Autor Tema: Brstivarom protiv Varoe  (Pročitano 178988 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aleksandar Radoja

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Selo Varvarin
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #105 poslato: Novembar 22, 2011, 11:58:31 »
Da li mogu da znam sta je BRSTIVAR (ne sastojke) nego uopsteno objasnjenje posto vidim da je 100% prirodan. HVALA

Van mreže sava mitic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2942
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aleksinac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #106 poslato: Novembar 25, 2011, 14:00:14 »
Podsetio bih sa par reči da sam ja za svoja društva na stacionarnom pčelinjaku,
u borbi protiv varoe, upotrebio Brstivar tretiranjem putem dimnog topa.
Tretiranja sam izvršio u periodu od 8. avgusta ove godine do 27. avgusta.
Tretirao sam svaki treći dan odnosno obavio sam ukupno sedam tretiranja.
Priprema dimnog topa i samo tretiranje oko 60 društava trajalo je ne više
od 10 minuta po jednom tretiranju.
Utrošio sam dakle nešto više od jednog sata za sva tretiiranja.

21. novembra ove godine sam sva ova društva tretirao oksalnom kiselinom
a danas nakon pet dana obavio pregled kod društava koja imaju žičanu
podnjaču i slikao uloške ispod mreže.

Varoe ima vrlo malo te je neću prebrojavati, a odluka za narednu godinu
o borbi protiva varoe kod mene je definitivno potvrdjena.

Slika broj 4241 je sa slikom 4240 iz iste košnice, samo sam izvukao
deo gde ima varoe uvećanim detaljima opalih varoa.

Pozdrav iz Aleksinca

Van mreže ivandojcinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 156
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: naselje drum
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #107 poslato: Novembar 25, 2011, 16:49:56 »
 I ja sam izvrsio tretman oksalnom kiselinom i palo je najvise 7 varoa u jednom drustvu  8)
 
ovo pisem zato sto sam svoje pcele tretirao brstivarom na prolece ponovo

Van mreže Nikolić Nemanja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 90
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: grkinja
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #108 poslato: Decembar 19, 2011, 18:47:11 »
Veoma mi je drago kada vidim da neko toliko energije ulaže u poboljšanju i usavršavanju bilo koje grane privrede,nauke,poljoprivrede,kao g.Voja. I ja sanjam da cemo jednog dana preći na proizvopdnju bilo koje hrane,pa i pčelinjih proizvoda na sasvim ekološki način. Prođoše nekoliko godina od kako ste obelodanili svoj lek,neki shvatiše njegovo dejstvo,neki neće ni posle 20 godina jer su ''vaše tvrdnje neosnovane i neispitane-neproverene''.
Ovom porukom ne želim da bilo koga prozivam ili vređam. Zbog zaključavanja ove teme na SPOS forumu pisaću ovde pošto imam neizmernu potrebu da neke stvari napišem.
U potpunosti podržavam Voju zato što ne obelodanjuje recept svog leka,ni na  bilo kojem leku kupljenom u apoteci ne možemo da nadjemo postupak pripremanja,samo sastav aktivnih materija,i svi mi ih koristimo,a ni ne pomislimo da li se u njima nalaze neke štetne materije.
Sastav leka je čovek lepo objavio,ali šta ćes,FALSIFIKATORI traže tačan sastav i odnos biljaka da 'bi bili sigurni' da kojim slučajem ne aplikuju neki NEUROTOKSIČAN BOJNI OTROV pcelama... Začudila me je i reakcija nekih visokih predstavnika SPOS-a,ali sad neću o tome. Tako je svuda u privredi,obrazovanju zdravstvu,,,ma svuda,čim se neko dokopa do neke pozicije onda je on sve i svako,i niko ne zna bolje od njega,a ko  se ne slaže sa njgovim mišljenjem,željama,hirovima, snosiće posledice ili će mu ideja biti ukradena...
Ideja mi je bila da ovom porukom objasnim da je hemijska formula koja označava broj i vrstu atoma u jedinjenju manje-više nebitna.
Naime :
Timol        C10 H14 O
Karvakrol  C10 H14 O
imaju istu hemijsku formulu,ali im se raspored O atoma u odnosu na C atome bitno razlikuju,a ko i malo poznaje hemiju i hemijsku strukturu ugljovodonika zna da fizičke i hemisjke osobine diktira struktura molekula a ne samo njegova hemijska formula i nije kulturno tvrditi da je to isto(da se malo razlikuje),ali razlikuje se dosta. ''Tanka je nit izmađu genijalnosti i ludosti'',ovde može da se prevede da je tanka nit između toksičnosti i lekovitosti. ''Nije nego...''
I glukoza i galakktoza i manoza imaju istu hemijsku formulu C6 H12 O6 a nisu isto,vemoa su razliciti šećeri.
 Sad mi je malo pao kamen sa srca.
Kada počnem da se bavim pčelarstvom,od proleća,koristiću samo Vojine lekiće,dovoljno je ubedljiv u njuhov ekološki status kad ih i sam primenjuje i daje svojoj porodici.

Potdrav iz Grkinje
 


Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #109 poslato: Decembar 30, 2011, 22:35:08 »
I ja sam izvrsio tretman oksalnom kiselinom i palo je najvise 7 varoa u jednom drustvu  8)
 
ovo pisem zato sto sam svoje pcele tretirao brstivarom na prolece ponovo

Kolega Ivane, raduju me ovakva iskustva.

Pozdrav iz Novog Miloševa.......
Veoma mi je drago kada vidim da neko toliko energije ulaže u poboljšanju i usavršavanju bilo koje grane privrede,nauke,poljoprivrede,kao g.Voja. I ja sanjam da cemo jednog dana preći na proizvopdnju bilo koje hrane,pa i pčelinjih proizvoda na sasvim ekološki način. Prođoše nekoliko godina od kako ste obelodanili svoj lek,neki shvatiše njegovo dejstvo,neki neće ni posle 20 godina jer su ''vaše tvrdnje neosnovane i neispitane-neproverene''.
Ovom porukom ne želim da bilo koga prozivam ili vređam. Zbog zaključavanja ove teme na SPOS forumu pisaću ovde pošto imam neizmernu potrebu da neke stvari napišem.
U potpunosti podržavam Voju zato što ne obelodanjuje recept svog leka,ni na  bilo kojem leku kupljenom u apoteci ne možemo da nadjemo postupak pripremanja,samo sastav aktivnih materija,i svi mi ih koristimo,a ni ne pomislimo da li se u njima nalaze neke štetne materije.
Sastav leka je čovek lepo objavio,ali šta ćes,FALSIFIKATORI traže tačan sastav i odnos biljaka da 'bi bili sigurni' da kojim slučajem ne aplikuju neki NEUROTOKSIČAN BOJNI OTROV pcelama... Začudila me je i reakcija nekih visokih predstavnika SPOS-a,ali sad neću o tome. Tako je svuda u privredi,obrazovanju zdravstvu,,,ma svuda,čim se neko dokopa do neke pozicije onda je on sve i svako,i niko ne zna bolje od njega,a ko  se ne slaže sa njgovim mišljenjem,željama,hirovima, snosiće posledice ili će mu ideja biti ukradena...
Ideja mi je bila da ovom porukom objasnim da je hemijska formula koja označava broj i vrstu atoma u jedinjenju manje-više nebitna.
Naime :
Timol        C10 H14 O
Karvakrol  C10 H14 O
imaju istu hemijsku formulu,ali im se raspored O atoma u odnosu na C atome bitno razlikuju,a ko i malo poznaje hemiju i hemijsku strukturu ugljovodonika zna da fizičke i hemisjke osobine diktira struktura molekula a ne samo njegova hemijska formula i nije kulturno tvrditi da je to isto(da se malo razlikuje),ali razlikuje se dosta. ''Tanka je nit izmađu genijalnosti i ludosti'',ovde može da se prevede da je tanka nit između toksičnosti i lekovitosti. ''Nije nego...''
I glukoza i galakktoza i manoza imaju istu hemijsku formulu C6 H12 O6 a nisu isto,vemoa su razliciti šećeri.
 Sad mi je malo pao kamen sa srca.
Kada počnem da se bavim pčelarstvom,od proleća,koristiću samo Vojine lekiće,dovoljno je ubedljiv u njuhov ekološki status kad ih i sam primenjuje i daje svojoj porodici.

Potdrav iz Grkinje
 



Kolega Nemanja, hvala ti na ukazanom poverenju, ovim lepim rečima i za potpuno razumevanje trenutnog stanja o upotrebi Brstivara.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #110 poslato: Decembar 30, 2011, 22:39:48 »
Podsetio bih sa par reči da sam ja za svoja društva na stacionarnom pčelinjaku,
u borbi protiv varoe, upotrebio Brstivar tretiranjem putem dimnog topa.
Tretiranja sam izvršio u periodu od 8. avgusta ove godine do 27. avgusta.
Tretirao sam svaki treći dan odnosno obavio sam ukupno sedam tretiranja.
Priprema dimnog topa i samo tretiranje oko 60 društava trajalo je ne više
od 10 minuta po jednom tretiranju.
Utrošio sam dakle nešto više od jednog sata za sva tretiiranja.

21. novembra ove godine sam sva ova društva tretirao oksalnom kiselinom
a danas nakon pet dana obavio pregled kod društava koja imaju žičanu
podnjaču i slikao uloške ispod mreže.

Varoe ima vrlo malo te je neću prebrojavati, a odluka za narednu godinu
o borbi protiva varoe kod mene je definitivno potvrdjena.

Slika broj 4241 je sa slikom 4240 iz iste košnice, samo sam izvukao
deo gde ima varoe uvećanim detaljima opalih varoa.

Pozdrav iz Aleksinca

Kolega Savo, hvala za ove izveštaje i za ukazano poverenje Brstivaru.

Pozdrav svima....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nikolić Nemanja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 90
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: grkinja
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #111 poslato: Decembar 31, 2011, 19:14:47 »
POzdrav G.Vojo,moram da naglasim da nisam još uvek pčelar i da nisam koristio brstivar,tako da nisam lično iskusio njegovo dejstvo,ali čim počnem sa pčelarenjem koristiću ga. Dovoljni su mi argumenti i reči hvale i rezultati koji su postigli pčelari koji su ga koristili,i koliko sam primetio da je i posle komercionalnih otrvova koji nisu izazivali opadanje varoe brstivar izazivao opadanje iste.
 
Poruku koju sam napisao,napisao sam iz čuđenja kako ljudi teško prihvataju inovacije,da li zbog ljubomore ili zavisti sto baš oni nisu pronašli adekvatno eko sredstvo koje je efikasno. Nisam pametan. Kao da smo u srednjem veku  :o ...

Pozdrav iz Grkinje,i srećna Nova godina svima.....

Van mreže Dušan Živković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #112 poslato: Februar 24, 2012, 11:28:21 »
Dragi prijatelji,
Prošle godine sam od drugara dobio na poklon malo brstivara. Poželeo sam da ga isprobam iako sam prethodno tretirao Argus Ras-om i amitrazom. Posle tretmana brstivarom u nekim društvima podnjače su se zacrvenele od varoe. Brojao sam do 200 i nisam više imao strpljenja. Ko zna koliko ih je palo... U drugim društvima padalo je manje, ali opet oko 150 (odokativna metoda brojanja-moguća greška i to veeelika).
Sada se pitam, pošto sam brstivar nakapavao na listiće i uduvavao kroz leta aparatićem (električnom dimilicom?) da li bi veća efikasnost leka bila ako bih ga davao putem dimnog topa? Ko pravi takav dimni top i koliko on košta? Kome da se obratim i na koju adresu? Nadam se da nije mnogo pitanja za jedan post.... Molio bih kolege za odgovor.
Pozdrav iz Valjeva

Van mreže Dušan Živković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #113 poslato: Februar 25, 2012, 10:29:55 »
Vojo, stigao je brstivar, sada čekam samo pravu priliku da ga upotrebim u prolećnom tretmanu....
Pozdrav iz Valjeva

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #114 poslato: Februar 25, 2012, 11:24:57 »
Nek ti je srećno Dušane !

Javi nam rezultate posle tretmana a dobro bi bilo i da pokažeš rezultate kolegama pčelarima u tvom kraju u Valjevu, nemaju svi internet i mnogi pčelari nikada nisu ni čuli za Brstivar niti za način i mogućnosti njegove upotrebe u svim godišnjim dobima. I zimus dok su pčele bile u klubetu eksperimentalo sam tretirao nekoliko zajednica.

Ako nisi radio tretman oksalnom kiselinom odmah čim se ukaže prilika da je vreme toplo, da pčele izleću iz košnica, možeš istretirati sve pčelinje zajednice.

A i ako si radio tretman oksalnom opet bi bilo korisno uraditi tretman Brstivarom i ako je posle oksalne kiseline ostala koja varoa sada bi je mogli lako skinuti.

Ko je imao dosta varoa posle upotrebe oksalne kiseline taj ima još varoe u košnicama i za takve pčelinje zajednice je ovo posebno važno.

Sada  bi to bilo važno dok još varoa nije krenula u leglo, dok je još na pčelama.

Već u drugoj generaciji legla a to je sredinom marta u našim kontinentalnim krajevima, varoa počinje da ulazi u leglo.

Neće im ništa smetati ako se tretman ponovi za koji dan.

Pozdrav svima......
« Poslednja izmena: Februar 25, 2012, 11:30:26 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dušan Živković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #115 poslato: Februar 25, 2012, 14:12:43 »
Hvala na dobrim željama, sva društva su na kraju sezone tretirana i oksalnom kiselinom. Nisam bio u mogućnosti da proverim padanje varoe....
A što se tiče brstivara ja sam ga preporučio još dvojici kolega i jedan deo ove pošiljke je namenjen kao poklon jednom od njih...
Pozdravi iz Valjeva!

Van mreže Dušan Živković

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #116 poslato: Februar 25, 2012, 14:17:04 »
Ivane, da li biste, molim Vas postavili još slika Vaše konstrukcije dimnog topa? Jednostavna je i verujem efikasna, ali ne vidim dobro onaj deo sa gumom (ako je to guma) na sastavu cevčice iz pumpice u cevčicu u kojoj se lek greje.
Unapred hvala, pozdrav iz Valjeva

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #117 poslato: Mart 29, 2012, 19:53:59 »
Dok je BRSTIVARA varoa je okoljenčena   8)    8)    8)  ...

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #118 poslato: April 09, 2012, 21:25:03 »
Dok je BRSTIVARA varoa je okoljenčena   8)    8)    8)  ...

Hvala kolega Zdravko.
Raduje me što si zadovoljan Brstivarom.
Koliko se sjećam javio si mi i da su tvoje komšije probali Brstivar na svojim pčelinjacima.

Kako oni ocjenjuju Brstivar nakon tretiranja njihovih pčelinjih zajednica?

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #119 poslato: April 09, 2012, 21:35:54 »
Da li mogu da znam sta je BRSTIVAR (ne sastojke) nego uopsteno objasnjenje posto vidim da je 100% prirodan. HVALA
Kolega Aleksandre, oprosti mi za ovaj mali propust, tek sada sam vidio da nisam odgovorio na tvoje pitanje.

Brstivar je prirodni preparat nastao od biljaka koje imaju odgovarajuće prirodne terpene i jako smrtonosno dejstvo na varou pomešan sa parafinskim uljem.

Parafinsko ulje je lakše od samog koncentrovanog biljnog dela i ono značajno upije terpene tako da u zajedničkom dejstvu imaju izuzetan efekat u uništenju varoe.

Promučkan Brstivar i nakapan na papiriće po rečima mnogih pčelara ima identično dejstvo kao papirići nakapani amitrazom.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.