Autor Tema: Предавање у Убу 25. 02. 2023. године.  (Pročitano 578 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Предавање у Убу 25. 02. 2023. године.
« poslato: Februar 26, 2023, 19:54:33 »
На позив драгих пријатеља и пчелара Уба јуче сам у Убу у дому културе са велим задовољством оджрао предавање пчеларима Уба и околине као и гостима који су дошли из околних градова.
Почели смо у 12 сати и завршили око 15 сати и 30 минута.

Појаснио сам мноштво проблема и узорака наших грешака које правимо у пчеларству и понудио решења за исте.

Тих три и по сата били су кратак период да бисмо о свему довољно говорили али смо навели оно што је најважније.

Хвала драгим пријатељима на гостопримству, изузетно пријатној атмосфери и на дружењу. 

Поздрав драгим пријатељима...

 
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Tanja Dopuđ

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 63
  • Pol: Žena
  • Lokacija pčelinjaka: Trešnja
Odg: Предавање у Убу 25. 02. 2023. године.
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2023, 21:42:42 »
Војо,
има ли снимка предавања?

...леп поздрав...

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у Убу 25. 02. 2023. године.
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2023, 00:46:04 »
Војо,
има ли снимка предавања?

...леп поздрав...
Госп. Тања, хвала вам на интересовању и на поздраву.
Снимао је Мишко Евтић, председник пчеларског удружења Нуклеуз из Ваљева а колико је снимио не знам.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Предавање у Убу 25. 02. 2023. године.
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2023, 08:07:19 »

И ја бих волео да погледам то предавање па ако неко буде имао неке информације да ће се поставити на неку интернет платфору онда нека нам јави.
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Предавање у Убу 25. 02. 2023. године.
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2023, 08:53:30 »



Разговарао сам са двојицом колега који су присуствовали предавању . Обојица га оцењују као одлично са већим бројем конкретних одговора на одређене ситуације у пчеларењу РВ кошницом. Очекују да снимак буде негде објављен те би било добро да се пребаци на овај форум.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Предавање у Убу 25. 02. 2023. године.
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2023, 23:17:58 »



Разговарао сам са двојицом колега који су присуствовали предавању . Обојица га оцењују као одлично са већим бројем конкретних одговора на одређене ситуације у пчеларењу РВ кошницом. Очекују да снимак буде негде објављен те би било добро да се пребаци на овај форум.
Тих три и по сата су мало да би се детаљно појаснило мноштво упоредних техника и различитих резултата које сам имао и остваривао током мноштва година рада. Да би се створила још боља и јаснија слика предавање би требало да траје неколико дана по три до четири сата.
За много ствари које сам поменуо и  којим сам посветио тек само неколико минута могла би се одржати комплетна двочасовна предавања.

Предавање нисам најавио нити о њему писао ни на овом форуму нити у било којој пчеларској групи на фејсбуку из разлога да не дође превише пчелара јер сам имао прилику да видим да због мноштва пчелара који дођу са стране из околних градова домаћини немају довољно места за седење.  Не знам колико пчелара има у удружењу али знам да је ипак дошло и доста пчелара са стране и да смо имали једно пристојно и пријатељско дружење....

Поздрав драгим пријатеима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.