Autor Tema: Knjige o pčelarstvu  (Pročitano 119574 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Miroslav Šugić

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 431
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kikinda
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #60 poslato: Novembar 16, 2014, 13:06:20 »
Dragane,hvala na ovako lepom poklonu.Tek juče sam slučajno primetio da ste je postavili....Pa sad,pošto je prestao ekonomski interes bilo bi lepo da tu brošuru postavite u temu o Rodnoj Voji pa da svi početnici mogu da je vide.A što je još važnije da se uključi i Voja i svi ostali velikani pčelarstva kojih ima na ovom našem forumu i da iznesu svoje mišljenje.Mislim da bi to svima bilo od koristi da se utanači jedan najbolji način pčelarenja sa RV košnicom,jer već vidim neke razlike od načina Vojinog pčelarenja mada sam u nedostatku vremena samo pretrčao preko teksta.Ubeđen sam da vam za to ne treba baš previše vremena,a imali bismo jednu veoma korisnu i verujem komentarisanu temu....... A i vi biste se upisali u naše velike forumske spisatelje i mentore........    ;) ;) ;)                                                                          Pozdrav iz Kikinde...

Van mreže Dragan Djordjevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 149
  • Pol: Muškarac
  • pčelar - večiti početnik
  • Lokacija pčelinjaka: Grljan, V. Čuka, Zaječar
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #61 poslato: Novembar 16, 2014, 14:33:33 »
 Miroslave,
mislim da postoji tema na ovom forumu koja opisuje načine rada RV košnicom koji su primereni uslovima u kojima pčelar može da radi. Nije isto u Vojvodini i u Crnoj Travi na 1000m. Teren svakako utiče na ponašanje društva, pašne prilike takođe, a pčelar samo MORA da se prilagodi društvima i pčelama. Cela caka je da se pčelar prilagodi potrebama društva! E sada... ima mnogo sistema sa kojima smo eksperimentisali u radu RV košnicom. Neki su se pokazali boljima u nekim delovima, dok su drugi bili manje efikasni. U glavnom, ja nisam izmislio "vruću vodu"  ;D, vrlo je malo stvari koje mogu da se dodatno modifikuju i prilagode RV, ali postoje... Kažem i tvrdim: ne postoji jedinstvani način pčelarenja RV košnicom i tu nema potrebe za debatama, jedino je važno da svi koji rade na neki svoj način prezentuju što iskrenije svoje iskustvo, a u skladu sa prirodom i mestom gde pčelare. Teorija je nešto drugo... praksa je majka ;).
Čovek nije čovek, ako svakoga dana ne teži da svet učini boljim.

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #62 poslato: Januar 30, 2015, 19:29:22 »
http://www.umeljic.com/images/Galerije/pcelarstvo3.jpg
Knjige o pčelarstvu



Danas sam kupio ovu knjigu od Veroljuba Umeljica-Pcelarstvo od pocetnika do profesionalca, trece dopunjeno izdanje, knjiga je extra kao i sto pise od pocetnika do profesionalca, a kvalitet same knjige, papira, stampe uveza je vrhunski...

Za naredne zimske i hladne dane za februar sto najavljuju, ovo stivo je pravi izbor...
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #63 poslato: Januar 31, 2015, 20:53:50 »
Срећно читање колега Славиша!
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #64 poslato: Februar 01, 2015, 01:39:08 »
Хвала Војо легендо, читање је почело увелико, књига је као створена за мене-почетника...једну од тема у њој бих поменуо овом приликом, а то је тема са насловом "Будуће кошнице", а доле испод у првом реду пише "Родна Воја. Пчелар Војо Брстина из Новог Милешева је конструисао и 2001. године патентирао кошницу настављачу са 4 тела са по 10 рамова...." itd.
Драго ми је да је у овој предивној књизи РВ кошница нашла своје место, а то је ни мање ни више, будућност, полако али сигурно РВ улази у пчеларску литературу и добија све већи значај у пчеларству...


Надам се да ће мо у скорој будућности дочекати и књигу аутора Војо Брстина, Пчеларење са РВ кошницама од А до Ш.


Велики поздрав.
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #65 poslato: Februar 13, 2015, 15:28:08 »
Данас је моја скромна пчеларска библиотека богатија за четири књиге Верољуба Умељића.
Књиге сам поручио од Верољуба јуче,а већ данас сам их добио. За свако поштовање. Пчеларску фенолошку карту набавио сам на Ташмајданском сајму.
Поздрав


Pozdrav Dragane, imao bih jedno pitanje u vezi dve knjige od Umeljica, hocu da porucim knjigu -U svetu cveca i pcela- Atlas medonosnog bilja 1 i 2, mene znaima posto ti imas obe knjige, ima li razlike izmedju ove dve knjige Atals 1 i 2, i koja je to razlika, da li Atlas 2. drugo izdanje ima sve sto je u 1. i vise ili ne?

Pozdrav.
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Bojan Ivanovic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Hercegovacka Golesa
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #66 poslato: Februar 13, 2015, 16:24:08 »
Ja te knjige nemam i sad sam proverio kod umeljica na sajt, knjige su razlicite i obe cine jednu celinu.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #67 poslato: Februar 13, 2015, 16:30:16 »
Славиша,
Има разлике, атлас 2 је допуна и наставак првог дела, има доста нових биљака, одличне књиге.
Поздрав

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #68 poslato: Februar 13, 2015, 16:39:00 »
Славиша,Има разлике, атлас 2 је допуна и наставак првог дела, има доста нових биљака, одличне књиге.Поздрав
Stamparska greska... ;)  Ispravio sam


Hvala na informacijama tako sam i pretpostavljao da je...
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Aleksandar Nadrljanski

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sanad 89m
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #69 poslato: Februar 13, 2015, 16:41:46 »
Ja te knjige nemam i sad sam proverio kod umeljica na sajt, knjige su razlicite i obe cine jednu celinu.
Ajde daj napisi taj sajt od Umeljica

Pozdrav iz Sanada

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #70 poslato: Februar 13, 2015, 16:42:48 »

Iz prilozene slike se vidi da je knjiga extra..
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #71 poslato: Februar 13, 2015, 16:43:40 »
Ja te knjige nemam i sad sam proverio kod umeljica na sajt, knjige su razlicite i obe cine jednu celinu.
Ajde daj napisi taj sajt od Umeljica

Pozdrav iz Sanada


Evo adresa
http://www.umeljic.com
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Aleksandar Nadrljanski

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sanad 89m
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #72 poslato: Februar 13, 2015, 16:45:13 »
Hvala kolega Slavisa

Van mreže Slavisa Petrovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 209
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Zvornik
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #73 poslato: Februar 13, 2015, 16:49:54 »
Hvala kolega Slavisa


nema na cemu...


Od Umeljica moram jos nabaviti ova dva atlasa, vec sam kupio Pcelarstvo trece izdanje (2014) kniga je fenomenalna...
Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova.

Van mreže Boris Salaj

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 721
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sombor- Gradina
Odg: Knjige o pčelarstvu
« Odgovor #74 poslato: Februar 13, 2015, 17:30:21 »
ne sporim trud autora atlasa ali meni se lično nije dopao. iako je obilje biljaka obrađeno neke važne informacije o pojedinim biljkama nedostaju. Probaj da pozajmiš knjigu od nekog, ili iz udruženja, prelistaj pa proceni vredi li kupovine...