Autor Tema: Блокада развоја српског пчеларства  (Pročitano 13443 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petar Nenadić

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Avala - Zuce
Poštovanj.Ja pčelarim u LR košnicama.Prošle godine sam išao na kurs za pčerlare početnike u Beogradu.Ni jednom jedinom reči nisu pomenuli da postoji RV ili EV košnica.Ove godine kurs ima oko 250 polaznik, ako imate kontakte u udruženu mislim da bi mogli da pomognete početnicima da se lakše odluče koim tipom košnica da pčelare.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2017, 10:27:31 »
Petre daj sliku...
Ako je to bilo 2016. u Privrednoj komori, onda smo išli zajedno.
Pozdrav

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2017, 13:03:21 »
Pa to je i najveci problem, prezentovane su LR I verovatno Db, niko se nije potrudio da pozove i Voju da i on predstavi svoju kosnicu pocetnicima, zasto... Ja licno mislim da znam i razlog, obicno su ta predavanja sponzorisana od strane proizvodjaca preparata protiv varoe i proizvodjaca pogaca i verovatno bi velika vecina pocetnika, koji razmisljaju svojom glavom, videla prednosti ove kosnice... Ali bi onda ovi drugi, sto gledaju samo na onu stranu prema zapadu, ostali u manjini...

Ti Neso moras da poznajes cimere, sta mislis zatreba....

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2017, 14:36:51 »
Зоране,
У чему је то "највећи проблем"?

Разне "школе пчеларства за почетнике", организују локална удружења пчелара. Сасвим је нормално да ће та удружења фаворизовати оне кошнице са којима раде велика већина њихових чланова, а то су свакако дб и лр кошнице.
Шта ту није јасно?
Људи се боре да праве себи ново тржиште, то упакују у "лепу", причу о обуци пчелара почетника, и то му је то.
Зашто би ико од њих причао о рв или ев кошницама, или звао Воју да прича о својим кошницама?
Такво мишљење је чиста демагогија, која ничему не служи сем, глупости.

Нико никоме не брани да отвори своју "школу пчеларства", и да учи пчеларе почетнике раду са рв и ев кошницама.
Уместо испразних прича, демагогије, и осталих глупости на ову тему, треба господо пчелари засукати рукаве и радити, учити, показивати, отварати школе пчеларства, треба учити нове пчеларе раду са рв и ев кошницама.
Дакле треба радити и својим радом показивати предности рада са рв и ев кошницама, а не држати вакеле другима и друге малтретирати глупим оптужбама. То је прави начин, прави приступ тој теми, и тако треба да се ради. Кога то занима наравно.
Све остало је чиста глупост и демагогија која ничему под капом небеском не служи, сем глупости.


Живимо у 21. веку, па поштовани млади пчелари, користите време у коме живите и обиље информација које имате. Ко год хоће може пронаћи сасвим довољно информација о рв и ев кошницама. Немојте чекати да вас неко вуче за рукав и да вас нутка било којом кошницом, па и рв и ев кошницама.
Када купујете кола, вртите све могуће огласе упоређујете цене, одржавање, потрошњу, регистрацију, итд.
Зашто то исто не радите када је пчеларство у питању? Зато што вам неко прича да се "крију информације", о рв или ев кошницама? У 21 веку, ери информатике ... ајте молим вас.
Него и ви благо мени, који тек почињете да размишљате о пчеларству, укључите мало своју пажњу па бар са истом пажњом којом купујете себи ауто, приступите и свом пчеларењу.
Видећете да онда нема никаквих сметњи да пронађете то што вас занима, ако вас занима.


Поздрав свима.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2017, 14:59:25 »
Poštovanj.Ja pčelarim u LR košnicama.Prošle godine sam išao na kurs za pčerlare početnike u Beogradu.Ni jednom jedinom reči nisu pomenuli da postoji RV ili EV košnica.Ove godine kurs ima oko 250 polaznik, ako imate kontakte u udruženu mislim da bi mogli da pomognete početnicima da se lakše odluče koim tipom košnica da pčelare.

Молим уреднике да отворе нову тему под називом: "Блокада развоја српског пчеларства".
Па да лепо у новој теми дискутујемо о томе како се и зашто упућују млади пчелари на разним предавањима, књигама, часописима, саветовањима, сајмовима итд. на погрешан и штетан избор.

У овој теми да лепо наставимо о "Зазимљавању Родне Воје".

Поздрав драгим пријатељима...
« Poslednja izmena: Januar 18, 2017, 15:28:41 od strane Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Moderator 4

  • Gost
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2017, 15:31:43 »
Тема је отворена, па дискусија може да почне.

Са поштовањем,
Модератор 4

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2017, 15:36:43 »
... У овој теми да лепо наставимо о "Зазимљавању Родне Воје". Поздрав драгим пријатељима... 
Какво је то време дошло, па и ти причаш о писању у теми, и то лепо ...  ;D ;) 8)
Поздрав  :)

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2017, 15:45:37 »
Хвала уреднику - Модератору 4  за отварање ове теме..  :)


Поздрав драгим пријатељима...
« Poslednja izmena: Januar 19, 2017, 07:31:51 od strane admin »
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2017, 16:10:40 »
... У овој теми да лепо наставимо о "Зазимљавању Родне Воје". Поздрав драгим пријатељима... 
Какво је то време дошло, па и ти причаш о писању у теми, и то лепо ...  ;D ;) 8)
Поздрав  :)
Драганче пријатељу,
Није ово Спосов форум па да морамо у свим темема да исправљамо криву Дрину..  :D

Овде можемо лепо да отворимо нову тему. А јел мислиш да би тамо могли отворити тему "Блокада развоја српског пчеларства"?

Мада и ако се мало залута на овом форуму нема везе, не сме нам спосов форум бити параметар за слободу изражавања, сачувај Боже, напротив..  :D

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #9 poslato: Januar 18, 2017, 17:59:43 »
Dragane, moje misljenje je mozda demagogija, ali je moje... I mislim da ne sluzi glupostima, kako ti rece..... To sto mislim, ja i kazem, i uvek cu, ja da sam nipodistavao tipove kosnica koje sam naveo i pisao o njihovim losim osobinama a ne radim sa njima, to bi bile gluposti.Izneo sam cinjenice i to je to... A sto se tice rada sa RV , posle svoje prve samostalne godine je jedan moj prijatelj, koji ima malo vise pcelarskog staza, u razgovorima sa mnom i na moju inicijativu, nabavio dve RV i krece sa njima, tako da nisam vise sam u Kuli.... Cetiri puta si u obracanju meni, upotrebio rec glupost....Pametnom je i jednom dosta ?!

Sada videh da je otvorena tema. prikladnija mom odgovoru, pa molim urednika da prebaci....
« Poslednja izmena: Januar 18, 2017, 18:21:06 od strane zoran drpljanin »

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2017, 18:41:13 »
Sta se podrazumeva pod blokadom srpskog pcelarstva
poz

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2017, 19:07:50 »
Sta se podrazumeva pod blokadom srpskog pcelarstva
poz

Блокада развоја српског пчеларства пријатељу Саша..  Ето оригиналног примера колеге Петра Ненадића на самом почетку теме.



Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #12 poslato: Januar 18, 2017, 19:45:55 »
Udruženje "Košnice Voja" treba da participira kod lokalne samouprave, ili pokrajinske blagajne, sa projektom "Kamp za mlade pčelare" i kad dobije novce, taj kamp i organizuje...
To je jedan od načina da se razbije blokada.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #13 poslato: Januar 18, 2017, 19:55:08 »
Зоране,
У чему је то "највећи проблем"? 
Зоране,
У поруци коју сам написао, једино моје обраћање теби било је овим питањем. Онда следи јасно постављен размак, значи теби се више не обраћам, па даље следи моје виђење те "проблематике". Да ли сам сада довољно јасан?
Дакле сем мог питања које сам ти поставио, ништа се друго у поруци не односи на тебе.


Поздрав колега  :)


 

Van mreže SasaRadovanovic1977

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • 060/323 70 75
  • Lokacija pčelinjaka: Valjevo
Odg: Блокада развоја српског пчеларства
« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2017, 19:58:59 »
Vojo prijatelju ja mislim da je Dragancetovo objasnjenje sasvim korekto
Niko nece reklamirati RV a pcelari sa LR ili DB i treba da prodaje svoje rojeve
Ima dosta pcelara koji kazu da je RV dobra kosnica ali vec imaju 100LR i finansiski nemog da predju na drugu kosnicu