Autor Tema: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a  (Pročitano 10836 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4402
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« poslato: Januar 29, 2012, 03:49:07 »
Dana 28 januara 2012 zasedala je Skupština SPOSa.

Evo izveštaja sa SPOSovog Foruma:

Skupština izabrala predsednika i novi Izvršni odbor SPOS-a,

nov predsednik SPOS-a u mandatu 2012-2016. godine, Rodoljub Živadinović.


Novi Izvršni odbor, pored predsednika SPOS-a, čine:

Milorad Novković iz Niša

Dušan Kostić iz Lebana

Milutin Petrović iz Kragujevca

Dejan Milošević iz Drmna

Marko Mandić iz Prijepolja

Damljan Dramlić iz Lučana

Miroslav Vasilijević iz Kruševca

Milenko Gićanov iz Šida

Milorad Evtić iz Valjeva

Slavko Luković iz Negotina

Miladin Milosavljević iz Zrenjanina

Tatjana Mrdak iz Sivca

Slobodan Cvitkovac iz Beograda

Goran Čakardić iz Lazarevca

Na kraju je i zvanično usvojen Program rada SPOS-a 2012-2016. godine, i Finansijski plan za 2012. godinu.
----------------------------------------------------------------------.


Šta reći za ovaj izbor???

Mislim da polovina izabranih članova IO koje poznajem pčelarstvu Srbije neće doneti nikakav napredak i neće biti od bilo kakve pomoći.

Za ovu drugu polovinu ili nešto manji deo koje ne poznajem neće u ovim okolnostima moći da stvara neki značajniji preko potreban napredak.

Pčelarstvo Srbije već više godina je u velikoj tami i u velikoj krizi i novi-stari ovakvi konzervativni izabrani  predstavnici sigurno ga neće izvesti iz tame (sa moje tačke gledišta).

Program za simpozijum Apimondije MRAK i TUGA !!!

Časopis Pčelar i dalje MRAK i TUGA !!!

SPOSov-UREDNIČKI Forum opet MRAK i TUGA !!!

Predavači TUGA i TAMA !!!

Zaštita pčela od nozemoze i ostalih pčelinjih bolesti u Srbiji opet TUGA i TAMA !!!

Zaštita pčela od varoe na teritoriji Srbije totalno neorganizovana, TUGA i TAMA !!!

Razumevanje većine pčelara i pčelarskog rukovodstva o potrebama života pčelinjih zajednica opet TUGA i TAMA !!!

Ma proći će i te četiri godine al svest o opštem stanju, o mraku i tuzi nisam siguran da će doći.

Neka nam je Bog u pomoći...

Pozdrav svima........

« Poslednja izmena: Januar 29, 2012, 04:12:28 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Zika Stojanovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 454
  • Pol: Muškarac
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2012, 08:15:16 »
Kolega Vojo,
uglavnom si u pravu i slažem se s tobom!
Većinu "demokratski" izabranih poznajem.
Uglavnom taj spisak predstavlja spisak podobnih, a ne sposobnih.
Izuzetak, mislim da čini Marko Mandić iz Prijepolja!
Ipak, najveći poraz za naše pčelarstvo je izbor Gićanova i Jeftića i naravno "doživotnog predsednika"!
Kažu, bilo je 99 delegata, a podsećam vas da je 2008 na skupštini bilo preko 200 delegata.
Smanjuje se broj delegata, jer se smanjuje broj društava pčelara, broj pčelara i broj košnica.
Kuda nas to sve vodi, procenite sami!  ;D

Van mreže zivomir gujanicic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2012, 18:47:22 »
  Име нећу да ти кажем где нас то води , па да прођем ко Радован трећи кад су га питали колико је сати.  Поздрав
Не постоји лоша књига , постоје  само лоши читаоци.(Живомир Гујаничић)

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2012, 20:15:20 »
Naše pčelarstvo je počelo da propada još kada je Rodoljub Živadinović postavljen za urednika "Pčelara", što je bilo van pameti postaviti tako nestručno lice za urednika. Kad je postavljen za predsednika krenuo je galopirajući sunovrat načeg pčelarstva u svakom pogledu. Oni koji žele da žive u beskorisnom, prevaziđenom, mračnom SPOS-u treba ih ostaviti tamo. Ne treba gubiti sa njima dragoceno vreme. Oni su beznadežni slučaj. Zašto im skidati konjske naočare? Napredne snage treba da vuku napred. Spas za naše pčelarstvo je osnivanje novog PČELARSKOG SAVEZA SRBIJE. Novi PČELARSKI SAVEZ SRBIJE bi trebao da bude savremen, demokratski i ravnopravan za sve članice poput Evropske unije, jedna država - jedan glas, tako i jedno udružanje - jedan glas. KO JE ZA NOVU PČELARSKU ISTORIJU SRBIJE NEKA SE JAVI!!! 

Van mreže Vasil Boldoranov

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skoplje
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2012, 21:14:31 »
Pčele se roje i Bog se raduje za sozdavanje na novi život.  Bolen SPOS treba  da se izroji, zdrave pčele vo roj da izleze, a staro zaraženo saće vo SPOS da ostanat.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2012, 21:30:44 »
Ne bih se previše mešao u demokratske procese. Kako narod izabere tako mu i bude i tu nemam primedbi. I to je normalan proces.
Suština demokratije je kako ko zna da je iskoristi.

(Inače, onako usput da kažem nije baš tačno da je reč demokratija nastala još u staroj Grčkoj i da se od tada koristi. Nešto se ne sećam da je posle starih Grka bilo puno demokratskih režima. Taj izraz je stidljivo ubačen u upotrebu negde oko 18. veka ili tu negde. Valjda kad su oni kojima to treba, shvatili koje su „mogućnosti“ demokratije.)

Naravno, čestitam izabranima.

Zanimljiva mi je druga strana priče sa kojom uopšte nisam upoznat. Radi se o pravilima izbora predstavnika regionalnih predstavnika za IO. Postoje li zapisnici putem kojih se može videti proces izbora predstavnika regiona, kao izveštaj sa sednice regiona? Ako to postoji, onda ne treba imati primedbi. U suprotnom, to jeste težak problem. Poznato je kako se to radilo i to na samoj skupštini i birao se predstavnik regiona u zadnjim klupama.

Što se tiče osnivanja sličnih organizacija, i tu nemam primedbi. I to je deo demokratskog procesa. Pitanje je samo koliko smo zreli u tom demokratskom procesu. Koliko smo zreli da ne nasedamo lažima i jeftinoj reklami. A toga je bilo prethodne „predizborne godine“ i previše. Reč je o neprikosnovenoj akciji, protkanoj silnim uspesima (i drugim pričama).

Sada je izborni proces završen i pristigla je realnost, odjednom je „akciju“ smenilo tržište itd (ima i slika, a i link). Biće i akcija, al' sutra kume. :D


Što se tiče Pčelara, jednom prilikom sam tvrdio da je to „najbolja knjiga“. Moraću da povučem reč.


PS Postoji i jedno tehničko pitanje: Kako će sada biti rešeno pitanje nekih „dvostrukih“ funkcija? Imamo ambasadore, a sada su neki od njih verovatno izabrani za predstavnike regiona. Pojedinci su se nametali svojim „ambasadorskim“ sposobnostima, pa bi im trebalo izaći u susret. Tu je izakon nedvosmisleno jasan. Postoje i rokovi i videli smo da je to „brz proces“ (to rešavanje dvostrukih funkcija – traje i par godina). Ali to nije opravdanje da se zakon ne ispoštuje. Kad su mogle da se dele vredne diplome (često za podršku režimu), zašto ne bi mogle i ostale funkcije da se pravičnije preraspodele. Čisto radi zakona. :D :D :D
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #6 poslato: Januar 29, 2012, 22:11:56 »
Dobro jutro Šošiću. Ako nisu upućen u nešto nemoj da diskutuješ, bićeš pametniji.
Gde si ti video demokratiju u Spos-u???
Zakon za SPOS ne važi.
Ja bih sve SPOS-ove AMBASADORSKE i sve ostale velike funkcije preraspodelio tebi, bolje bi ih obavljao od svih njih zajedno.
Pčelari jesu najbolja i najpoštenija knjiga. Ti mešaš pčelare i one koji žive na račun pčelara.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #7 poslato: Januar 29, 2012, 22:25:18 »
Dobro jutro Šošiću. Ako nisu upućen u nešto nemoj da diskutuješ, bićeš pametniji.
Gde si ti video demokratiju u Spos-u???
Zakon za SPOS ne važi.
Ja bih sve SPOS-ove AMBASADORSKE i sve ostale velike funkcije preraspodelio tebi, bolje bi ih obavljao od svih njih zajedno.
Pčelari jesu najbolja i najpoštenija knjiga. Ti mešaš pčelare i one koji žive na račun pčelara.



Dobro jutro kolega. Vidi se da ste tek đipili iz kreveta. Morate malo paziti kako ulazite u diskusiju i vagate nečiju pamet. Zato vam neću odgovoriti na „kulturnom“ nivou kojim se vi meni obraćate. Kažem „kulturnom“, jer procenjujete koliko sam slabo pametan, a u životu se nismo sreli ni videli.

Nije mi imperativ da budem pametniji, meni je dovoljno jer sam skroman.

Otprilike vam zato neću odgovoriti na neka postavljena pitanja. Ne vidim smisao vašeg obraćanja.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #8 poslato: Januar 29, 2012, 22:56:50 »
Ova tvoja poruka mi se najviše dopada, kratka, konkretna i jasna. Inače pišeš konfuzno i predugo tako da čovek treba da uzme godišnji odmor da čita tvoje postove i opet se ne vidi šta si hteo da kažeš. Čas napadaš a čas braniš. Nije jasno da li si za boljševizam ili demokratiju.
Iz tvojih postova se vidi da si ti pametan čovek, ali ne zna se gde je kraj ljudske pameti, samo ne treba da pišeš o nečemu što nisi upućen, ostavljaš pogrešan utisak.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2012, 23:53:25 »
Ne čitaš dobro kolega. Pročitaj jako pažljivo i kaži mi koga branim.

Poznato ti je da ima likova koji ne vole moj stil pisanja (linkovaću ti više poruka gde mi je to zamereno, ako te zanima). Znaju da to uglavnom, često nije dobro za njih, pa mi zameraju. Jer dok skontaju, mnogi se već smeju jer su dobro pročitali i još bolje razumeli.

Ima jedan problem kod našeg naroda: odmah skače prema tarabi i počne da odvaljuje perdu. Jeste srpska kobra najopasnija životinja (jel’ znaš šta je srpska kobra), ali zato smo došli do ovog stanja u kojem jesmo. Ostali narodi rade i ćute (bilo da je amitraz, bilo da ‘oće nekog da zajebu itd), ne udaraju u talambase. I prihvataju ono što ne mogu da izmene tog momenta. A mi se trtimo. E kolega, iskreno ti si se malo više “istrtio” u nameri da nešto promeniš.
I šta si promenio? Jedino mogu da pretpostavim da si promenio svoj krvni pritisak, a povišeni pritisak je tihi ubica.

Paralelno sa traženjem nečega što ti ne valja u mojoj poruci, potrudi se da navedeš kako ćeš ti sve to da dovedeš u red neartikulisanom galamom. Jesam li sad bio jasan, pošto si tražio da pišem direktno.
To se ne radi odvaljivanjem tarabe.

A stvarno, voleo bih da napišeš šta ti nije jasno u mojoj poruci. Onaj (ili oni) kojima je namenjena su već pozeleneli od besa, ne brini. A ako nisu, pp su u opticaju, pa zajednički analiziraju.




PS A to, ti si kao za demokratiju a sumnjaš da sam ja za boljševizam je zato što TI nisi informisan. Batali jake fraze.

Usput, sećam se 1989, na moru sam krenuo da barim jednu ribu. Ali ona studirala političke nauke i zamerila mi je jer sam rekao da su fašizam i komunizam ista “sekta” (jesu sekta, jer im je namera rušenje dotadašnjih  i religijskih učenja (ili shvatanja) i uspostavljanje novih božanstava – njihovih vođa). I još sam rekao da nema razlike iako su jedni levica a jedni desnica. Jedina greška je što tada nisam znao da je npr. Najjača fašistička zemlja tog vremena Nemačka imala na vlasti nacional-spcijaliste (i oni nisu desničari).


Tako da znaš da ja odavno razumem mnoge stvari. I demokratija i boljševizam su isto sranje. Koliko danas imaš u demokratiji (naročito našoj) dupeuvlaka i onih koji su zauzeli mesta u prvom redu i viču: “na smrt” (ovo je figurativno rečeno). E bato i demokratija je sranje. Treba samo da si jači. Klauzevic je rekao: najbolja strategija je kad si jak.

Ako nisi jači, čuvaj pritisak. Ili mi dokaži u čemu si ti to bolje reagovao, nego što sam ja. Precenjuješ sebe i svoju taktiku.


PS od PS A ona riba?...Pa nije bilo ništa. Nije ona studirala političke nauke da bi nešto razmela.

I ništa i nije ni bilo (ne volim da se hvalim bez osnove :D).
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #10 poslato: Januar 30, 2012, 01:29:15 »
Šošiću mnogo si se udaljio od teme. Pusti more, pusti ribe.
Ako nastaviš da čestitaš, da govoriš: "ONI", "OVI", "SLAVODOBITNIK" itd. sigurno ćeš biti izabran za DOŽIVOTNOG AMBASADORA  čuvene države LOPOLUMPUR.
Budimo konkretni. Treba početi od početnog pitanja, a to je: "Na osnovu čega su izabranici kojima si čestitao izabrani"???
To pitanje važi i za Voju pošto je on postavio ovu temu i u prvom postu to ističe.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #11 poslato: Januar 30, 2012, 10:11:01 »
Pravo veliš, udaljio sam se od teme. Ima jedna stvar, zbog koje mi mnogi zameraju. Zove se pismenost (ne u smislu raspoznavanja znakova, već funkcionalna pismenost). To je sposobnost (ta funkcionalna pismenost) da se pričita i shvati ono što se pročita i po mogućstvu zapamti pročitano. Naslov teme je Izabran izvršni odbor i predsednik SPOS-a (moram da ti pomognem, pa sam ponovio). Nije naslov ko je izabran i kako je izabran. To je tvoja fikcija. A to kako je izabran sam sam se i ja pitao.
Zanimljiva mi je druga strana priče sa kojom uopšte nisam upoznat. Radi se o pravilima izbora predstavnika regionalnih predstavnika za IO. Postoje li zapisnici putem kojih se može videti proces izbora predstavnika regiona, kao izveštaj sa sednice regiona? Ako to postoji, onda ne treba imati primedbi. U suprotnom, to jeste težak problem. Poznato je kako se to radilo i to na samoj skupštini i birao se predstavnik regiona u zadnjim klupama.

To, sviđa li se to meni ili ne, to je drugi padež. I ne mogu puno suditi o ljudima, niti je to pošteno ni normalno niti je civilizacijsko dostignuće, dok ne vidim njihove postupke. O postupcima predsednika mogu suditi jer je on više puta pokazao svoj neugodan karakter. Ali moje mišljenje je moje i ne mogu osporiti da je izabran na skupštini. Kako? Idi pa traži zapisnik i snimke, na to imaš pravo. Mene malo zanima i neću da se bakćem.

Inače, teško da možemo raspravljati na tvoj način, tipa: ua ua. Ako je to jedino konkretno što imaš da kažeš, nemamo o čemu ti i ja da raspravljamo. Imaš ono što zovu „pravni lek“, pa ospori. Jesi li nekada čuo za reč statut?
Ovo kako ti sada radiš, rade bekrije u kafani posle druge ture.

E sad što ti nemaš duha (ni daha) da razumeš šta sam ja napisao, to je tvoj problem. Sličnu nervozu zbog toga je pokazivao i pokazuje predsednik, jer ne može da razume i kad mu se predoče ni činjenice, a kamoli kad mu ja to napišem. I on ima stil da se raspravlja bez poterebe i argumenata (na koje se stalno poziva), pa raspravljaj sa njim. Tu ste ravnopravni.

I nemoj da lepiš etikete, već jako prelaziš meru.
Već drugi put iznosiš uličarske uvrede, na osnovu neke tvoje fikcije. Ja se tebi uopšte nisam obratio već sam samo izneo svoje mišljenje.

Ako  ti je ovo mnogo da pročitaš i razumeš, mogu i kraće i jasnije.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Milan Kitić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Beograd
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #12 poslato: Januar 30, 2012, 16:40:37 »


O postupcima predsednika mogu suditi jer je on više puta pokazao svoj neugodan karakter. Ali moje mišljenje je moje i ne mogu osporiti da je izabran na skupštini. Kako?

Jesi li nekada čuo za reč statut?







Mnogo pričaš a malo kažeš. Neću da mlatim praznu slamu, pa te molim nemoj ni ti.
Biću veoma kratak i konkretan.
Svi su čuli za reč statut, a da li si ti čuo kako se statut usvaja? Kaži nam kad je taj statut usvojen i sa koliko glasova??? Ako bilo ko zna te podatke neka ih iznese.

Van mreže Radovic Dragan

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
    • www.parketarski-radovi.rs
  • Lokacija pčelinjaka: Bukulja
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #13 poslato: Januar 30, 2012, 18:41:25 »
Kada bi mogli pcelari u Srbiji ( a i svi drugi ) da budu tim i da budu kao vaterpolisti,rukometasi,odbojkasi...Treba samo odrediti sta je cilj i onda SVI ici ka tome. Mozda bi bili prvaci evrope

Van mreže dejan kostadinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • ZAKLEO SE BUMBAR U CVET I U MED...
  • Lokacija pčelinjaka: BEOCIN
Odg: Izabran Izvršni odbor i predsednik SPOS-a
« Odgovor #14 poslato: Mart 05, 2013, 20:38:14 »
Kako razmisljaju clanovi ovog foruma o subvencijama i o sistemu utvrdjivanja broja kosnica,isto tako i o nacinu isplate istih?
LJUBAV NE ZNA ZA GRANICE...RECE SLON I BACI SE PILETU U NARUCJE;))))