Autor Tema: Регистровање пчелињака, Регистрација пољопривредног газдинства- Актуелности  (Pročitano 5672 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Поштоване колеге,

Отворио сам ову тему са намером да у њој пишемо о актуелним дешавањима.
Прилично је тешко "похватати", шта све пише по законима, који закони важе, а тек тумачење закона  ??? па ко схвати, разумеће ;D 
Било би јако корисно да сва наша лична искуства са терена пишемо овде, и тако помогнемо један другом да се снађемо у овом чуду од земље.

Мене конкретно занима, да ли је неко ових дана регистровао пољопривредно газдинаство и на који начин. Познати су ми прописи, али су они прилично контрадикторни, а пракса је тек чудо.

Планирао сам да региструјем газдинство почетком следеће године, међутим, читам по форумима да онда нећу имати права на субвенције. Видим да су многе колеге то урадиле ових дана, изгледа да ипак постоји та могућност.
Ако желите да користите субвенције по кошници за следећу годину, обратите пажњу на ову проблематику.
Можда се заиста мора регистровати газдинство до краја ове календарске године, да би се остварило право на коришћење субвенција по кошници, следеће године? :o ::)
Није ми јасно како то функционише, али дешавају се опречне ствари на ову тему.


Поздрав свима  :)

Van mreže Saša Đorđević

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Bela Palanka
Ja sam ove godine 6. februara registrovao gazdinstvo,prijavio pcelinjak i dobio subvencije za 2015. godinu.

Van mreže Aleksandar Andrejevic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: dimitrovgrad
Potpuno si u pravu Dragane, ja sam registrovao gazdinstvo pre par dana.Razlog ne mogucnost dobijanja subvencije u 2016 god, jer ce ta prava ostvariti samo oni koji imaju gazdinstva do 31.12.2015 god, jer se na osnovu njih I napravio budzet drzave za 2016 god.Ja sam I onako planirao da to uradim u februaru sledece godine, al zbog ovih izmena sam morao ranije.pozdrav

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Саша, многе колеге су попут тебе исто урадили и сви су добили субвенције по кошници. Одлично.


Ацо, читао сам на спос форуму за твоје искуство. И ти си сасвим у праву, добро си урадио.


Ја сам ових дана извртео доста телефона од трезора, па редом по општинама. У принципу сви су рекли исто.
Субвенције се дају за текућу годину и нису ничим везане за ону протеклу.
Ако се и отвори газдинство до краја ове године што је реално могуће, без обзира на ту чињеницу, опет се мора на пролеће урадити обнова тог газдинства.


Поздрав  :)