Autor Tema: Багрем 2016 - е  (Pročitano 17208 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #15 poslato: Maj 04, 2016, 21:25:13 »
Danas po kisnom i hladnom danu obisao pcelinjak i bagremovu sumu vec su poceli da se naziru beli pupoljci na mladim bagremovima, znaci otvorice za nekih tri do cettiri dana. Nadam se samo da ce se i vreme prolepsati pa da zamedi kako treba.

Van mreže damir brzović

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: pitomača
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #16 poslato: Maj 06, 2016, 02:16:50 »
Po mojoj procjeni bagrem se uvelikoj mjeri smrzao od mraza 26.IV i nemože se očekivati visok prinos.Ono što je preostalo od mraza neće bog zna kako mediti. Doživio sam da je bilo 4 kg,7 kg,11 kg,15kg, na vagi,a vrcanje još i manjeod tog.Eto ja prognozirao pa čemo vidjet.

Van mreže Sinisa Jelisavac

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • How much is apple healthy
  • Lokacija pčelinjaka: Radomirovac
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #17 poslato: Maj 06, 2016, 13:08:30 »
Kod mene je bagrem izmrzao sad nema  i listove, al nemoj mi lipu i kesten
 :o

Van mreže Aleksandar Nadrljanski

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Sanad 89m
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #18 poslato: Maj 08, 2016, 09:46:15 »
Bagrem kod mene  ...

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #19 poslato: Maj 09, 2016, 14:19:43 »


               За викенд сам обишао пчелињак. Не путу Београд - Мали Пожаревац - Младеновац - Смедеревска Паланка - Велика Плана - Радовање са свих страна расцветали багрем. Негде између Малог Пожаревца и Младеновца се осетио чак и мирис багрема. Намах помислих да обећава . Но по оној народној " Обећање лудом радовање " од тог обећања је слаба вајда.
               Пчелињак ми је у самом багремару. Цвета за извоз у гроздовима али нити мирише нити меди. Цвет је потпуно сув , спарушен и на најмањи додир опада и малте не се претвори у прах.
               У току дана  ме је посетила неколицина пчелара ( Кузмановићи , Ранчић , Симићи и др.). Из разговора са њима сам сазнао да већина ових дана сели , куд који , већина у Хомоље . На нашем терену багрем је од почетка цветања па до јуче у просеку дао по кошници 6 - 7 килограма . Баш мршаво. Прошле године то је био појединих дана дневни унос. Ове се вага најчешће кретала до једног килограма стим што је било и дана са минусом и дана на нули.
               Но да не буде баш све црно као што на први поглед изгледа треба рећи да по радовањским потоцима и дољама има багрема који тек сада почиње да отвара . Истина то и нису неке површине али ако већина одсели ових дана биће нешто и продуженог мршавог уноса.

Van mreže Mario Pudrlja

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Karlovac 129 m
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #20 poslato: Maj 10, 2016, 22:49:33 »
Kod mene je stanje sa Bagremom sljedeće. Počeo se otvarati prije 3-4 dana, dva dana je bilo lijepo vrijeme a danas prijepodne kiša. Kiša će biti i sutra veći dio dana.
Nakon toga ide lijepše vrijeme sa dnevnim temperaturama 18-20 a noćnim 12-14. Trenutno Bagrem koliko vidim ne medi jer ne miriše. Ima li kakvog načina da provjerim da li medi ili ne?
Prilažem i sliku vremense prognoze. Šta mislite hoće bit šta?


Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #21 poslato: Maj 11, 2016, 21:16:45 »
Bagrem poceo da cveta i kod mene, ali kisa i kisa ceo dan , a najavljuju je i u narednih nedelju dana, tako da ce po svemu sudeci bagrem ove godine podbaciti. Nadam se da ce pogresiti u vremenskoj prognozi.

Van mreže aca peric

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 331
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Obronak Deli Jovan planine
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #22 poslato: Maj 13, 2016, 15:06:07 »
 >:( Kod nas u Timočkoj krajini na Deli Jovanu,400 do 500 mnm,nakon 2 nedelje od početka cvetanja bagrema situacija je ništa,ništa,pa stane.Mnogo kiše,vaga je u ove 2 nedelje uglavnom bila 0,mada je poneki dan bilo i - 100 do - 200 grama.Ako,daj Bože i dodje do stabilizacije vremena i pojave temperature od oko 24 stepena,može se smatrati čudom ako u ovoj završnoj fazi cvetanja bagrema u ovom kraju pčele naprave bar par kg bagremovog meda za njih.Društva nisu oslabila zahvaljujući periodu od 29 marta do 24 aprila kada su sakupile rezervu od oko 6 do 8 kg na voćnoj paši i uljanoj repici + zimska rezerva još oko 6 do 10 kg kako gde jednako društva sa 8 do 12 ramova LR legla odnosno 8 do 10 DB ramova legla.Ali ako se obistini prognoza da još naredne 2 do 3 nedelje bude ovakvo prohladno i kišno vreme,smanjiće se i ta zaliha meda,ali i snaga društava,ako se ne interveniše medom iz rezerve ili dohranom ako vaga krene da pada usled potpunog prestanka unosa sa prolaskom cvetanja bagrema,mrtve koprive i tu i tamo po kog stabla kestena-koji su trenutno jedini izvor skromnog unosa koji jedva da im pokriva dnevnu potrošnju.

Van mreže Djurovic Milan

  • Gost
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #23 poslato: Maj 13, 2016, 20:06:07 »
Da li neko zna kakvo je stanje u dolini Drine ... Zvornik, Bajina Basta, Ljubovija ...
Dr.Djura

Van mreže Misko Savic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
  • Uvek pomogni drugima:! Tako ces pomoci sebi.
  • Lokacija pčelinjaka: Zupče - 567 m, Zubin Potok.
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #24 poslato: Maj 19, 2016, 15:21:35 »
Ove godine nista od Bagremove pase kod mene, Bagrem kod mene u punom cvetu ali ga pcele ne posecuju, noci hladne preko dana kise tako da Bagrem  ne medi . Pet drustva uslo u rojevi nagon, juce od njih razrojavanjem formirao jos pet drustva. Tako da posto nema pase, barem da prosirimo pcelinjak.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Багрем 2016 - е
« Odgovor #25 poslato: Jul 11, 2016, 22:12:55 »
Ove godine nista od Bagremove pase kod mene, Bagrem kod mene u punom cvetu ali ga pcele ne posecuju, noci hladne preko dana kise tako da Bagrem  ne medi . Pet drustva uslo u rojevi nagon, juce od njih razrojavanjem formirao jos pet drustva. Tako da posto nema pase, barem da prosirimo pcelinjak.
Evo šanse za popravni...
Danas pošao da obidjem svoja tri roja u blizini Banatskog Brestovca i već na izlazu iz Pančeva, a na ulazu u Starčevo vidim - beli se bagrenova šumica...
U selu nije bilo rascvetalog. Pa na izlazu opet. Pa opet ništa, pa kod Omoljice pokoji. Na komšijskoj vikendici pet-šest bagrenčića u cvetu. Mirišu kao Chanel No5 ( za sve novce ). Moja je gospodja dobila jedan cvetak.
Naravno, nije upotrebljivo kao paša, ali je kuriozitet.
Pozdrav