Autor Tema: Brstivarom protiv Varoe  (Pročitano 179006 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ovcina Avdo

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novo Milosevo
Brstivarom protiv Varoe
« poslato: Avgust 11, 2011, 21:33:25 »
Evo 2 snimka kako sam ja na pcelinjaku brace Ovcina borio se protiv Varoe i nadam se pobedio,a ako ne,onda sam bar u vodjstvu...

Prvi snimak pokazuje kako se zadimljavaju kosnice Brstivarom:


Drugi snimak pokazuje rezultat zadimljavanja Brstivarom i nacinjen je samo pola sata posle tretmana tako da sam prezadovoljan rezultatima:


Naravno podrazumeva se da su podnjace pre pocetka tretmana bile detaljno ociscene. Preporucujem ga svakome bar da proba i nek iznese svoje misljenje.
Pozdrav svima...
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #1 poslato: Avgust 11, 2011, 22:44:43 »
Hvala drugari za ove snimke.
U jednoj zajednici u kojoj smo našli 34 varoe samo pola sata nakon tretmana sigurno će se do sutra naći još dosta ubijenih varoa.

Ovo je koliko znam bio peti tretman Brstivarom kod braće na ovom pčelinjaku.

Kako se vidi na snimku prilikom tretmana nije korištena nikakva zaštita jer se radi sa potpuno prirodnim lekom.
Preparat tokom tretmana odlično miriše. A pčelice se uopšte ne bune i ima se osećaj kao da su ga jedva dočekale.

Presrećan sam što su rezultati na varou odlični.

Neke zajednice zapravo ove na 3 nastavka tek treba da izvrcamo.

Pozdrav svima......
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2011, 22:49:59 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Dimitrija Golaboski

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2011, 23:03:44 »
 Druze Vojo, jel se BRSTIVAR negde prodaje po prodavnicama u Srbiji? U Makedoniji ne verujem. Mora da ima nacina da ga nabavim. Imam moje ljude u BG na primer, no kako do Beograda?

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2011, 23:38:03 »
Druze Vojo, jel se BRSTIVAR negde prodaje po prodavnicama u Srbiji? U Makedoniji ne verujem. Mora da ima nacina da ga nabavim. Imam moje ljude u BG na primer, no kako do Beograda?
Dragi moj Dimitrije, Brstivara nema nigde u prodavnicama.
Ja ga mogu poslati brzom poštom na bilo koju adresu u Srbiji i u roku od 24 sata on je na predloženoj adresi.

Pozdrav svima......
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Ovcina Avdo

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novo Milosevo
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #4 poslato: Avgust 14, 2011, 18:05:15 »
Evo najnovijih snimaka upotrebe Brstivara,ali ovaj put je on nakapan na listice tako da nije neophodan dimni top da bi se tretirale pcele sa Brstivarom. Ja sam imao tu cast da se ovaj revolucionarni pronalazak za Srpsko pcelarstvo prvo isproba na mom pcelinjaku zbog cega smo ja i Damir Voji neizmerno zahvalni.



Na ovom sminku Voja pokazuje koliko je Brstivar zdrav i bezopasan za pcele,a i za ljude jer smo na kraju nazdravili sa par kapi Brstivara nakapanih u pice. Nadam se da se Voja nije negdje prevario u sastojcima jer bi mi onda ovo bilo zadnje javljanje na forumu :) (salim se malo).



Samo da dodam da sam juce opet izvrsio kontrolu Pcelinjih zajednica koje smo pre par dana zadimljavali Brstivarom i ustanovio da u nekim zajednicama nije bilo niti jedne opale Varoe sto dokazuje da je ta zajednica totalno zdrava i ne zarazena Varoom,dok sam u onim kosnicama u kojima je pola sata posle tretmana bilo oko 100-150 opalih Varoa sad pronasao oko 200-250 opalih Varoa.

Srdacan pozdrav iz Novog Miloseva sa pcelinjaka brace Ovcina...
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Van mreže ivandojcinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 156
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: naselje drum
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2011, 20:04:45 »
   Ja sam danas izvrsio prvo dimljenje brstivarom . Utisci su vise nego dobri posto samdimio redom prva je bila vrskara posle obavljenog zadimljavanja oko 25 izvrsio sam kontrolu na vrskari bilo je 2 varoe mada nisam nesto mnogo obracao paznju . Primetio sam da mnogo vise dimi od mitaka koga sam do ove godine koristio a pcele nisu u soku vec normalno se krecu po kosnici cak i cim se pomerim one sasvim normalno ulaze nisam primetio da u panici izlaze sto je slucaj sa mitakom

   pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2011, 19:52:19 od strane admin »

Van mreže Srđan Gašević

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2011, 11:40:47 »
Evo i ja da kažem nešto o Brstivaru. Kupio sam pola litra da bih izvršio testiranje kod svojih pčela i sa zadovoljstvom mogu da naglasim da sam za sada zadovoljan. Istina je da pčele ne reaguju previše burno čuje se zujanje ali ono ubrzo prestane, znači pčele na ubacivanju reaguju ali normalno jer se za njih depava nešto neobično. Nekoliko njih i izadje iz košnice ali je to ipak mali broj pčela koje se ubrzo vrate u košnicu. E sad ono što je isto bitno je Varoa, ima je na kontrolnom stiroporu pošto sam to stavljao ispod košnice da bih prebrojao opadanje Varoe. Pišem o rezultatima jedne košnice koja mi je kao jača zajednica i bila kontrolna. Prvog dana po tretiranju opalo je 5 varoa neke su čak bile i žive, Drugi dan još 1 prestao sam da brojim i sačekao drugi tretman za 5 dana gde sam ponovio i bilo je takodje opadanja ali samo 2 Varoe. Naravno sačekaću još neko vreme i istretiraću još dva puta kako bih odradio ceo ciklus. Po završetku tretiranja objaviću rezultate a ako budem uspeo postaviću i slike ali do sada nisam slikao ova dva tretiranja. Pošto sam malo podešavao svoj top uradi sam potrošio sam i Brstivara malo više nego potrebno, a i izvršio sam i tretiranja na drugom pčelinjaku kod jednog prijatelja pa ćemo videti rezultate, a da poručio sam sledeću količinu Brstivara i juče je to stiglo. Ovim putem se zahvaljujem Voji na EKSPIDITIVNOSTI kod isporuke SVAKA ČAST. Natavićemo sa praćenjem i objaiću svoja zapažanja stim što ću ove godine tretirati samo Brstivarom bez Amitraza i ostalih hemijskih sredstava pa šta da BOG.

Van mreže ivandojcinovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 156
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: naselje drum
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #7 poslato: Avgust 19, 2011, 12:16:24 »
  Evo kako se ja pripremam za brstivarom protiv varoe

ovo pored je masinsko ulje sa kojim sam probao o ovaj dim je od brstivara
« Poslednja izmena: Avgust 19, 2011, 14:25:24 od strane admin »

Van mreže Ovcina Avdo

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novo Milosevo
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #8 poslato: Avgust 19, 2011, 20:00:05 »
Danas sam opet kontrolisao moje pcelinje zajednice i u starim drustvima koja su jako zarazena nasao oko 40-50 opalih Varoa. Tu kolicinu Varoe pronadjem svaki drugi dan kad hranim pcele jer ujedno i prekontrolisem tacne. Znaci da Brstivar ima odlozeno dejstvo sa obzirom da sam tretirao pcele Brstivarom pre oko nedelju dana i to je jedini preparat sa kojim tretiram pcele vec 2 godine.

Pozdrav svima....
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2011, 14:36:55 »
Kolega Avdo, evo me ponovo u temi koju si ti otvorio, ali na drugoj pristojnijoj lokaciji. Hteo bih da nastavim započeto na praćenju dejstva Brstivara na varou. Kako sam primenio sredstvo na svoj način, ako je to problem i ako smeta vlasniku Brstivara (Voji), uzdržaću se od komentara. Mislim da bi neki rezultati, koji su po meni fenomenalni jako zanimali kolegu Stantića. Šole
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #10 poslato: Avgust 25, 2011, 15:01:02 »
Kolega Avdo, evo me ponovo u temi koju si ti otvorio, ali na drugoj pristojnijoj lokaciji. Hteo bih da nastavim započeto na praćenju dejstva Brstivara na varou. Kako sam primenio sredstvo na svoj način, ako je to problem i ako smeta vlasniku Brstivara (Voji), uzdržaću se od komentara. Mislim da bi neki rezultati, koji su po meni fenomenalni jako zanimali kolegu Stantića. Šole
Dragane,mislim da ce tvoje iskustvo biti visoko kotirano,bar sto se mene tice...

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #11 poslato: Avgust 25, 2011, 15:13:07 »
Pozdrav dragi prijatelju. Ipak sačekajmo Vojinu odluku.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #12 poslato: Avgust 25, 2011, 15:54:51 »
Svakako...

Van mreže Ovcina Avdo

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 61
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Novo Milosevo
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #13 poslato: Avgust 25, 2011, 17:30:18 »
Dobro dosli kolega Dragane. Ovdje mozete slobodno izneti vasa iskustva sa Brstivarom,a i sa svim ostalim sto se odnosi na pcele i pcelarstvo bez bojazni da ce neko obrisati vase poruke ili vas napasti zbog istih. Na ovom forumu smo svi jednaki i ravnopravni,a svacije misljenje se postuje. Siguran sam da Voji nece smetati da i vi iznesete svoje misljenje o Brstivaru jer pouzdano znam da je Voja prilikom isporuke preparata vecinu korisnika zamolio da i oni napisu svoja iskustva sa Brstivarom,ali vidim da se slabo pise o tome ne znam iz kojih razloga.

Hvala vam puno sto cete nastaviti da sirite svoje znanje na nas pocetnike...

Svako dobro vam zelim...
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Van mreže sirka pavel

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 283
  • Pol: Muškarac
Odg: Brstivarom protiv Varoe
« Odgovor #14 poslato: Avgust 25, 2011, 19:00:38 »
Da bi se dobili pouzdani rezultati sa eksperimentima,trebalo bi da se ima dosta iskustva kako sa vec proverenim stvarima,tako i iskustvo sa eksperimentima iz drugih oblasti i debelo poznavanje oblasti sa kojom se eksperimenti prave.

Kod nas postoji izreka koja otprilike ovako glasi:"Neucen dotor - gotov dzelat!"(u slobodnom prevodu)
Mislim da je neodgovorno davati nepouzdane savete koje mogu prouzrokovati stetu.

Pozdrav svima