Autor Tema: štapići protiv varoe"BAND"  (Pročitano 12370 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragan Jovanovic 75

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 74
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja koviljaca
štapići protiv varoe"BAND"
« poslato: Avgust 12, 2017, 21:29:13 »
             Kolege, ima li neko iskustva sa "band" štapićima nemačke proizvodnje?  Kod mene u Loznici sam samo to mogao da nadjem u prodaji.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #1 poslato: Avgust 13, 2017, 07:41:29 »
Mora da su Bajerove, sada ih guraju ovi iz SPOS-a,  samo da nisu nase..... Naruci Herbu i uzivaj...

Mogao si recimo tretman brstivarom na truleksu i posle Herbu...

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2017, 15:06:57 »
Mora da su Bajerove, sada ih guraju ovi iz SPOS-a,  samo da nisu nase..... Naruci Herbu i uzivaj...

Mogao si recimo tretman brstivarom na truleksu i posle Herbu...
Kolega Zorane,moze li link gde to pise "da ovi iz SPOS-a guraju Bajerove"????

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #3 poslato: Avgust 13, 2017, 18:00:08 »
Ma ne Gorane, znas i sam za Apigard i ko ga uvozi i propagira. pa na osnovu toga i pisem. Pa zar tamo nije povedena haranga na Herbu, bez ikakvih osnova i validnih analiza. Samo na osnovu pisanja nekog coveka, koji niti je pcelar niti novinar, a pisao u BH Pcelaru, I sada odjednom se po prodavnicama pojavise ove Bajerove letvice, a nigde Herbe... Suvise ocito da bi bilo slucajno, naravno ko hoce da vidi.. Ja jos nisam bio pcelar, doduse i sada sam pocetnik, kada je SPOS to uradio jos nekom od proizvodjaca sa ovih prostora, i kasnije su isle tuzbe itd. pa je covek nastavio proizvodnju....Dokle god zatvaramo oci i cutimo, ovako ce nam biti....Bolje nismo ni zasluzili..

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2017, 21:00:36 »
Koja je aktivna materija kod tih stapica Bajerovih i gde se kupuju,posto pcelarsko "trece oko " casopis ne kupujem .

Van mreže Dragan Jovanovic 75

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 74
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja koviljaca
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2017, 21:50:08 »
                  Nigde nisam video oznaku bayer, ali mi ambalaža superstrip-a deluje mnogo pismenije od ove nemačke. Prodavac u radnji ne zna ništa o proizvodu sem da su prethodni kupci zadovoljni opadanjem varoe.

Van mreže Драган Николић

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Кочетин 205m
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2017, 22:25:25 »

Kolega Zorane,moze li link gde to pise "da ovi iz SPOS-a guraju Bajerove"????
[/quote]
Отвориш насловну страну сајта СПОС и очи ти истера реклама за Bayer.

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #7 poslato: Avgust 14, 2017, 20:34:09 »

Kolega Zorane,moze li link gde to pise "da ovi iz SPOS-a guraju Bajerove" ??? ?
Отвориш насловну страну сајта СПОС и очи ти истера реклама за Bayer.

A,jesi li ti "mozda" cuo da je Bayer proizvodjac Chek Mite koji je jedan od registrovanih lekova za borbu protiv varoe u Srbiji....

Van mreže Milan Krstić

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Niš
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #8 poslato: Avgust 14, 2017, 20:43:11 »
Ma ne Gorane, znas i sam za Apigard i ko ga uvozi i propagira. pa na osnovu toga i pisem. Pa zar tamo nije povedena haranga na Herbu, bez ikakvih osnova i validnih analiza. Samo na osnovu pisanja nekog coveka, koji niti je pcelar niti novinar, a pisao u BH Pcelaru, I sada odjednom se po prodavnicama pojavise ove Bajerove letvice, a nigde Herbe... Suvise ocito da bi bilo slucajno, naravno ko hoce da vidi.. Ja jos nisam bio pcelar, doduse i sada sam pocetnik, kada je SPOS to uradio jos nekom od proizvodjaca sa ovih prostora, i kasnije su isle tuzbe itd. pa je covek nastavio proizvodnju....Dokle god zatvaramo oci i cutimo, ovako ce nam biti....Bolje nismo ni zasluzili..



Istina je drugačija a to je da je Zvanično MAĐARSKI pčelarski savez objavio informaciju.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #9 poslato: Avgust 15, 2017, 06:08:01 »
Ma pusti to, covek koji je pisao, je to prvo napisao u BH Pcelaru i on objavio to za Madjare. Opet kazem i ponavljam, imena coveka nema medju novinarima,ni medju pcelarima.Onda je clanak objavljen na SPOSU... Samo ne znam zasto u Subotici, cak i na buvljaku, prvo nestane Herba i kolege iz Madjarske, pune gepeke sa njom i preko grane....No ,nije moje da ja branim Herbu. Ali je cinjenica da obara, da je pcelari, bar ovde u Vojvodini koriste i da je NAS, proizvod..... I kao takva, ubedljivo najprodavanija u rangu letvica za obaranje varoe...Pa naravno da smeta na trzistu, kao i Galenika i nase Azotare, fabrike bele tehnike, namestaja...Nikada se mi Srbi u pamet dozvati necemo, nego za par sendvica i dnevnicu u autobuse za BOLJE sutra ......Gde je reka meda i fabrika za preradu.....

Van mreže Драган Николић

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Кочетин 205m
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #10 poslato: Avgust 15, 2017, 12:45:52 »

Kolega Zorane,moze li link gde to pise "da ovi iz SPOS-a guraju Bajerove" ??? ?
Отвориш насловну страну сајта СПОС и очи ти истера реклама за Bayer.

A,jesi li ti "mozda" cuo da je Bayer proizvodjac Chek Mite koji je jedan od registrovanih lekova za borbu protiv varoe u Srbiji....
Па то ти и причам мајсторе, најзад си и ти укапирао.

Van mreže Радоје Киперовић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 204
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Озрен
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #11 poslato: Septembar 07, 2017, 21:52:45 »
Ma pusti to, covek koji je pisao, je to prvo napisao u BH Pcelaru i on objavio to za Madjare. Opet kazem i ponavljam, imena coveka nema medju novinarima,ni medju pcelarima.Onda je clanak objavljen na SPOSU... Samo ne znam zasto u Subotici, cak i na buvljaku, prvo nestane Herba i kolege iz Madjarske, pune gepeke sa njom i preko grane....No ,nije moje da ja branim Herbu. Ali je cinjenica da obara, da je pcelari, bar ovde u Vojvodini koriste i da je NAS, proizvod..... I kao takva, ubedljivo najprodavanija u rangu letvica za obaranje varoe...Pa naravno da smeta na trzistu, kao i Galenika i nase Azotare, fabrike bele tehnike, namestaja...Nikada se mi Srbi u pamet dozvati necemo, nego za par sendvica i dnevnicu u autobuse za BOLJE sutra ......Gde je reka meda i fabrika za preradu.....

Још када би Херба стрип био регистрован и када би пчелари (бар онај дио људи који су савјесни) знао шта садржи, гдје би нам био крај. Није узалуд да свака озбиљна држава има списак дозвољених, регистрованих лијекова...
Али ово је Балкан, рај за дивљач разних врста, тајкуне жељне славе, брзих пара и скупих кола па се може и оно што се не може  :D .


То што је нешто "домаће" не би требало да значи ништа добро ако је "fejk".


Овдје је оригинална вијест гдје стоји да је мађарски пчеларски савез извршио тестирање  http://www.omme.hu/?p=7484 а то што је можда пренесена од стране БХ Пчелара не значи ништа.

Такође, "BAND" летвице или штапићи, шта ли већ, имају везе са Њемачком и Бајером колико и  пекар Пера из Мрдуше  Доње са астронаутиком. То средство није видјело Њемачку, нигдје није регистровано, непозната је активна материја и спада у исти ранг као разни херба стрипови, аргус расеви и сл. њима...

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #12 poslato: Septembar 08, 2017, 07:13:56 »
Onda, amitraz i mitak majkane...To bar znamo sta je i nije , fejk, a spasili su nase pcelarstvo..... Verovatbi je sledeci na udaru, Timol set....

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #13 poslato: Septembar 08, 2017, 09:00:30 »
Citat
имају везе са Њемачком и Бајером колико и  пекар Пера из Мрдуше  Доње са астронаутиком.
Nekako mi je promakla ova teška dezinformacija.
Iz Mrduše donje nije bio pekar Pera, već Hamlet ( ne znam šta je bio po zanimanju. Možda astronaut. )!

Šala mala...

Van mreže Радоје Киперовић

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 204
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Озрен
Odg: štapići protiv varoe"BAND"
« Odgovor #14 poslato: Septembar 08, 2017, 09:49:28 »
Тако је Ненаде, Пера му је брат а ја пермутовао  :D ;)
---
Види Зоране, ако сам добро разумио ти рече да још ниси пчелар. Чисто информативно, амитраз и варолик су исто. Амитраз је активна материја варолика. На нашим тржиштима не можеш наћи ни једно оригинално средство на бази амитраз за употребу у пчеларству. Постоји само Тактик који је регистрован против шуге код паса и мачака.
Прича да је амитраз спасао пчеле и пчеларство јако дуго се злонамјерно подмеће од људи сумњиве компетенције. Чак и да јесте тако, некада када је било реда и система, знало се тачно какав је амитраз дозвољен за употребу у пчеларству, а данас!? Јадају се пчелари те кинески је, те турски, те албански...
Много, чак превише смо писали о амитраз па и ја лично на овом и другим форумима. Више сигурно нема смисла, ко жели заиста да зна о каквој се супстанци ради може наћи детаљно у књизи Пчеларење за 21.век од Јова Кантара.
А ти баш навалио да препоручиш њега...ако не желиш користити оригинална средства "и плаћати харач странцима", лијепо је наведено да се у Србији за борбу против варое такође дозвољена етерична уља биљног поријекла Тимол, камфор, ментол и еукалиптол као и органске киселине мравља, оксална, млијечна, сирћетна...дакле нико никога не присиљава, чак се предлажу безбједне алтернативе.
Зашто би Тимол сет био на тапету, не разумијем!?
Тимол се против варое користио много прије амитраз али је био скрајнут због проблема неконтролисаног испаравања. Данас постоје оригинални  вароациди на специјалним носачима који обезбеђују комфорну и сигурну употребу Тимола али они нису јефтини. Међутим, цијена им опет не прелази вриједност једног кг меда. Лично користим швајцарски Thymovar и презадовољан сам с њим. Колико знам, у Србији га нема па неће испасти да рекламирам.
Што се тиче Тимол сета, нисам га користио али читајући декларацију сматрам да нема довољно активне материје и да носач није адекватан. Међутим сигурно бих га узео прије ових Банд-ова, СС-ова, херби, варолика и аргуса.