Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 394442 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #15 poslato: Septembar 14, 2011, 20:51:03 »
U normalu moze da se dovede, iskljucivo ako budemo tolerantni, a ne ako iznosimo prljav ves, i objavljujemo pp koje dobijamo.

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4402
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #16 poslato: Septembar 14, 2011, 20:55:54 »
U normalu moze da se dovede, iskljucivo ako budemo tolerantni, a ne ako iznosimo prljav ves, i objavljujemo pp koje dobijamo.
Gorane, svaki komentar i pritužba na nesavestan rad urednika komentariše se kao MEŠANJE U UREĐIVAČKU POLITIKU FORUMA i obavezno se dobija izricanje poslednje opomene pred isključenje.
To je nešto neviđeno i to mora biti PROMENJENO.  To je UREDNIČKA DIKTATURA !!

Na žalost!

Moram da idem, kasnije nastavljamo...

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #17 poslato: Septembar 14, 2011, 20:58:51 »
Znaci ipak postoji poslednja opomena pred iskljucenje, nije kao sto si napisao u prvom postu. :)

Van mreže Velickovic Bojan

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #18 poslato: Septembar 14, 2011, 21:56:37 »
 @ Goran    NE, ne postoji poslednja opomena pred iskljucenje. Cak ne postoji ni prva,ni druga vec bato odmah iskljucenje.  Ja sam banovan sa foruma i zabranjeno mi je koriscenje istog  zbog vredjanja clanova. Moje poruke nisu izbrisane, ima ih i sada . Nisam puno pisao,iskreno vise sam citao i naucio( to ne sporim nikako) pa mozes ih procitati  i ti i  bilo ko .Pa ako ima neceg uvredljivog -neka mi neko to kaze. Ja sam banovan. .pa vracen tek posle mog insistiranja da mi se puste poruke"uvredljivog sadrzaja". Jer navodno je neki Zoran Petrovic hakovao moju adresu i vredjao clanove foruma. nikada nisam"video te poruke".Nemam pojma o kome se radi. A ustvari je sve pocelo kada sam pomenuo i citirao vrsnog pcelara iz naseg kraja ciju knjigu i imam i iz koje sam postavio odredjeni tekst. jbg .Nekom se to nije svidelo.

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #19 poslato: Septembar 14, 2011, 22:15:17 »
Citao sam ja poruke od Zorana Petrovica, tako da znam o cemu pricas. Ali ja vise ne zelim da ovde sa vama vodim polemiku ko je u pravu. Vec sam napisao da smo tvrdoglava nacija, i sto je najgore, svako misli da je u pravu i da je najpametniji.

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4402
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #20 poslato: Septembar 15, 2011, 00:12:16 »
NE Gorane, kada se administratoru požališ na rad urednika putem PP tada dobijaš poslednju opomenu (tako je nekad bilo na forumu SPOSa) a ako to slučajno javno izneseš tada te odmah banuju bez ikakvog upozorenja. To sam već preživeo..

Ovo sada što se dešava je isto. sada sam sankcionisan da ne mogu da pišem i da koristim poruke a uopšte nisam o tome prethodno obavešten.
Ni nakon insistiranja da mi se ukaže kako sam i kada sam to uvredio urednika nije mi objašnjeno, činjenica je samo da odgovora nema i da sam kažnjen.
Moguće je da će nakon ovog pisanja naknadno uslediti odgovor, mada i to sumnjam.

Pozdrav svima....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 30, 2011, 20:46:12 »
 
Ja moram da se umesam, jer mi neke stvari nisu ni malo jasne. Odakle toliko mrznje prema SPOS-ovom forumu, kad je odatle sve pocelo? Da nije bilo SPOS-ovog foruma, nebi ni Voja imao svoj. Ma retko ko bi i cuo za RV kosnicu.
Zasto sebe stavljate iznad svih, i sto je najgore svi misle da su najpametniji?
SPOS-ov forum je za mene vrh svih foruma, i zamolio bih vas da ne vredjate vise taj forum.
Svako ima pravo na svoje misljenje, i svako se uveri nekad da neko gresi namerno ili slucajno, ili mozda cak nesto radi iz interesa, ili inata, ali treba biti normalan, i neke stvari precutati, a ne da dolivate ulje na vatru.
Jos jednom ne shvatam odakle tolika mrznja?

Neverovatna konstatacija. Na osnovu čega je došlo do nje? Gorane, odakle ti obraz da ovako nešto napišeš? Gde ti vidiš toliku mržnju, kada su izneseni argumenti? O mržnji imaš „predavanje“ na slici: „Sl 12 Ljudi moji pa jel- ovo moguće”. Ako si na to mislio, onda se slažemo. Ali postavlja se pitanje odakle u poruci koju je poslao tolika mržnja. Nisam ja poslao tu poruku.

@ Zasto sebe stavljate iznad svih

Odakle ti sad pa ovo? Gde ja to stavljam sebe iznad svih. Iznad nas su neka pravila koja određuju ponašanje svih. Ukazivanje na kršenje tih pravila nije samoisticanje.


@SPOS-ov forum je za mene vrh svih foruma, i zamolio bih vas da ne vredjate vise taj forum.

Poruke koje sam kopirao se tiču upravo toga da forum SPOS-a bude bolji. Ovo je samo jedan promil nekih nepromišljenosti koje govore kako ne treba. Kada sam par puta urednicima sugerisao o nekim problemima, bilo je neljubaznih nastupa sa njihove strane i zajedljivih pitanja: šta to nije dobro. Zato, između ostalog čuvam neke podatke, ako te baš zanima. Inače više puta su oni koji ne rade kako treba kritikovali one koji pokušavaju da nešto promene na bolje. Konkretno, moje insistiranje na smanjenju upotrebe amitraza je protumačeno kao šteta za pčelarstvo Srbije. Kao sada kupci pčelinjih proizvoda kritikuju pčelare. I „slovo“ nam drže oni koji su se slikali „ u dimu baruta“ amitraza spakovanog u topove, radi lične promocije.
Pa ako želiš da naš forum bude bolji i ukazuješ na te loše primere ili npr insistiraš na boljoj pismenosti, odnosno jasnijim porukama onda prema tebi ispoljavaju netrepeljivist i ispadaš „rogat“ i arogantan.
I pošto već nastupaš sa predrasudama i paušalnom procenom, ja bih tebe zamolio da ne vređaš.

@ Svako ima pravo na svoje misljenje, i svako se uveri nekad da neko gresi namerno ili slucajno, ili mozda cak nesto radi iz interesa, ili inata, ali treba biti normalan, i neke stvari precutati, a ne da dolivate ulje na vatru

Moje pravo na mišljenje je više puta suspendovano, odnosno brisane su mi poruke koje nikoga nisu vređale i pošto ti to nije poznato, onda ne piši parole bez veze.
Inače ne radi se često o sitnim greškama i previdima (omaškama), već o sistemskim greškama, koje se kasnije brane uvredama i omalovažavanjem pojedinih diskutanata. To je dolivanje ulja na vatru, a ne doliva ga onaj ko upozorava da to nije dobro (i još po pravilu bude ismejan). Ne može se doveka ćutati. Jedino ako ne voliš da si „ćutolog“. Oni najbolje prođu: glava u pesak a d... na izvol’te...Tako da si i ovo napisao u vidu parole.
Jedno pitanje: čemu ( i kome) služe te tvoje parole?



S obzirom da si vrlo nekorektno nastupio optužujući me za mržnju prema forumu SPOS-a (što nije tačno i ni jednim slovom potvrđeno), reći ću ti na isti način: nastavi sa šlihtanjem ako voliš. Ja ne volim.


Moram napraviti izmenu poruke (dopunu): imaš u ovoj temi, u poslednjoj rečenici kako čoveka nabede da je nekoga uvredio

http://spos.info/forum/index.php?topic=14585.msg251765#msg251765

Dokle bre sa uvlačenjem nekome  i vređanjem nekoga ko iznosi argumente. Prati malo najnovija pitanja u vezi olako datih obećanja u temi iz koje sam linkovao poruku i videćeš kako počinju napadi na čoveka (i još neke) koji opravdano pitaju: šta je sa obećanjima i čemu služe i kada će već jednom da se dese...


« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2011, 20:55:29 od strane Dragan Šošić »
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 31, 2011, 01:38:33 »
Dragane,
Neznam razlog zbog cega si se bas ti prepoznao u svakoj moji napisanoj reci, ili mozda ipak postoji?
Da si pazljivo procitao temu od pocetka, video bi da sam u odgovoru br.12 napisao da ne aludiram na tebe.
Ne može se doveka ćutati. Jedino ako ne voliš da si „ćutolog“. Oni najbolje prođu: glava u pesak a d... na izvol’te...Tako da si i ovo napisao u vidu parole.
Jedno pitanje: čemu ( i kome) služe te tvoje parole?


Ovde te nisam bas najbolje razumeo sta si hteo da kazes-pitas?
Neznam o kakvim parolama pises?
U citatu koji si izdvojio, pokusao sam da objasnim da moramo biti toleranti, svi gresimo, a ne ako ti se nesto ne svidi, kukamo na sva usta, i odmah paljba po forumu.
 A najgore u celoj prici, a sto mene posebno nervira, kad neko ne moze da resi neki problem onda ide naokolo i prica razne price, na nacin kako ih on vidi.

S obzirom da si vrlo nekorektno nastupio optužujući me za mržnju prema forumu SPOS-a (što nije tačno i ni jednim slovom potvrđeno), reći ću ti na isti način: nastavi sa šlihtanjem ako voliš. Ja ne volim.
Jos jednom ti ponavljam, procitaj odgovor br.12.
Ali posto si poceo da vredjas, onda bar napisi kome se ja to slihtam? A ako ti nije tesko, a vidim da volis  da polemises, objasni mi bar i razlog mog slihtanja, jer ja neznam. Bas me zanima tvoje misljenje.
Ovo ti je odgovor u najkracim crtama, jer za razliku od tebe, ja ne volim da pisem romane, vise volim da polemisem sa osobom dok je gledam u oci, tako ako bude prilike rado cu sa tobom pricati na ovu temu.

Van mreže Zika Stojanovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 454
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 31, 2011, 11:19:23 »
Poštovane kolege,
a u prvom redu moj poštovani zemljače Gorane, moram da vam kažem da TAMO nema ni "D" od demokratije.
Tamo si poželjan i dobar samo dok hvališ, pre svega "Glavu", a onda i ostale iz uredništva Foruma.
Meni je toliko zla nanešeno da bih mogao roman da napišem.

Ipak, nisu oni mene banovali, banovao sam ja njih!

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 31, 2011, 14:05:46 »
Postovani Ziko, zemljace moj!
Stvarno nemam nameru nikoga da branim, niti da zastupam, jednostavno meni je krivo kad na bilo kom forumu, ili na bilo kom mestu dolazi do svadja i nesuglasica.
Izbegavam da se uopste mesam u bilo cije raspravke i svadje, ako sam nisam prozvan zbog necega. U ovoj temi sam se umesao jer mi je stvarno zasmetalo. Na SPOS-ovom forumu sam od osnivanja, i moram da priznam da sam vezan za njega, svaki svoj slobodan trenutak, kad nemam bas nikakvu obavezu provedem na njemu. Na Vojinom forumu provodim mnogo manje vremena, ne zbog toga sto mi se ne svidja ili nesto drugo, jednostavno je tako. Voju izuzetno cenim i postujem, kao i njegov rad, tako da se nadam da nece da se naljuti na mene zbog ovog iskrenog pisanja.
Stekao sam dosta prijatelja, sto je za mene mozda i najveci uspeh, a da ne pricam o znanju koje sam nadogradio.
Ne dodvoravam se nikome, sto je Dragan pomislio, jer nemam tih ambicija. Ne zanima me nikakva funkcija kako na forumima, tako i u mom udruzenju, ali ako mogu da pomognem, na bilo koji nacin, tu sam da pomognem svakom.
Ja ne bih vise da polemisem na ovoj temi, rekao sam svoje razloge. Ko me poznaje zna da sam napisao istinu.

Na mreži Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4402
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 31, 2011, 17:55:55 »
Na Vojinom forumu

Dragi prijatelji, nemoojte molim vas ovaj forum nazivati "Vojin forum".
Ovo je vaš forum, forum vih njegovih članova.

Ja sam samo domaćin, zapravo pokretač ovog foruma.
Na ovom forumu svi imate ista prava kao i ja. Pravilnik foruma je jednak za sve.

Molim vas još da se diskusija odvija u duhu mira i tolerancije.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 31, 2011, 22:19:15 »
Domacine ovog foruma, ja se izvinjavam ako sam uvredio nekog sa mojim pisanjem, nije mi bila namera.
Mozda su moje reci bile malo grube kada sam okarekterisao da postoji vredjanje i mrznja prema tom forumu, sto koliko mogu da primetim, su najvise pogodile Dragana, koji je zucno reagovao. Pozdravljam vas sve i mene vise necete videti u ovoj temi.
 Ponavljam jos jednom, izvinjavam se svima koje sam ja uvredio mojim pisanjem.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 31, 2011, 22:36:40 »
Hvala Goranu na iskrenom izvinjenju. I ja se njemu lično izvinjavam, ali moje reči iako teške, nisu samo u reči koje samo mene, već u funkciji odbrane principa. Verujem da su neke reči nevešto i nenamerno napisane, jer niko nikoga ne mrzi. Čak naprotiv, trudili smo se svi koliko je u našoj moći da damo doprinos da forum SPOS-a, koji je naš zajednički, bude najbolji.

Nadamo se da će biti diskusija i dalje i nadamo se da budu i oštrije, jer samo dobra kritika može nešto unaprediti.

Do nesporazuma dođe i kada čovek u žurbi nešto napiše i ne stigne da ispravi i kasnije zaboravi na to.

Još jednom Gorane, molim te da prihvatiš moje izvinjenje ako sam bio preterano grub u odgovoru, jer je sada jasno da se radi o nesporazumu. Naravno molio bih i članove foruma da ovo shvate i ne zamere jer su ove varnice plod nesporazuma.

PS. Ja ću naravno nastaviti da pišem u ovoj, kao i u ostalim temama.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 31, 2011, 22:41:04 »
Ma razumeli smo se.  ;)

Van mreže Milic Vukic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 475
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Ribaševina kod Užica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #29 poslato: Novembar 01, 2011, 06:01:56 »
Уважени Горане,
Ако си своју часну улогу схватио као потребу да Форум СПОС-а браниш од људи попут Воја, Драгана, Жике, Света, мене и многих других који су доживели бројне непријатности од појединаца са СПОС-овог форума, веруј ми правиш грешку. Свима нама је и те како стало да Форум СПОС-а постане и остане место демократске, толерантне, размене порука и информација међу пчеларима чланаовима истог из Србије земаља окружења и целог света и место где се даје и прима информација, знање и шири братска љубав међу пчеларима.
На моју жалост дуже време, благо речено, доста ствари везаних за међусобно уважавање, толеранцију и демократски приступ није онако како би требало да буде и како би верујем већина чланова форума желела.
Не треба бити натпросечно интелигентан да се утврде узроци и узрочници такве климе.
Што се мене тиче ја кад осетим где нисам добродошао ту у госте не идем, али и поред тога таквим желим  сако добро.
Поздрав свима.