Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 394418 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #990 poslato: Januar 01, 2023, 21:12:29 »
Уреднички терор и гушење српског пчеларства на овом од стране уредника окупираном форуму се наставља.
Ништа необично. Траје то целу деценију а сада се само наставља.
Тешки и вешто прикривени економски рат у коме једни учествују са јасним циљем а други потпуно несвесно. ...
Шта да се ради. То смо ми.
Као у оно давно ружно и болесно време, уведемо туђина у краљеве дворе а домаћину забранимо повратак у своју земљу и међу свој народ.
Слика и прилика окупације на спосовом форуму.

Биће боље... 😀
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #991 poslato: Januar 01, 2023, 23:26:24 »
Уреднички терор и гушење српског пчеларства на овом од стране уредника окупираном форуму се наставља.
Ништа необично. Траје то целу деценију а сада се само наставља.
Тешки и вешто прикривени економски рат у коме једни учествују са јасним циљем а други потпуно несвесно. ...
Шта да се ради. То смо ми.
Као у оно давно ружно и болесно време, уведемо туђина у краљеве дворе а домаћину забранимо повратак у своју земљу и међу свој народ.
Слика и прилика окупације на спосовом форуму.

Биће боље... 😀

Све исувише снажно одсликава мартовске преговоре... Да поверујеш својим очима шта гледаш...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 388
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #992 poslato: Januar 02, 2023, 10:52:47 »

Војо, има толико пчелара који пчеларе са РВ или ЕВ кошницама па не пишу на том форуму а те кошнице се и даље шире. Ако Вас тамо не желе а види се да Вас не желе онда Вам је мој савет да не идете тамо где Вас не желе. Свако ко чита Ваша писања тамо може врло лако и да посети и овај форум и да се информише. Да се више ангажујете овде и да више пишете и објашњавате сви би се скупили на овом форуму. Вама је, а то је моје мишљење, потребна другачија стратегија јер тамо играте по њиховим правилима. А та су правила усавршили до перфекције. Никада нећете моћи да им објасните значај ЕВ и РВ кошница јер они продају ЛР и ДБ ројеве и сву пратећу опрему. И у свој мали кружок примају само одабране.
Обесмислили су сваку ЕВ или РВ тему а остале кошнице дају пуне наставке меда тако да смо дошли у ситуацију да нема меда за извоз. Цена може да буде и 10 еура на велико али меда нема.
Напишите књигу која ће са евентуалном књигом Татомирова бити водич за младе пчеларе. Привуците поново на овај форум старе чланове нпр. Станковића који има шта да напише као и неке нове који такође пчеларе ЕВ и РВ кошнцама а желе да поделе искуства као што је Мирјана Бојовић нпр.
Овај форум ћути, спорадично се напише по која порука. Потребни су модератори који ће водити делове форума. Да се развије дискусија, да се раде упоредни експерименти на пчелињацима почетника који имају већ друге кошнице.
Експерименти и са Вашим препаратима против варое и вируса. Овде се треба направити нуклеус дискусије о добрим странама РВ и ЕВ кошницама и пчеларењу са њима.

Све то тражи много ангажовања и планирања.

Ето то су нека моја добронамерна мишљења. Другарски поздрав.

Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #993 poslato: Januar 02, 2023, 23:46:43 »
За већину ствари си у праву Зоране.
Јуче ми млади пчелар из Лазаревца на том форуму написа да није ни знао да постоји овај форум. Не могу да гледам да се толико понижава Родна Воја од појединаца и то потпуно намерно.

Тај Саво Тадић који је тамо уредник на безброј места је негативно писао о свему везаном за Родну Воју и било ко да напише било шта позитивно он одмах даје негативан коментар док у исто време проширује пчелињак са Родним Војама и пре је имао само неколико ваљда 5-6 РВ кошница прошле или претпрошле године а већ сада има око 50. То је невиђено лицемерство . А мене провоцира у сто тема.

А одмах за њих креће и остала екипа из Хрватске са тешким провокацијама и још им се придруже неки наши изгубљеници.

Имаш осећај као да је то неки Хрватски или југословенски форум а не српски.

Срби дозволили да им странци и душмани нападају српска пчеларска решења на српском пчеларском форуму и вређају оног ко их је осмислио. Не могу да замислим да се то дешава...
Општи невиђени безобразлук.

Ипак, где год се појави Родна Воја на било ком пчелињаку код искуснијих пчелара након само пар година само она се шири и долази до потпуног преласка на наше кошнице. Могу само да вриште, полако се шири у свим правцима.
Пуно пчелара у Ваљеву, Убу, Београду, Батајници, Обреновцу, Сомбору, Панчеву, Краљеву као и у мом окружењу само шире Родну Воју.
Не шири се само тамо где још није дошла.

Доћи е то све временом на своје место само ми жао што многе почетнике преваре и запчеларе са ЛР, ДБ и Фарар кошницама а да ови ни не знају да постоје домаће кошнице које су далеко бое за пчеларење и тако ону почетну енергију усмере на погрешну страну.

Шта да радимо, тако је како је...     

 
« Poslednja izmena: Januar 03, 2023, 01:03:23 od strane Global Administrator 1 »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 388
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #994 poslato: Januar 03, 2023, 10:13:45 »

Ђоко Зечевић креће са својим онлајн предавањима и тражи пчеларе практичаре и предаваче да говоре и представе свој рад са кошницама.
Ето вам прилике да представите кошницу и начин рада. Око технике са рачунаром вам може неко помоћи.
Претпостављам да вас је већ контактирао а ако није напишите овде (или у порукама) па ћу му ја јавити да вас позове или га ви контактирајте. Горан Раковац је представио свој начин рада и пчелари широм Хелма (Балкана) су имали прилику и велико задовољство да виде његов целогодишњи начин рада.
Постоји увек алтернатива само је треба створити и истрајати. Нема сврхе слепима потурати лепоту јер их никада неће видети.
Уосталом да нема другачијег мишљења и делања пчеларска бара би била само жабокречина.
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4401
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #995 poslato: Januar 04, 2023, 10:53:52 »

Ђоко Зечевић креће са својим онлајн предавањима и тражи пчеларе практичаре и предаваче да говоре и представе свој рад са кошницама.
Ето вам прилике да представите кошницу и начин рада. Око технике са рачунаром вам може неко помоћи.
Претпостављам да вас је већ контактирао а ако није напишите овде (или у порукама) па ћу му ја јавити да вас позове или га ви контактирајте. Горан Раковац је представио свој начин рада и пчелари широм Хелма (Балкана) су имали прилику и велико задовољство да виде његов целогодишњи начин рада.
Постоји увек алтернатива само је треба створити и истрајати. Нема сврхе слепима потурати лепоту јер их никада неће видети.
Уосталом да нема другачијег мишљења и делања пчеларска бара би била само жабокречина.

Да Зоране, све ми је познато. Звао ме је прошле године Ђоко Зечевић да и ја узмем учеше у том предавању али сам му се захвалио на позиву. Нисам из света нових технологија и немам те техничке могућности а ни воље да набављам опрему или шта већ да се укључим у тај пројекат. Нека иде како иде.
Има сада већ доста нових младих пчелара који раде са Родном Војом па нека они крену са тим. Чујем да је и Ђорђе Марковић др. ветерине из Ваљева већ одржао нека предавања или неко предавање У ваљеву и не знам где још а ради са Росном Војом и колико знам има око 120 РВ кошница па је и он могуи какндидат за таква онлајн предавања која Ђоко организује.

Мени је важно да пчелари који раде са Родном Војом поред ЛР кошница прикажу осталим пчеларима а посебно почетницима своје резултате и да им појасне разлике у резултатима и начину рада на пчелињаку.

Да се поново вратим на тај СПОСов форум.

Тамо би све било у реду да није покретача свих нереда и провокација на том форуму Саве Тадића који на свим могућим темама скаче и напада сваког ко било шта позитивно напише о било каквим мојим или домаћим решењима али то ради тако стручно прикривено да многи и не примећују позадину таквог његовог писања.

Све теме у којим се говорило о битним разликама између Родне Воје и америчких кошница они су или закључали или у њима избрисали све важне и најважније поруке. Све пчеларе који су писали и разликама које су имали и утврдили на свом пчелињаку они су склонили са форума или им бришући поруке демотивисали да било шта више пишу на форуму. Искасапили су многе теме и због тога се највећи број тих пчелара са тим искусвима више и не оглашава на том форуму. То је резултат рада дела уредника са тог форума чији је главни циљ зауставити сваки напредак и угушити информације о нашим решењима у пчеларству.
Што је најгоре тај исти Саво Тадић хвали рад Јаноша Балинта и рад са Фарар кошницама како би мнги пчелари који су већ у раду са тим кошницама веровали да су на правом путу а са друге стране он креће и проширује пчелињак са Родном Војом .

Лицемерство невиђено!

За такво лицемерство још има потпуну подршку његове прозападне екипе која је задужена за ситне провокације, вређања и ниподаштавања оних који раде са нашим домаћим кошницама и домаћим средствима за болести пчела или било каквим домаћим решењима.

Катастрофа... 

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.