Autor Tema: Полошка  (Pročitano 89429 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoran drpljanin

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1042
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kula-planinarski dom
Odg: Полошка
« Odgovor #165 poslato: Oktobar 23, 2017, 09:23:59 »
Sve je to ok, ali jedna praktična stvar me interesuje koliko vremena je potrebno da se pregleda jedna poloska? Ako je vreme novac mislim da poloska nije bas takva,mozda gresim

Sasa, da bi se pregledala jedna Poloska ne treba puno vremena, narocito posle ogranicenja, imam tri zbega i kada se radi pregled plodista to ne traje ni pet minuta a isto tako protiv varoe , bukvalno minut...Kada otvoris krov, koji je na sarkama, otvoris jedan zbeg i eto te u plodistu, vids par ramova i zatvaras...Kod zimske prihrane samo podignes krov, kao zamrzivac i sipas, bez umora i brzo..

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #166 poslato: Oktobar 23, 2017, 10:19:14 »
Citat
Siniša, ne mora biti na metalnom ramu; ja sam točkiće šrafio direktno na podnjaču...
jel imas sva cetri tockica ili samo dva pozadi i cime ucvrscujes kosnice da ne izlete kad selis?

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #167 poslato: Oktobar 23, 2017, 15:16:55 »
https://imgur.com/a/8517Z

cemu sluzi ovaj klin

Van mreže Veljan Ilijevski

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #168 poslato: Oktobar 23, 2017, 16:33:03 »
https://imgur.com/a/8517Z

cemu sluzi ovaj klin
Predpostavljam, da se ne izvuce kosnik iz konstrukcije od L profila, koji se kaci i na konstrukciju kontejnera pri izvlacenju kosnice.

Van mreže Veljan Ilijevski

  • Napredni član foruma
  • ****
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #169 poslato: Oktobar 23, 2017, 16:34:47 »
Malo sam zakukuljio odgovor  ::), ali se nadam da razumete

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Полошка
« Odgovor #170 poslato: Oktobar 23, 2017, 17:36:08 »
Citat
Siniša, ne mora biti na metalnom ramu; ja sam točkiće šrafio direktno na podnjaču...
jel imas sva cetri tockica ili samo dva pozadi i cime ucvrscujes kosnice da ne izlete kad selis?
Sad, nakon 7-8god. iskustva, mislim da je dovoljno imati prednja dva točkića; Košnicu pridigneš jednom rukom (zadnji deo) i lagano povlačiš nazad. Doduše, događa mi se ponekad da treba košnicu premestiti skroz duž hodnika(recimo, do vrata, da bih je izneo...). Tada mi dobro dođu sva četiri točkića-malim prstom ;) .
Čime učvršćujem? Evo:

Van mreže dusan lazic

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 885
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: vojka
Odg: Полошка
« Odgovor #171 poslato: Oktobar 23, 2017, 17:36:51 »
Naravno, između nastavaka su štiftovi...

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Полошка
« Odgovor #172 poslato: Oktobar 23, 2017, 19:01:26 »
A pošto su u pitanju pološke, koje nemaju nastavke :), mogu i horizontalni profili, koji se šrafovima pričvršćuju za vertikalne konstrukcije kontejnera.

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Полошка
« Odgovor #173 poslato: Oktobar 23, 2017, 22:16:59 »
Ma pratim vas ja sve mi je ovo interesantno ali nemam pološku, još... :)

Nego samo da pitam mog druga Nešu, šta se desi sa ambalažom za mlijeko?  ;D ;D :P

Što se tiče kontejnera i pološke. Nemam predstavu o proporcijama unutar kontejnera jer nisam nikada bio u istom ali po meni praktično razmišljajući nije loše da se postave točkići i to sva 4 jer pološka kada je puna nije baš lagana. Bilo bi zgodno da se osmisli tako da se iza svake pološke može postaviti mala prenosna platforma od profila na koju se košnica povuče tako da se kompletna ili bar većim dijelom nađe u hodniku.
Platforma može da se kači na vertikalne profile na kojima se zavare odgovarajuća uporišta tako da su profil platforme i profil na kojem stoji košnica u ravni.  Dvije takve platforme u kontejneru omogućavaju izvlačenje dvije košnice istovremeno zarad manipulacije okvirima između košnica prilikom pojačavanja ili izjednačavanja društava i sličnih radnji. Izgleda komplikovano ali nemora da bude.
Ako se pološke već rade za kontejner onda nema potrebe za klasičnim krovom. Mogu da imaju samo nekakve poklopne daske.

Van mreže Nenad Tucakov

  • Školovan pčelar sa uverenjem
  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1371
  • Pol: Muškarac
    • yu2m personal page
  • Lokacija pčelinjaka: Pančevo - Južni Banat
Odg: Полошка
« Odgovor #174 poslato: Oktobar 23, 2017, 22:45:45 »
Citat
Nego samo da pitam mog druga Nešu, šta se desi sa ambalažom za mlijeko?  ;D ;D :P
Malo promene...
U svakom slučaju, ostajemo u domenu društvenih nauka. ;)

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #175 poslato: Oktobar 23, 2017, 23:16:26 »
Bojane imas snimak toga o cemu pricas samo se vrati unazad malo.Mada da se ne mucis evo na izvolte .
https://www.youtube.com/watch?v=N0F0cC902ng&t=394s
https://www.youtube.com/watch?v=ZD4Fwff0M0I&t=926s

Van mreže Bojan Šušnjar

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Banja Luka
Odg: Полошка
« Odgovor #176 poslato: Oktobar 24, 2017, 18:52:46 »
Pa eto super znači to je već probano u praksi. Nisam ni mislio da sam izmislio toplu vodu.  :D
Kako rekoh nisam nikada bio u kontejneru. Pokretni krov je isto pametna stvar. Neko je rekao da je cijena takvih kontejnera znatno veća ali ako se pravi u vlastitoj režiji mislim da to nije mnogo komplikovano napraviti.

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #177 poslato: Oktobar 24, 2017, 19:35:58 »
Moj jedan kontejner ima pokretni krov ali sam ga ja u zadnjih dve godine fiksirao sajlama,zasto?Kad leti dune jaka oluja strah me je da krov odleti i iz predostroznosti sam ga fiksiro.Drugi koji sam pravio krov nije pokretan.Kao na snimku mislim da je krov ravan ,a to je jos gore jer zimi kad padne sneg i pocne da se topi sdigurno kaplje unutra.Ako imate dvoje vrata ili jedna i jedan prozor na drugoj strani nema problema .

Van mreže Milos Obradovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Kasevar 18420 Blace
Odg: Полошка
« Odgovor #178 poslato: Oktobar 25, 2017, 14:32:51 »
Kada je vec rec o kontejnerima ja sam moj poceo danas da polako punim, preselio sam danas sa lokacije gde su mi celo leto bile pcele na novu lokaciju nadam se i glavnu stacionarnu gde ce mi pcele zimovati u kontejneru, selidbu sam izvrsio pomocu Srpskog Čuda JUGO  55 sa korpom se pokazao kao izuzetan u selidbi do 6 RV kosnica na Dva nastavka a moze i 7 ... :) nadam se da cu sutra zavrsiti selidbu...

Sto se tice krova ako je pokretan jeste skuplja varijanta ja imam pokretan ravan krov tj podize se sa jedne strane ali da li cu ga koristiti videcemo takodje su tu jedna vrata i jedan veci prozor na suprotnoj strani, sto se tice topljenja snega prosle godine nisam primetio da kaplje unutar kontejnera a u planu je ostalo da se odrade mali oluci  na krajevima krova ali otom potom..

mene vise zanima kako su kolege resili pomocnu platformu u kontejneru za pregled drugog reda kosnica
Brat je mio ma koje vere bio...

http://prvisvetskirat.rs/licnosti/ucesnici-ratova/

na ovom sajtu se nalaze mnogobrojne price ucesnika rata od 1912-1918 price koje govore mnogo vise nego sve one istorijske knjige koje nam serviraju u skolama

Van mreže Sinisa Mirovic

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 438
  • Pol: Muškarac
Odg: Полошка
« Odgovor #179 poslato: Oktobar 25, 2017, 15:45:58 »
Milose ,kad sam kupio prvi kontejner imao sam unutra jedan sto i za njega zavarenu stepenicu na koju mozes da stanes i pregledas.Nekad koristim obican nastavak sa ramovima i na njega stanem.Medjutim to mi skoro nikad ne treba jer sam dovoljno visok i treci nastavak i ne gledam,mislim ako ima pcela podignes i osetis da li je pun i li zveci prazan.Ako ti treba plodiste u svakom slucaju skidas ga odnosno skidas drugi da bi pogledo plodiste ,a ono je na visini 1.3m  za LR jer drugi red pocinje od 1m u kontejneru.dakle skines drugi nastavak i pregledas plodiste  bez ikakve platforma .