Autor Tema: Forum SPOSa  (Pročitano 395569 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #480 poslato: Januar 14, 2014, 17:56:25 »
Duže vreme sam hteo da napišem nešto o priči o nekakvim ugovorima pri pristupu forumu SPOS-a i tome da je to plod mašte pojedinaca.

U ovoj temi sam napisao samo deo nečega što može biti bitno, ali je dovoljno da pokaže da nema nikakvog ugovora. I da ima, štetu trpe mnogi koji su pristupili forumu, jer su doživeli prilično neprijatnosti.

Forum je opše dobro, glasilo saveza (po statutu saveza) i kao takav pripada pčelarima, jer je tako i zamišljen u početku postojanja. Kasnija verzija zatvaranja može samo naneti štete samom savezu. I to može biti prevara koju je neko ranije zamislio.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #481 poslato: Januar 14, 2014, 18:47:21 »
Utrčao veliki borac za istinu, urednik foruma Savo Tadić da bi „utvrdio“ činjenicu da lažem i izbrisao isečak iz filma u ima naroda. Moram to objaviti ovde i žao mi je što nižem poruke jednu za drugom.




Gospodin Savo Tadić je izbrisao ovaj isečak i ja to tumačim samo sa ciljem da izjava Srđana Veličkovića da ja lažem o putu u Kinšasu :D :D :D ima osnov i da ja teško lažem. Kinšasa je izraz koji je se spominje u ovom filmu i to je neka vrsta eufemizma za zatvor. Znamo kako su crveni zločinci sprovodili svoju pravdu.

To samo govori o onome što sam pisao o njihovim lažnim "ugovorima" i poštovanju pravilnika - odnosno o jednakosti učesnika foruma : razne video- baljezgarije tamo stoje u cilju omalovažavanja sagovornika. Na slici se vidi da nema video isečka, koji sam postavio, u cilju obaveštavanja javnosti o tome šta je značenje "Kinšase".
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Tomislav Milanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bujanovac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #482 poslato: Januar 14, 2014, 19:36:44 »
               Dragane evo i mene su poslali u KINŠASU do kraja ove godine. Ali da ne ispadne da lažem nije baš do kraja jer u upozorenju piše vaša kazna ističe 31.12.2014 23:58


               Biću oslobođen da u ovoj godini uživam cele 2 sekunde


               Pozdrav  Toma PČELKA
Ako mislite da će drugi ljudi biti dobri prema vama zato što ste vi dobri prema njima to je isto kao da mislite da vas lavovi neće pojesti zato što vi ne jedete lavove

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #483 poslato: Januar 14, 2014, 19:56:06 »
Postoji u Krivičnom zakoniku izraz računarska mreža. U članu 112, stav 18:

(18) Računarskom mrežom smatra se skup međusobno povezanih računara, odnosno računarskih sistema koji komuniciraju razmenjujući podatke.

Možda bi ovo bio osnov da se stane na put zloupotrebi foruma SPOS-a, koji je glasilo saveza, po članu 24. statuta saveza.



Sprečavanje i organičavanje pristupa javnoj računarskoj mreži
Član 303

(1) Ko neovlašćeno sprečava ili ometa pristup javnoj računarskoj mreži, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(2) Ako delo iz stava 1. ovog člana učini službeno lice u vršenju službe, kazniće se zatvorom do tri godine.


Moraju se uputiti dopisi organima SPOS-a da ovakvom načinu rada na forumu SPOS-a stanu na put. I treba prikupljati podatke i utvrditi koliko sam u pravu, navodeći stav 18.  i utvrditi ima li osnova za pokretanje prijave.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Dragan Petkovic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #484 poslato: Januar 15, 2014, 11:22:10 »
               Dragane evo i mene su poslali u KINŠASU do kraja ove godine. Ali da ne ispadne da lažem nije baš do kraja jer u upozorenju piše vaša kazna ističe 31.12.2014 23:58


               Biću oslobođen da u ovoj godini uživam cele 2 sekunde


               Pozdrav  Toma PČELKA

                                   
  Postovani kolega Tomislave!
 
 U cilju tacnosti podatka koji ste izneli, a sa namerom istinitog informisanja celokupne pcelarske javnosti,
ja vas molim da ispravite svoj post i izvinite se.
Naime Vi tvrdite da Vam na raspolaganju ostaje dve sekunde.a iz prilozenog se vidi da Vam je na raspolaganju
-kapitalnih:
 DVA(2) minuta,
a to je priznacete, sasvim dovoljno vremena da zaradite novi mandat.  ;D ;D

p.s.-ne zamerite na sali,eto jace je od mene-
                                                                        Svako dobro!   8)

Van mreže Tomislav Milanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bujanovac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #485 poslato: Januar 15, 2014, 22:32:18 »
                     Jeste Prtkoviću, IZVINJAVAM SE SVIMA koji su pročitali moj predhodni post. Imaću cela 2 minuta, kao što kaže Dragan da mogu da zaradim još neku KINŠASU :) :) :)


              Pozdrav  Toma  PČELKA
Ako mislite da će drugi ljudi biti dobri prema vama zato što ste vi dobri prema njima to je isto kao da mislite da vas lavovi neće pojesti zato što vi ne jedete lavove

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #486 poslato: Januar 16, 2014, 12:14:56 »
Našao sam na sajtu SPOS-a vrlo lep i poučan tekst. Toliko je to dobar tekst, da liči na prepričan deo iz knjige Pčelarstvo (knjigu "PČELARSTVO" je napisala grupa autora: JOSIP BELČIĆ, JOSIP KATALINIĆ, DRAGUTIN LOC, STEVO LONČAREVIĆ, LOVRO PERADIN, FILIP ŠIMIĆ I IVO TOMAŠEC).

U prvoj poruci je prelep tekst našeg veikog stručnjaka. U sledećoj je kako su to "loše" napisali velikani pčelarstva. Tekst koji je u stvari prepričan, odnosi se na gradnju saća i nalazi na 33-36 strane knjige Pčelarstvo.

      Pčelinje društvo (slobodno kliknite na naslov  :D :D )
 


Dali pčele  mogu da opstanu i da se normalno razvijaju samo u skloništu koje pcelinjoj zajednici obezbeduje zaštitu od nepovoljnih uticaja kiše vetra hladnoce prekomernog zagrevanja, kao i zaštitu od razlicitih neprijatelja koji se pojavljuju. U prirodi pcele zasnivaju svoja društva u šupljinama drveca, pecinama raznim šupljinama a najmanje u samoj zemlji cak retko.Nezašticeno pcelinje gnezdo u slobodnom prostoru na granama drveca veoma retko gradi i u takvom gnezdu razvija se slabo društvo,koje tu živi samo krace vreme  u toku leta, a zatim ga napušta i takva društva ne mogu da opstanu da prezime jer su ista ne zašticena.Kada pcelar želi da gaji pcele on izraduje  košnice razlicitih tipova i namena ali sve u cilju da u njih smesti pcelinju zajednicu ili zajednice koje ce se u iste nastaniti, O tipu košnice necu ovde pisati jer tu ima mnogo razlicitih mišljenja,io izgledu košnice Ali iste imaju jednu svrhu da u njima zajednica izgraduje svoje gnezdo na jedan isti nacin Od izvesnog broja vertikalnih medusobno paralelnih dvostranih satova sa mnoštvom celija. .Razmak izmedu saca (širina prolaza) je od 10 do 12 mm, a debljina oko 25mm Položaj saca u gnezdu pcela koja živi u prirodi može biti razlicit i nepravilan, pri cemu satovi mogu biti ne paralelni i iskrivljeni i razmaci razliciti.Za izradu saca od kojeg se sastoji pcelinje gnezdo neophodni su sledeci uslovi: Jaka društva sa mnogo mladih pcela, izvori nektara i polenovog cvetnog praha temperatura od približno 35 36 s /cel i slobodno mesto za gradnju.Pcele ne grade ako su ostale bez matice, a kada se pripremaju za rojenje,grade slabo.U vec pomenutim uslovima voštana žlezda kod pcele dosta je razvijena i luci dosta voska
 
Pcele uvek grade sace odozgo pa na dole, pri cemu se mnogo njih okupe pa obrazuju visece klube lanac, držeci se nogama jedna na drugu.Pcele mešaju voštane plocice s pljuvackom i služeci se vilicama oblikuju od njihmale komadice, od kojih izraduju sace.I)zgradnja saca ne pocinje na jednom mestu vec na više, pcele najpre izrade male zapercice jezicke koji se postepeno uvecavaju i sve to uklopi u jedan jedinstven sat.U povoljnim uslovima gde ima svih preduslova pcelinja zajednica može da za24 casa izradi saca težine 200gr Najintezivnija gradnja je nocu, a najbrže grade prirodni jaki pcelinji rojevi Satovi se sastoje od dva reda celija, cija dna od tankog voska sacinjavaju takozvani pregradni zid (srednji) Pcele na satu grade više vrsta celija radilacke,trutovske maticne,A ima na krajevima satova i ivicne Najviše ima radilickih celija, a znatno manje trutovskih Ove celije imaju oblik šestougaonih prizmi.Radilacke celije služe za odgajanje pcela radilica i za skladištenje meda ipolenovog praha koji ce pcele konzervirati i od istog proizvesti pergu.Iste celije mogu služiti i za odgajanje trutova ali to samo u pcelinjim zajednicama koje ostanu bez matice,ili ima matica trutuša kao takve kasnije se ne mogu koristiti.Sada ima raznih komentara koji treba biti horizontalni precnik celija 4,9 do 5,4I dubinom od 10 do12mm kada se u njima odgaja leglo sada neznam koji komentar da dam koji precnik treba koristiti ja koristim momentalno tvrdo valjane 4,9 i toplo livene precnika 5,2 mm nemam stav koje su bolje dobre su mi i jedne i druge.Medne celije su nešto dublje i grade se ukoso naviše 20* na taj nacin satoviimaju debljinu 25mm a razmak izmedu dva susedna sata 12 13 mm Svaki sat standardnog DB okvira ima od 8000 do 9000 celija sace sa medom može dostici debljinu sada sve zavisi od nacina ko kako radi od 27 do 37 mm Trutovske celije vecinom pcele grade u doljnjem delu, sa strane po uglovima saca,Izmedu trutovskih i radilickih postoje prelazne celije koje služe da povežu šire trutovske i uže radilicke celije Ivicne celije imaju nepravilan oblik cak i petougaoni Maticne celije maticnjaci su privremenog karaktera one mogu biti rojevne i neredovne,Rojevne redovno grade na perifernim delovima satova, i to u vreme kada se pripremaju za rojenje, a neredovne samo kada iznenada izgube maticu, tada grade maticnjake na sredinu sata preuredenim vec postojecih radilickih celija.Maticnjaci su po obliku na žir veci su dugi od 25 do 30 mm a imaju i jace zidove Za maticnu celiju utroši se toliko voska koliko je potrebno za otprilike od 120do 150 radilickih celija.
 
Za izradu maticnjaka koristi se stari vosak i zato kada ih pogledamo zapažamo da su tamnije boje, nekada posle izlaska matice pcele ruše maticnjak do osnove.Posle punjenja celija medom i po završetku ishrane radilickih i trutovskih larvi pcele zatvaraju celije sa mednim poklopcima od cistog voska ,a celije sa leglom poklopcima sa voskom i primesama polena. Ti su poklopci radilicki malo ispupceni, ako su jako ispupceni to je pokazatelj dase u njima razvija trutovsko leglo.U novom gnezdu koje obrazujemo i kada je matica sparena pcele najpre izraduju radilicke celije i tek kada ih izrade u dovoljnim kolicinama prelaze na izradu trutovskih celija. Kada imaju mladu sparenu kvalitetnu maticu rojevi skoro i ne grade trutovske celije.Sveže izradeno sace je bledo žuto, a kasnije sve tamnije što se može objasniti oksidacijom i dospevanjem polena na njega, sa vremenom sace potamni, usled odgajanja legla Svaka pcela stasala, izlazi iz radilicke celije, ostavljajuci u celiji saca svoju košuljicu,koju je ona sama danima tkala ta košuljica trajno ostaje u unutrašnost  celije i celija je za debljinu te tkanine trajno smanjena zatim ostaje izmet larvi. Pcele svakako ociste prljavštinu koja se nade u celiji, propolišu zatim tankim filmom propolisa a zatim matica zaleže novo jaje. Ponovo rodenacelija izlazi iz svoje celije, ostavljajuci svoju košuljicu u unutrašnjosti celije sace normalno menja boju od povecanja izlaska I povecanja broja košuljica u celijama plodišnog saca da nema košuljica nebi bilo ni otpada prilikom topljenja satova iz plodišta. Trebalo bi odmah dase ogradi da je ovo sace za polaganje jajašca i uvecanje zajednice i da nebi trebalo da se koristi za skladištenje meda koji ce biti kasnije vrcan za ishranu.Za te namene sace mora biti svetle boje, ja znam da nema istomišljenika za ovo, ali ipak jedno su celije za med a drugo je za radjanje pcela.
 
  DSCN8061 (Copy).jpg (169.08 КБ, 800x600 - прегледано 676 пута.)
 
  IMG_7617 (Copy).jpg (151.7 КБ, 800x600 - прегледано 660 пута.)
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #487 poslato: Januar 16, 2014, 12:19:43 »
Kada predite, treba obratiti pažnju na neke dimenzije. Ovi ljudi koji su pisali knjigu Pčelarstvo (više autora), naveli su neke dimenzije koje je trebalo popraviti (po novim naučnim saznanjima :) - da se ne primeti odakle potiče prepričani tekst - i prisvojen, naravno). Tekst na stranama 33-36 ove knjige ne možete naću ovako složen (zbog poređenja sa gornjim tekstom). Veština "našeg" velikana je da to istumba, grmatički ojadi i prisvoji. Kada se selektuje odeljak po odeljak, vodi vas na lin gde je postavljena knjiga Pčelarstvo.


PLAVI naslov  :D :D :D (da bude "vizantisko") (sa 33-36 str knjige Pčelarstvo)


Rijedak je slučaj da ga izgrade napolju, na grani drveta ili u grmu, gdje su se uhvatile i skupile prilikom rojenja.

Za svoj stan pčele uzimaju razne i sve moguće pukotine i šupljine. Za njih je dobra i jama u zemlji pod korijenjem drveta, prostranije pukotine u stijeni i zidu, a najviše duplja u drveću.

Čovjek je iskoristio pćelinji nagon nastanjivanja i počeo je smještavati u svojoj blizini sa svrhom da je iskorištava.

Pčelinje gnijezdo sastoji se od manjeg ili većeg broja tzv. sati ili satina.


Pčela medarica uvijek gradi svoje gnijezdo sa više satina. Satine su izgrađene od voska, materijala koji pčele same proizvode.

Debljina satine iznosi od 21,50 do 25,50 mm. Prema tome, dubina pojedine stanice iznosi od 10 do 12 mm. Satine su poredane jedna do druge. Razmak između satina iznosi oko 11 mm. Satine nisu uvijek pravilno izgrađene i paralelno poredane jedna uz drugu, nego su često izmiješane, izlomljene i izukrštane.

Kad se pčele spreme da proizvode vosaki grade saće, one se uhvate za tavan duplja ili košnice odakle se vješaju prihvativši se jedna za drugu u lance i čitave zastore. Tako vise na miru u toploj košnici nepomično i do 38 sati, čekajući da počne izlučivanje voska.

Radiličke i trutovske stanice imaju oblik pravilne šesterostrane prizme.

Voštani listić pčela prerađuje čeljustima. Prerada se sastoji u miješanju sa slinom i gnječenju.

Satina nije ništa drugo nego mnogo stanica poredanih jedna do druge. Pčela medarica gradi tri vrste stanica: radiličke, trutovske i matičnjake. Radiličke stanice služe kao zaštićeni i zatvoreni prostori u kojima se legu radilice, trutovske u kojima se legu trutovi i matičnjaci u kojima se legu matice.

Svaka se satina sastoji od dva reda stanica, i to tako da su dna i jednog i drugog reda okrenuta unutra, u sredinu satine, a otvori su okrenuti napolje, jednog reda na jednu stranu, a drugog na drugu.

Tako variraju kutovi stanica i njihov promjer, pa praktički stanica nema pravilan šesterokut.

Pored toga, radiličke i trutovske stanice služe za posude u koje se sprema hrana; u radiličke med i pelud,

Promjer novoizgrađene radiličke stanice iznosi između dviju paralelnihstijena 5,37 mm. Dubina radiličkih stanica iznosi oko 10—12 mm.

Stanice nisu položene tačno u horizontalni položaj prema osnovici satine, nego je svaki red stanica podignut od dna prema otvoru za nekih 5°, a nekad čak i do 20°.

Debljina satine iznosi od 21,50 do 25,50 mm. Prema tome, dubina pojedine stanice iznosi od 10 do 12 mm. Satine su poredane jedna do druge. Razmak između satina iznosi oko 11 mm.



Jedan kvadratni centimetar pravilno građene satine ima tri cijele stanice i dvije polovice, dakle četiri radiličke stanice. Trutovskog saća ima dvije cijele stanice i dvije polovice, dakle tri stanice. Jedna satina široka 40 cm, a visoka 20 cm ima površinu od 800 kvadratnih centimetara na jednoj strani, a 1600 cm2 na obadvije strane. Prema tome ta će satina sadržavati (1600 X 4) 6400 radiličkih stanica, ako je potpuno pravilno izgrađena.

Varira i dubina stanica. Radiličko saće u kojem je leglo debelo je od 21,5 do 25,5 mm, medno saće od 27 do 35 mm.


Matičnjaci se razlikuju veličinom, oblikom i položajem. Oni su veći, nalik su žiru i vise u gotovo vertikalnu položaju. Iznutra su okrugli i glatki. Stijenke su, za razliku od radiličkih i trutovskih stanica, debele i izvana išarane šesterokutnim šarama koje podsjećaju na početak gradnje stanica saća.

U matičnjake nikad se ne sprema ni med ni pelud, nego ih pčele razore pošto se
mlade matice izlegu.

Radiličke i trutovske stanice jednakog su oblika, samo su trutovske veće. I poklopci su različni. Radilicko leglo poklapa se ravnim poklopcima, a trutovsko iztbočenim, u obliku polukugle.

Vosak luče voštane žlijezde. Ne izlučuje se stalno, nego samo po potrebi. Izlučuje se u obliku finih ljuščica, veoma tankih, bezbojnih ili ponekad žutih. Te su ljuščice izvanredno lijepe, ponekad slične ribljim ljuskama. Vosak tih listića poslije u košnici požuti, osobito u saću koje služi za leglo. Kasnije prelazi boja u smeđu. Bijela se boja može povratiti procesom bijeljenja na suncu. Neki kažu da boja voska zavisi o boji peluda koji pčele troše kad proizvode vosak.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Tomislav Milanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bujanovac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #488 poslato: Januar 16, 2014, 19:28:31 »
                  Kolega Šočiću, u postu br 468 si napisao  slobodno kliknite na naslov  PČELINJE DRUŠTVO  i ja slobodno kliknem i pojavi mi se početna strana foruma SPOS-a na kojoj piše da mi je zabranjeno da koristim taj forum do kraja ove godine. SAMO JOŠ 11 ipo meseca.
Ako mislite da će drugi ljudi biti dobri prema vama zato što ste vi dobri prema njima to je isto kao da mislite da vas lavovi neće pojesti zato što vi ne jedete lavove

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #489 poslato: Januar 16, 2014, 19:50:58 »
Kolega Tomo, dokle god si u Kinšasu, ne možeš pristupiti forumu, jer si mnogo daleko, slabe veze  ;D. Šta te briga, bar ćeš se odmoriti. Pozdrav.

Van mreže Tomislav Milanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bujanovac
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #490 poslato: Januar 16, 2014, 20:05:53 »
                 U pravu si kolega Sveto. Na ovom forumu bar odmorim dušu .


                 Nema nerviranja, nema strogih urednika ni prestrogih administratora. SUPER JE SVE.


                Pozdrav  Toma  PČELKA
Ako mislite da će drugi ljudi biti dobri prema vama zato što ste vi dobri prema njima to je isto kao da mislite da vas lavovi neće pojesti zato što vi ne jedete lavove

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #491 poslato: Januar 16, 2014, 20:07:46 »
Pa to je adresa na kojoj se nalazi tekst.

Ne mogu da razumemem kako je link npr. prema sajtu Košnice Voja protivpravno linkovanje tuđe intelektualne svojine. Napisao sam poruku sa linkom ka tom tekstu, koji sam predstavio i oni su ponovo sklonili poruku. Dobro, razumem asanacija terena se mora obaviti. Ne mogu da verujem da je neko toliko tupav, da ne shvata da se istina ne može zarobiti.

Da bi se sprovodila korupcija, urednik Lazović je ovako formulisao link ka to tekstu i onemogućio da pčelari vide kako se i dalje stvaraju lažne pčelarske veličine.

Osnovni zadatak te „pčelarske veličine“ tzv. enciklopedije, je da povremeno utrči u određene teme napiše par nebuloza, koje nemaju veze sa temom i tako brani sistem. Zato treba da bude nagrađen, dozvoljavanjem da na forumu ima temu sa prepisanim ili prepričanim tekstovima. Kada sam napisao da piše poruke van teme i bez smisla, zanimljivo je često govori o moralu. Osoba koja prisvaja tuđe znanje, nije moralna.

Tako da je SPOS verovatno proglasio ovaj tekst autorskim delom. Neka im je na čast i obraz. Vidite, tamo smatraju ljaganjem i blaćenjem nešto što mora javno da se radi, a ovakvu bruku moralom. Ako to nije blaćenje pčelara Srbije, ne znam šta jeste.

Ali rekoh, poslušnike moraju na neki način nagraditi.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #492 poslato: Januar 16, 2014, 21:06:49 »
....
Da bi se sprovodila korupcija, urednik Lazović je ovako formulisao link ka to tekstu i onemogućio da pčelari vide kako se i dalje stvaraju lažne pčelarske veličine.
....


Šole, opet sam se lecnuo...
Odmah sam pogledao da nisam unapređen, a bez mog znanja...
Kliknem na onaj link i... čitam , sa olakšanjem, ono mngima poznato:

"Dobro došao u Knšasu. Važnost vaše prevozne karte neće isteći!" ;)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #493 poslato: Januar 16, 2014, 23:50:32 »
Opasna "enciklopedija"..

Nemam reči..
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže dejan kostadinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • ZAKLEO SE BUMBAR U CVET I U MED...
  • Lokacija pčelinjaka: BEOCIN
Odg: Forum SPOSa
« Odgovor #494 poslato: Januar 17, 2014, 00:29:05 »


Nisam mogao da odolim :) ;) :D ;D :'(
« Poslednja izmena: Januar 17, 2014, 17:14:10 od strane Moderator 1 »
LJUBAV NE ZNA ZA GRANICE...RECE SLON I BACI SE PILETU U NARUCJE;))))