Autor Tema: Dobra Pčelarska Praksa  (Pročitano 8410 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Dobra Pčelarska Praksa
« poslato: April 11, 2014, 14:26:00 »
Poštovane kolege, na forumu SPOS je otvorena javna rasprava o pravilima DPP. Molim vas da uzmete aktivno učešće u raspravi kako bi pravila DPP imala što manje budalaština i birokratije.


Pozdrav iz Sombora

Van mreže Dejan Stepanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kovacevac 200m
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #1 poslato: April 11, 2014, 16:57:44 »
Kolega ucesce u ovakvoj akciji je u prevodu daj svoje znanje dzabe a mi cemo ga stampati i zaradjivati na njemu.
Imaju oni tamo kraljeve foruma ,bracu,kumove pa nek iznesu sta imaju ali bez prepisivanja i kradje tudjeg znanja.
 Oni su sa istog foruma proterali sve koji znaju vise i boljhe od onih koji se najvise eksponiraju a kad zapne daj dzabe svoje znanje ,strasno
sto bi rekao zitkovac boy.
Jeza me hvata kad citam sta sve pokradose  i prisvojise kao svoje,sad im frka da to i pisu u ovoj [raksi jer je vec negde neko napisao
a i autorizovao.
Kralj foruma je i sasm uhvacen kako u periodu medobranja drzi super-strips a isti soli pamet celom forumu cak se i nistice u odeljcima o zdravoj hrani,kvalitetu meda.
 Isti i slicni njemu na ima ih  vise ce deliti pamet i zatupljibvati  one koji slepo veruju vasaristu zvanom  forum.Sve je lepo smisljeno  a i po bratskoj liniji ce biti i raspodela uloga u projektima koji nkrecu ili izviru vec 5 godina .Da podsetim da Reka koju najavljuju svake godine potice ali nikako da potekne duzi niz godina .Od ove Reke ce neki da sde podave a neki ovajde -bliskost vladajucoj koaliciji  odredjuje i stepen ove realizacije.
 Pitam se ko ce normalan da gubi vreme ispisujuci  stranice kako bi neko seo sve to spakovao i autorizovao kao svoje
a onda i debelo zaradio na tome?
 Ne zelim nikoga da uvredim ako uzme ucesce u diskusiji  ali sustinu sam izneo i vec znam da vecina onih koji imaju sta da kazi NECE pisati niti ucestvovati u ovoj predstavi .
Najteze je biti covek medju ljudima.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2014, 17:24:07 »
Kolega nije mi u cilju  nikakva zasluga za bilo šta, nego je sad jedinstvena prilika kad smo u mogućnosti da sami sebi pravimo propis, da učestvujemo i donesemo nešto što je dobro i primenjivo. Verujem da je svima jasno da će oni koji ne budu imali licencu ili sertifikat DPP biti na tržištu u podređenom položaju.Zato je važno da propisi DPP budu lako primenjivi bez previše papirologije. Za to sam spreman da se borim, makar drugi preuzeli zasluge...
Pozdrav iz Sombora


Van mreže Dejan Stepanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kovacevac 200m
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2014, 21:53:56 »
 Kolega samo napred ja se borim za svoju porodicu i to je jedino sto mi je vazno
u zivotu sve ostalo je manje vazno i ne vazno.
Najteze je biti covek medju ljudima.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2014, 22:10:17 »
prijatelju ako živiš od pčelarstva, onda je ovo važno za tvoju porodicu. Što se tiče ostalog apsolutno si u pravu..

Van mreže Dejan Stepanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 89
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kovacevac 200m
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #5 poslato: April 12, 2014, 10:45:24 »
  kolega ovde slobodno mozemo koristiti termin -Kukavicje jaje,u obicnom govoru ustaljen kao -Podmetanje kad je gusto .
Kad obicnog gradjanina ili clana neke organizacije u Srbiji neko pita za nesto to obicno bude -Skidanje odgovornosti ili bacanje magle u oci,dizanje repa .
U sistemu gde kad se sece kolac obicnih clanova nema ili sluze samo za popunu budzetskih troskova uplatom svoje clanarine kad neko ili nesto trazi  nase misljenje
zarad dobrobiti ja se zapitam da li takva osoba ili vise njih kompetentno obavlja svoj posao ?
Na srecu ne zivim od pcelarstva ,ovo mi dodje kao dodatni prihod kupujem kad je jevtino i prodajem kad je skupo .Otkupljujem pcelinjake od naslednika i prodajem onima koji veruju da ce se obogatiti od pcelarstva a inace sam drzim za svoju dusu od 30-50 zajednica nekad i vise .I veruj prodaja pcala je najunosnija .
 Od poljoprivrede nikada nikome nije bilo DOBRO niti ce biti a koliko znam i pcelarstvo spada u nvovu granu privrede.
U Srbiji jevtina hrana sluzi za odrzavanje mira i stabilnosti a svi pocev od otkupljivaca,kreditora,investitiora,rukovodstava gledaju svoju CAR-DOBIT I NISTA VISE.
E kad sve to stavim u jedan kos onda i ja kazem da me ove grupacije a narocito alavo rukovodstvo koje itekako ima veliki interes od svojih pozicija NE ZANIMA
kao ni njihovo interesovanje za moj navodni boljitak.
 U svemu njih jedino interesuje licna zarada i dobot koja je sakrivena iza OPSTEG INTERESA.
 Ovo je lako uocljivo samo tyreba pazljivije pratiti desavanja i nacin sprovodjenja.
Od pcelarstva najmanju korist ima pcelar i najgore zivi njegova porodica,to se nikada nece promeniti.Svi koji misle suprotno su u zabludi ili
previse NAIVNO saglerdavaju stvari  i desavanja .
Ni na na kraj pameti mi ne pada da ikoga vredjam ili degradiram ali realno stanje je upravo ovakvo.
Naseg dozivotnog predsednika  Tita je jedino zanimalo da on lepo zivi i uziva ali je davao i narodu da lakse proguta njegov luksuz o kojem se tek sad saznaje .
Ovi novi dozivotni bi se radije ubili nego sto ce se odreci polozaja a sve zarad nnaseg napretka  i boljitka-Kad bi se jurili po fiokama.

Najteze je biti covek medju ljudima.

Van mreže Todorović Dragan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Park prirode Sićevačka klisura
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #6 poslato: April 13, 2014, 10:20:42 »
                                            Расправу о Доброј пчеларској пракси треба сасвим игнорисати. Зашто?

1. Да се подсетимо. ДПП је део потпуно нетранспарентног пројекта Река меда. Уговор за овај пројекат никада није представљен чланству иако је објављивање Уговора обећано још у јулу 2013. Притом, Пројекат чији се детаљи скривају од наших очију једним делом финансира се и од нашег новца. Нечувено! Учешћем у расправи о ДПП само бисмо дали легитимитет пројекту Река меда.

2. Пројекат Река меда доказано је штетан за велику већину пчелара Србије. А питање је да ли ће и пчелари пет подунавских општина видети неке користи. Начином како се пројекат Река меда и СПОС-ова тегла у оквиру њега педстављају јавности сви ми остали доведени смо у ситуацију да потрошачима доказујемо исправност нашег меда. Дакле, сви  ми смо у подређеном положају и трпимо штету. Корист од овог Пројекта очигледно ће имати само појединци из врха СПОС-а и неколицина блиска врху.

3. Ауторски хонорар за ДПП  износи 12 000 евра!!! За књижицу, приручник мањи од стотину страница! Овакав износ од ауторских права не могу да добију ни лауреати наше најпрестижније књижевне – Нинове награде, за стотине страница романа писаних годинама.

4. Подсећам вас да је у пар месеци вођеној расправи на Форуму СПОС-а у теми Чему служи Статут више десетина људи чињеницама доказивало и доказало да је садашњи „председник“ у трећем нелегалном мандату. Он сâм не само да није побио изведене доказе, већ је покушао и да нас обмане о разлозима који му трећи мандат допуштају. И још на крају у маниру најокорелијих диктатора, закључао све теме на Форуму које су се на овај или онај начин бавиле функционосањем СПОС-а. У СПОС-у критика није могућа, а критичарима се онемогућава приступ Форуму на месец, два, шест...трајно! Тако је СПОС претворен у једну од последњих тамних тачака на планети у којима влада најцрња диктатура. Начин на који се теме закључавају посебна је прича. Такав тријумфализам и демонстрација моћи...И над ким. Над својом сабраћом пчеларима. Зар сви ми окупљени око СПОС-а немамо исте интересе? Очигледно не ! – Зато све до ДЕМОКРАТСКИ спроведених избора у СПОС-у, не само пројекат Река меда, већ и све друге треба апсолутно бојкотовати. У супротном дајемо легитимитет и подршку самодршцу.

5.  Расправа о ДПП  и онако је само  манипулација, осмишљена да створи илузију демократије  и перфидно нас увуче у пројекат који није наш. Учешћем у расправи о ДПП ми бисмо дали легитимитет најгорој могућој узурпацији власти и моћи.


П.С. Текст пренет са Фејсбука, отворена група АПИС ИНФО.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #7 poslato: April 14, 2014, 22:15:03 »
Hvala na informacijama. Napred na vetrenjače....

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2014, 21:31:15 »
Nećemo jurišati na vetrenjače....
Srušiće se same od vetra sopstvenih krila....
 Živi bili pa videli..

 Inače i sam pojam DPP ja malo čudan. Liči na čas prisilnog opismenjavanja.
U klupama sede i doktori nauka i elementarno nepismeni.
Najbitnije u svemu je da svi nauče i obavezno koriste krasnopis.
Šta znaju i šta pišu - uopšte nije bitno.
Bitno je da profa pokupi lovu...

Van mreže Todorović Dragan

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Park prirode Sićevačka klisura
Odg: Dobra Pčelarska Praksa
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2014, 22:43:10 »
Hvala na informacijama. Napred na vetrenjače....

       Како Вам драго. Препоручујем вам коментаре ДПП-а на АПИС ИНФО групи на Фејсбуку, као и тему Река меда на форуму СПОС-а. Тамо се можете додатно информисати.
       Видим да су Ваши предлози сасвим конструктивни и на месту. И поред тога, и  Ви сте, као и  многи други, морали да се суочите са још једним неконтролисаним испадом необузданог ега.
       Ако ништа друго, бар је и у овој теми добио „по носу“ због свог неваспитања, некултуре, ароганције... И очигледно све више људи схвата са ким имамо посла.