Autor Tema: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER  (Pročitano 10183 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« poslato: Mart 09, 2014, 20:26:24 »
Ne mogu da verujem da sponzorstvo BAYER-a prolazi tako ravnodušno. Kad sam video ko sponzoriše Stanimirovića da nam govori kako smo neznalice i budale pa smo protiv GMO, rekao sam sebi pa dobro, koga briga, važno je da smo mi pčelari svesni situacije (makar sam poprilično siguran da u NS  neće dolaziti više). Al kad sam pročitao da SPOS stoji iza svega, zabrinuo sam se. Drugar koji je na forumu SPOS-a mi kaže da tamo bez bilo kakvih reagovanja prolaze vesti o organizovanju novih predavanja, i da gotovo niko ne pita čelnike SPOS-a zašto propagiraju i organizuju ta predavanja. Voleo bih da neko pokuša da me ubedi kako to nije ništa strašno što BAYER finansira predavanja u organizaciji SPOS-a, a ja da mu poverujem, pa evo molim sve koji možda mogu da me ubede u to da  pokušaju to da  urade. U protivnom moraću da se vratim na SPOS-ov forum da tamo pitam, a to ne bih voleo.
http://www.spos.info/novost.php?id=3327
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Милан Делић

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Коцељева
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2014, 20:52:28 »
   Код ових то пролази врло лако. Нико не поставља
   питање или се таква писања цензуришу.
   На једној страни се као боре против ГМО и другог
   а на другој страни их ти исти спонзоришу.
   Брука.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2014, 21:28:04 »
Све ово је за "веровали или не".
И ако је ова вест просто за неповеровати,  ипак,  обзиром да добро познајем руководство СПОСа, ничему бољем се од њих нисам ни надао. 

За проф. Станимировића не смем ништа да кажем  :D јер ко ће ми сутра одобрити регистрацију за Нозевој и Брстивар.  ;D

Поздрав свима....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2014, 19:59:07 »
Pare cine cuda svuda u svetu pa ni mi nismo izuzetak.

Van mreže Vladan Nešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
  • Nema veće mudrosti nego ćutanjem reci sve
  • Lokacija pčelinjaka: Kolari 94m.nv
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2014, 12:18:02 »
Za nekoga je rad strašno jednostavan a za nekoga jednostavno strašan

Van mreže Vladan Nešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
  • Nema veće mudrosti nego ćutanjem reci sve
  • Lokacija pčelinjaka: Kolari 94m.nv
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2014, 12:22:18 »
Za nekoga je rad strašno jednostavan a za nekoga jednostavno strašan

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2014, 19:00:24 »
Vlado, možda si pogrešio, ali ne vidim kakve veze imaju ove tvoje poruke sa temom.


A vesti na linkovima su zanimljive. Prvo što je zanimljivo je: kome je trebalo da ovakve vesti vide svetlo dana u vreme Šestog državnog sajma pčelara.

Ako je neko hteo da “napakosti” RŽ, izabrao je pogrešan način, jer može napakostiti pčelarima.

Druga stvar je “odgovor” u kojem se zaboravlja “bukački” saopštena vest umesto da se sve uradi po pravilu i u tišini i saopšte rezultati. A pravilo je i da se utvrdi, postoji li zloupotreba od strana pčelara ili su antibiotik “pokupili” sa nekog voćnjaka. Ne sećam se da je bilo vesti šta je urađeno po ovom pitanju, osim što je vest na Spos info korisna u zamisli RŽ i ekipe da krenu sa nekakvim “pp” (“privatnim preduzećem”) u propagandu koja nema mere i posredno kaže kupcima da im se godinama prodaje med koji nije dobar. Šta se drugo može zaključiti na osnovu tvrdnji u medijima da će samo med koji će “valjati pp” biti med. Ostalo je verovatno smeće.

Ne treba zaboraviti propagandu RŽ, koji je tvrdio da je cena “krucijalna” po pitanju neispravnosti meda - vidi sliku. Kada neko ima takvo mišljenje, možemo samo pretpostaviti šta će ispregovarati sa EU (poslednja vest – RŽ će nam biti pregovarač u državnoj delegaciji), kada nam je već puno toga tako ispregovarao, da se čoveku (pčelaru) zgadi.


Ako nema jasne vesti u javnosti, kakva je bila na sajtu Spos info, normalno je da će kupci sumnjati i normalno je da će pčelari imati problema da se svakodnevno pravdaju. Vest ima prekoran naslov: OPET STREPTOMICIN” DOKLE??? Tipično za RŽ, da zamulja stvari i ne dovrši u interesu pčelara i javnosti.

Izgleda da je za RŽ najvažnije da “pp” šljaka i da su se “ugradili” sa platama iz sredstava članarine (imovine saveza, koja se po zakonu ne sme raspodeljivati...itd itd - što znači da ne može imati platu za rad u savezu) i iz projekta Reka meda.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Vladan Nešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
  • Nema veće mudrosti nego ćutanjem reci sve
  • Lokacija pčelinjaka: Kolari 94m.nv
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2014, 19:31:07 »
Dragance,cisto malo da prokomentarisemo :)
Za nekoga je rad strašno jednostavan a za nekoga jednostavno strašan

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2014, 19:45:20 »
A...dobro... Uspeo si: „isforsirao“ si moju „antirežimsku“ poruku.  :D :D :D

Ja sam saopštio svoje mišljenje o "eliti" ovde:D :D :D


PS

Čast izuzecima, naravno.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Todorović Dragan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Park prirode Sićevačka klisura
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #9 poslato: April 20, 2014, 11:05:14 »
                                                                                 СПОС и BAYER

      Можда би наслову ове теме ваљало додати Спасић и BAYER. Властимир Спасић председник је РАПОЈС-а (Регионалне
 асоцијације пчеларских организација југоисточне Србије) и човек од највећег поверења Р. Живадиновића.
      Дакле, поменути Спасић, односно РАПОЈС доделио је Сребрну плакету компанији BAYER за допринос пчеларству!!! BAYER-ова заслуга састоји се у томе што је спонзорисао неколико предавања на југоистоку земље. Можда је највећа иронија што се та предавања тичу изимљавања пчелињих друштава. Било би врло занимљиво видети како би овакава предавања под спонзорством BAYER-а била прихваћена на северу наше земље, у Војводини. Ваља рећи да се све одигравалао уз присуство и сагласност врха СПОС-а.
      Да ли Р. Живадиновић „врли“ борац против ГМО не зна да се BAYER бави и генетским модификовањем организама? Или ову борбу води само декларативно?
      Да ли Р. Живадиновићу и В. Спасићу  нису познате и друге „заслуге“ BAYER-а за српско пчеларство и пчеларство уопште?!
      Да ли је ово само још један од доказа да СПОС под управљачком палицом Р. Ж. више не ради за интереса пчелара?
      А за чије ради?!

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #10 poslato: April 20, 2014, 12:31:48 »
                                                                                 СПОС и BAYER
        А за чије ради?!


 Odgovor je prost ... ZA INTERESE SVOJIH DŽEPOVA ...
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže Dejan Stepanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kovacevac 200m
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #11 poslato: April 20, 2014, 14:03:17 »
 Kada ekipa alavih ljudi ugleda i namirise pare u tudjim dzepovima i oseti
pa nmogu da izvuku deo za zebe onda svako sredstvo opravdava svoj cilj.Naglasio bih da se nikada nisam ljutio na ovakve -oni i njihove namere su jasne
ali me nervira podrska ljudi koji nemaju nista od toga a na sav glas podrzavaju i grcevito brane iste .
Sada je vec svima jasno da su redovi za uvlacenje u zadnjice alavih ogromne jer je opsta nemastina i svak bi da zaviri nebili se pozicionirao kao potencijalni
sakupljac mrvica .
Vecu glupost od ove nisam skoro cuo i zeljno ocekujem da vidim dalji rasplet i nastavak borbe protiv GMO.pa makar i na deklarativan nacin.Ali sad ce to da splasne jer je GLUPO napadati grupaciju koju si jos juce nagradio-pretpostavljam .
 Ko smo mi da solimo pamet i da pisemo tj pljujemo prema zvanicnicima koje je vecina izabrala?Sta dobijamo time?Nemogu se slepom oci otvarati.

Najteze je biti covek medju ljudima.

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #12 poslato: April 21, 2014, 01:27:55 »
Ni ja se nisam ljutio na ljude kad rade to što rade (makar i zlo nanosili), ako za to primaju platu, a za to svi zanju.
Problem  je u onima koji zlo čine volonterski

Van mreže Dejan Stepanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kovacevac 200m
Odg: SPOS-STANIMIROVIĆ-BAYER
« Odgovor #13 poslato: April 21, 2014, 09:06:34 »
 Pa nema veceg greha negoli se ljutiti na zaposlene ljude koji ne disu od svojih funkcija i
radnih obaveza i jos moraju da gube svoje dragoceno vreme objasnjavajuci nama da to sto vidimo-nije slika
vec ono sto oni KAZU.E moj bato tu se mi ne podudaramo.Sta sad treba npr ajko je neko dobio nesto i mi pisemo o tom njegovom -dobitku i sta?
Sad ovaj zaposleni,marljivi,ugledni funkcioner treba TO da vrati i da UVREDI onog iz Minhena isto tako poslovnog coveka.
 Eto zasto npr ja nikad necu biti neki funkcioner jer ne razumem te poslovne odnose,mimiku,citanje izmedju redova.

Najteze je biti covek medju ljudima.