Autor Tema: PRVI MARTOVSKI PREGLED  (Pročitano 4757 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Branko Obranovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 513
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Poden - Kostel na Kočevskem SLO 310 m n/m
PRVI MARTOVSKI PREGLED
« poslato: Mart 01, 2012, 17:37:52 »
Danas sam pogledao kod temperature zraka +15*C količino hrane i pogledao dali su legla na sredu košnice. U trem košnicama AŽ sam pomerio leglo ka sredini košnice. Hrane je u izobilju. Ako tako nastavi bit če jaha društva sredi aprila kad je kod mene javorova paša.
Evo jedne fotke legla. Kad sam fotografirao su me odmat tri pčele ubole. Morao sam skinuti rukavicu i evo uboda.
Levo se vidi več medičina u saču, izgleda od rese.
Lp Branko

Van mreže Tomislav Ilić

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Aranđelovac
Odg: PRVI MARTOVSKI PREGLED
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2012, 21:46:48 »
Danas sam pregledao 8 DB/10 društava.Jedan roj od njih uginuo.Ostalih 7 sam prihranio sa po 400 gr.kristalisanog meda u kesama.
Stanje loše u 6 DB društava po 3-4 ulice pčela.Nisam vadio ramove(podizao)da vidim hranu i leglo.Ova što je uginula video sam mrtve pčele u ulicama.Pretpostavljam da je hrana u pitanju,mada je košnica teška.Sutra ću pogledari o čemu se radi.Sedmo društvo je RV košnica-vrvi od pčela.Ako tako nastavi tokom marta biće i rojeva.
Toma

Van mreže Čulić Đurđe

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Manđelos
Odg: PRVI MARTOVSKI PREGLED
« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2018, 15:46:05 »
Данас сам прегледао четири друштва и стање је следеће: Легла нема ни у каквом стадијуму,меда има седам до осам рамова с тим што су средишњи рамови до пола са медом око три рама, пчела има на пет до шест рамова и веома су агресивне и видео сам само једну матицу!
Кошнице су Родна Воја и сутра ћу прегледати мало већи број!

Van mreže Čulić Đurđe

  • Član foruma
  • ***
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Manđelos
Odg: PRVI MARTOVSKI PREGLED
« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2018, 16:56:14 »
Не имадох мира и одем да прегледам још пет друштава и у четири друштва младо легло а у петом нема!
Одушевљен сам са овом кошницом меда имају ко да га нису трошиле а погаче у опште нисам стављао!
Почетник сам и зазимео сам 40 друштава и сва су преживела!
Господине Војо хвала на изуму ове кошнице!