Autor Tema: Priprema RV društava zazimljenih na tri nastavka za bagremovu pašu  (Pročitano 2830 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ranko Mačinkovič

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Nožičko i Ilićani opština Srbac
Poštovane kolege pčelari.

Svim kolegicama pčelarima čestitam današnji praznik žena sa željom da im bude uspješna naredna pčelarska godina sa puno pčelinjih proizvoda.

A sad želim da postavim novu temu koja je sad aktuelna poslije ovog zimskog perioda, a sad je osmi marta i kod mene se prošle sedmice temperatura spuštala i do  minus 15 stepeni: Priprema RV košnica-društava zazimljenih na tri nastavka za bagremovu pašu.

S poštovanjem

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Priprema RV društava zazimljenih na tri nastavka za bagremovu pašu
« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2018, 12:03:29 »
Zdravo kolega Ranko,

Samo da vas podjetim da već postoji tema sa gotovo istim naslovom koju ste započeli sada već davne 2012 godine.

http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=1290.0

Možda je bolje u okviru te teme nastaviti diskusiju kako bi se priča nadovezala i upotpunila novim iskustvima nego otvarati novu diskusiju na istu temu.

Pozdrav svima...


Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Priprema RV društava zazimljenih na tri nastavka za bagremovu pašu
« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2018, 16:51:26 »
У праву си мајкане, али будимо реални, већ дуго се пише на форуму и тешко се сналазимо, ја сам га читао годину дана пре набавке РВ кошница и изгубио се потпуно...јуче сам почео поново тему Пчеларење РВ , само што сада иде много брже, једноставно прескачем небитно, иначе тешко се проналазе и теме које те занимају..Него колико видим ,колега је и ту тему отворио 2012 па би могао укратко написати како он то ради..Гледам неке Русе па сам на Ћирилици.

Van mreže Ranko Mačinkovič

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Nožičko i Ilićani opština Srbac
Odg: Priprema RV društava zazimljenih na tri nastavka za bagremovu pašu
« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2018, 17:16:41 »
Zdravo Bojane,

Slažem se sa tvojom konstataciom, ali moj cilj je bio da se ova tema ponovo aktuelizira, da se iznesu nova stečena iskustva jer ipak je prošlo pet godina od postavljanja ove teme. Očekujem da pčelari iznesu svoje aktivnosti u ovom periodu razvoja pčelinjih zajednica u RV.

Lijep pozdrav,

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Priprema RV društava zazimljenih na tri nastavka za bagremovu pašu
« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2018, 17:59:40 »
Momci nemam ništa protiv. Sugestija je bila dobronamjerna a moj post ostaje kao podsjetnik na već postojeću temu pa ih na neki način i povezuje u cjelinu.

Kako majkan reče mogao bi kolega Ranko da nam opiše šta i kako on radi s obzirom da ima dovoljno staža sa RV košnicom da može izvlačiti zaključke iz vlastitog iskustva.


Ranko relativno samo blizu pa su nam i pašni uslovi dosta slični. Time mi je tvoje iskustvo dosta interesantnije...

Pozdrav svima...


Van mreže Ivica Bogdanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 165
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Plažane
Odg: Priprema RV društava zazimljenih na tri nastavka za bagremovu pašu
« Odgovor #5 poslato: Mart 08, 2018, 18:59:48 »
A ja se, kao neko ko svakodnevno svraća na ovaj forum, ne slažem da se teme trebaju bukvalno duplirati. Jer, ako mene zanima npr. kako da pripremim društva zazimljena na tri nastavka za bagremovu pašu, umesto da pratim tj. čitam jednu temu, moram tražiti šta me zanima u 2 ili više tema sa potpuno istim naslovom. Predmet pisanja se odnosi na naslov teme, pa da li je to bilo pre 5 godina ili će biti za 10 godina, uvek će se zvati Priprema RV društava zazimljenih na tri nastavka za bagremovu pašu, a u okviru toga mogu naći sve što me zanima u vezi toga, nebitno na koji vremenski period se odnosi.  Ako ja npr. želim objasniti moj rad sa RV, zašto bih otvarao novu temu i u njoj da razglabamo, ako već postoji tema Pčelarenje RV košnicom gde mogu izneti svoj stav tj. iskistvo. Navodim primer samo. Mislim da se time samo povećava konfuzija i da je onda teže naći ono što nas zanima. Ali, to je samo moje mišljenje. Pozdrav svima.