Autor Tema: CENTRIFUGA za RV i EV  (Pročitano 104457 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #45 poslato: Septembar 18, 2011, 20:53:58 »
Slobodane a koja je brzina okretaja

Van mreže slobodan ilic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 236
  • Pol: Muškarac
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #46 poslato: Septembar 20, 2011, 05:31:30 »
Brzina okretanja se podesava tako sto se ovaj manji crveni valjk na horizontalnoj osovini rucicom pomera prema centru velokog diska koli je na vrhu vertikalne osovine, a sto je blize centru brzina je veca.Probacu za vikend snimit malo na video puno je jednostavno kad se vidi  a moze i jos slika.Pozdrav

Van mreže Kenan Halilagic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #47 poslato: Decembar 04, 2012, 18:35:06 »
prijatelju vojo, zanima me radijalna radomed vrcaljka za 32 rama, buduci da vi imate slicnu, zanima me koji je raspon od centra osovine do letvice, naime za ram lr preporucena mjera je 18 cm, i precnik 900 mm, da bi sva kolicina meda izlazila iz ramova, jos me zanima da li vrcaljka moze da okrece u oba smjera, tj kad izvrca sa jedne strane da li sama krece na drugu ili je potrebno rucno okretat ramove? ako smatrate jos koji detalj potrebnim slobodno napisite.pozdrav

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #48 poslato: Decembar 04, 2012, 21:24:31 »
Poštovani gospodine Kenane,  ne znam ko je pisao o tome da je preporučena mera raspona od rama do centra 180 mm dovoljna da  bi se ramovi pravilno izvrcali.
Ja to ne bih nikada nikom preporučio.

Radijalna centrifuga odjednom vrca obadve strane rama i okreće se samo u jednom pravcu.

Raspon od centra to jest od centralne osovine pa do rama kod mene je oko 360mm kod RV ramova dok mi je kod EV ramova 430 mm. Svako smanjenje raspona od rama do osovine smanjuje obodnu brzinu pa je za isti efekat potrebno srazmerno duže vrcanje.
Čak i za radijalnu vrcaljku koja bi vrcala LR poluokvire mislim da bi prečnik morao biti preko 1000mm da bi vrcalo normalno desetak do petnaest minuta.
Mislim da svako smanjenje raspona od ramova do centra manje od 350mm dovodi do problema prilikom vrcanja a posebno ako se med ohladi, ako se vrca medljika i ako počne da se kristališe u saću.

Prava je šteta ako se radijalna vrcaljka ne koristi za prihvat većeg broja ramova. Ako ukupan prečnik ne treba da bude manji od 1200 mm (po mom mišljenju) onda je prava šteta imati manje od 60 ramova u istoj.

Pozdrav iz Novog Miloševa......

   
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Kenan Halilagic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #49 poslato: Decembar 04, 2012, 22:18:03 »
po vama da li radomed vrcaljka zadovoljava kriterije za vrcanje lr rama, i ako moze kontakt broj, pozvao bih vas radi jos koje mozda informacije ako nije problem..pozz

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #50 poslato: Decembar 04, 2012, 22:53:57 »
Kenane, Radomed radi razne vrcaljke a ja mislim da za standardne LR ramove čija je visina 232 mm vrcaljka ne treba da bude manjeg prečnika od 1.200 mm.

Moj telefon je 023 782 015. i mob 063 383 114. (slobodno me pozovite).

Pozdrav.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Kenan Halilagic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 52
  • Pol: Muškarac
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #51 poslato: Decembar 05, 2012, 14:02:19 »
hvala vojtek, a jeli znas da li radomed moze da napravi vrcaljka po mojim nekim uputama, i nekim zahtjevima. u svakom slucaju cut cemo se..pozz

Van mreže Andreja Anđelković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 114
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kruševac - Sebečevac (nv: 229 m)
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #52 poslato: April 14, 2015, 16:33:26 »
Ima li ko iskustva sa kasetnom vrcaljkom. Kasetna ili radijalna pitanje je sad
Andra
062 31 00 13

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #53 poslato: April 14, 2015, 18:55:33 »
radijalna...

Van mreže Andreja Anđelković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 114
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kruševac - Sebečevac (nv: 229 m)
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #54 poslato: April 14, 2015, 20:53:53 »
Hvala Borise i meni se čini radijalna kao profesionalnija mada bih voleo kad bi neko od koleg napravio poređenje između ova dva tipa centriguge. Od koliko ramova je najoptimalnija?
Andra
062 31 00 13

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #55 poslato: April 14, 2015, 23:14:35 »
što više to bolje....mada optimalni broj zavisi od broja košnica koje imaš. Ne isplati se kupovati npr vrcaljku od 24 rama ako imaš 10-20 košnica...Najbolja je ona koja ima najviše ramova za pare koje imaš i da pri tome ne moraš ručno okretati ramove...Još jedna stvar, za duboke ramove bolja je kasetna jer radijalne teže izvlače med iz dela rama koji je bliže centru vrtnje (donja letvica rama) a ako preteraš sa brzinom može se desiti da dođe do srozavanja saća. Za lr, rv ev i farar je bolja radijalka...

Van mreže Petkoski Ilija

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: s.Manastir - Mariovo opstina Prilep 580 m. n.v.
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #56 poslato: Februar 21, 2017, 18:52:14 »
Dali ova Radijalna centrifuga sa 4+12 ramova Kombinovana centrifuga sa 4 tangencijalna DB ili AŽ rama i 12 radijalnih LR ramova odTECHTRON DOO Kraljevačka 48 22400 Ruma, Srbija Tel. +381 22 433 990www.techtron-doo.com odgovara za RV Ramove. Poslao sam e-mail u firmi ali nisam dobio odgovor molim Vas dali neko koristi ovakvu Centrifugu.
 
Materijal izrade: antimagnetni nerđajući čelik.
Prečnik bureta: 650mm
Visina centrifuge: 1100mm

Koš je izrađen od antimagnetnog INOX-a.
Konstrukcija se izradjuje od plastificiranog metala ili nerđajućeg čelika (INOX 304).
Centrifuga se kontroliše pomoću analogne automatike (12V i 220V) koja pokreće motor od 250W, kao i ručno, pomoću reduktora.
Brzinu i vreme rada automatike podešava korisnik.

Van mreže Petkoski Ilija

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: s.Manastir - Mariovo opstina Prilep 580 m. n.v.
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #57 poslato: Februar 22, 2017, 19:01:06 »
Molim kolege iz Srbije!
 Dali neko kje odgovori ? Dali ova centrifuga se moze koristiti i za ramove RV.

Van mreže Miroslav Šugić

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 431
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kikinda
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #58 poslato: Februar 23, 2017, 17:41:48 »
Ја имам четворорамну ручну за ЛР од тог произвођача
[size=78%]...њу користим за РВ....не знам тачно мере лежишта за рам али могу касније измерити у усликати ...ако је исто лежише рама као на овој што сте ви питали..[/size]

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: CENTRIFUGA za RV i EV
« Odgovor #59 poslato: Februar 23, 2017, 18:54:47 »
Trenutno kibicujem Finansa kasetnu 10 okvirnu pošto od ove godine planiram vrcati na terenu a ne kod kuće. Ova moja 4 okvirna ručna bi bila najslabija karika