Autor Tema: trud  (Pročitano 6828 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rasa Jovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
trud
« poslato: April 13, 2011, 16:07:22 »
Povoljno prodajem gljive za dimljenje pcela trud skinute sa bukve. ako je neko zainteresovan neka se javi na pp mogu i vece kolicine! Moze i neka vrsta zamene ( za rojeve , kosnice med.)

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: trud
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2011, 15:07:29 »
U Makovištu truda ima na vrbama i cerovima. Ovi sa slika su sa cera. Svi su dobri za dimilicu. Pozdrav.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: trud
« Odgovor #2 poslato: April 23, 2011, 22:54:43 »
Ima i kod nas pored rijeke save na vrbama ali slabog su kvaliteta i brzo izgore a ja koristim sa bukve jer duze traje dimljenje .danas sam mislio slikati sve gljive i opet zaboravih aparat ali slike ce biti u ponedeljak .

Van mreže Rajko Rajo Vujadinović

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 40
  • Pol: Muškarac
Odg: trud
« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2011, 10:55:52 »
E,ovo moram da vam napišem pošto sam to čuo tek juče.Neznam koliko je tačno,ako neko od vas to zna neka napiše.Naime jedan kolega mi je rekao da trud u sebi sadrži neku kiselinu koja ljuti pčele i one su nemirne tako da više ubadaju.Na moje pitanje kako ga on koristi odgovor je bio isključivo poslije kuvanja u vodi i sušenja.Pozdrav za sve

Van mreže Radislav Stojanov

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
Odg: trud
« Odgovor #4 poslato: Jul 14, 2011, 11:05:26 »
E,ovo moram da vam napišem pošto sam to čuo tek juče.Neznam koliko je tačno,ako neko od vas to zna neka napiše.Naime jedan kolega mi je rekao da trud u sebi sadrži neku kiselinu koja ljuti pčele i one su nemirne tako da više ubadaju.Na moje pitanje kako ga on koristi odgovor je bio isključivo poslije kuvanja u vodi i sušenja.Pozdrav za sve
Ako misliš na trud - gljivu ja sam je koristio i nisam imao sa tim problema. Ovde u Banatu mi zovemo trudom i suvo drvo od vrbe koje je dugo bilo u vodi pa praktično satrulilo. To redovno koristim bez kuvanja i nemam problema. Naravno prethodno ga dobro osušim na suncu. Neki ga kuvaju zbog ubijanja larvi drvotočca koje se nalaze u njemu....i sl.

Van mreže Rajko Rajo Vujadinović

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 40
  • Pol: Muškarac
Odg: trud
« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2011, 12:45:23 »
Trud-gljiva.Nemam pojma to sam prvi put čuo juče pa pitam dali je to tačno.Možda do sad nismo obraćali pažnju na to.Sad ću i ja malo da pratim ako se uopšte može pratiti.Znam samo da su pčele nekada ljuće,a nekada ne.Uzroka je sigurno više,ali na ovaj nisam nikada pomislio.Pozdrav

Van mreže Marko Kek

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
Odg: trud
« Odgovor #6 poslato: Jul 14, 2011, 16:29:14 »
Ja ove godine uopšte ne koristim dimilicu.
Kada (vrlo retko) otvaram košnicu malo poprskam ramove (satonoše) i pčele koje se tamo nalaze razblaženim Vojin ekstraktom i to je sve.
Ali biram one dane koji so prema kalendaru označeni kao dani za cvet ili plod.

Pozdrav svima.