Autor Tema: Bagrem (Robinia pseudoacacia)  (Pročitano 20003 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mitan Mircevski

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 7
  • Lokacija pčelinjaka: bitola,makedonija
Odg: Bagrem (Robinia pseudoacacia)
« Odgovor #30 poslato: April 23, 2017, 16:57:31 »
https://s20.postimg.org/rsrbt88jx/Damjan0463.jpg
Bagrem (Robinia pseudoacacia)

Van mreže Vladimir Todic

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 248
  • Pol: Muškarac
  • Пчеларство Тодић
  • Lokacija pčelinjaka: Temerin
Odg: Bagrem (Robinia pseudoacacia)
« Odgovor #31 poslato: April 29, 2017, 19:52:46 »
У Темерину је багрем већ почео лепо да бели...
„Све  што  не  желимо  да  нама  чине  - не чинимо  ни  ми  другима"

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Bagrem (Robinia pseudoacacia)
« Odgovor #32 poslato: Februar 11, 2018, 17:44:22 »
U blizini voćnjaka rastu par drveta bargema od kojih smo pretprošle godine pravili sok.
Danas pogledam i oberem plodove - mahune (slika 1) sa semenkama i iznenadim se da ima drugačije mahune nego kao što sam sretao ranije i kako ih pamtim iz detinjstva (slika 2).
Pre par godina sam iz onih mahuna sa slike 2 napravio sadnice tako što sam izvadio semenke pa ih malo 'popario' vrućom vodom. Sadnice su mi kasnije 'manjkale' jer ih nisam dovoljno zalivao u saksiji.
Da li to postoji više vrsta bagrema i kakva jer razlika?
Da li neko zna da li ove semenke sa fotke 1 da samo posadim da bih napravio sadnice ili moram i njih da 'tretiram' toplom vodom.
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže Milan Krstić

  • Mladi član foruma
  • **
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Niš
Odg: Bagrem (Robinia pseudoacacia)
« Odgovor #33 poslato: Februar 11, 2018, 18:39:08 »
U blizini voćnjaka rastu par drveta bargema od kojih smo pretprošle godine pravili sok.
Danas pogledam i oberem plodove - mahune (slika 1) sa semenkama i iznenadim se da ima drugačije mahune nego kao što sam sretao ranije i kako ih pamtim iz detinjstva (slika 2).
Pre par godina sam iz onih mahuna sa slike 2 napravio sadnice tako što sam izvadio semenke pa ih malo 'popario' vrućom vodom. Sadnice su mi kasnije 'manjkale' jer ih nisam dovoljno zalivao u saksiji.
Da li to postoji više vrsta bagrema i kakva jer razlika?
Da li neko zna da li ove semenke sa fotke 1 da samo posadim da bih napravio sadnice ili moram i njih da 'tretiram' toplom vodom.





To je Gledichia triacanthos.

Van mreže Zoran Vučković

  • Stari član foruma
  • *****
  • Poruke: 390
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Смедерево ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​​​ ​​​​ Мoравиште ​​ ​​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​​ ЕВ и РВ кошнице
Odg: Bagrem (Robinia pseudoacacia)
« Odgovor #34 poslato: Februar 12, 2018, 08:28:54 »
Hvala na ispravci. Ja sam mislio da je bagrem. Ima cvetove u grozdovima pa me to prevarilo. Otvorite temu o gledičiji i napištite par karakteristika ja ću dodati fotografije semena....
Нека нам живот буде сладак као мед!

Van mreže slobodan radman

  • Gost
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: sivac
Odg: Bagrem (Robinia pseudoacacia)
« Odgovor #35 poslato: Mart 21, 2018, 18:33:33 »
Pitanje za pcelare sa visegodisnjim iskustvo kad se Bagrem zasadi koliko godina treba da prodje da bi poceo da medi hvala ;)

Van mreže Dragan Šošić

  • Više od prijatelja foruma
  • *******
  • Poruke: 2240
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka: Mala Moštanica
Odg: Bagrem (Robinia pseudoacacia)
« Odgovor #36 poslato: Mart 21, 2018, 21:51:38 »
Углавном сваки багрем меди само је питање колико :).

Кажу да најбоље меди багрем старости око 15 година (па надаље) и да је, ако је могуће, међаш.

 По неком сећању, меди добро до неких тридесетак година, а после се медење смањује (до одређене мере – за коју не знам колика је :) ). Мада теби старост није битна него младост и држи се првог дела поруке :).

ПС

Извините нисам персирао па то не сматрајте некултуром, не могу сада да преправљам :)
Od 01 januara 2015 nisam član SPOS zbog ponašanja predsednika SPOS Rodoljuba Živadinovića prema pčelarima i politike koju on sprovodi (bio sam član SPOS od 1985 do 2015 godine).