Autor Tema: Predavanje u Novom Pazaru  (Pročitano 2734 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djoko Zecevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • pozdrav Kolegama
Predavanje u Novom Pazaru
« poslato: Mart 26, 2011, 23:02:11 »
Danas sam Novopazarskim pčelarima govorio o pripremi pčelinjih društava za livadsku pašu.
Obardili smo neke konkretne radnje u smislu proširivanja pčelinjeg gnezda, dodavanja satnih osnova (kada i kako), oberzbeđenja stalnog dotoka hrane, strukture društva pri ulasku u livadsku pašu, čuvanje od rojenja i sl.
Postavljeno mi je desetak pitanja koja su i meni bila jako korisna.
Ovo je moje treće predavanje u N. Pazaru.
Pčelari su najavili majski obilazak mog pčelinjaka ovde na Zlataru, kada ćemo (po dogovoru) i neke praktične radnje obajsniti u voćnoj paši.
U odlasku sam načinio nekoliko snimaka još uvek snegovitog Zlatara, ovaca na Pešteru (počelo je sa srećom), pčelinjaka u Vučiniće...

Na veliku žalost osim kukureka i podbjela do samog Pazara nisam uočio (osim leske koja je već precvetala), ništa što bi najavljivalo polenski ili nektarski unos!?
Na ulazu u N. Pazar video sam nekoliko drenova koji su kako kažu pre dva-tri dana zažuteli!

Novopazarski pčelari se baš ne hvale sa dobrim razvojem!


Pozdrav Kolegama

Van mreže Fehratovic Izet - Zoi

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • MED NA MEDU RODI
    • ZLATNA DOLINA
Odg: Predavanje u Novom Pazaru
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2011, 05:55:05 »
Kolega mnogo mi je zao sto nismo mogli da dodjemo , jer smo sejali fasceliju.
Bas se nekako potrefilo kao i prosle godine 2.05.2010 kada ste dolazili u Tutinu i tada smo sejali fasceliju

Van mreže Djoko Zecevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 98
  • Pol: Muškarac
  • pozdrav Kolegama
Odg: Predavanje u Novom Pazaru
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2011, 13:31:26 »
Kolega mnogo mi je zao sto nismo mogli da dodjemo , jer smo sejali fasceliju.
Bas se nekako potrefilo kao i prosle godine 2.05.2010 kada ste dolazili u Tutinu i tada smo sejali fasceliju
I meni je žao a mogli smo se malo družiti!
Prošle godine sam u Tutinu bio 03.04. a opet mi je Mehdija najavio poziv ali nezna kog datuma će to biti?