Autor Tema: Krenuo suncokret  (Pročitano 8332 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Krenuo suncokret
« Odgovor #15 poslato: Jul 12, 2015, 23:45:30 »
Nemam vagu i ne pratim nešto mnogo dnevne unose. Čujem od kolega koliki su unosi na raznim terenima i kako redovno obilazim pčelinjake vidim kako pčele rade i imam neko svoje mišljenje o dnevnom unosu.
Dnevni unosi uglavnom zavise od paše u okruženju i snazi zajednica.
Na dva pčelinjaka imam značajnije trovanje pčela i tu svakako da nema ko da ostvaruje velike prinose u narednih desetak petnaest dana.

Paša je odlična i medenje dobro ali da je bilo malo više kiše bilo bi daleko manje mrtvih pčela. Koliko su zajednice jače i koliko su imale veći unos toliko su više stradale .
Imao sam pre dve godine na jednom pčelinjaku još jače stradanje pčela.. Tada su mi pčele bile na nekom suncokretu koji je bio izuzetno dobar i sav isti. Kao da imate hiljade istih jedinki. Brzo sam reagovao i pobegao ali je stradanje bilo strašno i poklapalo se sa početkom cvetanja tog suncokreta.. Sve izletnice su mi tada stradale za samo dva dana.
Ove godine je to postepeno i poklapa se sa toplim danima i unosom.

 Pozdrav svima...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Krenuo suncokret
« Odgovor #16 poslato: Jul 15, 2015, 23:35:16 »
Nije u skladu sa naslovom , pa ću reći: krenuo kući :). Prvi pčelinjak doseljen kući.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).