Autor Tema: Vremenska situacija  (Pročitano 571142 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2265 poslato: Maj 31, 2015, 23:49:02 »
Nikola:
Citat
Глог имам и на пчелињаку и тај је прецветао и плод се одавно већ заметнуо.

Oprosti starom i ćoravom. Tek sad sam vidio da je tvoja nadmorska visina triput niža od moje. Kod mene glog k'o nevjesta u svadbi.

Kod tebe će Dunav biti rješenje. Ne odustaj dok ne saznaš o čemu je riječ.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2266 poslato: Jun 01, 2015, 07:43:09 »
Нема шта да се замера колега Есаде.
Типујем на аморфу, али је нектар светле боје па зато мислим да је детелина или тако нешто...

Колега Јулијане, има ли разлике у величини листа између тих липа и броју бобица цвета?
Требало би да једна од њих има већи лист, и да има више бобица (будућих цветића) на цвету.

Елем, данас је дан започео топао да се могло у гаћама ићи на посао.
Птице су још јутрос у 3 сата почеле да певају, очигледно им прија ово време.

Свако добро.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2267 poslato: Jun 01, 2015, 09:50:06 »
Juče popodne nebo su prekrili oblaci i sve je slutilo na buduću kišu, a i meteorolozi su je najavili, no, evo, krasno jutro, potpuno sunčano i bez daška vjetra.
Kad odmaram na pčelinjaku, tek onda progledam, pročujem pa uživam: vidim i čujem razne ptice koje se gnijezde, a sve odjekuje od raznih pjevova; težak miris gloga opija i pčele luduju na njemu (naberite za čaja, dobar za srčani mišić); krenulo me pa mi se na pčelinjaku odomaćila mačka koju je neko trudnu izbacio na pčelinjaku, a ja je prihvatio (već ima mlade); tu su i drugi stanovnici: zmije, žabe, gušteri, zelembaći, razni insekti, a posebna je priča obilazak ljekobilja, kalemova i raznog voća. Sve je to pčelarstvo.

Pošto mi je pčelinjak pri šumi, kad odmaram, gledam pravo u leta košnica, a iznad košnica u krasnu šumu: crni i bijeli bor, smrča i jela, bagrem i hrast, glog, divlje jabuke i kruške, lijeska i drijen i drugo žbunje... I, šta više i ljepše tražiti? Nije pčelinjak samo pčelinjak, on je nešto puno, puno više - duhomir.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2268 poslato: Jun 09, 2015, 07:18:35 »
Колегинице Славице,
Ја кликом на слику видим исто што и на малој слици, тј. кошницу у пчелињаку у току зиме.
Можда не би било лоше да скенирате рачунар са antivirusom и неким antispyware програмом.

Поздрав.

Van mreže Anto Dankić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 838
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Slavonski Brod, Jelas
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2269 poslato: Jun 09, 2015, 08:16:26 »
Neznam da li i vi vidite sto i ja pri kliku na sliku da uveca ali sramota da stoji na ovakvom forumu zna se gde je mesto takvim slikama. Milila bih admina da izbrise ispravi vec sta je u mogucnosti. Hvala.
Slavice stavi slike direktno na forum. Imaš dole "+" Dodatne opcije pa učitaj sliku. Ograničenje je jedino da slika mora biti manja od 200 Kb ali i to se da riješit...

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2270 poslato: Jun 09, 2015, 11:17:27 »
Slavice, Nikola Vam je dao dobar savet. Verovatno vam je na računaru ubačen neki  tzv. "browser hijacker" odnosno dodatak koji "otima " kontrolu programu koji koristite za pregledanje interneta, preusmeravajući ga tako da vidite  stvari koje ostali ne vide. Preporučujem AVAST antivirus jer je dobar i besplatan za kućnu upotrebu, a ima i opciju za čišćenje dodataka browsera, i preveden je na srpski jezik. Ukoliko su Vam potrebna dodatna objašnjenja, kažite da otvorimo temu o tome...
Pozdrav!
Za ostale, uputstvo za postavljanje slika ima na sledećem linku


 http://www.kosnicevoja.rs/forum/index.php?topic=17.msg34136#msg34136


i ne treba koristiti servise za postavljanje slika baš da bi se izbegle situacije prikazivanje reklama ili instaliranje zlonamernog softvera.....

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2271 poslato: Jun 09, 2015, 20:11:03 »
Poslije saharskih žega (prelazilo + 30), maloprije dobro grmilo i, napokon, i kiša pala.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2272 poslato: Jun 15, 2015, 12:16:06 »
 
 
                   Задња два три дана је било баш паклено вруће. Ноћас око поноћи засевало и загрмело од Рудника а нешто касније пропрскала и киша. Кажем пропрскала јер је баш тако , тек толико да покупи прашину. Пчеле у јаким друштвима предвече у бради, појилице чисте за два дана. Јутрос зором пред полазак напунио појилице са по 4.литра воде. У једној је чиста чесмовача а у другој засољена. Ваљда ће издржати до четвртка - петка.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2273 poslato: Jun 15, 2015, 23:53:22 »
Prije dva dana sam plijevio i kopkao oko društava pri + 33. Bože sačuvaj! Već se nekoliko dana tumrači i sprema kiša, ali je nema, a temperature ostaju.

Vidim, mnogi su vrcali, iskreno čestitam jer mene to osvježava (pogledao sam slike). Nisam vrcao još, i neću, samo redam nastavke po potrebi (u više varijanti) pa da vidim hoće li se ulijeniti i šta im još može naumpasti. Dakle, nadmudrujemo se. A zašto to? Evo: npr. društvo sada garantovano ima 20 kg zatvorenog meda, mada je bliže 30, nego 20 (rijetko sam to imao na stacionaru). Ja neću da vrcam, nego samo dodajem nastavke i polunastavke, pratim i hoću tako do kraja sezone (ako mi ne naumpadne štogod drugo) pa da vidim šta je stvarni višak, premda bi, po meni, stvarni višak (bez ikakve prihrane) bio tačan tek u proljeće sljedeće godine.

Dobro, malo sam skrenuo s teme, ali oprostićete vi siromaku koji ne vidi sunce u mraku.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2274 poslato: Novembar 09, 2015, 10:03:24 »

                    Задњих десетак дана имамо право михољско лето иако је Михољдан одавно прошао. За сутрадан и прекосутра најављују чак по око 20.степени. Нисам у могућности да обилазим пчелињак а било би лепо сада одседети мало на њему на јесењем сунцу. До душе у суботу , пре два дана сам скокнуо на пар сати али се магла дуго задржала и сунца је било јако кратко тако да нису излазиле из кошница. Искористио сам обилазак да поправим једно постоље које је уронило у земљу и на брзину погледао где се код које налази клубе. Код пар њих је клубе отишло мало у страну па сам интервенисао и вратио га у средину. Од половине септембра је то било први пут да сам завирио , онако брзински у по коју кошницу и у принципу могу бити задовољан тренутним стањем. Батерија на мобилном је отишла баш када сам хтео да направим пар слика . Штета вредело је усликати.
                     

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2275 poslato: Decembar 23, 2015, 11:08:08 »


                            За данас најављено сунчано време са температурама и до 16. степени. Да јуче није званично почела зима било би то и нормално. Ипак није .
                            Колеге са разних страна јављају да на пчелињацима нема мира. Код неких пчелињаци брује као у априлу , по негде је кренуло легло ( има и оних који тврде да се није ни прекидало ? ? ? ) , не ретко су уплашени због повећане потрошње хране , спремају се погаче , претумбава по кошницама ... 
                            Прогноза времена каже да ће се са оваквим временом наставити бар још десетак дана. Дугорочна прогноза предвиђа једну од најтоплијих зима . Ипак , кад тад мора мало да се истутњи само да не буде баба марта па да нам запржи чорбу.
                             Да не дужим за пчеларство све ово није баш добра ситуација и зато не би било лоше да овде по свим питањима и дилемам које имамо а тичу се временске ситуације разменимо мишљења и искуства.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2276 poslato: Decembar 23, 2015, 14:38:45 »
И прошле и предпрошле године у ово време, биле су исте температуре. Око нове године било је мало хладније, а ове ће изгледа бити мало топлије у том периоду. Изгледа да ће бити блага зима, тек од половине јануара можда мало хладнија, а неке "праве зиме", можда буде у фенруару. Од прилике.


Нема потребе за неком нервозом. Кошнице треба максимално расхладити, лета проширити.
Унос нешто полена неће аутоматски покренути легло у већем обиму.
Досадашње додавање и спремање нових погача, тумбања по кошницама и остале мајсторије пчеларских мајстора, одличан су пут за много легла и "јака друштва", у јануару и фебруару  ;D  немојте то радити.


Ако сте своје пчеле зазимили како треба, са довољно квалитетне хране и очистили од већине варое, само опуштено и без нервозе. Уживајте у лепом времену у друштву својих пчела.
 

Van mreže Mićko Račić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 226
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Rekavice-Banjaluka
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2277 poslato: Januar 03, 2016, 14:45:20 »
Banjaluka zavejana snijegom," iznenadio zimske službe u Januaru" ;) ,mrdnuti se nikuda nemože!
Pozdrav...

Van mreže darko savic djuka

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Celinac
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2278 poslato: Januar 03, 2016, 16:40:59 »
Zemo i kod mene takodje,sve pod snegom,oko 45cm je napadao i jos uvek pada,ovako da ostane bilo bi dobro ali javljaju padavine jos dva dana.lp

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Vremenska situacija
« Odgovor #2279 poslato: Januar 03, 2016, 18:23:31 »
Почела је скоро права зима, снег пада, има га око 12 цм. прилично је хладно. Данас око пола два, било је минус 6, сада је већ -8, а биће тај минус и много већи током вечери и ноћи.
Ветар дува врло јако, негде очисти снег скроз, а тамо где га наноси, е ту лопата слабо помаже.
Фотографије су од данас.
Поздрав свима  :)