Autor Tema: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK  (Pročitano 105537 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #30 poslato: Februar 25, 2011, 17:22:53 »
Kolega Predraže,
Je li tamljan ili tamjan? Nedavno mi je kolega nešto slično govorio, ali nisam zapamtio, a ja ne znam šta je to tamjan, osim ako nije ono što se stavlja u kandilo. Postoji i biljka timijan. Provjeriću u apoteci ili kod popa Slaviše, koji je i sam pčelar i moj drug. A za gutanje ne bi bio problem. Može u kapsulu, a vjerujem da bi moglo i u komadić hljeba zamotati pa progutati (kolika količina otprilike?).
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #31 poslato: Februar 25, 2011, 19:16:31 »
Esade to je to sto se stavlja u kandilo. Uzima se po jedno zrno moze srednje velicine i moze u hleb.To je sredstvo  za kadjenje i to je onaj pravi tamljan ili tamjan koji je smola sa biljke koja raste negde na istoku. Obican tamljan. Pitajte popa on to ima i zna koji je.  Bitno je da ga ne zvacete zbog zuba, kao tabletu kad pijete,tako ga uzmite i jos umotanog u hleb ili onu cauru od kapsule. .Mora da se proguta. Obicno je zuckaste ili bele boje. Tamljan rastvara kamenje . Prica mi drugar kad ga je izbacio bio je mekan kao guma ili silikon. Nekome ga skroz istopi i nista ne primete. Pricao sam i sa covekom koji je stavljao u zub. Zub mu je bio mekan kao silikon i razvlacio se. To nebi preporucivao jer kaze da mu je zakacio druge zube.
Za kamen u bubregu sam se uverio da je delotvoran kod nekoliko ljudi.
A zapisao sam upotrebu od dr. Bore Milicevica urologa i nacelnika urologije u Kragujevcu.
Slobodno uzmi 5 veceri pre spavanja po jedno zrno koje je srednje velicine i moze da stane u kapsulu od nekog leka.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #32 poslato: Februar 25, 2011, 23:03:30 »
Predraže, druže moj,
Puno ti hvala. Tragao sam po internetu i vidio da su to smole s drveća iz Somalije, Jemena itd. i da se to nekad ravnalo sa zlatom. Pored toga, kažu da je dobar za pozitivnu energiju, protiv đavola itd. Dakle, obavezno ga moram naći i probati.
Pozdravljam te i svako ti dobro!

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #33 poslato: Februar 28, 2011, 17:27:21 »
Esade to je to sto se stavlja u kandilo. Uzima se po jedno zrno moze srednje velicine i moze u hleb.To je sredstvo  za kadjenje i to je onaj pravi tamljan ili tamjan koji je smola sa biljke koja raste negde na istoku. Obican tamljan. Pitajte popa on to ima i zna koji je.  Bitno je da ga ne zvacete zbog zuba, kao tabletu kad pijete,tako ga uzmite i jos umotanog u hleb ili onu cauru od kapsule. .Mora da se proguta. Obicno je zuckaste ili bele boje. Tamljan rastvara kamenje . Prica mi drugar kad ga je izbacio bio je mekan kao guma ili silikon. Nekome ga skroz istopi i nista ne primete. Pricao sam i sa covekom koji je stavljao u zub. Zub mu je bio mekan kao silikon i razvlacio se. To nebi preporucivao jer kaze da mu je zakacio druge zube.
Za kamen u bubregu sam se uverio da je delotvoran kod nekoliko ljudi.
A zapisao sam upotrebu od dr. Bore Milicevica urologa i nacelnika urologije u Kragujevcu.
Slobodno uzmi 5 veceri pre spavanja po jedno zrno koje je srednje velicine i moze da stane u kapsulu od nekog leka.

E, evo sam od popa dobio kutijicu pravog tamjana i jedan komadić veličine manjeg zrna graška odmah zamotao u malo hljeba i popio s čajem. Još uvijek me muče oba bubrega pa ćemo vidjeti rezultate.
Pozdrav!

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #34 poslato: Mart 02, 2011, 10:05:20 »
Esade kako si druze, kako ti bubrezi jel ima nesto bolje.

pozdrav od Predraga

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #35 poslato: Mart 02, 2011, 14:26:24 »
Esade kako si druze, kako ti bubrezi jel ima nesto bolje.

pozdrav od Predraga

Ma, šuti,
Trunčicu je bolje, ali dobro nije nikako. Tamjan sam dobio i trošim ga. Juče sam čak dva puta uzeo (popodne i kasno uveče). Hvala što se interesuješ, a vidjećemo šta će biti. Ti reče da ga uzmem za 5 večeri, a ja dobio punu kutijicu. Eh, sad mi reci smijem li i više puta uzimati i ima li kakvih štetnih posljedica na organizam.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #36 poslato: Mart 02, 2011, 18:32:55 »
Zato se i interesujem nikako nemoj preko 5 komada, on ne moze da se ukvari. Mora da prodje najmanje 40 dana da bi ga uzimao naknadno.
Esade ako razara zube moze i kosti. Nemoj uzimati preko 5 kom.Znaci po jedan dnevno polako nisi ni kamenje odmah dobio malo strpljenja. On ce da dodje do bubrega i uradi ce svoje. Jedan dnevno ili pocnes uvece ili ujutru.Ako lezis kod kuce moze i ujutru nastinu, ako si u pokretu uvece uzimas pre spavanja jer ces da lezis. Gledaj da je na prazan stomak.

Pozdrav od Predraga

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #37 poslato: Mart 02, 2011, 18:45:04 »
Dobro, Prežo,
Polahko ću, mada bih sve ono popio odjednom. Hvala ti što si navrijeme javio.
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #38 poslato: Mart 11, 2011, 20:54:14 »
Nesanica moze biti vrlo neprijatna. Evo jednog napitka za nesanicu.

Potrebno je:  Bosiljka             20 gr
                  Ruzmarina          20 gr
                  Vina belog           1 L
                  Meda                100 gr
                  Propolisa               5 gr
 
Postupk: Listove Bosiljka i Ruzmarina isitniti, propolis izdrobiti i sve to preliti kljucalim vinom. Ostatak dok se ne ohladi, procediti i pomesati sa medom. Piti pre svakog jelo po 50 - 100 cm3


Uzastopna Poruka: Mart 16, 2011, 11:50:59
NESANICA

Za one koji ne podnose alkohol moze ovaj recept;

Nane                                           10 gr
Odoljena(Valerijane, macina trava)    15 gr
Hajducice                                     10 gr
Bosiljka                                        15 gr
Meda                                          100 gr
Vode                                          900 gr

Bilje preliti kljucalom vodom i ostaviti poklopljeno dok se ne ohladi. Procediti kroz cediljku, dodati meda i piti ovu kolicinu raspodeljenu na 4 dela pre svakog obroka i pre spavanja. Ovo je isto dobro za nesanicu.

Za decu se preporucuje da pre spavanja popiju  solju mleka koja je zasladjena medom. Naravno to nece smetati ni odraslima.

Pozdrav.
« Poslednja izmena: Mart 16, 2011, 11:50:59 od strane admin »

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #39 poslato: Mart 13, 2011, 23:47:16 »
Predraže,
Da ne pomisliš da sam zaboravan. Nisam. Sad sam sasvim dobro. Bubrezi se smirili. Kad mi je sin išao od popa Slaviše donijeti tamjan, znaš šta mu je pop rekao? "Reci starom da je jak manga (mangup) kad ovo smije popiti!", a ne zna jer je mladić da "muka zakon mijenja". Pio sam tamjan (šest puta za pet noćiju), dvije kutije Rovatinexa i dvije kutije Uropila, a o čaju da ti i ne govorim, više mi se gadi na svaki čaj. Pratim ove tvoje recepte, nekome će dobro doći, i naumpade koliko već dugo tragam za valerijanom (odoljen, macina trava), i nikad da nabaham. Znaš, ima više vrsta macine trave, jednu imam na pčelinjaku, a onu pravu najlakše ćeš prepoznati po mačkama: ne možeš ih otjerati od nje.
Evo i moj skromni doprinos. Jednom sam imao napad suhog kašlja, a i oči su me boljele. Uzeo sam zdravstvenu i taman htio kasno u noći ići u hitnu, a naumpade mi med. Dobru kašiku meda zagrabio sam i stavio u usta da žlijezde odrade svoje, a istovremeno sam i oči namazao medom i dobro utrljao. Bilo je suza, slina...., ali nevjerovatno: ljekaru nisam otišao.
Pozdrav, svako dobro i samo piši!

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #40 poslato: Mart 14, 2011, 12:22:04 »
Esade jel si izbacio nesto. Idi na kontrolu snimaj ne zapustaj boles. Neka doktori provere sada tvoju situaciju da znas sta dalje.
I jos jednom svima ko uzima kao terapiju tamljan "Ne uzimajte vise od 3-5 zrna'. Znaci maksimalno 5 dana po 1 zrno. Sasvim je dovoljno je
3 zrna. Svaki dan po 1. Onda sledi pauza 40 dana minimum pa opet 3. Retko kad je opet.Necu da ulazim dalje u analize kako su meni stari ispricali ja Vama tako.

Dace Blagi Bog svima zdravlje, pa necemo morati da smisljamo sve i svasta da se muka spasemo.
Zato je preventiva u zdravlju danas obaveza. Barem decu da naucimo, ako ne mozemo mi da se pridrzavamo osnovnih zdravstveno preventivnih obaveza.
Kazu da je med izbor hrane u buducnosti na prvom mestu.Pa pcelari dragi potrudimo se da deca imaju kasiku punu meda.
 
Pozdrav svim ljudima dobre volje od Predraga.

Uzastopna Poruka: [time]Mart 16, 2011, 11:51:39[/time]
Esade Macinu travu (Valerijanu). Moja mama je imala jedno vreme nocne more. Sanjala svoje pokojne , skoro svake noci.
Prosto nisam znao Valerijanu ubrati u prirodi, kupio sam joj u biljnoj apoteci u Kragujevcu.
Posle samo jedne veceri sto je poipila Valerijnu. Nije vise nikada imala nocne more.
Zasladila je taj caj sa medom. Dobra zamena je za lose sne i caj od Bosiljka.
Isto umiruje i okrepljuje nervoznu dusu. Naravno Bosiljak sa medom.
Primetio sam da macke ne jedu Valerijanu. Nego se valjaju po njoj. Zato je i zovu Macin trava.

Pozdrav...
« Poslednja izmena: Mart 16, 2011, 11:52:15 od strane admin »

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #41 poslato: Mart 15, 2011, 01:03:50 »
Esade jel si izbacio nesto. Idi na kontrolu snimaj ne zapustaj boles. Neka doktori provere sada tvoju situaciju da znas sta dalje.
I jos jednom svima ko uzima kao terapiju tamljan "Ne uzimajte vise od 3-5 zrna'. Znaci maksimalno 5 dana po 1 zrno. Sasvim je dovoljno je
3 zrna. Svaki dan po 1. Onda sledi pauza 40 dana minimum pa opet 3. Retko kad je opet.Necu da ulazim dalje u analize kako su meni stari ispricali ja Vama tako.

Dace Blagi Bog svima zdravlje, pa necemo morati da smisljamo sve i svasta da se muka spasemo.
Zato je preventiva u zdravlju danas obaveza. Barem decu da naucimo, ako ne mozemo mi da se pridrzavamo osnovnih zdravstveno preventivnih obaveza.
Kazu da je med izbor hrane u buducnosti na prvom mestu.Pa pcelari dragi potrudimo se da deca imaju kasiku punu meda.
 
Pozdrav svim ljudima dobre volje od Predraga.

Prežo,
Evo, prije 40-ak minuta slavodobitno sam iz kade donio još jedan kamenac, eno ga u pepelnici. Izgleda da su krenuli, a ne boli me. Neću doktoru, znam sve ovo napamet i ne trebaju mi još i oni. Juče sam se pentrao po drveću, orezivao i dotjerivao pa sam nekoliko puta skočio s voćke. Tako sam još jednom uradio i sutradan izmokrio kamenac. Znači: tamjan, čajevi i skakanje. Tebi puno hvala i svako ti dobro.
Pozdrav!

Uzastopna Poruka: Mart 16, 2011, 11:52:38
Prežo,
Eh, to je ta prava macina trava, a ponajbolje ćeš je raspoznati po nesnosnom smradu korjena (kao mačji izmet), a da je blagotvorna, o tome nema spora pa još uz kantarion (žuti) i matičnjak (pčelinja ljubica), milost Božja. De, protragaj malo ima li gdjegod sjemena valerijane. Dosta ljekobilja imam na pčelinjaku pa hoću i nju, a ne da mi se trefiti je u prirodi.
Pozdrav, svako dobro!
« Poslednja izmena: Mart 16, 2011, 11:52:38 od strane admin »

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #42 poslato: Mart 15, 2011, 08:00:49 »
Bogu hvala Esade. Odlicno samo ove moje komsije nisu skakale. I nisu ni primecivale kad ga izbace. Mora da si imao rudnik. Sad napravi pauzu  40 dana.Pa ako treba opet. Snimaj ti sad situaciju, idi kod doktora.. Drzi stvar u svoje ruke.Tamljan je jak svaki lek ima i svoje kontra dejstvo. Pa tako i on. Zato se pridrzavaj saveta kako se lek upotrebljava.
Neznam da li ste culi za dejstvo kantarijona na plodnost zena, kad si ga vec pomenuo.
Zene koje su uzimala u isto vreme pilule za konttracepciju i Kantarijon. Ostajale bi trudne.
Priroda prirodi pomaze. Kantarion kao caj, tablete, ulje poniste dejstvo kontracepcijskih pilula.
 
I jedan ovoga puta po meni najlepsi rudarski pozdrav Srecno ! ili Sretno ! Tvoj rudnik  kamenja u bubregu je razbijen !
Kad pozelis drugome srecu, sreca dodje i kod tebe !

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #43 poslato: Mart 16, 2011, 00:06:08 »
Prežo,
Živ mi bio i svako ti dobro.
Pozdrav!

Van mreže Predrag Maksimovic

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Da svi ljudi budu srecni !
Odg: MED KAO PREVENTIVA HRANA I LEK
« Odgovor #44 poslato: Mart 19, 2011, 18:37:52 »
Upalni procesi u ustima znaju  da muce i zna da se osaca neprijatan zadah. Evo jednog leka od meda za smirivanje gnojenja u ustima, (desnima
i grlu).
Potrebno je: Koren belog sleza        20 gr
                 Meda                        45 gr
                 Vode destilovane        1/4 L
 
Postupak: u kljucalu vodu stavi koren belog sleza i ostavi da kljuca 1-2 minuta. Procediti kroz cediljku i kada se voda ohladi,pomesati sa medom.Ovako dobivenom smesom ispirati usta i grlo (grgotanjem). Ovu smesu ne treba piti.
Iz Male poljoprivredne biblioteke.

Pozdrav...