Autor Tema: Еко Воја наставци  (Pročitano 572 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Еко Воја наставци
« poslato: Maj 01, 2024, 23:04:54 »
Еко Воја наставци могу се користити и у Еко Воја кошницама и у РЕВ кошницама као медишта.
Њихова дужина као и ширина су 414 мм а висина наставака је 130 мм. Дубина фалца за рамове је 13 мм а ширина 10 мм.
У ЕВ наставак стаје 10 ЕВ рамова.
Данас гледам неке странице од наставака које чекају да их скујем већ 17 година и реших да одвојим мало времена и скујем 4 ЕВ наставка.
Имам још доста тих страница а верујем за око 30-40  па можда и више наставака.  :)
Никад пустог времена доста па кажем себи данас је радни дан за мене и никада га нисам провео у нераду и баш је као одабран за почетак неког важног рада, када већ не могу од олујног ветра да радим код пчела. И тако коначно скујем тих 4 ЕВ наставка. Задње ковање ових наставака било је негде прошле године а кад ћемо поново наставити сам Господ Бог зна.
Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Samir Kotorić

• Član foruma
  • Lokacija pčelinjaka: Tuzla
Odg: Еко Воја наставци
« Odgovor #1 poslato: Maj 02, 2024, 23:48:38 »
Pozdrav Vojo , ja sam za ovu godinu spremio 50 ev nastavaka planiram prelaziti na ev mada mi se ovu pasu rv dosta bolje pokazao , mozda negdje grijesim u radu sa ev ?
Radim klasicno po tvojim uputama sa foruma ali to su skromne informacije .
Kako bi ti radio i odrzavao 50tak ev drustava koje bi drzao mimo redovnog posla sa slobodnim vikendom?

Van mreže Vojo Brstina

• Domaćin foruma
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Еко Воја наставци
« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2024, 17:16:41 »
Pozdrav Vojo , ja sam za ovu godinu spremio 50 ev nastavaka planiram prelaziti na ev mada mi se ovu pasu rv dosta bolje pokazao , mozda negdje grijesim u radu sa ev ?
Radim klasicno po tvojim uputama sa foruma ali to su skromne informacije .
Kako bi ti radio i odrzavao 50tak ev drustava koje bi drzao mimo redovnog posla sa slobodnim vikendom?
Поздрав Самире.
Временски услови у овој години су направили поремећај па је због великих врућина дошло до бољег медења биљака и слабијег уноса поленовог праха. У Еко Воја кошницама увек имамо повољнији однос количине пчела у односу на количину легла него у РВ кошницама.
Практично гледано у РВ кошницама због овог стања имали смо мало развијеније заједнице а после и нешто више меда.
Требало је током пролећа вршити проширења легла у пар наврата.
Када се друштва развију на оптималну снагу Еко Воја ће све да надокнади и до краја сезоне бољи приноси би требали бити на њеној страни.
Поздрав драгим пријатељима.
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.