Autor Tema: Pčelinjak "Rakovac"  (Pročitano 344875 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #405 poslato: Oktobar 18, 2016, 13:43:02 »
Loše godine valjda zato i postoje, da bi se pčelari bavili proširenjima, nadogradnjama itd...  :D

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #406 poslato: Oktobar 23, 2016, 20:03:14 »
Pozdrav Ćale...

Kontejner je ispao malo drugačijih dimenzija od predhodno planiranih zbog koriscenja drugačijih profila tj patos je odradjen cevima 60x60debljine 4mm i profilia 60x40 takodje debljine 4mm a za vertikalne cevi su korisceni profili cevi 40x30debljine 3m, tako da su dimenzije 4.13m duzina i 1,9 m sirina a visina je 2.2m sa ravnim krovom koji se otvara, slobodan prostor tj hodnik je sirine 1,05m sto mi je delovalo sasvim dovoljno za nesmetan rad jer RV košnica tj nastavci su malih dimenzija ... visina izmedju redova je dovoljna  za kosnicu sa 4 rv nastavka i jedan eko voja moze da stane ( sve zavisi od visine podnjace i poklopne daske) tj  visina je oko 110cm e sada videcemo kakva ce biti funkcionalnost kada se napuni pčela. naravno bice tu sigurno dosta izmena dodavanja pomocne opreme ...trudio sam se da dosta toga propratim i ispratim rad majstora ali uvek se podvuče neka greska kada nisam u radionici pa posle to ispravimo ali sve u svemu ja sam zadovoljan

Što se tiče opšivke kontejnera ja sam odlučio da odradim lim samo na krovu a da sve ostalo odradim sa čamovim daskama jer kada sam gledao jedan kontejner kod jednog poznanika u Kruševcu odmah mi je za oko zapalo sto je plastificirani lim bio sav poguzvan a folija pocepana  jer prilikom selidbe dosta granja ima po putu a putevi su uski tako da mi se to nije svidjalo a nasao sam na internetu sliku jednog kontejnera koji je opsivem daskom( brodskim podom ili lamperijom) i resio da i sam odradim sa drvetom pa videcemo kako ce sve to da ispadne...


kontejner uskoro dovozim kod kuce nadam se već sledeće nedelje gde će čekati proleće i opšivanje i dodatne sitnice koje fale i gde ću ga i detaljno slikati i slike izbaciti na forum...


Donacija je pokrila dosadasnje radove ,farbanje i majstorov rad tj 120.000din kolko su mi odobrili a opsivka ide na moj trosak i moj rad...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #407 poslato: Oktobar 24, 2016, 12:20:11 »





                 Милоше по договору чекам слике. Ако сам добро схватио у контејнер стаје 40.РВ кошница . Бојим се да ће ти ходник бити преузак али сада је касно за поправку. Шта је ту је. Код мене је ходник 1,20 метара. Поздрав.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #408 poslato: Novembar 02, 2016, 13:30:33 »



                Захваљујем колеги Ненаду Туцакову на честиткама и лепим жељама .

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #409 poslato: Novembar 02, 2016, 16:50:43 »
Ju ar velkom, Gorane.
Čak sam ti kupio i poklon za slavu, ali kako nisam dospeo do tebe, zadržao sam ga sebi...  ;)
Womax HS100E cirkular je namontiran i željno čeka da počne izradu košnica.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #410 poslato: Novembar 03, 2016, 09:35:42 »
Ju ar velkom, Gorane.
Čak sam ti kupio i poklon za slavu, ali kako nisam dospeo do tebe, zadržao sam ga sebi...  ;)
Womax HS100E cirkular je namontiran i željno čeka da počne izradu košnica.


                    Задржи циркулар слободно. Теби ће више користити јер ја нисам баш вичан у раду са таквим алаткама. И поред силних послова за викенд ипак сам уграбио мало времена да свратим до пчелињака. За сада је све у реду , обезбедио сам им апсолутни мир. До третмана са оксалном крајем овог или почетком наредног месеца нема ни дирања а ни обиласка. Једино ако се Ти и Воја усагласите са временом можемо скокнути до мене и Радовања. Поздрав. Ево и пар сличица усликаних пре неки дан.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #411 poslato: Novembar 03, 2016, 09:47:06 »
Citat
Једино ако се Ти и Воја усагласите са временом можемо скокнути до мене и Радовања. Поздрав. Ево и пар сличица усликаних пре неки дан.
Sve vreme ovog Sveta je moje...
Jedino Voja treba da se usaglasi.

Van mreže gradimir avramovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #412 poslato: Novembar 03, 2016, 21:30:48 »
Citat
Једино ако се Ти и Воја усагласите са временом можемо скокнути до мене и Радовања. Поздрав. Ево и пар сличица усликаних пре неки дан.
Sve vreme ovog Sveta je moje...
Jedino Voja treba da se usaglasi.


    Pa i nije baš sve tvoje...jedan deo treba da odvojiš za spravljanje medovine ;)

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #413 poslato: Novembar 03, 2016, 23:26:01 »
    Pa i nije baš sve tvoje...jedan deo treba da odvojiš za spravljanje medovine ;)
Hmmmm, temperatura se jako srozala, tako da bih ja to ostavio za proleće.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #414 poslato: Novembar 04, 2016, 09:09:31 »





                     Протеклих дана  контејнер није запостављен. Одрађен патос од чамових дасака премазаних прерађеним уљем . Ако временска прогноза за сутра и прекосутра буде тачна коначно ће мо се приближити крају радова. Мајстор је управо потврдио да је слободан у наредна два дана.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #415 poslato: Novembar 04, 2016, 09:52:09 »
 


                    Пронађох још пар слика од пре неки дан па морам и њих да поставим. Наиме , мајстор Раша обожава да се слика и чим се дохватим апарата он заузима позу . Није додуше баш као нека старлета али иде му то од руке. Стално пита да ли су слике постављене а да ли и проверава заиста не знам. На задњој слици је и Миша, колега пчелар са око седамдесетак кошница иначе власник дворишта у Лозовику у којем се контејнер ради.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #416 poslato: Novembar 04, 2016, 11:49:07 »
Odlicno ovo izgleda Goki i bas mi je drago.... A sto se majstora tice,ni Stanija nije mnogo lepsa bez sminke.....

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #417 poslato: Novembar 04, 2016, 12:32:26 »
A gde je mamac za stršljene?

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #418 poslato: Novembar 04, 2016, 12:50:37 »
A gde je mamac za stršljene?


                        Захладнело је па су се и стршљенови повукли у клубе . У складу са тим и ми смо променили мамац - сада је Вранац.


Odlicno ovo izgleda Goki i bas mi je drago.... A sto se majstora tice,ni Stanija nije mnogo lepsa bez sminke.....


                         Нисам баш сигуран. Морам замолити мајстора да се обрија па да га онда упоредимо са Станијом.


                         

Van mreže Sinisa Lekic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Stubline
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #419 poslato: Novembar 04, 2016, 19:55:11 »
Ako se ne obrije nemoj vise da ga slikas ;D