развој пчелињих заједница и припреме за пчелиње паше.
Брзо пролети тих 2 и по сата и баш ми је криво што нисмо били у прилици да наставимо како би себи што једноставније олакшали рад и указали на више проблема на које наилазимо током нашег пчеларења.

Захваљујем се драгим пријатељима на позиву и на гостопримству а посебно председнику Мирку Спасојевићу на пријатним речима и добродошлици.
Пред само предавање направили смо један мали прилог о стању у нашем пчеларству и пчеларским иновацијама за локалну Радио Телевизију Бачке Тополе.

Још једном пуно поздрава за све драге и позив за унапређење и осваремењавање нашег пчеларства.

Поздрав драгим пријатељима...     
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.