Autor Tema: Suncokret 2020  (Pročitano 21700 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #15 poslato: Jul 06, 2020, 09:54:49 »

И у Поморављу и Шумадији цветање сунцокрета у највећем јеку. Има га на претек јер се сваке године све више сеје. Пчеле га добро посећују. По обичају вага је на нули што значи да не меди. Види се унос полена од сунцокрета али нема пчела уваљаних у полен како се виђало ранијих година. Овде нико од сунцокрета не очекује неки принос али би требало да замеди бар толико да имају хране за себе. Истовремено са сунцокретом масовно класа и кукуруз тако да пчеле и њега посећују и доносе полен. Значи полена има али хранилица мора да ради свремена на време.

Van mreže Ivan Adzic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Čačak
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #16 poslato: Jul 06, 2020, 14:08:45 »
Potvrdjujem i ja da veoma dobro rade u Banatu ali tacne vrednosti nemam jer i meni nije ispravna vaga. Juce je brat otisao po nju pa cemo ovih dana videti sta je problem sa vagom. Stalno je nedostupna i sa drugom baterijom i sa onim ekstenderom dometa.

Van mreže Nemanja Banjac

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 112
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Okolina Sombora
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #17 poslato: Jul 06, 2020, 14:27:50 »
Baš je šteta što nema još nekog sa vagom, Dule nam je spas.
Ivane, ako osposobite vagu, slobodno javljaj. Ovo mi je poslednja godina bez vage.
Žao mi je što kod Gorana nema medonosnog suncokreta, kod nas je on glavna paša. Jedan nastavak je skoro u svim košnicama dobro popunjen, drugi ne diram jer je ispod. Zato mi je Duletov izveštaj zlata vredan. Bez obzira što nema veze sa mojim okolišom, slična su medenja. A i vidim da je rad pčela izuzetan.
Samo neka traje, one ne posustaju za sada. Ima ih sa poenom, ali je velika većina bez. Negde je malo požutela poletaljka, ali su pčele manje više dosta čiste, nema onako jako musavih.
yu7yuu

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #18 poslato: Jul 06, 2020, 15:07:10 »
Ovih dana, unosi su između 3.2 i 4.5 kg.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #19 poslato: Jul 06, 2020, 17:06:08 »
А био сам се понадао јер се расцветала једна парцела близу мене. Пчеле су на цветовима, узимају полен али изгледа да не меди. Шта ћу... прихрањујем...
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #20 poslato: Jul 06, 2020, 17:15:06 »
     Зоране, пребаци кошнице преко Дунава, није ти далеко Банат, атар села Скореновац, Плочице.
Има још доста времена, а и исплатиће се.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #21 poslato: Jul 06, 2020, 19:18:25 »
Хвала Небојша на савету али нисам још овладао ни стационарним пчеларењем а тек о селећем нећу ни да размишљам. Проћи ће још воде Дунавом док све те ''мајсторске цаке'' не савладам. Треба знати власнике парцела и пчеларе из тих села да не правим некоме проблем, треба знати и припремити кошнице за сеобу... За сада је мој план да имам нешто у оном пластичном буренцету да могу да одем негде као домаћин... и да остане нешто заједница за следећу годину.
Ако је власник ове парцеле ''дорађивао'' семе пре садње биће мени главобоље следећег пролећа. Али да гледамо у бољу будућност и да се надамо да ће све бити како треба да буде... и да не кваримо Душану и осталима тему... и да навијамо да вага скаче...
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Nebojša Pešić

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kačarevo
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #22 poslato: Jul 06, 2020, 19:58:44 »
    Вероватно имаш мањи број кошница, па ти сеоба сигурно неће бити неки проблем. У атару поменутих села ближе Дунаву има доста канала и понеко парче необрађене ливаде, поред којих сигурно можеш поставити кошнице. Те површине нису приватне, већ у власништву државе, тако да ти нико не би правио проблем. Распитај се и код познаника у Смедереву, можда неко има викендицу поред дама уз Дунав са Банатске стране, где се у близину могу поставити кошнице.
  Ја сам моје кошнице (другу половину) у петак увече преселио са липе, где сам прошао ко бос по трњу. У последњи час смо се спустили низ брдо до асфалтног пута. Киша нас је пратила успут. Локацију на сунцокрету поред једног канала сам 2 пута припремио и окосио траву, а удаљена је 200 м од асфалтног пута. Кад стигосмо, моји другари ме посаветоваше да возим комби са приколицом преко траве, међутим већ после пар метара, се заглависмо.
   Срећа имам паметне и јаке другаре, те смо успели некако да окренемо приколицу и комби миц по миц у рикверц 10 так метара до тврде подлоге. Са постављањем кошница смо завршили око поноћи. 

 

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #23 poslato: Jul 06, 2020, 21:00:19 »
Danas 2,7kg.

Van mreže Nemanja Banjac

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 112
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Okolina Sombora
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #24 poslato: Jul 06, 2020, 21:08:16 »
Super Dušane...
Inače imam ovde parcela oko Sombora koje tek polako kreću sa rasvetavanjem, tako da to još mora da traje desetak dana.
yu7yuu

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #25 poslato: Jul 07, 2020, 11:02:59 »
Данас ако донесу за себе биће добро...
Поздрав...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #26 poslato: Jul 07, 2020, 22:05:53 »
Danas minus 200g.

Van mreže Nemanja Banjac

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 112
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Okolina Sombora
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #27 poslato: Jul 08, 2020, 09:40:43 »

Danas minus 200g.

Verujem da je uzrok lošije vreme, a ne da su ti parcele pri kraju. Kod mene su dobro radile od podna, tad je stiglo sunce. A danas se vreme vraća skroz u normalu.
yu7yuu

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #28 poslato: Jul 08, 2020, 20:51:48 »
Danas 4,5kg.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Suncokret 2020
« Odgovor #29 poslato: Jul 08, 2020, 21:57:26 »
Навијам Душане....
Нека нам живот буде сладак као мед!