Autor Tema: NABAVKA RV KOŠNICA  (Pročitano 34788 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #30 poslato: Decembar 01, 2017, 03:24:46 »
Имам на располагању негде око 30-40 РВ нових кошница вишка које сам купио али сам одустао од даљег проширења пчелињака.
Све су израђене од сувог и од квалитетног чамовог материјала који је био у сушари а рамови су ручно ковани и урађени од липе.

Код мене стоје још од почетка августа ове године. Све ново неофарбано...

Цена једног комплета РВ кошница је у динарској противвредности од 50 евра. Ту спада подњача+ 4 наставка са 40 скованих рамова + збег хранилица капацитета 2 литра + поклопац  опшивен лимом.

Имате моје телефоне испод сваке моје слике у аватару...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #31 poslato: Jul 13, 2019, 13:24:41 »
Помоћ.
 Да ли постоји нека продавница, столарска радионица у близини Зајечара у којој у понуди има РВ кошница, делова истих и рамова а да при том издају рачун. Потребно за конкурс.
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže Emir_Hodzic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zenica, BiH
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #32 poslato: Januar 24, 2020, 11:11:05 »
Pozdrav. Da i ovdje postavim pitanje: Da li neko proizvodi RV košnice u BiH, bilo RS ili FBiH? Bilo bi super da se na istom mjestu mogu kupiti i društva na RV ramovima.

Za kolege iz BiH: Preporuka za prodavnicu pčelarske opreme, po mogućnosti u širem krugu Zenice.

Emir

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #33 poslato: Januar 24, 2020, 20:22:01 »
Pozdrav. Da i ovdje postavim pitanje: Da li neko proizvodi RV košnice u BiH, bilo RS ili FBiH? Bilo bi super da se na istom mjestu mogu kupiti i društva na RV ramovima.

Za kolege iz BiH: Preporuka za prodavnicu pčelarske opreme, po mogućnosti u širem krugu Zenice.

Emir
Поштовани колега Емире,
Нико од мене никада из БиХ није добио одобрење за производњу РВ кошница а ја имам право на издавање лиценце 25 година након међународне објаве патента од03.10. 2002. године, што значи најкраће до 2027 године ако још проширим неке детаље то ће онда да се продужи за још неки период, осим неког човека коме сам дозволио производњу 200 кошница још пре десетак година и тај уговор оверили на суду и тај уговор одавно више не важи јер је био и временски ограничен.
 
Опет, никада никог нисам тужио за производњу РВ кошница а многи произвођачи их производе и поред тога што сам добио понуду од адвокатских компанија широм света који су спремни да штите мене и моја ауторска права а радили би само за проценат који остваре од тужених.
Јавили су ми се "Масон асоцијација" адвокатска компанија из Америке која ради у Америци и многим земљама ЕУ и другим Европским земљама, "Городиски" компанија која ради у свим бившим републикама Совјетског савеза као и "Ашари" компанија која врши заштиту патената и ауторских права на територији Индије и њених 54 републике и аутономне покрајине.

Од свих њих добио сам понуде за заштиту мојих ауторских права након објављивања патента у Женеви и 108 земаља широм света.

И данас могу да покренем сарадњу са њима али то би нанело велику штету свим нелегалним произвођачима РВ кошница а има их много, много а значајно би успорило ширење Родне Воје.
Због свега поменутог никог никада нисам тужио и пустио сам да време полако чини своје и да се РВ полако шири у региону.

Такође у Р. Србији нико више нема права да производи РВ кошнице и да их продаје а пчеларима из Р. Србије и Руске Федерације дао сам право да производе РВ кошнице колико год им је потребно за њихове потребе али без права продаје истих кошница, биле оне са пчелама или без пчела .

Такође свим пчеларима из окружења ( земље бивше СФРЈ) дозволио сам да своје потребе направе до 20 кошница без накнаде за ауторска права а за продају истих или повећање тог броја за личну употребу немају никаква права.

За земље из ЕУ, Америке и остале остаје дозвола за производњу од само 5 РВ кошница.

  Ипак и поред свега никог нисам тужио ни у Р. Србији нити у окружењу, нити за сада имам  намеру.

За производњу РВ кошница само ја дајем лиценцу и нико више.
 
Поред више заинтересованих произвођача у Р. Србији до сада ником одобрио производњу и продају у околним земљама( осим овом једном произвођачу коме је то право након више година укинуто).

Не знам ни што сам оволико тога написао у једној поруци и на теми која није баш најприхватљивија за овакав одговор.

Закључак: Потражи Милана Драгичевића и нека ти он произведе РВ кошница колико ти треба.
Код њега верујем да се могу набавити и ројеви на РВ рамовима.

Нигде ни у једној продавници ни у Зеници, ни у другим деловима Федерације БиХ, ни у Републици Српској ни у Р. Србији нити било где друго у свету не можеш и не можете легално да купите РВ кошнице.

Благодарим...   
 
« Poslednja izmena: Januar 24, 2020, 20:43:52 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Emir_Hodzic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zenica, BiH
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #34 poslato: Januar 25, 2020, 08:15:31 »
Pozdrav. Da i ovdje postavim pitanje: Da li neko proizvodi RV košnice u BiH, bilo RS ili FBiH? Bilo bi super da se na istom mjestu mogu kupiti i društva na RV ramovima.

Za kolege iz BiH: Preporuka za prodavnicu pčelarske opreme, po mogućnosti u širem krugu Zenice.

Emir
Поштовани колега Емире,
Нико од мене никада из БиХ није добио одобрење за производњу РВ кошница а ја имам право на издавање лиценце 25 година након међународне објаве патента од03.10. 2002. године, што значи најкраће до 2027 године ако још проширим неке детаље то ће онда да се продужи за још неки период, осим неког човека коме сам дозволио производњу 200 кошница још пре десетак година и тај уговор оверили на суду и тај уговор одавно више не важи јер је био и временски ограничен.
 
Опет, никада никог нисам тужио за производњу РВ кошница а многи произвођачи их производе и поред тога што сам добио понуду од адвокатских компанија широм света који су спремни да штите мене и моја ауторска права а радили би само за проценат који остваре од тужених.
Јавили су ми се "Масон асоцијација" адвокатска компанија из Америке која ради у Америци и многим земљама ЕУ и другим Европским земљама, "Городиски" компанија која ради у свим бившим републикама Совјетског савеза као и "Ашари" компанија која врши заштиту патената и ауторских права на територији Индије и њених 54 републике и аутономне покрајине.

Од свих њих добио сам понуде за заштиту мојих ауторских права након објављивања патента у Женеви и 108 земаља широм света.

И данас могу да покренем сарадњу са њима али то би нанело велику штету свим нелегалним произвођачима РВ кошница а има их много, много а значајно би успорило ширење Родне Воје.
Због свега поменутог никог никада нисам тужио и пустио сам да време полако чини своје и да се РВ полако шири у региону.

Такође у Р. Србији нико више нема права да производи РВ кошнице и да их продаје а пчеларима из Р. Србије и Руске Федерације дао сам право да производе РВ кошнице колико год им је потребно за њихове потребе али без права продаје истих кошница, биле оне са пчелама или без пчела .

Такође свим пчеларима из окружења ( земље бивше СФРЈ) дозволио сам да своје потребе направе до 20 кошница без накнаде за ауторска права а за продају истих или повећање тог броја за личну употребу немају никаква права.

За земље из ЕУ, Америке и остале остаје дозвола за производњу од само 5 РВ кошница.

  Ипак и поред свега никог нисам тужио ни у Р. Србији нити у окружењу, нити за сада имам  намеру.

За производњу РВ кошница само ја дајем лиценцу и нико више.
 
Поред више заинтересованих произвођача у Р. Србији до сада ником одобрио производњу и продају у околним земљама( осим овом једном произвођачу коме је то право након више година укинуто).

Не знам ни што сам оволико тога написао у једној поруци и на теми која није баш најприхватљивија за овакав одговор.

Закључак: Потражи Милана Драгичевића и нека ти он произведе РВ кошница колико ти треба.
Код њега верујем да се могу набавити и ројеви на РВ рамовима.

Нигде ни у једној продавници ни у Зеници, ни у другим деловима Федерације БиХ, ни у Републици Српској ни у Р. Србији нити било где друго у свету не можеш и не можете легално да купите РВ кошнице.

Благодарим...   
 

Poštovani gosp. Vojo,

Hvala na odgovoru i detaljnom pojašnjenju. Ja sam gosp. Milana kontaktirao na Facebook-u, ali bez ikakvog odgovora. Nadam se skorom odgovoru, čisto da vidim mogućnosti.

pozdrav i hvala još jednom,

P.S.

Pogledajte moje pitanje na drugoj temi u istom ovom podforumu.

Emir

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #35 poslato: Januar 25, 2020, 11:01:00 »
 Ако неког интересују документи везани за Родну Воју и објаву патента у Женеви то јест у Интернационалном бироу WIPO Светске патентне организавије може их наћи под овим шифрама.

WIPO Patent WO/2002/076194A1


Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #36 poslato: Mart 08, 2020, 01:22:37 »
P.S.

Pogledajte moje pitanje na drugoj temi u istom ovom podforumu.

Emir
--------------------------------------------------...

Нисам разумео, пријатељу Емире... Или сам можда већ одговорио на ово питање у тој другој теми?

И јуче ме контактирао неки млади пчелар са питањем где у БиХ има да се купи Родна Воја а опет сам му препоручио да се обрати Милану а ако Милан не може да му уради да нађе столара и да му прочита моју поруку у којој му одобравам да произведе за сопствене потребе колико год му треба РВ кошница.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #37 poslato: Jul 31, 2020, 21:35:16 »
Ако неком требају нове РВ кошнице може да ми се јави. За сада имамо на стању 17-18 нових кошница са пуним подњачама.

Кошницу чине подњача 4 наставка са по 10 скованих рамова, збег-хранилица и поклопац опшивен лимом.
Кошнице су одличног квалитета, урађене од чамове даске а рамови од липе.
Мој телефон је 063 383 114...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #38 poslato: Jul 31, 2023, 22:18:41 »
Koji proizvodjaci RV postoje u Srbiji koji izdaju racune .Spremam se za oktobar od kad vaze racuni za opstinske subvencije  nabavio bi desetine medista .

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #39 poslato: Jul 31, 2023, 23:01:37 »
Sinša, pokušaj kod:"Rade i sinovi" iz N.Pazove 064 6130182

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #40 poslato: Avgust 01, 2023, 08:26:23 »



Далибор Вучићевић - Дача
Велика Плана
065 - 934 7 - 424.


Мени већ дуже времена ради све што ми је потребно и више сам него задовољан. Препоручио сам га до сада код више колега и нико се није пожалио.

Van mreže Milan D. Saric

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 536
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Добраче - 700мнв (између Голије и Златибора)
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #41 poslato: Avgust 06, 2023, 21:30:36 »
Дарко код Барајева

0658302302

Van mreže Aleksandar P Savić

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Рипањ - Велка Рамаћа
Odg: NABAVKA RV KOŠNICA
« Odgovor #42 poslato: Avgust 10, 2023, 12:32:46 »
Tako je. Darko iz Ropočeva kod Barajeva radi odlične košnice. Izdaje račune, a moguće je kod njega plaćati preko državnih subvencija.