Autor Tema: Pčelarenje Eko Voja košnicama  (Pročitano 653310 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže janko bizic

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vrdnik
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #330 poslato: Oktobar 07, 2018, 07:38:11 »
Dobre kosnice radi covek u Krusevcu,zovi 064 1970 784

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #331 poslato: Oktobar 08, 2018, 08:43:45 »

Uzimio sam dva društva u EV košnicama. Nabavka je pre dva meseca izvršena od kolege Rakovca. Za sada su kao zmajevi, ali rano je za zaključke.



              Добрице драго ми је да су ти ЕВ друштва добра и да си задовољан са њима. Ако се добро сећам узео си их на по 3. ЕВ наставка. Слободно их тако и зазими и неће бити никаквих проблема.
              Кошнице можеш набавити од Челић Драгана из Крушевца. Јанко ти је већ дао један његов број а ево ја ти достављам и други 065 - 24 -54 -752 за сваки случај. Ја лично од њега нисам куповао кошнице али познајем оне који јесу и задовољни су и ценом и квалитетом . Ове године зазимљавам већи број ЕВ и РЕВ кошница па ће на пролећа бити ЕВ ројева на рамовима на претек. За све што ти затреба слободно позови стојим ти на располагању. Поздрав.


                 

Van mreže Dobrica Vulićević

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: SELO GRČAC
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #332 poslato: Oktobar 08, 2018, 20:43:08 »
Gorane, EV društva su odlična - možda jer sam na njih obratio veću pažnju. Pustio sam ih da sama rasporede hranu i nisam premestao ništa. Neću da ih uznemiravam do proleća - samo po neki pogled preko zbega i tretman oksalnom.
Ako mogu bez pogače, to je već velika ušteda u odnosu na LR / lako radne, ali traže jake momke /.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #333 poslato: Novembar 15, 2018, 11:12:17 »



          Ове године зазимљено десетак друштава у ЕВ кошницама на три и на четири наставка. До сада сва су у најбољем реду.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #334 poslato: Novembar 16, 2018, 23:02:42 »
Skini im poletaljke ja sam mojima to uradio odmah po naseljavanju.

Van mreže Dobrica Vulićević

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 33
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: SELO GRČAC
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #335 poslato: Novembar 24, 2018, 21:17:14 »
Danas sam pogledao moja dva EV društva. Jedno, slabije, formiralo klube između prvog i drugog nastavka. Drugo, jako na 7-8 ulica, prekrilo satonoše trećeg nastavka i uhvatilo se za poklopnu dasku. Proveriću ga još jednom , po hladnom vremenu - čudno mi je da se tako visoko podiglo. Trebalo bi da ima hrane i da je niže.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #336 poslato: Februar 07, 2019, 23:25:24 »
...Problem koji je naglašavan kod ove košnice je pojačano lijepljenje ramova propolisom što otešava vađenje. Ovaj problem je prisutan i kod mene tako da sam ja odlučio da probam sa modifikovanim ramom kakav je prikazan na slici. Danas sam preuzeo 200 komada pa ćemo da vidimo kakve prednosti ili mane nosi ovakav ram...

Бојане каква су искуства са овим рамовима? Да ли и њих пчеле појачано лепе прополисом? Поздрав...
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Драган Јевтић

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Опово
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #337 poslato: Februar 11, 2019, 14:47:32 »
Поздрав колеге, прочитао сам све коментаре на овој теми и приметио код свих почетно одушевљење ЕВ кошницом, али недовољно података о уложеном раду и приносима меда у поређењу са другим кошницама. Заинтересован сам да пробам рад са овом кошницом, али сам некако стекао утисак да је то кошница за хоби пчеларство, што значи више рада са мањим бројем кошница (не више од 20). Могу ли чути ваше резултате у 2018. години и као процењујете рад који је потребно уложити да би се ова кошница на прави начин искористила, у односу на РВ и ЛР. Поздрав.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #338 poslato: Februar 12, 2019, 11:35:50 »
Драгане пријатељу,
Еко Воја је кошница за професионално и најпрофесионалније пчеларење.

Не постоји ништа боље и прихватљивије нашој раси пчела и најбољим приносима као и најлакшем раду од Еко Воја кошница.  :D

То је врх пчеларства осмишљен за будуће векове и будуће генерације.  :D

Мени је проблем производња ових кошница и због тога немам неки посебан ЕВ пчелињак.

Да би неко формирао ЕВ пчелињак мислим да треба да савлада технику рада и овлада радом са Родном Војом и тек након тога створи ЕВ пчелињак.

То су компатибилне кошнице и после рада са РВ кошницама лако се на њих додају ЕВ наставци и лако прелази на Еко Воју.

То је кошница за будуће векове али у сваком случају мислим да је Родна Воја прва степеница а тек после ње следећа степеница ка врху пчеларења је Еко Воја...

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #339 poslato: Februar 18, 2019, 11:22:48 »



               Две ЕВ усликане јуче на изласку из зимског сна.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #340 poslato: Februar 18, 2019, 19:25:50 »
Пензионерке за високе приносе.

Клубе у њима углавном у фебруару захвата два наставка, у марту три, у априлу четири а у мају пет и више наставака.

Поздрав драгим пријатељима...
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #341 poslato: Februar 19, 2019, 08:02:19 »



              Све је баш тако Војо. Сваке године зазимим по 5-6 чистих ЕВ , некад и више. Кад се човек ухода са њима је милина радити.

Van mreže Драган Јевтић

  • Gost
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Опово
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #342 poslato: Mart 30, 2019, 15:15:33 »
Хвала Војо, надам се да ћу бити у прилици да радим са ЕВ кошницама. за сад постоји жеља.
Поздрав!

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #343 poslato: April 25, 2019, 08:31:15 »



              Ове сезоне пролећни развој у ЕВ кошницама је био изванредан. За класу бољи него у РВ. И једне и друге су имале исти третман али су ЕВ одскочиле.
               Две ЕВ кошнице са задње слике из одговора 339 су тренутно најбоља друштва на пчелињаку. Обе су зимовале на по 4 наставка а сада су пресложене за багрем по Ренсон методи стим што је једна на 6 а друга на 5 наставака. Препуне пчела. И остале ЕВ су у доброј кондицији али ове две заиста одскачу по квалитету.
               Сложене су на следећи начин :
               - први наставак на подњачи 4 рама најстаријег легла , 2 рама са сатним основама , остало изграђени рамови од којих два са храном,
               - изнад овог наставка матична решетка ,
               - други наставак рам са матицом и још један са младим леглом, два рама са сатним основама , два са храном , остало изграђени рамови,
               - и изнад овог наставка матична решетка ,
               - трећи и четврти наставак са по 5 рамова легла , једним рамом са сатном основом , 2 рама хране остало изграђени рамови,
               - пети и код оне једне кошнице 6 наставак  мед који ћу склонити када багрем отвори и служиће за ројеве јер у њему има и сирупа.
         

Van mreže Лазар Шимић

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Угриновци
Odg: Pčelarenje Eko Voja košnicama
« Odgovor #344 poslato: Decembar 30, 2020, 07:54:27 »
Ради ли ко само са наставком да напише своја искуства.Поздрављам вас све.