Autor Tema: kontejneri za RV kosnicu  (Pročitano 123969 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #60 poslato: April 09, 2012, 04:34:15 »
Imre

Srecno ti bilo i da sto pre naselis tako lepo uradzen kontejner.

Eto Vojo, Imre je kod nas probio led kada je u pitanju kontejner sa RV kosnicama.

Pozdrav

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #61 poslato: Maj 05, 2012, 01:17:52 »
Čestitam, kolega Imre!
 Svaka čast!
Nadam se da nećete zameriti na moju primedbu (nemam kontejner), a to je da bi nogare možda trebalo uraditi tako da oslonac dizalice bude uvek sa desne strane svakog nogara, a iz razloga što je većina klasičnih hidrauličnih kamionskih dizalica urađena tako da im je mehanizam-ručka za podizanje sa desne strane.
 Mišlljenja sam da je zgodnije da dizalica i tačka njenog oslonca budu što bliže nogaru zbog manje poluge i manje sile krivljenja oslonca zbog težine kontejnera...
Veliki pozdrav

Van mreže Imre Sitas

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 55
  • Pol: Muškarac
  • tlf.064 5599243
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #62 poslato: Maj 05, 2012, 16:06:18 »
Videcemo u praksi sve prednosti i nedostatke ,pa cu naravno izloziti na forumu,.
Svakako da ti ne zameram na sugestiji, rado prihvatam svaki dobronamerni savet i predlog.
Pozdrav svima

Van mreže Milan Petrovic Kragujevac

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: trnava
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #63 poslato: Maj 17, 2012, 14:36:51 »
jedan od snimaka o kontejnerima za pcela   http://www.youtube.com/watch?v=r2aLBipvGA0

Van mreže Miroslav Gračanin

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Fruška gora
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #64 poslato: Maj 24, 2012, 20:32:41 »
Molio bih gospodina Imreta da kada useli košnice i podvuče crtu, podeli sa nama i te finansijske tajne.

Van mreže Imre Sitas

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 55
  • Pol: Muškarac
  • tlf.064 5599243
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #65 poslato: Maj 24, 2012, 20:51:16 »
Molio bih gospodina Imreta da kada useli košnice i podvuče crtu, podeli sa nama i te finansijske tajne.
Postovani kolega,sledece nedelje cu  sa radoscu useliti moje ljubimke u novi dom,e sad nisam siguran u kom kontekstu si mislio financijske tajne ,ako si mislio na kolicinu potrosenog novca za "investiciju" Pcelarstvo uffff...tesko mogu tacno da kazem posto nisam belezio sve troskove.
Kamion sa kontejnerom me kostao oko 5000 evra + sve ostalo
Pozdrav svima

Van mreže Miroslav Gračanin

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Fruška gora
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #66 poslato: Maj 25, 2012, 00:11:15 »
Hvala,dovoljno.

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #67 poslato: Novembar 11, 2012, 00:34:14 »
Da malo obnovimo temu...
Ima li pozitivnih ili negativnih iskustava u  pčelarenju na kontejneru
Pozdrav

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #68 poslato: Januar 09, 2013, 03:53:35 »
Ima Ziko

Sada se vec uvidza da je tesko raditi u skucenom prostoru kada je u pitanju pregled plodista, pa sada pocinju prepravke plodista na AZ sistem, a medista ostaju kao polunastavci, kada govorim o LR kosnicama. Pa i same AZ dobijaju nov izgled, sa tri polumedista.

Voja je upoznat s tim prepravkama sa SOPSovog sajta, pa bi mozda i RV mogla da pretrpi prepravku samog plodista, ali Voja bi to bolje mogao da objasni, dali ga povecati za 50% od dosadasnjeg 200mm, da visina plodista ide na 300mm. a nastavci neka ostanu istih dimenzija kao dosadasnja medista, ili ih ostaviti samo dva.

S takvom prepravkom, menjala bi se komletna koncepcija rada RV kosnicom, pa sam zato i napisao da je Voja tu najmerodavniji da proceni ishod prepravke.

Ja znam Vojino misljenje i odgovor, ali mozda bi tom prepravkom RV kosnica dobila nov izgled samo za ugradnju u kontejnere. Eto Vojo nove inovacije za tebe.

S tako prepravljenim kosnicama, plodistem koje je stacionirano u kontejneru, vise bi se kolega opredeljivalo za pravljenje kontejnera i bas ugradnjom takve kosnice jer tako konstruisana kosnica omogucava daleko laksi rad u kontejnerima, gde je prostor ogranicen.

Vojo ovo je samo moj predlog.

Pozdrav

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #69 poslato: Januar 09, 2013, 04:44:34 »
Добри мој и драги Божо, на Спос-овом Форуму нисам ти могао писати јер тамо док ја кажем реч нађе се десет филозофа са њиховим мудростима, углавном оних који не знају шта су РВ кошнице и које могућности пружају, то су управо они који их нису пробали са основном намером да унесу пометњу и изазову толико непримерених питања на која само они могу да одговоре и знају одговоре.
То све раде десетак рушитеља Родне Воје (неколицина уредника и њихових пријатеља и обожавалаца) и то у свим темама на том форуму...

Сад ти свакако не би ни могао било шта одговорити и када би хтео, пошто су ме поново избацили са тог несрећног Форума...

НЕ СМЕШ да мењаш величину плодишта јер је то непрактично и некорисно.
Изазваћеш појаву ројевог нагона и од РВ кошнице створићеш систем ДБ, АЖ или ЛР кошнице.
Плодиште се никако не сме повећавати и због потребе за једнаким рамовима у плодишту и медишту.
Због пролећног развоја заједница који мора да се одвија у два плодишна наставка.
Имаш Имрета Ситаша из околине Ковина који је направио контејнер са РВ кошницама и летос га населио. Колегу Звонка Бабића који је такође направио контејнер са РВ кошницама.
колегу Јасмина из Бугојна који је исто направио контејнер са РВ па се са колегама посаветуј око евентуалних сугестија око израде контејнера а за технологију користи стандардну технологију коју сам већ описао и овде и на Спосовом Форуму и нећеш погрешити.

То ти је моја препорука и све остало за мене је грешка и неприлагођеност потребама живота пчела наше крајинске расе пчела.

А ти драги мој пријатељу увек имај у виду да како год одлучиш и урадиш ја ћу поштовати и наравно увек бити спреман да упутим евентуалну препоруку или савет.

Желим ти сваку срећу и свако добро.....

Поздрав свима..... 

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #70 poslato: Januar 09, 2013, 14:44:17 »
E moj Vojo, opet se digla kuka i motika protiv tebe. Nisam ni znao da su te izbacili sa foruma, sada to prvi put cujem.

Sto se tice samoga rada sa RV kosnicom, tu nemam nikakvih problema, jedino sto mi je palo napamet ugradnja i lakse kontrolisanje plodista u kontejneru. Meni su kontejneri konstruktivno poznati jer Zvonko je toliko toga objasnio, a bata Zile nacrtao, da iole malo boljem majstoru sve jasno, isto kao sto se i ti godinama trudis da svima objasnis kako je najpravilnije s RV kosnicom raditi da bi svi bili zadovoljni.

Ja stalno pokusavam nesto napraviti da se sa sto manje kicmenjanja odradi posao, ipak raditi sa cetiri nastavka u skucenom prostoru treba imati dobra ledza, pogotovo kada je u pitanju gornji red kosnica. Znas i sam kada je potrebno rasporeditii ramove po nastavcima koliko treba slobodnog prostora za odlaganje nastavaka.

Zato sam te i pitao, jer kao sto sam u gornjem postu naveo, menja se upotpunosti koncepcijia rada.

Ima druga varijanta.
Pa moze se napraviti umesto dva nastavka, jedn  i koristiti ga u prolecnom razvoju, a kasnije MR odvojiti taj nastavak na  polovinu i koncepcija rada se nemenja.
Treca itd. varijanta. Pa ljudi su pravili AZ kosnice sa tri i cetiri dela, zasto se i RV nebi tako slicno napravila.

Zamolicu Zileta da mi malo objasni kako se radi u SketshUp 8 pa da pokusam nacrtati jednu o mojih zamisli i videces koliko ce ljudi biti zainteresovano da tako nesto naprave.

Ma moze se sve, (znam, moze i prst u oko, ali boli) samo tebe mrzi da razmisljas, siguran sam u to, ajde priznaj.

Znam da tebe za sada kontejnrski nacin rada ne interesuje pa te je tesko pokrenuti na razmisljanje, znam po sebi, ali znas onu poslovicu, nikad ne reci nikad. I ja se borim protiv kontejnera, ali nema se kud, ako hocu seliti kosnice. 
Mislio sam kamionce koje sam kupio da blokiram samo za kosnice, medzutim ostaviti kamioncic u nekoj nedodziji na milost i nemilost pa da ga lopine ocerupaju, nije bas pametan potez, drugo, uvek treba uz kamioncic ici i pratece vozilo, ali kada je samo kontejner u pitanju, lakse ga je osigurati, a i nedaj boze manjih pozara daleko je bezbedniji.
Razlika u registraciji nije nesto velika kada je u pitanju registracija za pcelare i sopstvene potrebe, ali kamionce moze i zaraditi neku kintu i kada sve pase prodzu.

Imam ja jooooosssss ideja, ali sledeci put.

Pozdrav

« Poslednja izmena: Januar 09, 2013, 14:50:47 od strane Boza Trbojevic »

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #71 poslato: Januar 09, 2013, 18:11:12 »
Samo vas posmaramo ;),nismo baš svi za toliko ideja ;)

Van mreže Lazovic Zivojin

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Skakavci, Kosjerić oko 620 m/NV
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #72 poslato: Januar 09, 2013, 19:59:10 »

....Zamolicu Zileta da mi malo objasni kako se radi u SketshUp 8 pa da pokusam nacrtati jednu o mojih zamisli i videces koliko ce ljudi biti zainteresovano da tako nesto naprave....

Božo, prijatelju, raspoložen sam za svaku vrstu pomoći. I mene interesuju nove ideje, iako ja lično ne bih išao u ma kakvu modifikaciju košnica, bilo kojih za kontejner. Pre bih se pozabavio sa gradnjom neke zgodne i lako sklopive pokretne platforme za gornji red košnica, ali to je za sada samo razmišljane jer ni nemam kontejner..
 Ako želiš, skice u olovci, najobičnije, pošalji mailom ili ih publikuj ovde, pa ćemo uraditi crtež zajednički. Tako će tvoju ideju moći shvatiti u osnovi i drugi koji su zainteresovani za modifikovanje i tvoj način rada
Veliki pozdrav

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac
Odg: kontejneri za RV kosnicu
« Odgovor #73 poslato: Januar 10, 2013, 03:33:21 »
Pavel, ko nema ideja, bilo kakvih, taj ni o cemu ne razmislja, vec ocekuje da to drugi uradi za njega. Ja to nazivam lezilebovicima ili parazitima.

Zasto nesto ne pokusati nacrtati, prokomentarisati, naravno, koga interesuje, taj ce se i ukljuciti u diskusiju, papir trpi sve, ako nevalja, zguzvas ga i bacis, ili kucnes na Dilete. Pa ni RV kosnice mnoge pcelare neinteresuju, a mnogi ni culi za nju nisu, a to je Voja kriv, sto vec do sada nije napisao knjigu.
Svakom nesto odgovara, pa kome to odgovara neka tako i radi. RV kosnica na otvorenom, misljenja sam, da nema potrebe bilo sta menjati, osim, po meni,  hranilicu, krova i onih Vojinih metalnih coskova od kojih se najezim kada ih vidim. To sam Voji odavno vec rekao, kada je poceo sa objasnjavanjem njegove inovacije.. Ja to na drugi za mene laksi, jednostavniji nacin radim.

Hvala Ziko,

Ppokusacu malo da se snadzem u SketshUp 8, nesto sam radio, ali cisto da vidim kako program izgleda, mogucnosti su velike, ali nikako da pronadzem sam  pocetak rada, uvek mi se nesto drugo nametne pa me iznervira, a 3 D pocne da luduje, onda se ja tako igram, interesantno mi, pa i zaboravim sta sam predhodno radio.
Jos cu sam pokusati, ali ako ne uspem poslacu ti mailom moje lude ideje.

Ziko, madzari rade kontejnere sa unutrasnjom pokretnom platformom koja se sajlama podize, u te kontejnere u tri reda ubacuju njihove poloske Boconadi, (madzrima je Boconadi Poloska nacionalna kosnica i oni nju nenapustaju, skoro kako sam cuo 80% pcelara pcelari tim poloskama) ali sto je interesantno, kada podignu platformu radi pregleda treceg reda, otvore krov i normalno uspravno rade. Kontejneri lepo izgledaju, ali su i skupi oko 5000 evra. Predpostavljam da je ta cena visoka radi samog sistema podizanja platforme, a i u njh stane oko sedamdesetak kosnica, pa su nesto i veci i vise materijala ide. Mogu ti poslati link sajta, ako te interesuje.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 10, 2013, 03:40:38 od strane Boza Trbojevic »

Van mreže Boza Trbojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 107
  • Pol: Muškarac