Autor Tema: Zoran Ćosić  (Pročitano 3909 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Ćosić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Šabac
Zoran Ćosić
« poslato: Avgust 27, 2018, 21:57:54 »
Pozdrav svima.

Pošto su mi dva ujaka pčelarili, pored njih sam zavoleo pčele.  Kupovao sam i čitao knjige o pčelarenje dugo godina. Početkom ovog veka nabavio prvu kočnicu (AŽ). Kasnije društvo prebacio u LR i pokušavao i sa fararovim košnicama. Nekako sam dogurao do 5 košnica, ali, zbog prirode posla nisam mogao biti kod njih kada je to bilo potrebno. Pošto sam sada u penziji a 1. jula mi je u jedan stari nastavak ušao roj, ničim izazvan, shvatio sam to kao znak da je vreme da se ozbiljno posvetim pčelarenje.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Zoran Ćosić
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2018, 10:36:10 »
Dobro došao na forum Zorane. Srećan ti novi početak.

Pozdrav iz Republike Srpske...

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Zoran Ćosić
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2018, 16:42:08 »
Dobro dosao kolega, pozdrav iz Kule.

Van mreže Aleksandar Nadrljanski

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sanad 89m
Odg: Zoran Ćosić
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2018, 11:09:13 »
Dobro dosao
pozdrav iz Sanada

Van mreže Zoran Ćosić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Šabac
Odg: Zoran Ćosić
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2018, 16:02:33 »
Svima se zahvaljujem na dobrodošlici.

Biće ovde posla cele zime da se sve pročita. Za RV i EV košnice nisam znao do skoro (par dana pre prijave na ovaj forum). Prema, do sada pročitanom, dosta zanimljiva i zahvalna košnica. Moram da poradim na finansijskom momentu da nabavim nekoliko košnica i da izvršim prebacivanje početnih drustava. Za sada imam nekoliko kompleta LR i Fararovih košnica. Problem je što nemam izgrađenih ramova. Napredak će biti malo sporiji jer se treba čekati momenat kada se smeju dodavati SO.

Kuckaćemo se dosta od proleća, kada aktivnosti ožive, i kada sve pročitam. Biće sigurno pitanja s moje strane za sve vas.

Neka vam je medno i berićetno.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Zoran Ćosić
« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2018, 01:05:33 »
Svima se zahvaljujem na dobrodošlici.

Biće ovde posla cele zime da se sve pročita. Za RV i EV košnice nisam znao do skoro (par dana pre prijave na ovaj forum). Prema, do sada pročitanom, dosta zanimljiva i zahvalna košnica. Moram da poradim na finansijskom momentu da nabavim nekoliko košnica i da izvršim prebacivanje početnih drustava. Za sada imam nekoliko kompleta LR i Fararovih košnica. Problem je što nemam izgrađenih ramova. Napredak će biti malo sporiji jer se treba čekati momenat kada se smeju dodavati SO.

Kuckaćemo se dosta od proleća, kada aktivnosti ožive, i kada sve pročitam. Biće sigurno pitanja s moje strane za sve vas.

Neka vam je medno i berićetno.
Добро нам дошао колега Зоране..
Ево поново прилике да се озбиљније уђе у пчеларске воде.
Имате овде доста тога да прочитате а ако нешто не буде довољно јасно само питајте.
Велики поздрав за прелепи Шабац...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.