Autor Tema: RV stirodur kosnica  (Pročitano 33563 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #30 poslato: Januar 23, 2015, 09:58:55 »
Ajd da prozborim neku...


1 Umesto alu folije smatram da je prirodnije koristiti furnir za oblaganje unutrašnjosti


2. Kao nosač ramova si trebao ubaciti letvicu, ovako će ti ramovi vremenom oštetiti  foliju...


3. spoj lastin rep ako nije precizno izrađen da tesno pasuju delovi (kolko vidim radiš ga ručno uz pomoć šablona) nema efekta pa je gubljenje vremena...


4. Spojeve lepi pur penom, posle sušenja ne razlepljuje se već puca materijal


5. DB mi je malo velik format za stirodur, ne znam hoće li izdržati težinu pune košnice..


6. Ja sam odustao od stirodurnih košnica čitajući o svojstvima ekstrudiranog polistirena (XPS). Po pravilu, pčelinji proizvod bi trebao biti zdrav proizvod, a nisam siguran da je med iz stirodurnih košnica "oslobođen" hemijskih primesa.


Kad podvučeš crtu, razlika u ceni nije tolika kolika je dobit kad koristiš drvo...


pozdrav

Van mreže Andreja Anđelković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 114
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kruševac - Sebečevac (nv: 229 m)
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #31 poslato: Januar 23, 2015, 18:49:52 »
Postoji li neko ko je par sezona držao društvo u košnici od stirodura
Andra
062 31 00 13

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #32 poslato: Januar 24, 2015, 21:11:38 »
Ima sigurno, pretraži po forumu, a na osnovu tih iskustava koje sam ranije pročitao sam i prozborio ono juče, samo me sad mrzi da tražim...

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #33 poslato: Januar 24, 2015, 22:32:08 »
Bio je covek iz Bosne koji je pravio neke svoje kosnice HS ih je zvao i kaze da su bile super. U jednom trenutku mu ih je potrovao neki otrov iy rudnika (ne secam se gde zivi - Tuzla ili Zenica) ali kaze da je krenuo opet.

Dobijao je neki biljni lepak iz nemacke od jedne gospodje koja takodje radi sa stiropor kosnicama jer mu je dok je koristio obican lepak pcela izlazila iz kosnice potpuno - pitanje je koji je koristio.

Za stirodur kaze da mu nikada nisu pravile problema u njima i da ih nisu busile ali je za njega bio skup - iako kad se preracuna iz jedne table stirodura izadje 9 stranica ili 2 nastavka sto mu dodje oko 150 din nastavak - ali bi na to trebalo doodati lepak, srafove i drvene lajsne i gore i dole ... Takodje je pisao da ih iznutra premazuje topljenim voskom i propolisom da ih pcele bolje prime - tj da im bude lakse u pocetku...

Medjutim sam stirodur kao i sva plastika .... nesto mi se bas ne svidja.

Van mreže Miroslav Jovanović

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 699
  • Lokacija pčelinjaka: Sarbane Ub
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #34 poslato: Januar 24, 2015, 23:14:14 »
Pokušao sam ja i odustao. Drvo je drvo.
Više može jedan koji hoće nego dva koji moraju. - Živojin Mišić

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #35 poslato: Januar 29, 2015, 09:59:55 »
S.M.
Citat
Za stirodur kaze da mu nikada nisu pravile problema u njima i da ih nisu busile ali je za njega bio skup

Čini mi se da je u pitanju Hasan Smailbegović iz Breze, poštar.

Čačkao sam i napravio, te prošle godine i naselio 9-oramnu i 10-oramnu stirodurku (debljina stirodura 50 mm). Zazimljena je, još uvijek živa. Kod mene su ih itekako grizle, mada su iznutra čak ofarbane.

Ljudski je reći da me na to naveo Sveto Stevanović jer je on s tim prilično deverao i fino ih uredio i naselio pa i mene "zarazio".

Pozdrav, svako dobro!

P.S.
Naravno da se slažem s ovim što Miroslav reče:
Citat
Pokušao sam ja i odustao. Drvo je drvo.

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #36 poslato: Januar 29, 2015, 12:16:17 »
Tako je taj je ...Postar mu je i nick na bih forumu za bcelare

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #37 poslato: Januar 29, 2015, 13:32:13 »
Esad: Ljudski je reći da me na to naveo Sveto Stevanović jer je on s tim prilično deverao i fino ih uredio i naselio pa i mene "zarazio".

Kolega Esade, čini mi se da si me zamenio sa nekim, možda sa Savom Mitićem. Ja nemam stirodur košnice, niti sam ih imao. Pozdrav i svako dobro!

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #38 poslato: Januar 29, 2015, 13:49:34 »
E Esade pa kud to brkanje izvora informacija - smajli smajli ...

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #39 poslato: Januar 29, 2015, 14:21:05 »
Esad: Ljudski je reći da me na to naveo Sveto Stevanović jer je on s tim prilično deverao i fino ih uredio i naselio pa i mene "zarazio".

Kolega Esade, čini mi se da si me zamenio sa nekim, možda sa Savom Mitićem. Ja nemam stirodur košnice, niti sam ih imao. Pozdrav i svako dobro!

Uh! Pošto si ti moj drug kao i Savo, ja znam da nema problema, ali vidi Miodraga kako mu je drago što sam star i zaboravan, no - čekamo ga, neće ni on pobjeći.
Inače, kako si, pčele, porodica?

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Stankovic Miodrag

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 443
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rajcetine
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #40 poslato: Januar 29, 2015, 14:47:04 »
Pricaju dva starija pcelara (kao mi ovde na forumu smajli...):

- kako zdravlje kako pamcenje pijes li kakve lekove
- ma pijem pijem dobro mi je

- a kako se zove taj lek i meni bi trebao?
- cuj (misli misli...) kako se zove ono cvece sto ima trnje

- (misli misli ...) ruza valjda
- aha! Ruzo kako se zovu one tablete sto pijem za pamcenje!!!

Nema ljutnje nikakve sa moje strane ljudi ako se ne zabavimo uz ovo dzabe rad ko da idem u propalu firmu na posao ...

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #41 poslato: Januar 29, 2015, 22:05:10 »
Esad: Ljudski je reći da me na to naveo Sveto Stevanović jer je on s tim prilično deverao i fino ih uredio i naselio pa i mene "zarazio".

Kolega Esade, čini mi se da si me zamenio sa nekim, možda sa Savom Mitićem. Ja nemam stirodur košnice, niti sam ih imao. Pozdrav i svako dobro!

Uh! Pošto si ti moj drug kao i Savo, ja znam da nema problema, ali vidi Miodraga kako mu je drago što sam star i zaboravan, no - čekamo ga, neće ni on pobjeći.
Inače, kako si, pčele, porodica?

Pozdrav, svako dobro!

Da sam nešto dobro, i nisam, leđa škripe, noga zeza, rame boli, pa sad me i prehlada neka stisla. Uglavnom sam dobro. Za pčele nemam nešto posebno da kažem. Zadnji put kad sam ih pogledao (prije desetak dana) nisu izgledale loše. Porodica je, hvala Bogu, dobro. Gura se polako naprijed.
Skoro da sam se prepoznao u ovoj Miodragovoj priči. Ona dvojica (Alchajmer i Perkins) ponekad navrate, ali ja se ne dam. Kaobajagi. Pozdrav i svako dobro!

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: RV stirodur kosnica
« Odgovor #42 poslato: Januar 29, 2015, 22:39:58 »
Pricaju dva starija pcelara (kao mi ovde na forumu smajli...):

- kako zdravlje kako pamcenje pijes li kakve lekove
- ma pijem pijem dobro mi je

- a kako se zove taj lek i meni bi trebao?
- cuj (misli misli...) kako se zove ono cvece sto ima trnje

- (misli misli ...) ruza valjda
- aha! Ruzo kako se zovu one tablete sto pijem za pamcenje!!!

Nema ljutnje nikakve sa moje strane ljudi ako se ne zabavimo uz ovo dzabe rad ko da idem u propalu firmu na posao ...

Nema šta, dobro i životno. Našao si nas, ali i - stići ćeš nas.

Šta si zapeo za ljutnju? Samo naprijed, u ovim poremećenim vremenima zaboravićemo se našaliti i nasmijati, a to je nedopustivo. A na čiji je račun? Ma, šta ima veze, eto - sve šale primam na svoj račun ako će nam to iole pomoći.

Sveto, drago mi je da je, pored svega, ipak unekoliko dobro. Sličan sam ti i sam. No, nema druge do - gurati naprijed. Zato ja imam običaj reći: da je Bog htio da čovjek ide i gleda unazad, ne bi dao oči naprijed.

Pozdrav, svako dobro!