Autor Tema: Brstivarom protiv Varoe  (Pročitano 179021 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #210 poslato: Novembar 23, 2012, 19:38:04 »
Eso, poslednju tvoju poruku sam dobio 7. oktobra.
Hajde mi molim te kopiraj tu poruku pa pošalji na PP ili ovde u temu.
Posle ćemo srediti temu i obrisati nepotrebne poruke koje bi trebalo slati na PP.

Zdravko mi kaže da ni on nije dobio nikakvu poruku od tebe. Samo se dogovorite kada da ti pošalje pošiljku da bi je ti mogao primiti u Bugojnu.

Pozdrav iz Novog Miloševa........
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #211 poslato: Novembar 23, 2012, 23:11:25 »
Vojo,
Evo te poruke, a poslao sam ih više i tebi i Zdravku i ja imam predstavu da ste ih dobili.
Zadnja poslata 07. 11. 2012. g.

Pozdrav, svako dobro!


 Esad Jusic   Poslato 07. 11. 2012. g.



Prima: kosnicevojatim@gmail.com
Vojo,
Maloprije sam Zdravku poslao i broj kućnog i mobilnog, a i tebi sam već prije poslao, no evo opet. Broj kućnog: 030/258-281 i mob. 061/890-799.
Hvala na trudu.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #212 poslato: Novembar 24, 2012, 00:11:09 »
Eto gde je došlo do greške.
Eso, moja adresa je kosnicevoja@gmail.com  ili na PP. ovde na Forumu.

Brza pošta je koliko čujem neverovatno skupa pa bi ti najjeftinije i najbolje bilo da ti Zdravko pošalje  pošiljku autobusom a da ti tamo častiš nešto vozača ili da platiš kondukteru onoliko koliko košta prevoz pošiljke.
Čuo sam da je Jasmin nešto jako mnogo para platio za transport za tu litru Brstivara koju mu je Zdravko poslao. 

Pozdrav iz Novog Miloševa...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #213 poslato: Novembar 24, 2012, 00:18:12 »
Eto gde je došlo do greške.
Eso, moja adresa je kosnicevoja@gmail.com  ili na PP. ovde na Forumu.

Brza pošta je koliko čujem neverovatno skupa pa bi ti najjeftinije i najbolje bilo da ti Zdravko pošalje  pošiljku autobusom a da ti tamo častiš nešto vozača ili da platiš kondukteru onoliko koliko košta prevoz pošiljke.
Čuo sam da je Jasmin nešto jako mnogo para platio za transport za tu litru Brstivara koju mu je Zdravko poslao. 

Pozdrav iz Novog Miloševa...

Ma, nema od brze pošte ništa: "Skuplja pita no tepsija!" Za one pare ja bih je pješke nosio.

Evo, sad ću ti poslati poruku na tu adresu pa da vidimo hoće li stići.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #214 poslato: Novembar 24, 2012, 00:44:17 »
I primio i odgovorio. Sve je u redu.
Pozdrav iz Novog Miloševa....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #215 poslato: Novembar 28, 2012, 00:20:14 »
I pored svega ružnog što se dešava na forumima, ipak FORUMI VRIJEDE!!! Evo dokaza.

Ovdje javno izričem i pohvalu i zahvalu: Voji Brstini, Zdravku Reljiću i Jasminu Učambarliću. Razlog? Vojo mi je preko Zdravka spremio litru Brstivara, koji smo večeras Jasmin i ja preuzeli. Dakle, sve se s ljudima može izvesti. Čuo sam se sa Zdravkom mobitelom i kao da se znamo godinama (brinu me njegove noge i šljivovica: bio u lovu pa ga bole noge te ih masira šljivovicom, a ja nešto mislim: pa, šljivovica se za svaki lijek sipa kroz usta). S Jasminom sam dugo razgovarao i bilo nam je fino. Dakle, evo nas četvorica i: ko nam šta može ako smo ljudski orijentisani! Dakle, vrata trebamo OTVARATI, a ne zatvarati.

Pozdrav njima trojici, i svima, i svako dobro svima!

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #216 poslato: Novembar 28, 2012, 12:17:58 »
I moje je mišljenje da bi kolega Zdravko trebao da koristi šljivovicu za unutrašnju masažu, a praznu flašu da koristi za vanjsku  ;) ;D.

Kolega Esade, zato bi i trebali da služe forumi, da se ljudi druže, razmenjuju iskustva i pomažu. Pozdrav.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #217 poslato: Novembar 29, 2012, 01:37:03 »
I pored svega ružnog što se dešava na forumima, ipak FORUMI VRIJEDE!!! Evo dokaza.

Ovdje javno izričem i pohvalu i zahvalu: Voji Brstini, Zdravku Reljiću i Jasminu Učambarliću. Razlog? Vojo mi je preko Zdravka spremio litru Brstivara, koji smo večeras Jasmin i ja preuzeli. Dakle, sve se s ljudima može izvesti. Čuo sam se sa Zdravkom mobitelom i kao da se znamo godinama (brinu me njegove noge i šljivovica: bio u lovu pa ga bole noge te ih masira šljivovicom, a ja nešto mislim: pa, šljivovica se za svaki lijek sipa kroz usta). S Jasminom sam dugo razgovarao i bilo nam je fino. Dakle, evo nas četvorica i: ko nam šta može ako smo ljudski orijentisani! Dakle, vrata trebamo OTVARATI, a ne zatvarati.

Pozdrav njima trojici, i svima, i svako dobro svima!
Kolega Eso, hvala ti na ovim prijatnim rečima. Još juče si me obradovao kada si rekao da ćeš Brstivar podeliti sa drugarima i razmeniti iskustva. Nadam se da ćemo i ovde u temi o Brstivaru dosta toga pročitati.

U svakom sučaju Forum je mesto gde se grade prijateljstva, stiču znanja i prenose iskustva na opšte zadovoljstvo svih nas koji se ovim poslom i ovim predivnim zanimanjem bavimo.

Na email sam ti poslao preporuke o načinu upotrebe u ovom periodu, mada je dosta toga napisano i ovde na Forumu.

Neka vam je srećan početak sa Brstivarom.

Pozdrav svima.....
 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #218 poslato: Novembar 29, 2012, 09:42:43 »
Vojo:
Citat
Neka vam je srećan početak sa Brstivarom.

Hvala, Vojo.
Da, dobio sam upute. No, kasno je već za tretman jer temperatura pada, sprema se snijeg. No, šta god da uradim, ovdje će prvo biti rečeno.

Znaš li da Jasmin pravi prikolicu SAMO za RV i EV? Veli da će gurati do 70-ak društava. Neka mu je sretno.

Na kraju, najvažnije, neka svi znaju. Nije novac sve, mnogo jeste, ali ne i SVE. Tako mi je Vojo poslao litru brstivara BESPLATNO, a Zdravko se potrudio da to do mene stigne. Nije važna materijalna vrijednost, važna je GESTA koja će mimo i poslije i mene i Voje živjeti.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #219 poslato: Januar 04, 2013, 20:28:24 »
Stigao je top (haubica ) za unistavanje (zive sile ) varoe , ako se koja varoa mogla provuci tretiranjem BRSTIVAROM nakapajuci po 10 - 15 kapi na papirice i u dimilicu na baterije ,  ALI sad sa top-om varoa nece imati nikakve sanse za opstanak na pcelinjaku   8) 8)
  pozdrav svima ...

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #220 poslato: Januar 04, 2013, 20:32:09 »
Честитамо!
Која марка? цена? где си купио топ? да ли је бољи од фурето топа?
http://www.legaitaly.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=468&category_id=65&option=com_virtuemart&Itemid=68&lang=en&vmcchk=1&Itemid=68

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #221 poslato: Januar 04, 2013, 21:09:14 »
Kolega Rajko ja mislim a mozda grijesim da nema boljeg jer i ovo je >FURETO <

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #222 poslato: Februar 07, 2013, 14:21:53 »
Pogledam malo jutros u moja memorisana dokumenta sa Sposovog foruma kad pronađem izveštaj Rajić Živoslava iz Kostolca o upotrebi Brstivara i ostalih preparata u 2011 godini na njegovom pčelinjaku.

Izveštaj je pisan 14.11. 2011 u temi "Rajin početnički pčelinjak" a radi mira u kući nastavljen 17.11.2011 u temi "Oksalna kiselina", da se ne bi podigla hajka i napadi na Raju kao što je to bio slučaj sa svim drugim kolegama koji su na Sposovom Forumu pisali svoja iskustva u radu sa Brstivarom u svim temamam vezanim za varou ili Brstivar.

Evo Rajinih postova i mog komentara u te dve odvojene teme:

 Brstivar –tretman u Kostolcu
1.Oksalna posle brstivara
Starosedelac
       
 Ван мреже

Пол: 
Старост: 59
Локација: kostolac
Поруке: 719
 

OS:
 Windows XP
Browser:
 Microsoft Internet Explorer 8.0   
Одг: OKSALNA KISELINA
« Одговор #862 послато: 18-11-2011, 15:03:18 »   
________________________________________
Danas je treci dao od primene OK.Imam mogucnosti da na 3 drustva kontrolisem opadanje varoe.
Rastvor oksalne kiseline sam dobio od mog mentora i druga Slobe Jevtica.
Padalo je ovako:

16.11. 1-1 ; 2.-0 ;3.-0
17.11. 1.-2 ;2.-1 ;3.-0
18.11. 1.-0 ;2.-2 ;3.-0

Do tretmana sa oksalnom protiv varoe sam tretirao od 30.07.:
jednom pastetom apigarda,14 tretmana Brstivarom i dva kontrolna tretmana mitakom pred kraj.
Ova tri drustva bila su stacionarna i u blizoj okolini nema drugih pcelara.
Od pocetka tretmana palo je: 1. oko 3500,  2. oko 600,  3. oko 400.
To je sto se tice varoe,a za pcele videcemo na prolece.





Moj odgovor na Rajin izveštaj:
 
Одг: Rajin pocetnicki pcelinjak
« Одговор #147 послато: 15-11-2011, 01:54:15 »   
________________________________________
Цитат: rajic zivoslav  14-11-2011, 20:19:29
Kada sam 26.10 pcele tretirao Brstivarom prvog dana je palo 400 varoa,drugog 150,treceg 120.
Treceg dana sam tretirao i mitakom i palo je 75 prvog dana,drugog 10.
2.11.sam opet tretirao Brstivarom i palo je 3 varoe.
5.11 opet sam tretirao mitakom i palo je 4 varoe.
9.11 sam ponovo dao brstivar i nije nista palo.
Sve vreme govotim o jednoj kosnici jer duge dve u kojima mogu da kontrolisem opadanje,
stanje je bilo slicno,samo sto je procentualno manje padala varoa.
Znaci posle zadnjeg tretmana nije nista palo.
Pitanje glasi:da li tretirati oksalnom ili ne?

Rajo, koliko sam ja razumeo posle prvog jesenjeg tretmana Brstivarom za 3 dana je palo ukupno 670 varoa.
Verujem da bi i ovih 75+10 što je pripisano mitaku palo da nije njime tretirano.

Posle drugog tretmana Brstivarom palo je 3 i kontrolom mitakom još 4 varoe= ukupno 7  varoa ili oko 1% u odnosu na prvi tretman Brstivarom.

Ovi rezutati su jako poučni i verovatno izuzetno iznenađujući za mnoge pčelare koji Brstivar nisu koristili.

Sad na red dolazi OKSALNA KISELINA.
E to mi je pravo zadovoljstvo da čujem.

Posle ovih rezultata sa oksalnom kiselinom jasno ćemo znati ko treba da kosi a ko vodu da nosi.

Molio bih kolegu Raju da rezultate rada sa Brstivarom napiše i u temi Brstivarom protiv varoe.

Pozdrav svima.....

   


Rajino mišljenje o upotrebi Brstivara

 
Одг: Rajin pocetnicki pcelinjak
« Одговор #149 послато: 17-11-2011, 17:35:36 »   
________________________________________
Vojo,prijatelju po mom pcelinjaku mozes da pises sta god zelis bez posledica.
Svi smo mi ljudi,nekada ovakvi,nekada onakvi,ali u sustini nikada do te mere ne ljudi.
Ja sam ti obecao da cu objektivno da pisem o onome sto se dogadjalo sa varoom
na mom pcelinjaku bez obzira da li ce to nekome da se svidja ili ne,a rekao sam ti
da sam tu mislio i na tebe.
Sutra je treci dan od tretiranja OK i sutra sumiram rezultate.
Kako ce to da se shvati sve zavisi od onoga koji shvata.
Za jednu te istu stvar nekada su me jedni pljuvali a drugi dizali u nebo,
ali savest je bila jedino merilo koje me je vodilo.Radi posteno pa kako Gospodu bude ugodno.
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #223 poslato: Februar 07, 2013, 18:35:38 »
Vojo ovo Rajićevo sve govori i to iznad svega poštujem:

Citat
Radi posteno pa kako Gospodu bude ugodno.

Još samo da mi se Zdravko javi pa da vidimo kolika je cijena one haubice (dimni top). Zdravkooooooooo!

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Рајко Борић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Прхово и Караш
Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #224 poslato: April 18, 2013, 10:04:57 »
Никако да набавим топ, у плану је, а не иде ми то са папирићима па сам пробао данас да аплицирам брстивар по упутству Николе Вучинца:
Извадио сам у шприц 20мл. концентрата и њиме направио црте по сатоношама. Никола би могао да ово још мало елаборира.