Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 394432 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goran Stanojevic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #30 poslato: Novembar 01, 2011, 14:06:21 »
Milicu, nisam ni jednog trenutka branio forum od nabrojanih ljudi, pa to su sve moji prijatelji, vec od pisanja, koje je zapoceo Voja. Izvinuo sam se svima, ako sam nekog uvredio, i nemojte me vise vracati na ovu temu.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #31 poslato: Novembar 02, 2011, 01:48:32 »
Heh,
Ja uvijek zakasnim. A možda je to i dobro? Možda to unekoliko dokazuje da nemam FBI-aovskih pretenzija, nego se jednostavno družim i pričam s ljudima, a kad to ne ide ljudski, ja odem iz društva. Tražio sam nešto drugo, a natrčao na ovu temu slučajno i iznenadio se ne sadržajem, nego time da postoji. 
Kao i Žika, i ja sam napustio, nisam dozvolio vrijeđanje. Ja sam iz BiH, ali kao čovjek, ne bih se tamo nikad vratio zbog određenih ljudi, što su u ovoj temi odlično primijetile kolege, osim Gorana. Ima SPOS i dobrih tema, i ljudi, i stručnjaka, ali, brate, ima i onih da bog sačuva.
Znam da po forumima prate članove koje su ili istjerali ili su sami napustili, to sam doživio zajedno s Brndom. To bi bilo najkraće, a drago mi je što su se ovdje čula i ljudska izvinjenja.
Zašto ovo govorim. Ne zbog Voje, ne protiv SPOS-a, nego zarad istine jer mogu i bez Voje i svih ostalih, ali je ljudski reći šta misliš i šta je istina. MISLIM da se SPOS ni po čemu dobrom, što se tiče uređivačke politike i slobode, ne može mjeriti sa ovim forumom, bar je tako do sada bilo. ISTINA je da sam baš s Vojom imao suprotstavljena mišljenja, ni danas mu ne tepam (previše imam godina za to, a mislim i da držim do svoga ja), a nikad mi nije ništa uskraćeno, nisam osjetio ni čuo ništa loše, pomoć se uvijek može naći među ovim i ovakvim ljudima. Ako neko pomisli da nekom podilazim, a ne vidim razloga za to, mogu sad napustiti forum i zaboraviti na njega. Uostalom, tako sam napustio tri foruma jer se rukovodim ovim: nisam živce našao u jarku kraj puta niti zdravlje na bugojanskom otpadu. Jer, vrijeđanje, brisanje postova, naturanje mišljenja, ispiranje mozga, grupašenje jednih protiv drugih..., pa zar je to nešto što je slobodna ljudska razmjena mišljenja?!
Dakle, bez stavljanja ni na jednu stranu, samo mišljenje i istina. Zato je logično da kažem sljedeće: čestitke Voji i urednicima što nisu onakvi kao na SPOS-u.
Ne bih dalje ulazio u rasprave jer bih onda morao trčkarati po forumima, kako bih dokazao to što kažem da jeste istina, a da se ima šta i kazati i dokazati - ima, brate, no ne pada mi napamet da se time opterećujem. Ima puno pametnijuh stvari.
Pozdrav, svako dobro!
 
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2011, 01:57:19 od strane Esad Jusić »

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #32 poslato: Novembar 14, 2011, 13:13:31 »
Esade ti si imao stvarno veliku neprijatnost kad su te na SPOS-ovom forumu vređali na nacionalnoj osnovi.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #33 poslato: Novembar 14, 2011, 13:34:31 »
Esade ti si imao stvarno veliku neprijatnost kad su te na SPOS-ovom forumu vređali na nacionalnoj osnovi.

Kolega Milane,
Nema veze. Svako svoj obraz i čisti i kalja. Srećom, u pitanju je manjina negativaca jer SPOS zaista ima puno dobrih i ljudi (prvo me to zanima), i pčelara i stručnjaka. Neki su mi se javljali, i javljaju na p.p., a ja kažem za svako svoje forumovanje - sretno svima, i držim se sebi date riječi: ako ne mogu steći prijatelja, ne trebaju mi ni neprijatelji pa zato, ako osjetim da sam nedobrodošao, jednostavno se isključim jer mi nikakav forum ne služi ni za EPP niti za što drugo, osim za ljudski razgovor.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #34 poslato: Novembar 14, 2011, 13:44:01 »
Potpuno si u pravo, ali manjina negativaca nadjačava većinu i ne preza ni od čega ćak i vređa na nacionalnu osnovu.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #35 poslato: Novembar 14, 2011, 13:46:44 »
Potpuno si u pravo, ali manjina negativaca nadjačava većinu i ne preza ni od čega ćak i vređa na nacionalnu osnovu.

Ma, nema veze,
Svi smo samo smrtna i grješna bića, a tebi hvala na finim riječima. Idemo dalje, život tjera.
Jedna stvar je raspravljanje, a sasvim druga bolest zvana vrijeđanje drugih da bi sebe uzdigao. Pa, kad vidim šta rade Voji, onda se ničemu više ne čudim. Očito je da mnogi još nisu shvatili sljedeće: ne smiješ sam sebe hvaliti, to treba drugi da učine, pod uslovom da to zaslužuješ. No, neki to ne znaju, ili neće da znaju, ne krasi ih strpljenje pa trče pred rudu i tako najviše štete upravo sebi, a ne onima koje vrijeđaju. Nikad ne bih rekao: "Ne valja SPOS!", naprotiv, ako nije najjači, jeste među najjačim, a tu po logici stvari i mora biti svega i svašta jer je puno učesnika.
Pozdrav, svako dobro!
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2011, 13:52:11 od strane Esad Jusić »

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #36 poslato: Novembar 14, 2011, 13:57:45 »
"bolest zvana vrijeđanje drugih da bi sebe uzdigao" Dijagnoza ti je 100% tačna. Svaka mu čast na Voju kad je sve izdržao.

Van mreže Vasil Boldoranov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skoplje
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #37 poslato: Novembar 14, 2011, 18:32:19 »
@ Goran    NE, ne postoji poslednja opomena pred iskljucenje. Cak ne postoji ni prva,ni druga vec bato odmah iskljucenje.  Ja sam banovan sa foruma i zabranjeno mi je koriscenje istog  zbog vredjanja clanova. Moje poruke nisu izbrisane, ima ih i sada . Nisam puno pisao,iskreno vise sam citao i naucio( to ne sporim nikako) pa mozes ih procitati  i ti i  bilo ko .Pa ako ima neceg uvredljivog -neka mi neko to kaze. Ja sam banovan. .pa vracen tek posle mog insistiranja da mi se puste poruke"uvredljivog sadrzaja". Jer navodno je neki Zoran Petrovic hakovao moju adresu i vredjao clanove foruma. nikada nisam"video te poruke".Nemam pojma o kome se radi. A ustvari je sve pocelo kada sam pomenuo i citirao vrsnog pcelara iz naseg kraja ciju knjigu i imam i iz koje sam postavio odredjeni tekst. jbg .Nekom se to nije svidelo.

Zainterensiran sam da li smeš da slobodno diskutuješ na SPOS-ov forum?

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #38 poslato: Novembar 14, 2011, 19:03:13 »
@ Goran    NE, ne postoji poslednja opomena pred iskljucenje. Cak ne postoji ni prva,ni druga vec bato odmah iskljucenje.  Ja sam banovan sa foruma i zabranjeno mi je koriscenje istog  zbog vredjanja clanova. Moje poruke nisu izbrisane, ima ih i sada . Nisam puno pisao,iskreno vise sam citao i naucio( to ne sporim nikako) pa mozes ih procitati  i ti i  bilo ko .Pa ako ima neceg uvredljivog -neka mi neko to kaze. Ja sam banovan. .pa vracen tek posle mog insistiranja da mi se puste poruke"uvredljivog sadrzaja". Jer navodno je neki Zoran Petrovic hakovao moju adresu i vredjao clanove foruma. nikada nisam"video te poruke".Nemam pojma o kome se radi. A ustvari je sve pocelo kada sam pomenuo i citirao vrsnog pcelara iz naseg kraja ciju knjigu i imam i iz koje sam postavio odredjeni tekst. jbg .Nekom se to nije svidelo.

Zainterensiran sam da li smeš da slobodno diskutuješ na SPOS-ov forum?

Ma, gdje si Vasile?!
Vidim to što vidim i žao mi je da to vidim i nadam se, radi drugih, da će to jednom biti prevaziđeno. Kad sam se isključio, slali su mi p.p., govoreći da taj tamo neki nije tako MISLIO itd. te zamolili da se vratim, no ja sam ostao pri svom stavu: nisam se htio vratiti. Prošlo je neko vrijeme, Brndu su tamo napadali i samo zbog toga sam se ponovo htio aktivirati. Čudna mi čuda, rekli su da ne mogu biti ponovo aktiviran jer sam "vređao" njihove urednike. A, pošto to nisam činio jer nisam bio ni aktivan, ostaje da su oni "šetkali" po drugim forumima, pratili Brndin i moj razgovor (kao da smo to mi krili!?) i to im je bilo neko "vređanje". Da smo Brnda i ja htjeli nešto sakriti, pa za to postoje p.p., ali mi smo javno govorili. A sve i sada postoji i svako se može uvjeriti o čemu je riječ. Mislim da je ovo jedan pošten odgovor na tvoje pitanje o slobodi diskutovanja.
Kasnije su se i sami posvađali, pa skidali jedni druge, pa se mirili itd., itd. No, ovdje me nešto žulja (ne odnosi se na tebe). Pitam se, zašto bih ja OVDJE govorio o SPOS-u?! I neću, a njima sretno. Meni je dovoljno da osjetim da sam nedobrodošao i sam ću se isključiti, a nikad neću dozvoliti da me neko tjera (neću ničim ni zaslužiti tjeranje jer, ipak mi je 52 godine i pomalo se smatram ozbiljnim i odgovornim čovjekom). Postoji ona poznata: "Oprosti im Bože, ne znaju šta rade!" Je l' da? Što se mene tiče, sretno svima.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #39 poslato: Novembar 14, 2011, 19:12:26 »
Brate Esade! Svaki tvoj zbor pokazuje da si častan i pošten čovek.









Obrisan deo uvredljive poruke. Moderator2.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2012, 22:01:54 od strane Moderator 2 »

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #40 poslato: Novembar 14, 2011, 19:51:38 »
Brate Esade! Svaki tvoj zbor pokazuje da si častan i pošten čovek.

Ma, nisam, svi smo mi ljudi s greškama, samo je razlika ko ih prizna i pokuša popraviti, a ko ne. Na svim forumima sam rekao sljedeće: želim da u većini gradova bivše SFRJ imam bar po jednog poznanika kojem smijem u svako doba pokucati na vrata, a isto tako nudim svoja vrata: ništa više, ništa manje. Pa, zar nije bilo dosta belaja, zar nam treba još?! Zar ništa nismo naučili?! Šta ćemo djeci poručiti: ne srpskoj, ne hrvatskoj, ne bošnjačkoj..., nego DJECI uopšte?! Ja svačijoj želim što i svojoj: svako dobro.

Pozdrav, svako dobro!

Obrisan deo uvredljivog citata.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2012, 22:04:55 od strane Moderator 2 »

Van mreže Aleksandar Karakas

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 83
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #41 poslato: Novembar 14, 2011, 19:56:47 »
Kolega Esade ako Vas ikada put u Vrsac navede moja su vrata svakom otvorena to vazi za sve ljude dobre volje.

A u svakom coveku treba samo da vlada jedna misao One world  family.


Van mreže Aleksandar Karakas

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 83
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #42 poslato: Novembar 14, 2011, 20:00:32 »
Bio sam u bih i hrvatskoj skoro i nikakvih problema nisam imao i obilazicu celu bivsu SFRJ.
Bio sam mlad kada se raspadala a kamoli srece da smo jos uvek svi zajedno.

Van mreže Vasil Boldoranov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skoplje
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #43 poslato: Novembar 14, 2011, 20:21:46 »
Kolega Esade ako Vas ikada put u Vrsac navede moja su vrata svakom otvorena to vazi za sve ljude dobre volje.

A u svakom coveku treba samo da vlada jedna misao One world  family.



Esade Milan mi reko da si me zvao. Dobrodošo u Skopje i danju i noću. Dal to dobro razumem da su te vrbovali iz SPOS preko pp.
Aco sigurno je svuda dobrodošo ali na SPOSOV forum nije, i tamo su ponižavali Esada.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #44 poslato: Novembar 14, 2011, 20:35:08 »
Kolega Esade ako Vas ikada put u Vrsac navede moja su vrata svakom otvorena to vazi za sve ljude dobre volje.

A u svakom coveku treba samo da vlada jedna misao One world  family.



Bravo, mladi čovječe!
I hvala i za ove lijepe riječi i za sve.
Ti si "kriv" što sam se maloprije zdušno smijao na temi "Šale i vicevi". Bravo i za onaj odabir.
Moj stariji sin studira (završava) kriminalistiku i nedavno je kod druga bio baš na Palama, noćio, počastili se itd. Međusobno se pomažu oko studija. Prvo ljudi, pa sve ostalo.
Naravno, otvorena su ti moja vrata i kućna i ova u glavi za sve.

Pozdrav, svako dobro!