Autor Tema: Pčelinjak "Rakovac"  (Pročitano 344883 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Pčelinjak "Rakovac"
« poslato: Novembar 06, 2013, 13:32:45 »
  Uvažene kolege pčelari,
  Na ovom forumu sam već više od godinu dana ali se do sada nisam javljao.Razloga za ovakvo moje ponasanje je više ali je osnovni taj što sam ,pre učešća na ovom forumu, želeo da rasčistim sam sa sobom,svojom željom ali i sposobnošću da se bavim pčelama i pčelarstvom.Obzirom da se moja prva sezona pčelarenja završila poprilično dobro odlučio sam da Vam se aktivno priključim.
   Zovem se Goran Rakovac.Imam 53.godine i davnašnju želju da se bavim pčelarstvom.Kao dečak od desetak godina pomagao sam ocu,koji je bio izuzetan pčelar,u radu oko košnica.Sticajem okolnosti sa njim nisam živeo ali mi je pred smrt ostavio dve košnice.Odneo sam ih kod poznanika pčelara i od danas do sutra zaboravio na njih.Vreme je prolazilo a u meni sve više sazrevala želja da se vratim dečačkom hobiju jer prva ljubav zaborava nema.Konačno sam prelomio prošle godine,odlučio  da krenem sa pčelarenjem i to košnicama rodna i eko Voja i naručio kod gospodina Ajdinovića dve kompletne RV, dve kompletne EV i još  po četiri podnjače ,hranilice i krova.Od proleća ove godine krenuo sam sa pčelarenjem.U maju mesecu sam dobio na poklon od prijatelja jedan roj i tako je počelo.Početkom juna sam u Varvarinu kupio još tri paketna roja i njh naselio.U radu sa pčelama mi nesebično pomaže i uvodi u tajne pčelarenja starosedelac na ovom forumu Ivica Kuzmanović sa svojim ocem i stricom i za to im se ovom prilikom najsrdačnije zahvaljujem.Trenutno imam zazimljenih četiri društava.Kod svih je raspored isti ,podnjača pa eko voja nastavak sa satnim osnovama,pa dva RV nastavka od kojih je u prvom po sedam  a u drugom najvišem po devet ramova punih pčela i meda.Za početak i mene kao početnika je nadam se dosta.Inace živim i radim u Beogradu ali posedujem i porodičnu kuću u Velikoj Plani i malo imanje u selu Radovanju u samom Radovanjskom lugu gde sam smestio i svoj pčelinjak.Naravno da svaki vikend provodim baš tu uživajući prirodi i čistom vazduhu.Šaljem ovom prilikom i par slika sa mog imanja i pčelinjaka.

Van mreže Драган Нешковић

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 1406
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica 174м
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2013, 14:25:17 »
Добро дошао колега Горане,
Желим Ти лепо и корисно дружење на нашем форуму, успешно зимовање и свако добро.
Поздрав

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2013, 15:41:04 »
Dobro došao. Pozdrav iz Užica.

Van mreže Jano Supek

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 394
  • Pol: Muškarac
  • Nije dovoljno znati, moramo to i primeniti.
  • Lokacija pčelinjaka: Jermenovci
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2013, 16:10:03 »
dobro došao kolega

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2013, 21:08:19 »
Dobro nam došao kolega Gorane!
Imaš sreće što si za učitelje izabrao iskusne Kuzmanoviće pa na prava vrata ulaziš u svet savremenog pčelarenja.

Želim ti prijatan boravak i dobro druženje sa ostalim kolegama i prijateljima na Forumu.


Pozdrav iz Novog Miloševa....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2013, 10:46:05 »
Уз јучерашње јављање нисам поставио слике па сада ту грешку исправљам.На првој слици је панорама села Радовања и Радовањског луга,на другој моја колиба ,на трећој и четвртој тзв.Седмакова колиба,осматрачница стара преко сто година коју ћу боже здравља на пролеће да обновим и вратим јој аутентичан изглед и на задње три оно главно,најпре моја прва кошница усликана маја месеца и на крају мој мали почетнички пчелињак спреман за зимовање усликан пре десетак дана.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #6 poslato: Novembar 07, 2013, 13:46:23 »
Kolega Gorane, slike su prelepe. Možeš slobodno i veće da postavljaš, do 200 Kb. Posebno mi se sviđaju druga i treća. Pozdrav.

Van mreže Никола Маодуш

  • Prijatelj foruma
  • ******
  • Poruke: 616
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Лединци, 184 m n.v.
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #7 poslato: Novembar 07, 2013, 21:37:28 »
Добро дошао колега Горане.
Желим ти пуно успеха у даљем пчеларењу и сигурно зимовање.
Слике су одличне, а највише ми се допадају прва, трећа и шеста.
Свако добро.

Van mreže Zlatko Vasic

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: N.Lanište
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #8 poslato: Novembar 07, 2013, 22:10:47 »
Добро дошао колега.

Поздрав из Н.Ланишта.

Van mreže Vojo Brstina

  • Domaćin foruma
  • *******
  • Poruke: 4407
  • Pol: Muškarac
  • 063/383-114 023/782-015
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2013, 06:59:03 »
Prelepo, nešto što se samo poželeti može.
Košnice takođe lepo izgledaju. Za početak je dovoljno te 4 zajednice a kasnije od njih za godinu dve možeš da napraviš ozbiljan pčelinjak.

Pozdrav iz Novog Miloševa....
Српска решења за препород српског пчеларства. Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света...
Нека блиста српско пчеларство.

Van mreže Ivica Kuzmanovic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 218
  • Pol: Muškarac
  • Blago onom kome um u srcu počiva.
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #10 poslato: Novembar 11, 2013, 08:06:20 »
Hvala Goranu na zahvalnosti,mada stvarno mislim da nema na čemu. Goran voli pčele i zna da uživa u njima, pa se nadam da će, ako da Bog da lepo prezime, uspeti da naredne godine uradi ono što želi i ostvari planove.
pozzzzzzzzzzzzzzzzz
Čovek je dat i zadat. Sloboda nije data već je zadata.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #11 poslato: Novembar 13, 2013, 09:09:54 »
       Zahvaljujem svima na dobrodoslici i lepim recima. Ovog vikenda sam malo sredjivao pcelinjak. Izmedju ostalog sam kupio i zasadio 6.stabala evodije.Sadnice su trogodisnje,dobrog kvaliteta.Zasadio sam takodje i 19. sadnica leske  i  tako fakticki kompletirao proslogodisnji zasad od oko 30.ari sa ukupno 15o,stabala.Nadam se na prolece prvim cvetovima evodije,obzirom da su sadnice trogodisnje,posebno stoga sto sam ovu biljku trazio vec nekoliko godina.

Van mreže stevanovic sveto

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 3526
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Varda-Makovište 750m
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2013, 11:37:51 »
Kolega Gorane, lepo ste sredili pčelinjak i okolinu. Evodije cvetaju u julu ili avgustu što je dobro. Pozdrav.

Van mreže Rakovac Goran

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2230
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Velika Plana - Radovanje
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #13 poslato: Decembar 04, 2013, 09:32:44 »
              Evo malo zimske idile.U subotu 3o.novembra mi je u posetu dosao Rancic Zoran,mlad covek ali stari pcelar.Ima oko 300.kosnica.Prosetali smo po zubatom novembarskom suncu,popili po koju i lepo se druzili do kasno uvece.Usput se vodio razgovor o svemu i svacemu ali o pcelama najvise.Obecao je svaku pomoc od saveta pa do rojeva na prolece.Meni je i druzenje sa tako pozitivnim ljudima dovoljno.Saljem i par slika tek da se oseti svezina sumadijske zime.

Van mreže voja stanojevic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 155
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: ub
Odg: Pčelinjak "Rakovac"
« Odgovor #14 poslato: Decembar 04, 2013, 14:56:08 »
             Dobro dosao Gorane ,prelep pejsaz,pravo mesto za kosnice.
      Zelim ti puno uspeha da ostvaris zelju iz detinjstva.
      Evo i ja kasnim sa predstavljanjem kao i ti.Uskoro cu predstaviti svoj pcelinjak samo jos da izorganizujem i sredim fotografije.
               Veliki pozdrav.