Autor Tema: Nozemoza  (Pročitano 24586 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Nozemoza
« poslato: Decembar 13, 2010, 23:35:14 »
Imao sam predhodnih godina problema sa Nozemozom,
zahvaljujuci gospodinu Voji Brstini koji je obelodanio recept lekovitog ekstrata, koga sam primenio
ove jeseni, mislim da ce biti pun pogodak,molim kolege koji su imali vise iskustva u borbi protiv
ove bolesti da ih prenesu ovde na forumu.Pozdrav!

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Nozemoza
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2011, 03:13:01 »
Imao sam predhodnih godina problema sa Nozemozom,
zahvaljujuci gospodinu Voji Brstini koji je obelodanio recept lekovitog ekstrata, koga sam primenio
ove jeseni, mislim da ce biti pun pogodak,molim kolege koji su imali vise iskustva u borbi protiv
ove bolesti da ih prenesu ovde na forumu.Pozdrav!


Narodnjače,
Jesi li i dalje na istom stanovištu? Kakvo je stanje? Znaš kako bismo najbolje saznali o opsegu nozemoze? Praćenjem prodaje fumagilina.
Pozdrav, svako dobro!
P.S.
Samo za tebe. Nađi od Ljube Aličića "Aj, cico Mico, ala lepo spavaš...", ja je se ne mogu naslušati, kao ni braće Filipović (harmonikaši), nađi "Propio sam ženino prstenje": Safet i Ante Filipović, nećeš se pokajati.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Nozemoza
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2011, 17:47:55 »
Imao sam predhodnih godina problema sa Nozemozom,
zahvaljujuci gospodinu Voji Brstini koji je obelodanio recept lekovitog ekstrata, koga sam primenio
ove jeseni, mislim da ce biti pun pogodak,molim kolege koji su imali vise iskustva u borbi protiv
ove bolesti da ih prenesu ovde na forumu.Pozdrav!

A kako je bilo ovog proleća kolega Dimitrije?

Spremaš li se za spavljanje Nozevoja za jesenju zaštitnu prihranu.
Još koji put prespavamo i evo nam septembar, stiže vreme za zazimljavanje i jesenje prihranjivanje.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Nozemoza
« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2011, 23:05:20 »
spavljanje Nozevoja za jesenju zaštitnu prihranu.

Jesenja zaštitna prihrana Nozevojem, čini mi se, ide krajem septembra i početkom oktobra. 8)

Da li grešim?

Pozdrav.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Nozemoza
« Odgovor #4 poslato: Avgust 03, 2011, 23:12:06 »
spavljanje Nozevoja za jesenju zaštitnu prihranu.

Jesenja zaštitna prihrana Nozevojem, čini mi se, ide krajem septembra i početkom oktobra. 8)

Da li grešim?

Pozdrav.
Tako je Vojko. To je za naše podneblje ali na većim nadmorskim visinama ide malo ranije. Tamo bi sva hrana u košnicama trebala da bude do sredine septembra. Međutim sve ovo isključivo zavisi od vremenskih prilika.

Pozdrav svima......
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2011, 23:23:59 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojko Aleksic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
Odg: Nozemoza
« Odgovor #5 poslato: Avgust 03, 2011, 23:50:55 »
То је време када матица обично престаје са залегањем и тада то треба дати у 3 узастопна дана, по једну литру Нозевоја, укупно 3 литара.

Чини ми се да сам опет у праву, зар не? 8)

Поздрав.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Nozemoza
« Odgovor #6 poslato: Avgust 04, 2011, 01:21:20 »
То је време када матица обично престаје са залегањем и тада то треба дати у 3 узастопна дана, по једну литру Нозевоја, укупно 3 литара.

Чини ми се да сам опет у праву, зар не? 8)

Поздрав.
Da Vojko u pravu si, upravo tada za 3 uzastopna dana daje se 3 litra gustog sirupa sa Nozevojom.
Svaku veče po jedan litar.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Aleksandar Pesic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
Odg: Nozemoza
« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2011, 20:38:17 »
Da li moze sada da se daje nozevoj kroz sirup ili treba jos sacekati?

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Nozemoza
« Odgovor #8 poslato: Avgust 05, 2011, 21:39:27 »
Da li moze sada da se daje nozevoj kroz sirup ili treba jos sacekati?

Može uvek.

Pozdrav svima.....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: Nozemoza
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2011, 22:30:22 »
Nozemoze nebih trebalo da bude jer je nozevoj dat u sirupu 2% i tretirano po satnim osnovama . Pozdrav svima ...

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Nozemoza
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2011, 11:30:22 »
Imao sam predhodnih godina problema sa Nozemozom,
zahvaljujuci gospodinu Voji Brstini koji je obelodanio recept lekovitog ekstrata, koga sam primenio
ove jeseni, mislim da ce biti pun pogodak,molim kolege koji su imali vise iskustva u borbi protiv
ove bolesti da ih prenesu ovde na forumu.Pozdrav!


Narodnjače,
Jesi li i dalje na istom stanovištu? Kakvo je stanje? Znaš kako bismo najbolje saznali o opsegu nozemoze? Praćenjem prodaje fumagilina.
Pozdrav, svako dobro!
P.S.
Samo za tebe. Nađi od Ljube Aličića "Aj, cico Mico, ala lepo spavaš...", ja je se ne mogu naslušati, kao ni braće Filipović (harmonikaši), nađi "Propio sam ženino prstenje": Safet i Ante Filipović, nećeš se pokajati.
Pozdrav za gospodina Esada ,moram priznati da sam malo zapostavio pisanje kod Voje na forumu pa sad videh da je bilo pitanja za mene.Idemo redom,Esade koristio sam i koristim Nozevoj i dalje rezultati su odlicni,koliko ja znam fumagilina vise nema u prodaji ,a i ne proizvode ga vise ,da se proizvodi cena bi mu bila oko 700 eura ako se nevaram,ovi sto sada prodaju fumagilin to je cist falsifikat.

Nemoj mi nista govoriti za Antu Filipovica on ne da svira nego jede harmoniku.
Pozdrav za porodicu Jusic od Dimitrija!!!
Imao sam predhodnih godina problema sa Nozemozom,
zahvaljujuci gospodinu Voji Brstini koji je obelodanio recept lekovitog ekstrata, koga sam primenio
ove jeseni, mislim da ce biti pun pogodak,molim kolege koji su imali vise iskustva u borbi protiv
ove bolesti da ih prenesu ovde na forumu.Pozdrav!

A kako je bilo ovog proleća kolega Dimitrije?

Spremaš li se za spavljanje Nozevoja za jesenju zaštitnu prihranu.
Još koji put prespavamo i evo nam septembar, stiže vreme za zazimljavanje i jesenje prihranjivanje.

Pozdrav svima.....
Vojo ja imam tri pcelinjaka prosle godine sam primenio Nozevoj na jednom od njih a na drugima nisam ,na ovom sto sam primenio Nozevoj nije stradala ni jedna zajednica dok na ovim drugim je bilo uginuca i Nozemoze.Sada primenjujem na svim pcelinjacima Nozevoj,nikada bolje zajednice mi nisu usle u zimu do sada.Veliko ti hvala sto si nam podario Nozevoj.Pozdrav za porodicu Brstina od Dimitrija.

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Nozemoza
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 09, 2011, 18:58:08 »
Ma, gdje si ti Dimitrije? Baš ti hvala za pozitivno iskustvo o Nozevoju jer jedno je kad to kaše vlasnik lijeka, a sasvim drugo kad to kaže korisnik. Kod nas ima Fumagilina i skup je, a pakuju ga i u pogačama (na dušu im). Namjerno nisam htio ništa dati pa da vidimo. U BiH se stalno priča o ATL-u i skoro svakodnevno čujem kako je kod nekoga ili otkrivena, ili neko pomoć traži, ili je pčelinjak stradao.
A šta veliš za harmonikaša Amera Šehića iz Zenice?
Kako zdravlje? Porodica?
Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Dimitrije Nikolic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
Odg: Nozemoza
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 09, 2011, 20:07:05 »
Hvala na pitanju Esade, zdravlje odlicno, porodica takodje,pcelice isto tako.
Sehica cu da potrazim na netu pa cu dati svoj sud o njemu,ali ako pitas ti za njega onda mogu predpostaviti kakav je,
jer vidim da imas istancan ukus po tom pitanju.
Za ATL u Bosni sam cuo od kolega iz Modrice kazu da se neki zale da je ima,malo zabrinjavajuce ako je tako trebale bi nadlezne institucije
adekvatno reagovati i spreciti sirenje.
Malo smo izasli iz okvira teme ali nadam se da to drugima nece smetati.

P.S. Unarednom periodu cu napraviti neke snimke pa cu ih postaviti na internent,
      tebe cu obavestiti da pogledas a bice jedna pesma i po tvom ukusu.

                                                  Toliko za sada pozdrav za porodicu Jusic!!!

Van mreže Esad Jusić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1481
Odg: Nozemoza
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 09, 2011, 22:08:25 »
Hvala na pitanju Esade, zdravlje odlicno, porodica takodje,pcelice isto tako.
Sehica cu da potrazim na netu pa cu dati svoj sud o njemu,ali ako pitas ti za njega onda mogu predpostaviti kakav je,
jer vidim da imas istancan ukus po tom pitanju.
Za ATL u Bosni sam cuo od kolega iz Modrice kazu da se neki zale da je ima,malo zabrinjavajuce ako je tako trebale bi nadlezne institucije
adekvatno reagovati i spreciti sirenje.
Malo smo izasli iz okvira teme ali nadam se da to drugima nece smetati.

P.S. Unarednom periodu cu napraviti neke snimke pa cu ih postaviti na internent,
      tebe cu obavestiti da pogledas a bice jedna pesma i po tvom ukusu.

                                                  Toliko za sada pozdrav za porodicu Jusic!!!

Hvala, živ mi bio!
Pozdrav!

Van mreže zdravko.reljic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 929
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Petkovaca - Br. polje
Odg: Nozemoza
« Odgovor #14 poslato: Novembar 02, 2011, 22:37:57 »
Nozevoj je bio u upotrebi ove godine i bice i ubuduce , napravljena je nova kolicina i ceka , spremna za upotrebu ... Pozdrav svima na forumu ...