Autor Tema: Сакупљачи пчелињег отрова  (Pročitano 83891 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 03, 2016, 15:40:18 »
Šalim se malo,bre... :P

Van mreže Mileta Bunčić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Samoš - Južni Banat
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #61 poslato: April 02, 2017, 11:50:44 »
Jako zanimljivo predavanje na temu skupljača pčelinjeg otrova kao i same tehnike i ostalog.

https://www.youtube.com/watch?v=_ce-eWjmhCA

Pozdrav i svako dobro.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #62 poslato: April 02, 2017, 22:10:44 »
Bilo je vrijeme da neko oživi temu.

Nenad je slutio da bi ovakav uređaj mogao uticati na varou pa evo dijela gdje čovjek tvrdi da uređaj utiče na varou
https://youtu.be/_ce-eWjmhCA?t=1351

Sulejman ima iskustvo pa pretpostavljam da ne priča bez argumenata.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #63 poslato: April 03, 2017, 20:34:37 »
Sakupljanje pčelinjeg otrova je izazov kao i sakupljanje maticne mleci trazi Vreme i i maksimalnu posvecenost ali se isplati...Sulejman kaze da u bosni ima tri otkupljivaca Otrova ima li neko informacije kako je stanje u Srbiji...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Mileta Bunčić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Samoš - Južni Banat
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #64 poslato: April 03, 2017, 22:08:41 »
Koliko sam upoznat u Srbiji ne postoji zvanični otkupljivač otrova. Verovatno iz razloga što se kod nas retko ko time bavi, naši pčelari vise idu na med. Uzroci su po mom mišljenju  u ceni opreme za početak, potrebnom broju društava kao i vremenu koje je potrebno da bi se ceo projekeat realizovao. Mada sa vremenom koje predstoji velika je verovatnoća ukoliko bude veća zainteresovanost pčelara da se posvete ovome neko će i  realizovati otkup.


Pozdrav i svako dobro.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #65 poslato: April 03, 2017, 22:39:10 »
Ranije smo diskutovali u vezi plasmana i nismo došli do konkretnih otkupljivača u našem regionu. Mislim da se namjerno mistifikuju stvari kako bi se stvorio prostor da jedni dodatno zarade na neznanju drugih. Trud se u ovom zanimanju podrazumjeva koji god pčelinji proizvod sakupljali. Nije drugačije ni sa otrovom. Samo med može da se proda i prvom komšiji a šta sa otrovom?
Bilo bi fino i korisno ako već postoje otkupljivači da ih se navede po imenu jer je to preduslov za ulazak u takav poduhvat kao što je sakupljanje pčelinjeg otrova.

Pozdrav svima...

Van mreže Mileta Bunčić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Samoš - Južni Banat
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #66 poslato: April 04, 2017, 16:20:39 »
Kolko sam pročitao i sam Sulejman plasira otrov u SAD lično. Čovek se obratio nekoj američkoj kompaniji poslao uzorak i to je to berovatno da bi on mogao dati vise odgovora na ovo pitanje ukoliko bi nio kontaktiran. Usput evo i linka od pre ćetiri godine gde objašnjava kako se snašao.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2013&mm=04&dd=19&nav_id=706612

Pozdrav i svako dobro.

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #67 poslato: April 05, 2017, 15:42:41 »
Valjda ce neko u Srbiji krenuti tim putem, ja bih probao ali jos uvek imam mali broj drustava mozda od sledece godine se oprobam i sakupim 100 tinak grama a u narednim godinama videcemo prica je veoma interesantna i primamljiva a za  to vreme mozda neko i organizuje otkup u Srbiji a Bojan zavrsi i usavrsi svoj Sakupljac otrova u sta nimalo ne sumljam...
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Predrag Jovanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: selo Petka
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #68 poslato: April 07, 2017, 21:00:57 »
Nije ta Američka firma jedini kupac (potrošač) pčelinjeg otrova u svetu.
Koliko bi to bila aktuelna sirovina za laboratorije Galenike,Hemofarma,instituta Batut...?

Van mreže Dragan Boričić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Dren
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #69 poslato: Avgust 22, 2017, 15:33:23 »
Pozdrav prijatelji, interesuje me poznaje li ko metod skupljanja otrova ispod kupole na satonošama?

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #70 poslato: Avgust 23, 2017, 08:58:27 »
I ova tema ćuti li ćuti kao i moj projekat sakupljača koji trenutno sakuplja prašinu. Imam dosta planova u glavi ali šta da se radi, nemože se sve stići.

Citat
interesuje me poznaje li ko metod skupljanja otrova ispod kupole na satonošama?

Ako se dobro razumijemo misli se sakupljanje unutar košnice ispod mreže zbjega na satonošama.

Koliko je meni poznato princip sakupljanja je isti kao i na letu a koristi se ista oprema pod uslovom da ploča sakupljača može da stane u pomenuti prostor. Naravno oba metoda imaju neke svoje prednosti i mane.


Prednost ovakvog načina sakupljanja je to što otrov može da se sakuplja i po lošem vremenu kada pada kiša i sl.

Mana je što mora da se otvara košnica i što sakupljeni otrov može da sadrži veću količinu voska i drugih nepoželjnih materija koje umanjuju kvalitet a time i cijenu otrova.

Pozdrav svima...

Van mreže Dragan Boričić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Dren
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #71 poslato: Avgust 23, 2017, 10:15:22 »
Mislim da nije to, vidio sam negdje sliku ali ne mogu da je nađem nikako. Sa košnice su skinuti zbeg i poklopac i stavljena je neka kupola, kao balon naduvani izgleda, i stavlja se, koliko razumjeh, neka folija kroz koju pčelice bodu. Po priči nekih koji znaju nešto o tome, ali neće da kažu ništa konkretno, kažu da je tako skupljen otrov većeg kvaliteta od onog skupljenog na letu. Ali izgleda kao da je skupljanje pčelinjeg otrova najveći tabu na Balkanu. ;)

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #72 poslato: Avgust 23, 2017, 10:47:36 »
Mislim Dragane da nje problem kako sakupiti pčelinji otrov nego kako i kome ga plasirati.

U suštini sakupljanje pčelinjeg otrova više nije misterija.
Ako si čitao temu vidio si da sam ja relativno jednostavno sklopio jedan eksperimentalni sakupljač.
Uz malo truda može se napraviti sakupljač u vlastitoj režiji uz mala ulaganja ali kada sakupiš otrov šta onda?

Mislim da se i ovdje kao i uvjek pokušava zaraditi na pčelarima koji bi trebalo da ulože ogromne novce za nabavku opreme koja realno ne vrijedi tih para.

Poenta mog pisanja je da ne treba juriti za novim tehničkim rješenjima jer i stara rade posao, već treba pronaći tržište za krajnji proizvod pa se prilagoditi tome.

Pozdrav...

Van mreže Dragan Boričić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Dren
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #73 poslato: Avgust 23, 2017, 11:09:05 »
Naravno Boki, mene samo interesuju načini, o ovome o kome se pisalo ovdje znam, a zainteresovalo me da čujem ako zna ko i o drugom. A što se tiče plasmana, teško da će se zakonske regulative kod nas skorije donositi, jer koliko sam čuo da neko stavlja ogroman novac od toga svega. Samim tim što ne možeš da ozakoniš tu količinu otrova koju skupiš ne možeš je ni prodati negdje preko.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Сакупљачи пчелињег отрова
« Odgovor #74 poslato: Januar 22, 2018, 23:19:31 »
Dugo nismo pisali u ovoj temi.
Neke kolege su me pitale u vezi sakupljača ali meni obaveze za sada ne dozvoljavaju da se pozabavim ovim uređajem pa prilažem ručno crtanu elektronsku šemu koju sam upravo nacrtao prema mojem prototipu. Slika prototipa kao i neki tehnički detalji se nalaze u postu #21 na strani br. 2 ove teme. Šema je crtana na brzinu pa se izvinjavam zbog škrabanja ali ako ima nejasnoća slobodno pitajte.

Toliko za ovaj put.

Pozdrav svima...