Autor Tema: Primo bih na poklon pcele i kosnice , unapred hvala svima  (Pročitano 3993 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sasastevovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: brus
Primo bih na poklon pcele i kosnice , unapred hvala svima
« poslato: April 23, 2012, 08:52:34 »
od uvek mi je bila zelja da se bavim pcelarstvo ali zbog svojih novcanih sredstava nemam pristupa pcelarstvu, zato sto roditelji mi nigde ne rade, a ja sam uceni srednje skole imam 19 godina i zelja mi ja da pocnem da se bavim pcelarstvu, pa zamoljavam sve pristune na ovom forumu koji su u mogucnosti da mi poklone barem jednu a moze i vise kosnica ili drustva ili i kosnice i drustvo neka mi se jave , to bi mi bila zivotna zelja pozdrav zelim vam svima dosta meda u ovoj godini tj sezoni.

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Primo bih na poklon pcele i kosnice , unapred hvala svima
« Odgovor #1 poslato: April 24, 2012, 16:37:48 »
od uvek mi je bila zelja da se bavim pcelarstvo ali zbog svojih novcanih sredstava nemam pristupa pcelarstvu, zato sto roditelji mi nigde ne rade, a ja sam uceni srednje skole imam 19 godina i zelja mi ja da pocnem da se bavim pcelarstvu, pa zamoljavam sve pristune na ovom forumu koji su u mogucnosti da mi poklone barem jednu a moze i vise kosnica ili drustva ili i kosnice i drustvo neka mi se jave , to bi mi bila zivotna zelja pozdrav zelim vam svima dosta meda u ovoj godini tj sezoni.
Neznam koliko ću ti pomoći sa ovim javljanjem,ali ja bi ti predložio da potražiš u svom najbližem okruženju nekog iskusnog pčelara kod koga bi se mogao obratiti sa ovim tvojom molbom.

Mogao bi sa njim da razgovaraš i da mu se ponudiš da mu pomažeš oko pčela. U tom slučaju on bi ti mogao biti i mentor kojeg svakako bi bilo dobro da imaš bar u početku.

Na ovaj način bi postigao višestruku korist,lakše (besplatno) bi došao do pčela,imao bi dobrog mentora koji bi te uveo u svet pčelarstva.Takođe bi znao da ceniš više dobijen (zarađen)roj ili punu košnicu i znanje koje bi pri tome stekao,zauzvrat bi i mentor tj darodavalac laše poklonio i obučavao te.

Naravno, ovo nebi hteo da te odvrati od pčelarstva,i ako neko želi da ti pokloni bezuslovno.

Svakako prati forum i raznu pčelarsku literaturu.

Ovgo je moje razmišljanje,možda ima neko bolji predlog pa neka ga iznese.

Puno pozdrava.

Van mreže sasastevovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: brus
Odg: Primo bih na poklon pcele i kosnice , unapred hvala svima
« Odgovor #2 poslato: April 25, 2012, 21:15:56 »
isao sam ovde kod jednog deke 15km daleko od mog mesta , malo mi je pokazao...

Van mreže admin

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 252
Odg: Primo bih na poklon pcele i kosnice , unapred hvala svima
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2012, 23:24:15 »
Gospodine Stevović,
u Vašem predstavljanu ste već počeli da tražite poklon od članova ovog foruma a zatim ste odmah nakon predstavljanja otvorili i posebnu temu koja glasi "Primo bih na poklon pcele i kosnice , unapred hvala svima".Osim toga uznemiravate članove foruma privatnim porukama što je zabranjeno pravilnikom tačkom 3. .
Poslednju temu sam Vam obrisao jer ste takvu istu već otvorili.

Nemojte biti napadni i tražiti nešto na poklon što drugi ljudi zarade mukom i znojem.Ukoliko i dalje budete radili istu stvar i ukoliko budem dobio još pritužbi na Vas biću prinuđen da Vas banujem.