Autor Tema: Medovina  (Pročitano 49228 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Medovina
« Odgovor #150 poslato: Maj 23, 2017, 20:36:33 »
Upravo je i kod mene taj problem ukus podseca na vino oseca se alkohol sve karakteristike su tu ali fali mu miris mozda bi dodavanje matičnjaka pomoglo ali kako ga dodati u vec gotovo pice ...
Miris se izgubi nepoštovanjem tehnologije, ili upotrebom sirovine bez izraženog, svojstvenog mirisa.
Takodje, previše rashladjen napitak trenutno "emituje" manje mirisa.

Dodavanje bilo kakve arome pretvara medovinu u nešto drugo, što se upotrebom jeftinog, belog šećera i istog aromatskog dodatka može podjednako napraviti.
Ponavljam pitanje - čemu onda potrošnja skupog meda?

Ovo je pitanje filozofije i ekonomije, a za tehnologiju ćemo lako...

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Medovina
« Odgovor #151 poslato: Maj 24, 2017, 13:17:11 »
Onda je problem mirisa u medu tj u vrsti meda koju koristimo za pravljenje medovine mozda bi cist med od np maline, kupine dao medovinu svojstvenog mirisa ovako mesani med nema odredjen miris i medovina bi bila kompletna...e sad ukudi su različiti sve je do potrošaca
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Medovina
« Odgovor #152 poslato: Jun 15, 2017, 16:54:53 »
Medovina mi je "iskuhala" skroz pa sam morao dodati još malo meda jer mi je vino bilo presuho.Dodatkom metvice dobio sam aromu, mada ću sljedeću turu pokušati sa jagodama da dobijem voćnu aromu. Nisam mjerio alkohol ali je vino jače nego inače što pijem vina. Od jedne čaše već se može zapjevati. Za prvi put ja sam zadovoljan, sad se još moramo malo poigrati.
Posjetio sam i Dušana Lazića pa može i on ostaviti svoj sud o medovini. Nadam se da će druga tura biti još bolja.

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Medovina
« Odgovor #153 poslato: Septembar 19, 2017, 13:33:48 »
Medovina mi se tek sada skroz izbistrila. Dobar dio podijelio prijateljima na degustaciju. Svi su rekli da nije ono što su očekivali ali da  im se sviđa. Upravo bacam još jednu turu od 40 litara za nagodinu (nadam se da će do sajma u Beogradu biti gotovo). Probao sam praviti i miks pola medovine  pola Nare - jako dobro (kao bijeli bambus) za one što neće da se odmah napiju.


P.S. Dule izvini, tek sada je medovina onakva kakva je trebala biti ali pošto sam bio u stisci sa vremenom... vidimo se do godine.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Medovina
« Odgovor #154 poslato: Septembar 19, 2017, 15:39:24 »
Nekako, ovu temu nisam posećivao...
Anto, onu bocu sam negde (SREĆOM) ;) :D [size=78%] zaturio...Sad sam išao da je nađem-i pronašao! E sad još čekam "povoljan trenutak"- ne mogu, tek tako - sam; da je otvorim i degustiram.[/size]
Javljam...