Autor Tema: Brstivarom protiv Varoe  (Pročitano 179042 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #345 poslato: Decembar 24, 2016, 13:30:05 »
Vojo, de me podseti, da ne kiksiram opet...
Šta nam je signore Nanneti pričao u Novome Sadu, koliko je dana dejstvo OK?
Reče on, posle kol'ko dana već nema te kiseline u klubetu...

Знам Нешо да хоћеш да ме својим питањима одвучеш са оног форума где желе да ме разапну кочничари српског пчеларства...   
Неки кочничари потпуно несвесни а неки строго намерни, острвљени и острашћени, сачувај Боже..


Нанети рече ваљда само три дана, нисам га пуно ни слушао јер сам био у шоку од глупости које су приказиване у тим табелама.
Дужина трајања постављене слике са мудрацем и Шахом или намерно губљење времена у убеђивању пчелара о ( НЕТАЧНОМ)развоју варое и још касније постављањем табеле о месецима развоја варое које је све укупно трајало више од 15 минута доживео сам као тотално и непримерено дезавуисање.
Питао сам се има ли овај Нанети икаквог контакта са пчелама или добије резултате од тамо неких пчелара из разних крајева Италије и резултате од сличних њему колега из других земаља па онда прави дијаграме и табеле за своју и за друге земље.

Још ако умем у обзир и претходно превадање које је личило на лакрдију па онда ово Нанетијево и пчеларе који све слушају без икакве реакције потпуно ме све шокирало...

Добро је па сам ишта чуо и разумео...  :D

Требало је то све издржати и остати жив...
----------------------------------------------------------------------...

Хвала Зоране за табелу и за уложени труд. Твој рад је злата вредан..

Поздрав драгим пријатељима...

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #346 poslato: Decembar 24, 2016, 13:59:48 »
...i kome od ovih pčelarski naučnika koji, uzgred, čvrste stoje iza svojih ili nekih "navodnih istraživanja", sada verovati...kome?...i kako postupati?
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #347 poslato: Decembar 24, 2016, 14:05:50 »
Sale, šokiran predavanjem gosta iz Slovenije i lošom interpretacijom legende o nastanku igre šah, uplašio sam se da opet ne istrčim sa pogrešnim podatkom. Mislim da je prof. Nanetti čak prikazao dijagram i izrekao da je OK na klubetu u stvari samo 2 dana...
Od čega onda po našim košnicama krpelj opada i po dvadesetak dana?

Takodje, profesor nas je ubedjivao da oksalne ima i po raznim voćkama i povrćkama, samo nije navodio u kom procentu, odnosno promilu...
Naeavno sve uz logo neke firme, u donjem levom delu ekrana.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #348 poslato: Decembar 24, 2016, 14:10:19 »
Vojo, jedan od kočničara već par puta pominje dostignuće jedne firme, koja se isklučivo bavi proizvodnjom ( i prodajom ) rojeva na LR ramovima.
Drugi kočničari, verovatno, proizvode rojeve na LR i DB ramovima...

Šta se ti sad trpaš sa RV košnicama i ramovima?

Zar misliš da bilo koji drugi motori, sa bilo kojim gorivom, osim SUS motora mogu proći, dok Dženeral Motors ne odluči da promeni svoje proizvodne linije.

Primiri se čoveče i pusti nek tvoja i dela drugih govore. Bar neće biti te negativne antikampanje.

Van mreže aca peric

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 331
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Obronak Deli Jovan planine
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #349 poslato: Decembar 24, 2016, 15:31:47 »
...i kome od ovih pčelarski naučnika koji, uzgred, čvrste stoje iza svojih ili nekih "navodnih istraživanja", sada verovati...kome?...i kako postupati?

Kolega Sasa,verujte najvise svojim licnim zapazanjima u radu sa pcelama na vasem pcelinjaku,a ovde ima takodje da se cuje vrednih iskustava i saveta,prvenstveno od Dradana Sosica,Dragana Neskovica,naravno od domacina foruma Voje,a vredna su zapazanja i kolega Rakovca,Salaja,Mirovica i jos nekolicine .Nadajmo se boljoj sezoni i stabilnom lepom vremenu u aprilu,maju i junu 2017.Pozdrav,kolega Aca

Van mreže Sasa Blagojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 245
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bratujevac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #350 poslato: Decembar 24, 2016, 18:55:54 »
 Ja ne bi verovao nekome ko nam predstavlja konkurenciju u proizvodnji meda,  zato manja koncentracije dok radi ne menjam a da poveća necu

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #351 poslato: Decembar 24, 2016, 19:20:55 »
...i kome od ovih pčelarski naučnika koji, uzgred, čvrste stoje iza svojih ili nekih "navodnih istraživanja", sada verovati...kome?...i kako postupati?

Саша пријатељу, наравно да је предавање било лакрдија а наводна истраживања прича за малу децу...

Да је он поставио табелу у којој тврди да сваких 15-16 дана или на пола месеца а то је циклус од уласка варое у легло ( 1 дан пре затварања ћелије+12,5 дана + два дана док вароа поново не уђе у легло=15,5 дана ) до завршетка целог циклуса и да тако повећа своју бројност за дупло па хајде да и ту превару прогутамо.
Али за месец дана ми имамо два таква циклуса у којим вароа повећава своју бројност за 2,5 до 3,5 пута.
А то најмање је  ( ако се циклуси одвијају у само радиличком леглу) 2,5 пута 2,5=6,25 до највише 3,5 пута 3,5 =  приближно 12 пута.

Све ово је у просеку 6+12= 18:2 = око 9 пута за месец дана...  И то све под условом да пчеле не донесу ни једну вароу из окружења у кошницу и да немају никаквог трутовског легла у коме се ( опет посебна прича за себе) повећава број вароа.

Умесето да се каже да вароа у повољним условима увећава своју популацију од 6 до 12 пута за месец дана он нам прича причу за малу децу..   Да се популација варое повећава на сваких месец дана дупло, молим..
Па јест да живимо у сиромашној земљи али нисмо пали са гране. И јест да волимо банане али нисмо ... знате шта хоћу да кажем.

Предавање је повредило сваког човека који макар нешто мало зна о разможавању варое.

У суштини није мени-нама крив Нанети него онај ко га је довео на овако значајан скуп.  А о предавању Словенца, јао, јао, јао... Толико шамара за тако кратко време нисам попио ни на спосовом форуму...

Поздрав драгим пријатељима...

Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #352 poslato: Decembar 24, 2016, 19:46:57 »
Citat
А о предавању Словенца, јао, јао, јао...
Dobro je da je predavanje bilo van sezone paradajza i da košnica, koju je on promovisao (Made in Germany ) ima LR ramove. Da je kojim slučajem dimenzja RV rama, taj živu glavu sa skupa ne bi izneo...
Nisu ga izviždali čak ni proizvodjači klasičnih košnica, iako kod nas ( a verujem i drugde ) čvrsto važi pravilo da pčelama hladnoća ne smeta, već naprotiv, sprečava pojavu zimskog legla.
Ako tog gospodina, sa izolovanim košnicama napipaju i Kinezi, sa grejačima košnica, eto nam proizvodne sezone cele godine.
Valjda ćemo smisliti neko grejanje i za pašu.  :D
Kako nas je ubedio da smo šmrljavi i štrokavi, ja sam po povratku ušao u kadu i oprao se iz tri vode.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #353 poslato: Decembar 24, 2016, 20:31:52 »
Citat
А о предавању Словенца, јао, јао, јао...
Dobro je da je predavanje bilo van sezone paradajza i da košnica, koju je on promovisao (Made in Germany ) ima LR ramove. Da je kojim slučajem dimenzja RV rama, taj živu glavu sa skupa ne bi izneo...
Nisu ga izviždali čak ni proizvodjači klasičnih košnica, iako kod nas ( a verujem i drugde ) čvrsto važi pravilo da pčelama hladnoća ne smeta, već naprotiv, sprečava pojavu zimskog legla.
Ako tog gospodina, sa izolovanim košnicama napipaju i Kinezi, sa grejačima košnica, eto nam proizvodne sezone cele godine.
Valjda ćemo smisliti neko grejanje i za pašu.  :D
Kako nas je ubedio da smo šmrljavi i štrokavi, ja sam po povratku ušao u kadu i oprao se iz tri vode.

А каже мед из тамног саћа је пишаћка...

Нико да му каже да је у вршкари све тамно саће и да је тек онда тамо све сама пишаћка...  ::)

Ала нас је попљувао безброј пута,  јао, јао, јао...

Сигурно да постоје снимци али да је сигурно стигло наређење не пуштај то у јавност...  :D :D :D

Хвала Родољубу и ИО СПОСа што су га довели...  :o  Мислио сам да ће тек Рододљуб да награбуси од неких присутних. Ја сам пре краја напустио његово предавање јер сам се надао да ће бити неких нереда...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #354 poslato: Decembar 25, 2016, 09:17:49 »
Vojo, mnogi se pozivaju i na istraživanja ruskih naučnika i pčelara. Ja lično ne pravim nikakvu razliku između zapadnih i istočnih experata...a ni političara...
Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #355 poslato: Decembar 25, 2016, 09:56:22 »
To i ja kazem, retko ko se drzi nase rase pcela u predavanjima, svi navode i pozivaju se na strane naucnike, niti su nam iste rase pcela,niti podneblje...

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #356 poslato: Decembar 25, 2016, 10:12:24 »
To i ja kazem, retko ko se drzi nase rase pcela u predavanjima, svi navode i pozivaju se na strane naucnike, niti su nam iste rase pcela,niti podneblje...
Pa valjda niko nije ni istraživao našu krajinsku ( začudo tako je zove i DPP, sa "kranjska" u zagradi ) pčelu. Osim u mini studijama, gde treba da se potvrdi "delotvornost" neke pogače ili "leka" galantnog proizvodjača. :D

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #357 poslato: Decembar 25, 2016, 11:28:32 »
Neso, nadovezao sam se samo na Sasinu konstataciju, sa kojom se slazem , sem onoga vezano za politicare...Tu mi i nije bas isto..... Nego racunam,ako je neko predavac i  ima svoje pcelinjake, nasu rasu, zasto se pozivaju na strane strucnjake, sem biologije pcele i njihove nacine pcelarenja.... Sto se mene tice, dovoljne su mi nase kolege sa foruma i njihova iskustva rada sa RV, jos samo Vojo da se mane onih profesora i bude ovde sa nama da nam prenese znanje....

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #358 poslato: Decembar 25, 2016, 13:26:40 »
Upravo tako Zorane. Sećaš se da sam pre izvesnog vremena "izjavio" da bih voleo se iz našeg pčelarstva potisnu i oni, koji su ispitivanja vršili na kavkaskoj, kao i oni, koji "vežbaju" na ligustiki. Ako ništa drugo, bar zbog razlike u klimatskim i pašnim uslovima.
Interesantan je bio  grafikon razvoja varoe prof. Nanetti-ja, koji izgleda gotovo identično kao grafikoni naših predavača, samo je maksimum ekspanzije pomeren za mesec dana unapred. Taman tolko je i prosečna temperatura Italije pomerena.

Nažalost, naši naučnici uglavnom citiraju strane. I interesantno je da je ispitivanja daleko više u Hrvatskoj ( PF Osijek ), nego kod nas. Nisam vršio pretrage na slovenačkom, pošto ne vladam stručnim izrazima iz oblasti pčelarstva ( čebelarstva ).

Van mreže sasa zivic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 125
  • Pol: Muškarac
  • 338 Nmv
  • Lokacija pčelinjaka: zaječar 43°51′24.73N 22°21′23.27E
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #359 poslato: Decembar 25, 2016, 21:28:05 »
Neso, nadovezao sam se samo na Sasinu konstataciju, sa kojom se slazem , sem onoga vezano za politicare...Tu mi i nije bas isto..... Nego racunam,ako je neko predavac i  ima svoje pcelinjake, nasu rasu, zasto se pozivaju na strane strucnjake, sem biologije pcele i njihove nacine pcelarenja.... Sto se mene tice, dovoljne su mi nase kolege sa foruma i njihova iskustva rada sa RV, jos samo Vojo da se mane onih profesora i bude ovde sa nama da nam prenese znanje....

Ali zato pišU postove koji nemaju kraja...pa od foruma naprave blog. Treba ograničiti dužina postova...kao dužinu twita pa neka misle šta će da napišu u ograničenom prostoru jer ovako ispada da demonstriraju svoje znanje jer očito znaju SVE...ALI BAŠ SVE...

Bolje živeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bijedi