Autor Tema: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA  (Pročitano 19653 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #15 poslato: Mart 03, 2015, 09:36:19 »
Imenjace, zelim da se se tebi i kolegi Voji  zahvalim na gostoprimstvu i organizaciji a Blagoji,Slobi, Milosu,Radisi na druzenju....
Verujem da ce se nase druzenje sa ovog sajma "preslikati"bilo gde u Srbiji i Tajmistancu....
Pozdrav i do sledeceg susreta... :)

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #16 poslato: Mart 04, 2015, 07:27:32 »
                     Dragi prijatelji evo i ja da se svima zahvalim na ovom nasem druzenju i da se ponavlja sto cesce.Meni je srce bilo na mestu te da i ja dodam jos koju fotografiju:

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #17 poslato: Mart 04, 2015, 10:24:55 »
Fino ste se vi družili i, bogami, isteferičili, i neka ste - jedan je život. No, da li je kogod slikao ponešto što je bilo izloženo na Sajmu? Mene to baš zanima, posebno ako je bilo kakvih noviteta. Ako je neko to slikao, bilo bi fino da to postavi ovdje pa da vidimo i mi koji nismo imali love za putovanje.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #18 poslato: Mart 04, 2015, 10:52:06 »
 
 
          Есаде, Есаде, фалила нам је једна лепа севдалинка ...

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #19 poslato: Mart 04, 2015, 14:14:49 »

 
          Есаде, Есаде, фалила нам је једна лепа севдалинка ...

Pa, što me niste pozvali?

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Radisa Zdravkovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 216
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Naupare Podnožje planine Jastrebac
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #20 poslato: Mart 04, 2015, 17:26:57 »

 
          Есаде, Есаде, фалила нам је једна лепа севдалинка ...

Pa, što me niste pozvali?

Pozdrav, svako dobro!

Nikad nije kasno
Pozvan si za sledeće druženje

Van mreže Goran ilic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Gornje Suhotno 220m
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #21 poslato: Mart 04, 2015, 17:35:22 »

 
          Есаде, Есаде, фалила нам је једна лепа севдалинка ...

Pa, što me niste pozvali?

Pozdrav, svako dobro!

Nikad nije kasno
Pozvan si za sledeće druženje
Prosiruje se ekipa ;) :) :)

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #22 poslato: Mart 04, 2015, 17:50:24 »

 
                    Дођох ево и ја до рачунара па да прозборим коју о сајму. Постојала је признајем дилема Радовање или сајам. Определио сам се за сајам искључиво из разлога што сам желео да се видим и упознам са људима са којима комуницирам путем форума током године.
                    Друга дилема је била где и како одсести обзиром да мање више сви журе .Овде сам се определио да са нашим Војом Станојевићем будем нека врста домаћима,изаберем сам кафану,обезбедим превоз по Београду и дочекам пријатеље. И то је решено уз помоћ пријатеља Злаје који је све развезао по Београду иако није пчелар али је пријатељ.
                     На самом сајму смо се кратко задржали. Око пола сата испред улаза у халу где смо се срели са једним бројем познаника,пола сата за куповину опреме тек да не буде без ишта,пола сата да испијемо по коју јер су скоро сви по нешто понели са собом и да се окупимо а онда у најдемократскију српску институцију - кафаницу.
                      Вруће печење и хладно вино.Добро друштво.Шта више човек да пожели.Прича,смех и песма , време пролети успомене остају. До сада ми се још нико није пожалио да му је било лоше. Напротив.
                       И на крају треће полувреме. Слике са дружења и коментари. За то већ нисам овом приликом задужен.Слике тешко постављам а коментар је само овај један.
                       Било поновило се.
Ја ќу само кратко,први пут се срели на Ташмајдан ја,Трајче ,Раковац,Радиша,Војо..... и упознали се онако како треба,изљубили руковали...
одма се видело да ту нешто има,да ту екипу прати пријатељство,опет се сакупили на државни сајам,би и више од пријатељства,можда ќе следеќи сусрет и бити побратимљења
одкуд знамо,ми смо искрени пријатељи,а зашто и не би,кад се екипа само шири и допуњује са новим искреним људима,са искреним и добрим пчеларима,а пре свега добрим пријатељима!
а за следеќи сусрет одабрали смо Тајмиште,немо неко да ми врда,тачка! >:(
Есаде,лепо Раковац рече,фалила нам добра севдалинка,јер смо запевали на дружењу,прошетали кроз Србију,Македонију,фалила нам Босна,биќе следеќи пут!
Ето,позван си,немо само да заборавиш,у ствари сви сте позвани,сви људи добре воље и искреног пријатељства!

Van mreže Milojko Vasic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 115
  • Lokacija pčelinjaka: Bajina Basta
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #23 poslato: Mart 04, 2015, 19:04:28 »
Fino ste se vi družili i, bogami, isteferičili, i neka ste - jedan je život. No, da li je kogod slikao ponešto što je bilo izloženo na Sajmu? Mene to baš zanima, posebno ako je bilo kakvih noviteta. Ako je neko to slikao, bilo bi fino da to postavi ovdje pa da vidimo i mi koji nismo imali love za putovanje.

Pozdrav, svako dobro!

Ne znam sta bih rekao, prodavale su se kosnice, ramovi, ali sve je to ono sto unazadjuje srpsko pcelarstvo, tako da niste mnogo propustili ;D

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #24 poslato: Mart 04, 2015, 19:42:48 »
Sad kad je prošla euforija...(ja vam zavidim, jer nisam bio), voleo bih da čujem:
-kakva su bila predavanja, da li ste čuli nešto bitno, novo?
-kako je prošla izložba pčelarskih novotarija?
-da li se bitno menja odnos države(ipak je to državni sajam) prema pčelarstvu.

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #25 poslato: Mart 04, 2015, 20:55:21 »
Novotarija ima uvek. INOVACIJA duboka podnjača (slična kao ove na slikama) je osvojila "zlatni" pehar. Inovacija? Autor „inovacije" je često znao da pita neke šta su izmenili na elementima košnice i da li je to inovacija ili prepravka. Ne daj bože kopija? Da omalovaži kolege u nastojanju da nešto poboljšaju.

Slike podnjače su sa ovog sajta:

http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=6808&st=40



PS

Inače nisam bio na sajmu (kao i obično). A ovakve inovacije (kao i ranijih godina) po sistemu: ja tebi vojvodo ti mene serdare me ne bi nešto dotakle, pa se i ne kajem što nisam bio. Dosta je korupcije u državi pa ne moram da idem da je gledam i na sajmu.
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #26 poslato: Mart 05, 2015, 14:26:05 »
Blagoja:
Citat
Есаде,лепо Раковац рече,фалила нам добра севдалинка,јер смо запевали на дружењу,прошетали кроз Србију,Македонију,фалила нам Босна,биќе следеќи пут!
Ето,позван си,немо само да заборавиш,у ствари сви сте позвани,сви људи добре воље и искреног пријатељства!

Blagoja, Radiša, Gorane i ostali: ako život, što se finansija tiče, iole krene nabolje, volio bih da se sljedeće godine sretnemo. Jer, Beograd je Beograd.
Bez razlike da li su izložene poznate stvari, novotarije, inovacije ili nazovi inovacije - ja volim pogledati sve što je u vezi sa pčelama, a da su ljudi dovitljivi, u to sam se više puta uvjerio.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #27 poslato: Mart 06, 2015, 10:15:49 »
 
 
                    Есаде наравно да си увек добродошао.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #28 poslato: Mart 06, 2015, 10:50:01 »

 
                    Есаде наравно да си увек добродошао.

Hvala lijepo, nisam ni sumnjao.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Daniloski Blagoja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Тајмиште 1069мнв
Odg: SEDMI DRŽAVNI SAJAM PČELARSTVA
« Odgovor #29 poslato: Mart 06, 2015, 11:07:34 »
Pa tako i prica pocinje,sreli smo se na sajam,pazarili i nastavili dalje!
U principu sve spontane price se nastavljaju dobrim tokom!
Ziveli!